Bravia - miesiąc po gwarancji- do kosza!

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej wspolczuje ci kolego bo troche musiales sie nachodzic ale naprawde uwierz mi na slowo ze jakbym ci opisal serwis pewnej innej firmy tv to bys zobaczyl ze twoje walki z sonym to pikus jest przy tym co ludzie mieli wlasnie z pewna inna marka... nie oznacza to ze sony moze robic co chce powinno wywiazywac sie z gwarancji w 100% ale naprawde nie ma co narzekac patrzac na inne serwisy.. to co pisalem wczesniej moj kumpel po 2 tygodniach dostal nowy tv nie robiac calkowicie nic tylko zglosil tv do naprawy i po drugiej naprawie tej samej usterki, po dwoch tygodniach dostal nowy tv... takze widzisz to tez kwestia i troche danego serwisu...choc za wszystko ponosi wine sony nie ma co ukrywac bo to sony odpowiada za soje serwisy..
I nie prawda jest to co napisales odnosnie dlugosci gwarancji - teraz jest tak ze jesli dostaje sie nowy tv to bez wgledu ile jest czasu do tych 5-ciu lat to dostaje sie gwarncje na 2 lata , tak ma moj kumpel do ktorego dzwonilem, a ktory dostal wlasnie nowy tv i tez dzwonilem do serwisu w Warszawie i rowniez to potwierdzili...
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
HQ150 ja nie bronię serwisu sony. Faktycznie, mogę ci przyznać rację, że serwis jest fatalny, dochodzenie swoich praw w Polsce niemożliwe. Zgadzam się nawet, że należy się w związku z tym zastanowić nad kupowaniem produktów Sony. Jednak weź też pod uwagę, że Sony zachowało się wobec Ciebie w miarę w porządku- oddali ci kasę. Oczywiście można nieć pretensję, że wolisz nowy telewizor, oczywiście najlepiej flagowy model tegoroczny. Jednak czy takie wymagania nie są, lekko, wygórowane?
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ150 ja nie bronię serwisu sony. Faktycznie, mogę ci przyznać rację, że serwis jest fatalny, dochodzenie swoich praw w Polsce niemożliwe. Zgadzam się nawet, że należy się w związku z tym zastanowić nad kupowaniem produktów Sony. Jednak weź też pod uwagę, że Sony zachowało się wobec Ciebie w miarę w porządku- oddali ci kasę. Oczywiście można nieć pretensję, że wolisz nowy telewizor, oczywiście najlepiej flagowy model tegoroczny. Jednak czy takie wymagania nie są, lekko, wygórowane?
Nie takie były moje wymagania. Ja tylko chciałem załatwić sprawę zgodnie z zapisami umowy między nami, czyli gwarancji. A Sony powiedziało nie, żadnej propozycji TV na wymianę od nas nie dostaniesz. Nie bo nie. To jest niezgodne z gwarancją, ale co nam zrobisz?
Masz kasę i spadaj.
Poprzednio napisałeś że w moim przypadku Sony wywiązało się z warunków gwarancji.
A to NIEPRAWDA. Stąd moja odpowiedź.
I to nie serwisu broniłeś bo ja z nimi nie miałem żadnej umowy i ich postępowanie jest mi obojętne. Ty swoim wpisem broniłeś firmę Sony, bo to z nimi miałem umowę-gwarancję i od nich kupowałem TV z gwarancją.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

slawko_23

New member
Bez reklam
Sony nie kupiłbym nie ze względu na serwis, tylko na to, że obecne modele mnie nie przekonują. Zewnętrzny zasilacz w tv 42w655 czy dziwaczny system wieszania na ścianie. Kupiłbym zdecydowanie model z zeszłego roku HX850, ze względu na obraz i wykonanie. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie 850 fajny tv patrzac cena - jakosc gdyby nie ta cholerna podstawa bo u mnie stoi tv to kto wie czy niestalaby wlasnie 850 :)
 

dune2

New member
Bez reklam
Jak padł mój 52Z5500, to sprzedawca powiedział mi że to był najwyższy model więc obecnie też należy mi się najwyższy czyli wtedy HX920 chyba. Mało tego zadzwoniłem do trzech salonów Sony w kraju i zapytałem jaki jest następca mojego Z5500. Wszyscy wskazali na serię HX900.
Ale Sony powiedziało że takiego mi nie da, bo jest za drogi. Woleli oddać kasę zakupu.
Ja stratny nie byłem, wręcz przeciwnie ale fakt pozostaje faktem. Nie dotrzymali mimo moich żądań warunków gwarancji.
Ja mam 46Z5500 juz prawie 4 lata i cos mi nie chce pasc a pracuje codziennie pol dnia a w weekendy wiecej.Moze podpowiesz jak to zrobic ? ;)
A tak serio to akurat ci co mowili ze to najwyzszy model mylili sie.
Wtedy gdy byl z5500 najwyzszym modelem bylo x4500.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Ja mam 46Z5500 juz prawie 4 lata i cos mi nie chce pasc a pracuje codziennie pol dnia a w weekendy wiecej.Moze podpowiesz jak to zrobic ? ;)
Nie ma sie co śmiać, bo faktycznie to, ze tobie się nie zepsuł nie oznacza, że HQ 150 kłamie.
A na pytanie : " Moze podpowiesz jak to zrobic ?" aż się chce odpowiedzieć, kup Sony- nie masz pewności, że się zepsuje, ale szanse duże.....
Głupia odpowiedź na głupie pytanie.
 

dune2

New member
Bez reklam
Nie ma sie co śmiać, bo faktycznie to, ze tobie się nie zepsuł nie oznacza, że HQ 150 kłamie.
A na pytanie : " Moze podpowiesz jak to zrobic ?" aż się chce odpowiedzieć, kup Sony- nie masz pewności, że się zepsuje, ale szanse duże.....
Głupia odpowiedź na głupie pytanie.
Ja sie nie smieje z niego i nie twierdze ze klamie.
Ja to pisalem serio.Chcialbym by mi moj z5500 padl bo mam jeszcze ponad rok gwarancji i dostalbym nowy model.
Pytanie wiem ze jest glupie dlatego zadalem je w formie zartu.
Nie spinaj sie tak bo szkoda zdrowia.
Co do Sony to jak nie lubie tej firmy tak musze z przykroscia przyznac ze zadna inna nie robi lepszych tv.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ja mam 46Z5500 juz prawie 4 lata i cos mi nie chce pasc a pracuje codziennie pol dnia a w weekendy wiecej.Moze podpowiesz jak to zrobic ? ;)
A tak serio to akurat ci co mowili ze to najwyzszy model mylili sie.
Wtedy gdy byl z5500 najwyzszym modelem bylo x4500.
No to w takim razie pracownicy autoryzowanych punktów Sony to albo całkowici dyletanci, albo kłamcy.
Ale jednak chyba nie. To Ty się mylisz. Jak kupowałem Z5500 to serii X4500 już nie było w sprzedaży.
 
D

Deleted member 121090

Guest
dune2;925168 Co do Sony to jak nie lubie tej firmy tak musze z przykroscia przyznac ze zadna inna nie robi lepszych tv.[/QUOTE napisał:
No i tu zdania są podzielone. Może nie żadna inna firma nie robi lepszych TV LCD ale już lepsze TV są. Tylko że PDP. No i też faktem jest, że Sony jest najdroższe.
 

dune2

New member
Bez reklam
No to w takim razie pracownicy autoryzowanych punktów Sony to albo całkowici dyletanci, albo kłamcy.
Ale jednak chyba nie. To Ty się mylisz. Jak kupowałem Z5500 to serii X4500 już nie było w sprzedaży.
A czy ja napisalem ze byl x4500 gdy go kupowales ?
Pisalem tylko ze w tamtym czasie gdy byl w sprzedazy z5500 to najwyzszym modelem byl x4500.
Liczy sie jaki model jest najwyzszy w danych latach a nie co jest w sklepie w dniu kiedy kupujesz.
I jakbym sie mylil to by ci wymienili na obecnie najwyzszy model a o ile wiem tego nie zrobili.

Zdan nie ma podzielonych.Od paru ladnych lat tv Sony dostaja najwysze noty.
Jednak mozesz twierdzic co chcesz mamy demokracje.
Dla ciebie najlepsze moga byc nawet tv manta.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
A czy ja napisalem ze byl x4500 gdy go kupowales ?
Pisalem tylko ze w tamtym czasie gdy byl w sprzedazy z5500 to najwyzszym modelem byl x4500.
Liczy sie jaki model jest najwyzszy w danych latach a nie co jest w sklepie w dniu kiedy kupujesz.
I jakbym sie mylil to by ci wymienili na obecnie najwyzszy model a o ile wiem tego nie zrobili.

Zdan nie ma podzielonych.Od paru ladnych lat tv Sony dostaja najwysze noty.
Jednak mozesz twierdzic co chcesz mamy demokracje.
Dla ciebie najlepsze moga byc nawet tv manta.
Nie masz racji. x4500 jak ja kupowałem TV już był modelem historycznym.
Najwyższym modelem z oferty Sony był Z5500.
Pokaż mi gdzie TV Sony dostają, od paru ładnych lat, najwyższe noty jako najlepsze TV?
Jako najlepsze TV LED może, chociaż też nie do końca bo np. na Eisa Awards 2012-2013 się nie dostali, ale nie jako najlepsze TV?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ja nadal mam starego poczciwego 32D3000 na CCFL, kupowany u Kikiego z 5 letnia gwarancja Sony. Model bez wad (bez cloudingu, buczenia, strzelania, itp). W zeszlym roku sie skonczyla, teraz dziala 6 lat, mimu kilku-kilkunastu godzin dziennej pracy. Nawet zastawialem się jak go zepsuc, by go wymienic na nowzszy, ledowiec, ale przede wszystkim z DVBt. Nie chcialo mu się zepsuc i nie chce nadal, ale teraz to juz nie moze ;)
Mam tez znacznie nowszego 46NX700, ktory jest duzo ładniejszy (seria Monolith), ale coż z tego skoroobraz ma zdecydowanie gorszy, nie wspominając o czerni czy kątach, no ale bylem swiadomy wad i roznic. Oba kalibrowne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam koledzy mysle ze ten watek powinien byc zamkniety bo w inna strone idzie niz to mialo byc... bo teraz bedziemy sie spierac ktory jest lepszy od ktorego... a to bez sensu bo dla jednego jest to lepsze a dla innego co innnego... HQ 150 miales kolego problem ze swoim i cala zlosc przelewasz teraz na sony , inny bedzie mial problem z samsungiem i bedzie dawal na samsunga to bez sensu jest... temat tego watku byl zupelnie inny niz to o czym teraz tutaj sie pisze.... jest wiele roznych testow chocby te ktore daje linki kolega ACCu gdzie sa dobrze oceniane( wystarczy poszukac ) te tv ale sa i takie testy ze sa slabiej oceniane ale to i tak nie ma znaczenia bo kazdy kupuje to co jemu sie podoba, a nie to co danemu gosciowi , gdzie gazeta jeszcze wziela kase za to, ludzie dajmy zyc... i nie spierajmy sie co jest lepsze od drugiego... philips co roku dostaje Eise a ja w zyciu bym philipsa z jego przypadlosciami nie kupil i z jdego plynnoscia obrazu - na chwile obecna i moze dostawac po 5 nagrod Eisa w ciagu roku i to nie zmieni mojego zdania do czasu kiedy ludzie ktorzy beda miec te tv beda pisac o nich tylko dobrze a nie pisac o roznych ich dolegliwosciach... jezeli kupuje sie tv za powiedzmy 10 tys, to kazdy inny za te kwote patzrac te same technologie jaka jest uzyta w danym tv bedzie porownywalny i kupno zalezy wylacznie od tego co komu na czym zalezy... i pamietajmy ze co by sie nie kupilo to kazdy ma wady jak i zalety... bo tv to nie porsche czy ferrari, a wlasciciele tych wozow mysle ze nie spieraja sie na forach ktory z nich jest lepszy ... kazdy z nich jest inny i dla innego klienta...
 
D

Deleted member 121090

Guest
ja nadal mam starego poczciwego 32D3000 na CCFL, kupowany u Kikiego z 5 letnia gwarancja Sony. Model bez wad (bez cloudingu, buczenia, strzelania, itp). W zeszlym roku sie skonczyla, teraz dziala 6 lat, mimu kilku-kilkunastu godzin dziennej pracy. Nawet zastawialem się jak go zepsuc, by go wymienic na nowzszy, ledowiec, ale przede wszystkim z DVBt. Nie chcialo mu się zepsuc i nie chce nadal, ale teraz to juz nie moze ;)
Mam tez znacznie nowszego 46NX700, ktory jest duzo ładniejszy (seria Monolith), ale coż z tego skoroobraz ma zdecydowanie gorszy, nie wspominając o czerni czy kątach, no ale bylem swiadomy wad i roznic. Oba kalibrowne.
Jak już mówimy o starych poczciwych modelach, to u mnie w jadalni w dalszym ciągu stoi i działa Sony KV-32HQ150. I to jak działa te 70kg żywej wagi. Obraz rewelacyjny!!! Płynność, kolory to bajka niedościgniona dla wielu obecnych bardzo drogich placków. A dźwięk prawie jak z taniego kina domowego. I ma już 9lat pracy za sobą. I myślę, że jeszcze wiele lat przed nim.
Ach gdzie te czasy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi tez zaden z tv jeszcze nie padl, w tym kilka w pracy od lat po 12h/24h dziennie(!).
Jedynie produkty ktore mi sie psuly to Samsunga, ostatnio pisalem o tym w osobnym watku (byc moze pech/zbieg okolicznosci).
Natomiast crt do dzis zyja :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry