Co wybrać?

Anija

Member
Witam. Posiadam amplituner Yamaha RX-V340 i bardzo słabe kolumny Eltax jakis tam, chcę kupić lepsze. Pokój w bloku ok. 20m, nie lublę dużego basu, na te chwile zatrzymałam się na takich kolumnach.
Yamaha NS-555
Magnat 677.
A może coś innego?
budżet ok 2000
 
Ostatnia edycja:

Anija

Member
Lubię jak ładnie gra, wiem, że za jakość trzeba zapłacić odpowiednio. Interesuje mnie dobra jakość za odpowiednią cenę, tzn. rozsądna cena.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko ta Melodika BL 30 za niecałe 1500zł, to tylko fronty. Ja zrozumiałem z postu że koleżanka szuka zestawu 5.0 za 2k? Dodatkowo żeby osiągnąć pełnię zadowolenia trzeba pomysleć nad wymianą amplitunera na coś nowszego/mocniejszego i dokupienie subwoofera. Subwoofer w kinie to podstawa.
 

Anija

Member
Przeznaczyłam na nowy sprzęt + - 2500 zł. A czy da się za to też wymienić amplituner ? To nie wiem, i czy różnica byłaby zauważalna? Lub też wymienię same kolumny 2.0 czy 5.0 to też może być.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

mare37

Banned
Pioneer 924 to ampli do kina. Do tego trzeba kupić kolumny. Wystarczy tez onkyo 535. Miałem. Dobrze gra do tego np jamo 606 i masz fajny budżetowy zestaw, który dobrze zagra bez tych wymysłów kolegów z forum, którzy popadli w niekończący się pościg za super sprzętem audio i taki też proponują z górnej półki za spore kwoty. Normalnemu użytkownikowi wcale nie potrzeba takich kolumn drogich typu melodika, która ma pasmo przenoszenia aż od 45 w dole. Te kolumny są dobre do małych pomieszczeń i stereo nic więcej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeznaczyłam na nowy sprzęt + - 2500 zł. A czy da się za to też wymienić amplituner ? To nie wiem, i czy różnica byłaby zauważalna? Lub też wymienię same kolumny 2.0 czy 5.0 to też może być.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Z całym szacunkiem, ale nie ma co porównywać Jamo s626 do Melodiki. To zupełnie inna jakość. Nie wiem na ile Ci Blackninja wyceni zestaw Melodika 5.0, ale w kwocie 2,5 raczej się nie zmieścisz z amplitunerem. Ten zestaw kolumn "normalnie" chodzi po ok. 2700zł, więc nawet przy dobrym upuście z amplitunerem nie da rady. Oczywiście możesz kupować wszystko sukcesywnie, bo sporo z Nas tak właśnie robiło. Ten model Yamahy co posiadasz, to najniższa seria producenta więc sama rozumiesz... Dla mnie już modele godne podpięcia pod te kolumny to seria 6xx/7xx. Dodatkowo Twój model już jest trochę leciwy, bez wejść HDMI, autokalibracji czy dekoderów HD. Ja kiedyś miałem model Yamaha 430 i powiem Ci że jak przesiadłem się na moje Onkyo 608 to dzień do nocy. Możesz rozejrzeć się za sprzętem z drugiej ręki, ale to zawsze jest trochę ryzyko, więc warto poszperać na forum bo nieraz ludzie mają do sprzedania sprzęt w niezłej cenie. Na nówkę byś musiała mieć też coś w okolicach 1500-2000zł. W dzisiejszych czasach warto mieć te wejścia HDMI czy nowe dekodery, bo wtedy możesz rozkoszować się obrazem i dźwiękiem z płyb Blu-ray.

mare37 nie pisz bzdur. Jak kolumny są dobre w stereo, to tym bardziej w kinie. Na odwrót już jest gorzej, bo te co jeszcze jako tako zagrają w kinie na stereo mogą się wyłożyć. Stereo jest bardziej wymagające niż kino. Na 20mkw można wstawić zarówno BL 30 jak i BL40, to zależy jak lubimy mocno słuchać, jaka akustyka. Ja mam 30-tki w 15mkw, 40-tki są dedykowane na ok. 25mkw, więc trzeba sobie dopasować coś pod swoje pomieszczenie. Miałem te Jamo 606 i też nie jestem audiofilem, a różnica w jakości jest aż nadto słyszalna na korzyść Melodiki. Ale wszystko zależy od tego, co Nam się podoba i co już gra na akceptowalnym poziomie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry