Bose 900

Katar10

Member
W aplikacji możesz sobie podbić górę ja tak skalibrowałem że mam wszystkie ustawienia na zero:) czasem dodam niskich. Alexa daje radę muszę przyznać że mikrofony są bardzo czułe ,warto ją ożywić tak samo jak darmowe apki muzyczne.
 

Davide

Member
Trochę posiedziałem, potestowalem i Soundbar mnie bardzo zaskoczył. Jeżeli chodzi o alexe nie korzystam. Muzyki słucham na moim sprzęcie audio i ten na Bose 900 mnie nie rajcuje. Według mnie jest średnio. Proszę wziąć na mnie poprawkę, śpiewam w operze, mam inny słuch. Jeżeli chodzi o filmy nie jest to onkyo zbudowane na klipsch, ale ten Soundbar jeżeli chodzi o filmy naprawdę daje rade. Spoglądając na gabaryty tego soundbara, a gabaryty zestawu kina domowego zastanawiam się co by się stało, gdyby Bose stworzył normalne kino domowe. Według mnie biorac pod uwagę jakość, wielkość , bezprzewodowość ten Soundbar wygrywa pod każdym względem. Soundbar znajduje się w kamienicy w pomieszczeniu 21 m2 i wysokości 3,6 metra. Skalibrowalem go dziś trochę inaczej niż radziliście. Soundbar leży na wysokości 1 metra, postawiłem krzesełko dzięki któremu siedziałem w odległości 1,2 metra, a moje ucho znajdowało się na wysokości 1,25 metra. Zacząłem kalibrację w taki sposob ,ze najpierw zaczynajac od lewej strony mój nos był na równi z głośnikiem atmosowym, potem z prawej strony to samo. Później lewa strona i prawa równo miedzy środkiem a końcówką belki, a na koniec równo na środku. Obejrzałem film z odległości 3,7 metra i gra to naprawdę rewelacyjnie. Co ciekawe, słyszę atmos co mnie dziwi, a wszystko mam ustawione na 0. Zastanawiam się jak to zagra z surroundami. Zauważyłem, ze jak grała sama belka to w belce pojawiało się więcej basu, co nie grało tak fajnie. Gdy podłączyłem suba, bas całkowicie zniknął z belki i skupił sie w subwooferze i belka mnie zachwyciła, wiec możliwe, ze po podłączeniu surroundow belka wyłączy jakieś kreowanie trójwymiaru i zagra to jeszcze lepiej. Czekam z nadzieja na surroundy z atmosem. Jak się nie pojawia w tym roku kupię te, które są dostępne dziś i drugiego suba. Jedyne co mi się nie podoba to szło góry, ale to kwestia gustu.
 

tomekrus

New member
Kupiłem soundbar 900 na amazonie za 3180, wymieniłem z soundtouch 300. Belka spięta z surroundami oraz subem 500. Jestem zadowolony, dźwięk na duży plus.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Najlepszy efekt daje kalibracja z max 1m odległości słuchawkami ADAPTiQ na głowie w pozycji siedzącej, zmieniasz tylko strony lewo prawo według instrukcji w apce.
Posiadam dwa suby 700 i sourrandy 700 , jak robiłem z zalecanej odległości bas nie grał tak jak chciałem teraz w apce mam wszystkie wartości ustawione na zero .
O tym sposobie kalibracji z " bliska " pisali kiedyś na Amerykańskim forum bose jak był problem z 700.
 

matyja

Member
Cześć, stoję przed wyborem soundbar'a...
Jak się ma BOSE 900 do HW-Q990B od Samsunga? Robił ktoś takie porównanie?

Mieszkam w bloku. Pokój jest szeroki na 3,40 m i długi na 5,70 m. Telewizor mam centralnie na ścianie, a kanapa jest na wprost telewizora po drugiej stronie pokoju. Budżet około 5 000 zł.
 

luck76

Well-known member
Cześć, stoję przed wyborem soundbar'a...
Jak się ma BOSE 900 do HW-Q990B od Samsunga? Robił ktoś takie porównanie?

Mieszkam w bloku. Pokój jest szeroki na 3,40 m i długi na 5,70 m. Telewizor mam centralnie na ścianie, a kanapa jest na wprost telewizora po drugiej stronie pokoju. Budżet około 5 000 zł.
Bose pełen setup? Tj belka + Sub + satki?
 

matyja

Member
Bose pełen setup? Tj belka + Sub + satki?
Podejrzewam, że na początku byłaby belka + ewentualnie sub, a satelity może kiedyś w przyszłości.

W takim razie jak się ma Samsung do gołego BOSE, a jak do kompletnego zestawu?
Samsung'a można kupić w cenie około 5 000 zł, a kompletny zestaw BOSE to już dwukrotność tej kwoty...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Sama belka z subem gra bardzo fajnie
niemniej musisz sam sprawdzić ten Samsung to komplet i słuchałem go ale Bose to inna liga
Posłuchaj sam i wtedy ocenisz Ty kupujesz i ma Tobie pasować 😀😉
 

luck76

Well-known member
Sama belka z subem gra bardzo fajnie
niemniej musisz sam sprawdzić ten Samsung to komplet i słuchałem go ale Bose to inna liga
Posłuchaj sam i wtedy ocenisz Ty kupujesz i ma Tobie pasować 😀😉
Do filmów Bose 900 belka lub belka + BM700 sub vs Samsung HW-Q990B - zdecydowanie Samsung - dopiero satki w bose dopełnią efektu. Do muzy gola belka Bose wygrywa, nie mowiąc o pełnym setupie (w tym wypadku muzyka w Dolby atmos atmos w Apple Music lub innych serwisach rozkłada na łopatki wszystkie inne zestawy)
 
Do góry