Bravia - miesiąc po gwarancji- do kosza!

D

Deleted member 121090

Guest
Ale dalej uwazm i nie zmienie tego ze to wina jest Panstwa ze taka luke daje bo sam wez zastanow sie na spokojnie wystarczyloby wprowadzic przepis ze kazdy kto chce handlowac czymkolwiek w Polsce musi miec siedzibe w Polsce ktora by bylo mozna pozwac wlasnie u nas w kraju a nie gdzies za granica... i byloby po sprawie... tylko nikomu na tym nie zalezy wiec jak wyczuli interes to robia dokaldnie to na co im prawo w Polsce pozwala i zreszta nie tylko w Polsce...
Ale to jest chyba nie do zrobienia. Nie wiem czy nie byłoby to niezgodne z jakimiś unijnymi przepisami. To już by się musiał ktoś bardziej oblatany w tych przepisach wypowiedzieć.
Ja jednak stoję na stanowisku, że to Sony jest nie w porządku, bo za ich przykładem jakoś nie poszły inne firmy. Tylko oni byli na tyle przebiegli.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale jesli chodzi o mnie to i tak bym kupil sonego bez wzgledu na ten sad bo daja 5 lat gwarancji i to jakl dla mnie jest super sprawa bez wzgledu czy oddadza mi kase czy tez deko nizszy model... choc wolalbym kase powiem szczerze:)
Tu niestety wprowadzasz w błąd. Sony na dzień dzisiejszy daje DWA LATA GWARANCJI !!!
Sprawdź i sprostuj.
 

horak

New member
Jak dobrze wiemy standardowa gwarancja SONY to 2 lata jednak 2-3 razy w roku można załapać się na 5 lat gwarancji w cenie co jest bardzo dużym plusem tej firmy, a już na pewno w każdym czasie można ją dokupić za cenę i tak znacznie niższą niż oferują to popularne sieci rtv-agd, które to zamiast dodatkowej gwarancji oferują ubezpieczenie jawnie wprowadzając klienta w błąd, bo akurat to tzw. ubezpieczenie z gwarancją ma mało wspólnego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to jest chyba nie do zrobienia. Nie wiem czy nie byłoby to niezgodne z jakimiś unijnymi przepisami. To już by się musiał ktoś bardziej oblatany w tych przepisach wypowiedzieć.
Ja jednak stoję na stanowisku, że to Sony jest nie w porządku, bo za ich przykładem jakoś nie poszły inne firmy. Tylko oni byli na tyle przebiegli.

Witam ja tez akurat nie jestem specjalista w prawie unijnym, byc moze to by cos kolidowalo by to wprowadzic ale na 100% jestem przekonany ze nie we wszystkich krajach zachodnich jest tak z sonym jak u nas... wiec albo my jako Polska i generalnie Europa wschodnia traktowani jestemy ..... i zreszta nie tylko przez sony bo moglbym podawac conajmniej kilka przykladow ze na swiecie lepiej sa ludzie traktowani przez firmy jak my Polacy... ale pamietam i takie czasy ze czesto gesto nie bylo instrukcji po Polsku a jednak potrafiono zapisac taki artykuł w Ustawie o konsumentach ze kazdy kto cos sprzedaje w Polsce musi miec wersje papierowa instrukcji po Polsku... Pamietam jak kiedys z tym walczylem kupujac sobie expres do kawy w poprzedniej firmie i nie bylo instrukcji napisalem gdzie trzeba i taka instrukcje mi dano co prawda po miesiacu ale jednak :) na szczescie w obecnej juz mam sluzbowy expres :) ale podobno w expresach wlasnie z instrukcjami po Polsku jest bardzo slabo... chyba ze sie kupi za 4-5 tys :) I pomimo ze znam angielski to dla zasady chcialem po Polsku instrukcje tak jak i od velodyna ktory rowniez z instrukcjami ma roznie co prawda teraz juz jest dobrze ale bywalo kilka lat temu roznie.. A propo 5 lat gwarancji zadzwonie i spytam sie i poprawie jakby cos bylo nie tak z tym co napisalem wczesniej.
 
D

Deleted member 121090

Guest
..... i zreszta nie tylko przez sony bo moglbym podawac conajmniej kilka przykladow ze na swiecie lepiej sa ludzie traktowani przez firmy jak my Polacy....
Nie bądź gołosłowny. Już nie raz Cię prosiłem o podanie konkretnych firm audiovideo, które podobnie jak Sony nie maja osobowości prawnej przed naszym wymiarem sprawiedliwości.
Podaj konkretne nazwy. Czekam.
podobnie w przypadku niby tych poinformowanych salonów Sony, podaj kokretne lokalizacje i nazwy.
Zadzwonię i sprawdzę. Ja ci te moje podałem.
Ja wybrałem losowo trzy salony Sony i każdy mi kłamał. Więc dla mnie poziom niedoinformowania i wprowadzania klientów w błąd to 100%.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Rozumiem ze wszystkie firmy sprawdziles w rejestrze tak? Skoro piszesz ze wszystkie firmy ?

Tak wszystkie. A nie jest ich wcale dużo. Rozumiem, ze uważasz, że się pomyliłem i jestes jednak w stanie podać chociaz jedną firmę TV , ktora tak jak Sony nie ma u nas osobowości prawnej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie bądź gołosłowny. Już nie raz Cię prosiłem o podanie konkretnych firm audiovideo, które podobnie jak Sony nie maja osobowości prawnej przed naszym wymiarem sprawiedliwości.
Podaj konkretne nazwy. Czekam.
podobnie w przypadku niby tych poinformowanych salonów Sony, podaj kokretne lokalizacje i nazwy.
Zadzwonię i sprawdzę. Ja ci te moje podałem.
Ja wybrałem losowo trzy salony Sony i każdy mi kłamał. Więc dla mnie poziom niedoinformowania i wprowadzania klientów w błąd to 100%.

Witam kolego ostatni raz cos sprawdzam bo mi zyje sie dobrze w Polsce ( i nie zamienilbym ja na Anglie )ale za to co robie w pracy a nie za to ze zajmuje sie pierdolami pomimo ze mam dopiero albo az 39 lat, ale juz pisze ci to co sprawdzilem, wiec tak jesli chodzi o te salony to tak jak napisalem bylo to kolego ponad trzy miesiace temu jak przymierzalem sie do dania zaliczki wiec nie pamietam co to za salony byly pierwsze z brzegu ktore w google mi sie pojawily adresy i o tym tez juz pisalem... ale rowniez pisalem ci ze wczoraj dzwonilem do dwoch i nie wiedzieli gdzie jest sad co napisalem ze faktycznie jest niewiedza w tym temacie i tu przyznaje racje aczkolwiek jak wczoraj bylem w saturnie i spytalem sie gdzie jest sad dla firmy samsung czy lg jakbym chcial ich pozwac - rowniez nie wiedzieli.... ale to nie istotne zgadzam sie ze jest niewiedza w tym temacie i nie ma co wiecej czasu pisac na ten temat.. szkoda mojego czasu.. kolejna sprawa nie wiem czy sa jakies inne firmy, napisalem kiedys ze byc moze sa ale nie mam tego zamiaru sprawdzac bo zajmuje sie na codzien powazniejszymi sprawami jak takimi bzdetami bo jesli cos bede chcial kupic to sad moze byc i w Australii a ja to i tak kupie.. tak jak kupielm sonego wiedzac o sadzie w Anglii(.. a skad mialbym wiedziec jakby mi nie powiedziano w salonie o tym, okolo wlasnie trzech miesiecy temu ( do tego trzeba by bylo trafic na tego samego goscia co sie rozmwialo z nim tel., bo jego kolega juz moze tego nie wiedziec bo ma gleboko gdzies ... ) ...,ale jak przypadkowo cos bym sie dowiedzial o takiej firmie to nie omieszkam napisac...
Teraz odnosnie 5 letniej gwarancji to jak najbardziej jest do dokupienia na tv i np dla sonego 55 cali w 900 kosztuje niecale 1100 zl czyli co najmniej o 50% taniej niz przy takiej samej cenie kupiloby sie samsunga , lg, panasonica itp i do tego mialoby sie gwarancje ubezpieczyciela a nie producenta. A jak jestes powiedzmy gosc i wiesz gdzie kupic to jeszcze mozna taniej to zalatwic tak jak ja to zrobilem.. ... Wiadomosc otrzymalem od salonu sony store arkadia, SC ul. Gorczewska, SC Jana Pawła - wszystko oczywiscie w Warszawie - wiec reasumujac to Ty wprowadziles w blad ze nie ma piecioletniej gwarancji na tv bo mowa jest o tv a nie ogolnie o sprzecie sonego... konkret rowniez napisalem odnosnie faktu ze gwarantuja zblizony model parametrami a nie taki sam, chyba ze takowy jest jeszcze na rynku... i konkret jest odnosnie wiadomosci ze sad jest w Anglii na samej gorze w gwarancji 5 letniej jest napisane gdzie jest spolka zarejestrowana i ze w Polsce jest jedynie oddzial wiec kupujacy powinien to przeczytac i zrozumiec co jest tam napisane... a jesli nie mozna zaplacic 50-100 zl za porade prawna i prawnik wytlumaczy... wiedza kosztuje. A odnosnie kolego ekspresu do kawy to jakbys sie wczytal to nie chodzilo o ekspres tylko o fakt o ktorym tam pisalem i o to co jest wymagane w prawie w naszej pieknej ojczyznie.. wiec jesliby to nie kolidowalo z prawem unijnym bo do takowego Polska musi sie stosowac to moglby ktos pomyslec i zrobic tak jak pisalem we wczesniejszym poscie...i nie byloby takich gierek jak robi sony. I tak jak napisalem wiecej juz nie pisze, bo szkoda mi czasu na takie pisania, chyba ze dowiem sie o jakiejs firmie ktora robi podobnie jak Sony. Dla mnie tak jak napisalem ze jesli np po 4 latach daliby mi jedno oczko nizszy model ( dalbym go do sypilani lub sprzedal ) lub jakby dali mi kase za co bylbym jeszcze bardziej wdzieczny to bede zadowolony... Na koniec pozostaje mi tylko Ci zyczyc jak najmniej problmow z firmami posiadanego sprzetu... ja ciesze sie zyciem i tym co mam, a nie mam zamiaru ciagle narzekac, walczyc bo szkoda na to zdrowia, czasu i kasy...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak wszystkie. A nie jest ich wcale dużo. Rozumiem, ze uważasz, że się pomyliłem i jestes jednak w stanie podać chociaz jedną firmę TV , ktora tak jak Sony nie ma u nas osobowości prawnej.

Wszystkie to znaczy ile i jakie mozesz napisac o jakich firmach jest mowa? I piszesz o firmie tv a mi chodzi o ogol firm elektronicznych zajmujacych sie sprzetem rtv( wzmacniacze, koncowki mocy , amplitunery itp ) ... Firm rtv to faktycznie jest 5 na krzyz i zadna z nich nie ma sadu za granica. Ale dla Nie mam innej firmy , ktora by tak zrobila na chwile obecna.. i tak jak napisalem nie mam tego zamiaru sprawdzac , chyba ze przez przypadek cos mi wpadnie w ucho..i nie mowie ze to jest dobre co zrobilo sony ale to moj, twoj i innych jest wybor co kupujemy...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzisz tak sie sklada ze stac mnie na niezle zycie z tego co zarabiam i nie musze pisac ksiazek.. i nie pisalbym pewnych rzeczy po 3 razy gdyby ktos dobrze czytal...ale tak jak napisalem poraz ostatni to uczynilem:) A jesli tak cie kabelki interesuja to mam takie kable jakie mam, rozumiem ze ty masz lepsze, mozesz napisac jakie masz zobaczymy - chetnie przeczytam - lubie czytac o sprzecie, kablach itp.. mozemy wymienic sie doswiadczeniem jesli chodzi o kwestie kabli.. choc nie uwazam zebym mial zle kable ale to juz kwestia gustu :) .. dla twojej ciekawosci we czwartek odbieram do odsluchu kolejne kable do Bi-ampingu i bez pisania ksiazki... Ale dziekuje za troske..:)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
lolek126
jak widzisz nie tylko ja zauważam, że Twoje wypowiedzi są delikatnie mówiąc, mało treściwe.
Dużo zwykłego bicia piany a zero konkretów. W dalszym ciągu nie podałeś ani jednej firmy, która uciekła tak jak Sony przed odpowiedzialnością polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Nie podałeś adresu salonu sony gdzie mi uczciwie o warunkach gwarancji powiedzą.
To że można dokupić gwarancję nie jest tożsame z tym, że TV mają gwarancję 5-cio letnią.
Pisz na przyszłosć konkretnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Teraz juz naprawde ostatni raz kolego dlatego pisze po tyle razy bo nie czytasz... czy nie napisalem ci na to wszystko o co teraz sie pytasz juz dwukrotnie ci napisalem a ty dalej swoje... i to ze mozna dokupic gwarncje 5 letnia to jest to samo ze tv maja 5 letnia gwarancje malo tego w niektorych salonach bywaly banery o tym mowiace i malo tego czesto przy zakupie przez kogos pracownik pyta sie czy sie nie chce sie dokupic takiej gwarancji przynajmniej ja sie z tym spotkalem w sklepach Sc w Warszawie.. do tego czesto sie slyszalo ze jak ktos mowil ze np w Euro agd rtv jest np dany model o 500 zl taniej to pracownik ( slyszalem to nie raz ) mowi ze kupujac w Sc jest 5 letnia gwarancja dokladana bo i tak bywalo ( szczegolnie przed swietami ) lub za duza nizsza kwote mozna dokupic niz to jest w roznych marketach nie mowiac juz o tym ze tam jest ubezpieczyciela gwarancja... Tak samo uwazam ze w gwarancji jest napisane o fakcie ze sony nie ma odpowiedzialnosci prawnej w Polsce tylko w Anglii tylko trzeba choc troszke sie znac w tej kwestii, ale jak to prawnicy mowia nie znajamosc prawa nie powoduje tego iz czlowiek moze popelnic przestepstwo i za nie odpowiedziec.. ale tak samo uwazam ze to co sony zrobilo jest nie fer, tylko co z tego ze tak mysle????
To juz naprawde ostatni raz w tym temacie o tej kwestii bo szkoda czasu na cos takiego.. Pozdrawiam i zycze duzo spokoju i jak najmniej awarii sprzetu :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na temat sonego ostani raz i wiecej juz nie napisze tak jak to napisane zostalo, a co do kabli to nie mialem nic na mysli niz tylko rozmowa o kablach.... ( gdzie lubie rozmawiac o tym co ludzie maja i z czym polaczone i jak to im gra ) bo to fajna sprawa jak sie ludzie wymieniaja swoimi doswiadczeniami tym bardziej ze wiekszosc z nas to normalni ludzie zajmujacy sie zupelnie czym innym niz elektronika czy tez sprzetem audio-video.. i kazda rada kogos moze cos wniesc do tego co sie posiada... jak to mowia kto pyta ten nie bladzi...
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Lolek, myślałeś o pisaniu książek (których nikt nie będzie czytał)? Mógłbyś na lepsze kable dorobić.
Wiesz jak ktoś jest związany z daną firmą to nie ma szans żeby był obiektywny. Tylko tak tłumaczę racjonalnie postawę kolegi. Po prostu nie wyobrażam sobie że można bezinteresownie bronić firmy która od lat leci w kulki a ich gwarancje są warte tyle co papier na których je wydrukowano. Sam się o tym przekonałem dobitnie niestety, moi dwaj koledzy także (chodziło o kamery) dodatkowo zdzierstwo jakie uprawia serwis Sony przechodzi wszelkie granice. Dla mnie jest to przedziwna firma i mam nadzieję że wreszcie zbankrutują, bo od lat sobie na to zapracowali.
Niestety problem polega na tym że nie są odosobnieni.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wiesz jak ktoś jest związany z daną firmą to nie ma szans żeby był obiektywny. Tylko tak tłumaczę racjonalnie postawę kolegi. Po prostu nie wyobrażam sobie że można bezinteresownie bronić firmy która od lat leci w kulki a ich gwarancje są warte tyle co papier na których je wydrukowano. Sam się o tym przekonałem dobitnie niestety, moi dwaj koledzy także (chodziło o kamery) dodatkowo zdzierstwo jakie uprawia serwis Sony przechodzi wszelkie granice. Dla mnie jest to przedziwna firma i mam nadzieję że wreszcie zbankrutują, bo od lat sobie na to zapracowali.
Niestety problem polega na tym że nie są odosobnieni.
A już myślałem, że ze mną jest coś nie tak, bo odnoszę podobne wrażenie.
 
Do góry