Bose 900

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nieporównywalne zestawienie z uwagi na cenę.
Bose w pełnym setupie (sub+sat) kosztuje dużo za dużo, w tej cenie wchodzisz w inną półkę soundbarów i już się robią alternatywy.
Poczytaj, odwiedż kilka salonów Audio. Samsung to komplet i jako całość zagra lepiej za 5k.
 

luck76

Well-known member
Nieporównywalne zestawienie z uwagi na cenę.
Bose w pełnym setupie (sub+sat) kosztuje dużo za dużo, w tej cenie wchodzisz w inną półkę soundbarów i już się robią alternatywy.
Poczytaj, odwiedż kilka salonów Audio. Samsung to komplet i jako całość zagra lepiej za 5k.
Dokładnie, to Ty wydajesz pieniądze i więc musisz dobrać to do swoich preferencji i budżetu. Na pytanie jak się mają do siebie wspomniane setupy, otrzymałeś odpowiedź, natomiast w temacie możliwości, niestety ten pierwszy jest poza Twoim zasięgiem a zestaw Samsunga faktycznie cena/możliwości jest ekstra więc w tym co pisze Armanig jest dużo racji (przy czym nie zagra lepiej). Typowo do kina domowego jest dobry, z muzą jednak nie radzi sobie tak dobrze - po prostu gra inaczej niż Bose - tegoroczna wersja ma duzo lepszy filmowy bas niż ubiegłoroczna i zamiata pod dywan konkurencję z tej kategorii cenowej, np JBL 9.1. Samsung de facto sprzedaje swoje zestawy po kosztach (w ujęciu przeciętnej ceny w całym cyklu życia produktu). Bose ma ten cykl wydłużony, korzysta przy projektowaniu ze swojej dużo dłuższej wiedzy w zakresie inżynierii dźwięku. Wystarczy wyjąc głośnik samsunga i bose i porównać magnesy. Kolejna sprawa to serwis - bose jest wspierane dużo dłużej a naprawa nawet największa jest duuuzo tańsza od samsunga.
 
  • Like
Reactions: vvv

matyja

Member
Generalnie przesłuchałem tego Samsunga i jest to na prawdę fajny zestaw. Bardzo ładnie to gra, ale trochę nie leżą mi basy i dźwięk stereo... Teraz odsłuchuję soundbar od Loewe, niestety bez satelitów i trochę mi ich brakuje...
Przeglądając oferty w kierunku zakupu zestawu Bose natrafiłem na niezłe okazje i zestaw (soundbar + subwoofer + satelity) wyjdzie mnie za 9400 zł. Coś czuję, że jednak Bose w całości zostanie na dłużej :)
 

Tomzik87

New member
Cześć wszystkim,
Mam pytanie czy u was również występują takie problemy. W zeszłym tygodniu udało mi się kupić zestaw 900 + sub 700+ surroundy 700 + uchwyty za kwotę 7500 cena chyba ok.
Satelitki strasznie cicho grają, są momentami ledwie słyszalne, natomiast z belką mam problem, wystarczy że chociaż raz puszczę muzykę z telefonu i pozniej włączę projektor (używam projektora zamiast TV ale to Tizen) to nie ma dźwięku mimo że źródło earc. Muszę wtedy zresetować Belkę by było ok. Jest to dość męczące. Praktycznie ani razu głos mi się nie odpalił jeżeli wcześniej belka była użyta do streamingu muzyki po WiFi.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Co do satelit musisz odpowiednio skalibrować adaptiqiem u mnie najlepszy efekt z 1m od belki , co do problemu z belką sprawdź jaką wersje oprogramowania masz w aplikacji Bose Music.
 

Tomzik87

New member
Dzięki, jutro zerknę jak już znajdę czas by powiercić i zamontować tak na stałe. Wersja softu 6.1.5-12+cbdcde3.
No niesamowicie jest to upierdliwe. Z rana leci radyjko i żeby obejrzeć później tv to reset. Tak jakby belka nadal nasłuchiwała czy coś po wifi przyjdzie nie zauważając że sygnał po kablu już leci. W ustawieniach jest soundbar wykryty tylko bez dźwięku. Kolejny problem mam z PS5, jak zresetuję 900 i uznajmy że wszystko działa bo TV chodzi idealnie. To na Pejaku czasami po prostu dźwięk znika i tu akurat po resecie dużo się nie zmienia, pogra trochę i przestaje. Nie mam ochoty go odsyłać, wiem że Bose jest ok i pewnie wymienią ale szukam rozwiązania bo może problem leży gdzieś indziej. W tizenie włączone CEC, tryb eARC + Atmos i Passthrough na PS5 chyba Dolby. W apce zaawansowany tryb CEC to testuje różne opcje.
 

luck76

Well-known member
Dzięki, jutro zerknę jak już znajdę czas by powiercić i zamontować tak na stałe. Wersja softu 6.1.5-12+cbdcde3.
No niesamowicie jest to upierdliwe. Z rana leci radyjko i żeby obejrzeć później tv to reset. Tak jakby belka nadal nasłuchiwała czy coś po wifi przyjdzie nie zauważając że sygnał po kablu już leci. W ustawieniach jest soundbar wykryty tylko bez dźwięku. Kolejny problem mam z PS5, jak zresetuję 900 i uznajmy że wszystko działa bo TV chodzi idealnie. To na Pejaku czasami po prostu dźwięk znika i tu akurat po resecie dużo się nie zmienia, pogra trochę i przestaje. Nie mam ochoty go odsyłać, wiem że Bose jest ok i pewnie wymienią ale szukam rozwiązania bo może problem leży gdzieś indziej. W tizenie włączone CEC, tryb eARC + Atmos i Passthrough na PS5 chyba Dolby. W apce zaawansowany tryb CEC to testuje różne opcje.
Spróbuj przełączyć pilotem na TV. Jak mam włączone radio z TuneIn albo Spotify i włączę telewizor, to on gra z głośników wbudowanych (nie prsełącza na belkę) ale wybranie źródła z pilota przełącza na TV
 

Diego043

New member
Witam serdecznie,

Własnie stoje przed wyborem a w zasadzie już zdecydowałem. Wybór padł na Bose Smart Soundbar 900 - na ten moment sama belka. Z prostego powodu nie bardzo mam gdzie postawić Suba.
Moje pomieszczenie to 35m2

Miałem okazje posłuchać 700 z subem i bez. Sama belka naprawdę daje rade. Szukałem balansu miedzy muzyka a filmem i wydaje mi się to chyba najlepszym wyborem w tym budżecie.

Pytanie mam - jak macie rozwiązane mocowanie do ściany ? Musze dokupić jakiś zestaw dedykowany czy jest w komplecie ? Czy lepiej podłączyć przez HDMI (arc) czy optyczny kabel ?

Jako ciekawostke sluchałem też Bang Olufsena ( ten za 11k) + (tego za 35k ) to 11k gra gorzej niż Bose 900 natomiast ten za 35k zmiażdżył oba :) - swietne doświadczenie
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie,

Własnie stoje przed wyborem a w zasadzie już zdecydowałem. Wybór padł na Bose Smart Soundbar 900 - na ten moment sama belka. Z prostego powodu nie bardzo mam gdzie postawić Suba.
Moje pomieszczenie to 35m2

Miałem okazje posłuchać 700 z subem i bez. Sama belka naprawdę daje rade. Szukałem balansu miedzy muzyka a filmem i wydaje mi się to chyba najlepszym wyborem w tym budżecie.

Pytanie mam - jak macie rozwiązane mocowanie do ściany ? Musze dokupić jakiś zestaw dedykowany czy jest w komplecie ? Czy lepiej podłączyć przez HDMI (arc) czy optyczny kabel ?

Jako ciekawostke sluchałem też Bang Olufsena ( ten za 11k) + (tego za 35k ) to 11k gra gorzej niż Bose 900 natomiast ten za 35k zmiażdżył oba :) - swietne doświadczeni

Witam serdecznie,

Własnie stoje przed wyborem a w zasadzie już zdecydowałem. Wybór padł na Bose Smart Soundbar 900 - na ten moment sama belka. Z prostego powodu nie bardzo mam gdzie postawić Suba.
Moje pomieszczenie to 35m2

Miałem okazje posłuchać 700 z subem i bez. Sama belka naprawdę daje rade. Szukałem balansu miedzy muzyka a filmem i wydaje mi się to chyba najlepszym wyborem w tym budżecie.

Pytanie mam - jak macie rozwiązane mocowanie do ściany ? Musze dokupić jakiś zestaw dedykowany czy jest w komplecie ? Czy lepiej podłączyć przez HDMI (arc) czy optyczny kabel ?

Jako ciekawostke sluchałem też Bang Olufsena ( ten za 11k) + (tego za 35k ) to 11k gra gorzej niż Bose 900 natomiast ten za 35k zmiażdżył oba :) - swietne doświadczenie
Mocowanie w komplecie. U mnie jednak stoi na RTV...
Jeżeli jest opcja, to tylko i wyłącznie HDMI👍
 
Do góry