Benq w1070 i obraz 3D SBS - jak wlączyć?

jacekin

New member
Witam. Też się przymierzam do zakupu okularów DLP-LINK. Mam lg pa70g i rozglądam się za czymś w rozsądnej cenie. Ciekaw jestem opinii o tych Sainsonic.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Lizzy

New member
Jestem bardzo zadowolony, słysząc, że 3 pary okularów 3D tylko koszt 94 dolarów. Chciałbym spróbować. Słyszałem sainsonic wcześniej. Myślę, że jego cena jest rozsądna i niedrogie.
 

Lizzy

New member
Witam interesują mnie okulary 3d i zastanawiam się nad okularami benq,ale po co płacić 370 zł za benq jeżeli sainsonic ma okulary za 49 dolarów.Mam pytanie czy moze ktoś używa tych okularów i jak się sprawdzają.


Kupiłem do mojego projektora BenQ. Okulary są kompatybilne z moim projektorem.Efekt jest w porządku, chociaż nie jest tak dobra, jak w kinie. Czuję comforatble nawet noszę okulary przez długi czas.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Koledzy! Błagam, 1. kwietnia był parę dni temu. Co prawda "filmik" został wrzucony 2. kwietnia, ale wygląda na to, że autor się pomylił i chodzi jednak o spóźniony Prima Aprilis :).

Ten film i inne jemu podobne, to bzdury na resorach i absolutne szczyty głupoty albo..."czarny PR" - materiał jest odpowiednio preparowany, żeby osiągnąć zamierzone efekty. I to się chyba udało - przecież widać, że "Optoma jest dużo lepsza od Benq".
Bądźmy poważni - na takim filmie można tylko stwierdzić, że projektory (jeśli to były w ogóle te dwa modele) wyświetlały obraz, czyli były sprawne w czasie nagrania. I nic więcej!!! W jaki sposób były ustawione? Czy były skalibrowane? Jaka była jasność każdego z nich? W jaki sposób materiał nagrany nie wiadomo jaką kamerą ma mi dać informację o jakości kolorów, kontraście i czerni obrazu wyświetlanego pierwotnie na ekranie, a teraz na...monitorze komputerowym? Albo ktoś jest w "mylnym błędzie", albo celowo próbuje wprowadzić innych w błąd. To samo dotyczy popularnych, niestety, zdjęć "testowych" zamieszczanych w recenzjach.

W teście audiovideohd.fr BenQ W1070 wypadł ogólnie lepiej od Optomy HD25 - lepszy kontrast, ustawienia fabryczne, kolory po kalibracji i większa jasność z włączoną funkcją BriliantColor (max. ~1650 lm). Z wyłączonym BC, co zapewnia najwierniejszy obraz, oba rzutniki mają zbliżoną jasność.
Wszelkie porównania powinny być przeprowadzane po dokładnej kalibracji urządzeń - w innym przypadku poruszamy się, jak we mgle w okularach przeciwsłonecznych :wink:. Wystarczy przesunąć regulację "jasność" nieco w górę i już mamy szarość zamiast czerni.
Innym powodem słabej czerni może być...zbyt duża jasność obrazu. Jest to szczególnie ważne w przypadku jasnych projektorów i względnie małych ekranów 90-100" - obraz może oślepiać w jasnych scenach, a w ciemnych czerń będzie niepotrzebnie rozjaśniona, w skrajnych przypadkach 3-4 razy! Można powiedzieć, że po właściwym ustawieniu jasności ekranu czerń BenQ będzie lepsza.

PS. Może ktoś ma nagranie kolumn Wilson Audio Sasha za 130 tys. zł - odsłucham sobie na laptopie i już będę wiedział, czy są tak znakomite ;-). "Test" równie absurdalny, jak oglądanie filmów i zdjęć porównujących jakość obrazu projektorów i telewizorów na ekranie laptopa.

Pozdrawiam.
 

poohatsch

New member
Alkor, z glosnikami zgoda ale z obrazem to zgodze sie tylko w czesci mowiacej o kalibracji/ustawieniach. jak ja na swoim monitorze widze ze optoma jest wyraznie ciemniejsza to ona w tym momencie byla ciemniejsza (krecone jedna kamera na raz). owszem, moze ustawiona byla lepiej, ale nie mieszalbym do tego ani monitora ani kamery skoro oba obrazy sa puszczone w tym samym czasie i nagrywane ta sama kamera a potem na tym samym monitorze wyswietlane.
ale uspokoil mnie Twoj post ;)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Alkor, z glosnikami zgoda ale z obrazem to zgodze sie tylko w czesci mowiacej o kalibracji/ustawieniach. jak ja na swoim monitorze widze ze optoma jest wyraznie ciemniejsza to ona w tym momencie byla ciemniejsza (krecone jedna kamera na raz). owszem, moze ustawiona byla lepiej, ale nie mieszalbym do tego ani monitora ani kamery skoro oba obrazy sa puszczone w tym samym czasie i nagrywane ta sama kamera a potem na tym samym monitorze wyswietlane.
ale uspokoil mnie Twoj post ;)
Ja tez raczej nie mieszalbym tu kamery, czy monitora - bo raczej nie ma to tu znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

Art_D

New member
Panowie, dotarł do mnie wczoraj projektor 1070.Jestem w fazie testów , ale obraz z Blu_ray -żyleta:blagam:( mam na razie tyko orginał Avangers).Obraz z N tv tez super( mecz Borusia, filmy).
Również z DVD obraz wg mnie nad zwyczaj dobry(testowałem Pojutrze,Prometeusz).
Mam ekran 120 cali( też na razie "śmierdzi "farbą:p).
Dziś dalsze testy ( pewnie jakiś Batman- Dark Knight?) sprawdzić czerń.
Jeszcze pytanie jak sprawują się te okulary SainSonic Family Kit Active Rechargeable 3D Glasses For 120HZ And 144HZ DLP-Link Projector - 3 szt 94 dol.?Byłya o nich mowa we wcześniejszych postach.

Pozdrawiam.
 

Misiox

New member
Witam, ja mam do was takie pytanie, czy udało się komuś z was odtworzyć film 3d na projektorze wprost z PC? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Sprawa wygląda tak że parę dni temu kupiłem Benq w1070, jeżeli chodzi o jego parametry to jestem jak najbardziej zadowolony, problem pojawił się z odtworzeniem filmów w 3d, w PC posiadam kartę graficzną Geforce GTS250 jest ona podłączona przez HDMI (1.4) z projektorem, gdy włączam film 3d np w VLC player lub Media Player Classic - Home Cinema, odtwarza mi 2 obrazy (SBS) projektor oczywiście też widzi 2 obrazy jako SBS i niestety opcja 3d w menu projektora jest NIEAKTYWNA, dodam info z pliku na którym testowałem:
John.Carter.2012.1080p.3D.BluRay.DTS.H-S.[PublicHD] .mkv
Typ strumienia: MKV
Typ wideo: H.264/AVC (1920x800)
Klatki: 23.976
Bitrate Wideo: 0,056Mbps
Typ dźwięku: DTS-HD MA (5.1, 48000Hz)

Proszę doradźcie mi co robię nie tak, nie potrafię scalić obu obrazów no i tak jak pisałem opcja 3d jest nieaktywna. Podejrzewam że problem może tkwić w tym że nie da się odtwarzać filmów 3d prosto z HDD komputera?

Edit:
ściągnąłem jeszcze program stereoscopic player, w różnych konfiguracjach da się scalić obraz ale w dalszym ciągu opcja "3D" w projektorze jest nieaktywna, posiadam też takie okulary 3d OKULARY 3D do projektorów DLP 3D OPTOMA ACER BENQ (3144697902) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pomóżcie mi rozwiązać ten problem bo sam tego wszystkiego nie ogarniam.
 
Ostatnia edycja:

Misiox

New member
@slavOK a w jaki sposób to można sprawdzić czy dany sygnał jest sygnałem 1080i a nie 1080p? Albo czy można film 1080p przesłać jako 1080i? Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale film na którym testowałem był SBS i ma tylko 24 klatki/s nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że opcje 3d w projektorze są nieaktywne ale czytając 1 stronę tego tematu wyczytałem że:

(w przypadku SBS powinno być to 1080i 50/60Hz). W przeciwnym wypadku jeżeli podajemy wprost na projektor jakiś film to projektor go widzi jako materiał 2D i opcja 3D jest niedostępna.

Podsumowując napiszcie mi w jaki sposób wprost z komputera mogę przesłać sygnał 1080i? W tych sprawach jestem laikiem proszę o wyrozumiałość.

EDIT: Czy to chodzi np o to żeby film odpalić w stereoscopic player "z przeplotem (sekwencja pól), najpierw prawa linia http://www.bankfotek.pl/view/1465084 (na fotce akurat nie otwieram pliku 3d tylko byle co odtworzyłem żeby było widać tą opcje z przeplotem do wyboru)
 
Ostatnia edycja:

Misiox

New member
pulpit mam ustawiony 1680x1050 (taki mam monitor) ale to nie ma znaczenia bo projektor mam ustawiony jako "rozszerz te ekrany" i ma on swoje 1920x1080 60Hz. Cały dzień już próbuję różnych ustawień w stereoscopic player (trial), bino, VLC player i ani razu nie udało mi się odblokować opcji 3d w projektorze :(. Może ktoś kto ma projektor wpięty bezpośrednio pod komputer napisałby czy da się prosto z kompa odpalić film 3d a jeżeli tak to w jakim programie i jakiej konfiguracji. Póki co dalej jestem bezsilny ;/ ściągam inny film może z nim jakoś sobie poradzę Avatar 1080p SBS 3D.

Przypuszczam że mam coś źle ustawione w programie (playerze) i dlatego projektor nie rozpoznaje mi w dalszym ciągu 3D
 
Do góry