Bose 900

vvv

Well-known member
Bez reklam
1695400176571.png
Spoglądam i takiego pilota widzę na stronie ?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No właśnie co nowszy model to pilot jest większą porażką !
u mnie przy 900 strasznie się< palcuje >
Niby ma być sprzęt premium a oszczędzają na PILOĆIE !!!
 

Hubert1296

New member
Siemanko wszystkim. Mam pytanie o bose 900. Nie wiem co się dzieje, ale od czasu do czasu jakby traci połączenie z TV (Sony) i kompletnie przestaje odtwarzać dźwięk. Podłączony jest kablem HDMI do gniazda ARC w TV. Próbuję w aplikacji zmieniać te ustawienia CEC ale nic to nie zmienia. Po jakimś czasie (zwykle ze 2 dni) nagle jak przestawię na soundbar a nie głośniki TV to nagle "cudowne ozdrowienie" następuje i działa. Z góry dzięki na jakiekolwiek wskazówki. (Po rozłączeniu probuje resetować TV, odłączam z zasilania oba urządzenia, dziwne jest jedno bo dzieje się tak w sumie kiedy na dłuższy czas zapauzuje film np na Netflix 🤔).
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siemanko wszystkim. Mam pytanie o bose 900. Nie wiem co się dzieje, ale od czasu do czasu jakby traci połączenie z TV (Sony) i kompletnie przestaje odtwarzać dźwięk. Podłączony jest kablem HDMI do gniazda ARC w TV. Próbuję w aplikacji zmieniać te ustawienia CEC ale nic to nie zmienia. Po jakimś czasie (zwykle ze 2 dni) nagle jak przestawię na soundbar a nie głośniki TV to nagle "cudowne ozdrowienie" następuje i działa. Z góry dzięki na jakiekolwiek wskazówki. (Po rozłączeniu probuje resetować TV, odłączam z zasilania oba urządzenia, dziwne jest jedno bo dzieje się tak w sumie kiedy na dłuższy czas zapauzuje film np na Netflix 🤔).
Podobny problem przy połączeniu z TV Philips MiniLed 9506.. Podobnie było przy Pus 9206. Także wina leży po stronie 900. Ja wystarczy, że głośniej zrobie na pilocie lub przełączyć kanał...w głos powraca.
Na przystawce Shield nie mam tego błędu. Dziwne. Wymiana przewodu itd... Inne gniazdo itd.. Ta sama sytuacja.
Także czekać cierpliwie i ufać....
Kodi czy inne apki śmiga OK. Jedynie kablowa ma ten problem u mnie.
Więc przeżyje.
 

luck76

Well-known member
Siemanko wszystkim. Mam pytanie o bose 900. Nie wiem co się dzieje, ale od czasu do czasu jakby traci połączenie z TV (Sony) i kompletnie przestaje odtwarzać dźwięk. Podłączony jest kablem HDMI do gniazda ARC w TV. Próbuję w aplikacji zmieniać te ustawienia CEC ale nic to nie zmienia. Po jakimś czasie (zwykle ze 2 dni) nagle jak przestawię na soundbar a nie głośniki TV to nagle "cudowne ozdrowienie" następuje i działa. Z góry dzięki na jakiekolwiek wskazówki. (Po rozłączeniu probuje resetować TV, odłączam z zasilania oba urządzenia, dziwne jest jedno bo dzieje się tak w sumie kiedy na dłuższy czas zapauzuje film np na Netflix 🤔).
Miałem podobnie, poniższa zmiana w ustawieniach pomogła i już tak się nie dzieje:
IMG_0816.jpeg
 

Hubert1296

New member
A lepiej podłączyć 900 przez HDMI czy kablem optycznym? Jest różnica w jakości dźwięku? Nie próbowałem optycznym podłączać, może nie było by tego problemu 🤔
 

Mr_Sandman

New member
Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu zestawu od Bose. Belka + SB + Satelitki>
SB - 700-tka i Satelitki 700-ki

Mam problem z wyborem belki. Rozważam 700 vs 900.
Mam możliwość zakupu 700tki za 1600-1900zł (używane ale w bdb stanie) lub nową za 2800zł albo 900tkę za 3000zł.

Nie mam opcji przesłuchania obu a pytanie czy równica cenowa warta dopłaty. Bardzo proszę Was o radę, za co z góry dziękuję.
Serdecznie pozdrawiam
 

Tomzik87

New member
Sory za ogłoszenie ale rezygnuje z Bose.
Jak coś na olx będę wrzucał SB900 za 2800,
Sub 700 za 2700 i surroundy 700 za 1500. Komplet 7k w tym dorzucam oryginalne mocowania na surroundy, do belki chyba były w zestawie bo nie pamiętam ale tak czy siak też dorzucam. Kolor biały. Idę w ARCa + 2x era300 + sub
 

Hiro86

New member
Witam, posiadam Bose Ultra soundbar z subem 700. Z tego co wyczytałem na forum dla najlepszego efektu adaptiq należy wykonać kalibracja w odległości 1m z lewej do prawej. Ktoś podpowie dokładniej? Czy robie no na zmianę 1. Lewa strona 2. Prawa strona 3. Lewa strona 4. Prawa strona 5. ? Środek? Czy przesuwam się z lewej do prawej co kilka centymetrów? I jeszcze kwestia suba, czy wykonuję kalibracje z podpiętym subem, czy sub podpinam po kalibracji belki? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 
Do góry