Co wybrać?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak masz taki budżet to możesz zestaw kompletować stopniowo np. kupic lepsze fronty i amplituner. Ja mam Oli 30 i jestem zadowolony ( teraz Melodika BL30). Taki komplet kolumn Melodika BL310 ( 5.0) to wyjściowo koszt ok. 2800zł, ale można taniej dostać, do tego ampli za 2k i masz już fajne kino. Subwoofer też polecam dokupic, ale mozna to zrobić później. Oczywiście podalem taki przykład fajnych kolumn, ale zestawień może być w podobnej cenie znacznie więcej. Pogadaj z Blackninja, bo ceny ma konkurencyjne a i raty to nie problem.
 

freddy

New member
Jak masz taki budżet to możesz zestaw kompletować stopniowo np. kupic lepsze fronty i amplituner. Ja mam Oli 30 i jestem zadowolony ( teraz Melodika BL30). Taki komplet kolumn Melodika BL310 ( 5.0) to wyjściowo koszt ok. 2800zł, ale można taniej dostać, do tego ampli za 2k i masz już fajne kino. Subwoofer też polecam dokupic, ale mozna to zrobić później. Oczywiście podalem taki przykład fajnych kolumn, ale zestawień może być w podobnej cenie znacznie więcej. Pogadaj z Blackninja, bo ceny ma konkurencyjne a i raty to nie problem.


Dzięki za podpowiedź, napisałem do kolegi i czekam na odpowiedź co ciekawego mi napisze.
Niestety forum jest zbyt rozległe i każdy chwali zupełnie co innego. Niestety w mojej okolicy nie ma sklepów w których mógłbym odsłuchać sobie w/w kolumn i zdaję się na fachowe podejście i dobranie zgodnie z tym co napisałem powyżej.
Przyznam Ci, że te Melodiki trafiają do mnie, mam wrażenie, czytają opisy innych kolegów, że są one albo ładne albo brzydkie, dla mnie jak najbardziej okej. Pytanie czy amplituner typu : HK AVR 161 lub choćby Onkyo Nr525 - TX-NR414 ??
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy budżecie na amplituner - +/- 2 tyś. celuj w wyższe modele Onkyo np. 636, Yamaha z serii 6 lub 7, HK min. 161,
Z kolumn możesz też zerknąć na Wharfadale Diamond 10.6, Roth OLI RA 3 lub 4, Audio Pro Avanto.
A co do wyboru, to proponuję ci gdzieś się przejechać i posłuchać, nikt ci nie doradzi tak jak własne ucho ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niby tak, ale jest sens odsłuchiwać kolumny w sklepie nie dla idiotów ?? Pośród klientów, grającej muzyki i skrzeczących telewizorów ??

Niekiedy nie ma wyjścia, więc lepiej zrobić przynajmniej taki odsłuch niż żaden. Jest jeszcze jeden myk, mianowicie jak Ci się spodobają kolumny chociaż trochę na takim sklepie np. saturn to możesz kupić je i masz 30 dni na sprawdzenie u siebie w domu na spokojnie jak to gra a jak się okaż że Ci nie podeszły zawozisz je do sklepu i zwracasz bez podania przyczyny. Sklep zwraca Ci gotówkę nawet jak płaciłeś kartą... Ja tak miałem nie dawno więc wiem że jest tak możliwość..;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie bardzo:) Do odsłuchu najlepiej zabrać swoje płyty i musi być cisza. W gwarze nieczego nie uslyszysz. Co do kolumn to zaproponowalem Ci takie uniwersalne, na których posluchasz i szybszej muzyki i spokojnej bez zmęczenia i nerwowości. Ja słucham praktycznie wszystkiego i do mnie one przemawiają w tym budżecie. Wygląd to oczywiście kwestia gustu i o wyglądzie nie dyskutujemy, tylko o walorach dźwiękowych. Zawsze namawiam do odsłuchów, ale uważam że Melodiki to kolumny które nie rozczarują nawet gdy kupimy je w ciemno. Nie każdy lubi podkreslane wysokie tony i nie każdy tez lubi spokojny charakter, szczególnie przy szybszej muzie. Do konkretnych gatunków juz należałoby czegoś posluchać. To co mogę Ci powiedzieć, to Melodiki ( dawne Oli) grają dość ciepłym dźwiękiem z przyjemną ale nie meczącą górą oraz uwypuklonym basem. Sa wystarczająco detaliczne i da się z nich sporo wycisnąc podpinając pod odpowiednią elektronikę. Jak widzisz mam je i raczej nie planuję zmiany, chociaż kasa by się znalazła na coś droższego, bo w moich warunkach już bez większych nakladów finansowych dużo nie osiągnę. Jeżeli masz mozliwośc przejechać się do innego miasta i posłuchać różnych zestawień, to polecam i można tez fajnie się odstresować i spędzić czas, a przede wszystkim zdobyc doświadczenie. Na forum jak widzisz jeden poleci to a innym tamto, jest to normalne. Co do amplitunerów to kup tak jak radzi Henry. Ogólnie się mawia że bardziej muzykalne są amplitunery HK, Marantz i Denon. Pioneer, Onkyo czy Yamaha to bardziej kinowe sprzęty. Jeżeli chciałbys kiedyś przejść na wyższy poziom i dokupić wzmacniacz stereo, to już teraz musisz szukać amplitunera z wyjściem pre-out, i wtedy już patrzysz tylko na granie w kinie bo od stereo będzie duzo lepiej grający wzmacniacz.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie bardzo:) Do odsłuchu najlepiej zabrać swoje płyty i musi być cisza. W gwarze nieczego nie uslyszysz. Co do kolumn to zaproponowalem Ci takie uniwersalne, na których posluchasz i szybszej muzyki i spokojnej bez zmęczenia i nerwowości. Ja słucham praktycznie wszystkiego i do mnie one przemawiają w tym budżecie. Wygląd to oczywiście kwestia gustu i o wyglądzie nie dyskutujemy, tylko o walorach dźwiękowych. Zawsze namawiam do odsłuchów, ale uważam że Melodiki to kolumny które nie rozczarują nawet gdy kupimy je w ciemno. Nie każdy lubi podkreslane wysokie tony i nie każdy tez lubi spokojny charakter, szczególnie przy szybszej muzie. Do konkretnych gatunków juz należałoby czegoś posluchać. To co mogę Ci powiedzieć, to Melodiki ( dawne Oli) grają dość ciepłym dźwiękiem z przyjemną ale nie meczącą górą oraz uwypuklonym basem. Sa wystarczająco detaliczne i da się z nich sporo wycisnąc podpinając pod odpowiednią elektronikę. Jak widzisz mam je i raczej nie planuję zmiany, chociaż kasa by się znalazła na coś droższego, bo w moich warunkach już bez większych nakladów finansowych dużo nie osiągnę. Jeżeli masz mozliwośc przejechać się do innego miasta i posłuchać różnych zestawień, to polecam i można tez fajnie się odstresować i spędzić czas, a przede wszystkim zdobyc doświadczenie. Na forum jak widzisz jeden poleci to a innym tamto, jest to normalne. Co do amplitunerów to kup tak jak radzi Henry. Ogólnie się mawia że bardziej muzykalne są amplitunery HK, Marantz i Denon. Pioneer, Onkyo czy Yamaha to bardziej kinowe sprzęty. Jeżeli chciałbys kiedyś przejść na wyższy poziom i dokupić wzmacniacz stereo, to już teraz musisz szukać amplitunera z wyjściem pre-out, i wtedy już patrzysz tylko na granie w kinie bo od stereo będzie duzo lepiej grający wzmacniacz.

Polać Krzyśkowi, dobrze chłopak napisał.....:D
 

freddy

New member
Zawsze namawiam do odsłuchów, ale uważam że Melodiki to kolumny które nie rozczarują nawet gdy kupimy je w ciemno. Nie każdy lubi podkreslane wysokie tony i nie każdy tez lubi spokojny charakter, szczególnie przy szybszej muzie. Do konkretnych gatunków juz należałoby czegoś posluchać. To co mogę Ci powiedzieć, to Melodiki ( dawne Oli) grają dość ciepłym dźwiękiem z przyjemną ale nie meczącą górą oraz uwypuklonym basem. Sa wystarczająco detaliczne i da się z nich sporo wycisnąc podpinając pod odpowiednią elektronikę. Jak widzisz mam je i raczej nie planuję zmiany, chociaż kasa by się znalazła na coś droższego, bo w moich warunkach już bez większych nakladów finansowych dużo nie osiągnę.

O to mi właśnie chodziło, taka opinia przemawia do mnie i praktycznie wybór pada na Melodiki, kwestia tylko wzmacniacza, na chwilę obecną nie chcę nie wiadomo czego i coraz bardziej intryguje mnie ten HK avr 161, z/w na cenę oraz design, chyba, że jest coś w podobie do 1500pln
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pamiętaj tylko, że im wyższy model tym ma więcej do zaoferowania. Najczęściej moc, jakość dźwięku, ilość dodatkowych funkcji. Jasne, nie ma co przeginać bo nie warto do kolumn kosztujących 3k podpinać np. ampli za 6k. Zobaczysz co Ci odpisze Black, ale ja bym celował wlaśnie w te serie co Ci Henry wymienił. Odnośnie kolumn to Cię nie namawiam, a napisalem tylko swoją opinię:) Za chwilę takich opinii może pojawić się dużo więcej dotyczących innych kolumn, wszystko kwestia gustu.
 

freddy

New member
Pamiętaj tylko, że im wyższy model tym ma więcej do zaoferowania. Najczęściej moc, jakość dźwięku, ilość dodatkowych funkcji.

Ale czy faktycznie te Melodiki nawet z dobrym amplitunerem przy małym metrażu dają odczuwalną różnicę ?? Takie kolumny i amplituner odpowiednio "rozpędzi" kolumny ?? Mam na myśli to, czy kupując faktycznie amplitunery np.jak pisałem Onkyo z serii niższej tudzież HK AVR 161 wykorzystają potencjał drzemiący w Melodikach ??

ps.napisałem już do nindży, czekam na informację zwrotną, jednak dziękuję za sensowne odpowiedzi z Twojej strony, ponieważ nie lubię wybierać czegoś zbyt długo, a liczę na fachowe doradztwo, które będzie spełniało moje kryteria.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka, że żaden z amplitunerów w tej kasie nie wyciągnie wszystkiego z kolumn rownież z tego przedziału. Tutaj nie chodzi o moc czy zdolnośc do poprawnego ich wysterowania, bo te kolumny nie sa ciężkie do napędzenia. Gdybyś podpiąl amplituner i posluchal muzyki a nastepnie podpiął za tą samą kasę wzmacniacz, to byś zrozumial o czym piszę:) Jak bym mial Ci porownać, to powiedzmy aparat typu kompakt i lustrzanka. Kompaktem tez zrobisz ładne zdjęcie, ale nie wyciągniesz z danego ujęcia tyle co lustrzanką. Tylko tutaj już wchodzimy na wyższy poziom i nie zawracaj sobie tym głowy, bo za chwilę ktoś Ci napisze że lepsze od wzmacniacza zintegrowanego będzie osobny przedwazacniacz i końcówka mocy. Przy dobrze dobranym amplitunerze bedziesz zadowolony. Osobiście bym zwrócił uwagę na Marantza serii 5xxx, bo to malo awaryjne i dobrze grające sprzęty. Dodatkowo posiadają pre-out.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ale czy faktycznie te Melodiki nawet z dobrym amplitunerem przy małym metrażu dają odczuwalną różnicę ?? Takie kolumny i amplituner odpowiednio "rozpędzi" kolumny ?? Mam na myśli to, czy kupując faktycznie amplitunery np.jak pisałem Onkyo z serii niższej tudzież HK AVR 161 wykorzystają potencjał drzemiący w Melodikach ??

dziś słuchałem połączenie Melodika Bl 40 z Onkyo 8050 ( amplituner stereo ) - bardzo dobrze to grało , pomieszczenie ok 18m2 , ale jak dla mnie za blisko ściany stały i bas lekko dudnił , zapas mocy spory ale same kolumny też za nisko nie schodziły
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
BL 30 schodzą do 45Hz, więc to uważam jest wytarczającą granicą jeśli chodzi o muzykę. Do kina to jest mało, i tutaj już subwoofer gra pierwszoplanową rolę. Zauważcie że kolega ma 18mkw?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
O to mi właśnie chodziło, taka opinia przemawia do mnie i praktycznie wybór pada na Melodiki, kwestia tylko wzmacniacza, na chwilę obecną nie chcę nie wiadomo czego i coraz bardziej intryguje mnie ten HK avr 161, z/w na cenę oraz design, chyba, że jest coś w podobie do 1500pln
AVR161 dobry pomysł przy tych kolumnach.
 
Do góry