Benq w1070 i obraz 3D SBS - jak wlączyć?

Leonek84

New member
projektor w1070

Jeśli jeszcze kogoś to obchodzi to dziś t.j. 12,09,2013 dostałem mojego w1070 Firmware: 1.05, Rev.: 01-105 i u mnie puszczam z laptoka 1080p 60Hz i bez problemu działa SBS i OU. mozna wybrać i wszystko śmiga taki i taki film, obraz zajebisty.

pozdro
Rado
 

Leonek84

New member
Przepraszam mam jednak FW 1.06. U mnie nie działa opcja ISF jest na szaro (jak ją aktywować?) U mnie nie ma różnicy miedzy trybem Normal a SmartEco, tryb Ekonomiczny jest troszkę ciemniejszy i cichszy wentylator a SmartEco nie dlaczemu?
 

graves007

New member
Projektor dotarł w czwartek, okulary w piątek (bez jakiejś szczegółowej kontroli - i tak, posiadają znaczki CE). Ogólnie okulary bardzo fajnie działają, nie zdarzyły mi się problemy z odwrotną synchronizacją (wygodne jest to, że bezpośrednie przy nich można kliknąć odwrócenie synchronizacji i nie trzeba szukać ustawienia na pilocie od projka).

Sam projektor ładnie "świeci" - ustawiłem zgodnie z sugestiami tutaj:

BenQ W1070 Reviewer’s Recommended Best Settings | AVForums.com - UK Online

Ustawienia zmieniłem zarówno w trybie 2D jak i 3D. Różnice delikatne, ale czerń bardziej wyraźna (nie zlewa się np. w ciemnych scenach w Prometeuszu).
 

Hodofca

New member
Sam sobie odpowiem na problem opisany przezemnie jedną strone wcześniej. Okulary DLP Benq 5J.J0T14.011 nie działały mi tak jak powinny bo kabel hdmi nie był 1.4
Teraz po przenosinach wszystko działa jak należy (dziwne że sainsonic nie miał problemów wcześniej).

Teraz coś z innej beczki:
Zamontowałem sobie ładnie mojego Benq w1070 na uchwycie na ścianie i po jego odwróceniu do góry nogami zaczęły się problemy z lampą. Gasła czasami po kilku minutach a czasami po 30 i mrugało światełko "lamp" aż do schłodzenia i wyłączenia. Po ponownym odwróceniu i położeniu na biurko wszystko wracało do normy. Czy jest w tym projektorze jakiś czujnik temperatury lampy lub cos co można by skontrolować? Chociaż nawet i to by raczej nie pomogło bo zrobiłem test i włączyłem wentylatory na max i było to samo. Nawet stało mi się tak że po ustawieniu projektora na biurku wszystko było ok a kiedy go wyłączyłem z pilota lub przyciskiem wyłączała się i lampa i wentylatory, bez czekania na schłodzenie (powrót do ustawień fabrycznych pomógł, chociaż przy okazji wyzerował się licznik wyświeconych godzin lampy). Projektor ma 2 miesiące i miał wyświecone 105 godzin. Już chciałem pisać do Benq i oddawać na gwarancję ale teraz o dziwo po kolejnym już chyba z 6 zamontowaniu na uchwycie wszystko działa jak należy już 2 dni i nic się nie wyłącza.
 

mic1986

New member
Witam serdecznie.

Koledzy/Koleżanki pomóżcie mi zrozumieć pewną rzecz - mianowicie chodzi mi o obraz 3D na tym projektorze.

Włączając film na PC ustawiam 1080p24 i film SBS/Over-Under w metodzie góra-dół śmiga bez problemów.

Co jednak w sytuacji jeśli chciałbym dopuścić się jakiejś konwersji z innego źródła, np. z tunera telewizyjnego (chodzi głównie o tuner N-ki) - czy da się to w jakiś sposób zrobić ? Gdyż z tego co mi wiadomo zwykłego przekazu nie da się puścić w SBS ?

To samo pytanie tyczy się również konsoli X360 - czy tutaj też w jakiś sposób można przekształcić sygnał do obsługi 3D ?

Z góry serdeczne dzięki.
Pozdrawiam.
 

davero79

New member
Ja mam pytanie odnośnie BANDINGU czy jest widzialny ? głownie chodzi mi o mecz piłki nożnej z tv bądź konsoli ? u mnie na starym hitachi jest delikatny, praktycznie nie zauważalny, nie drążniący w przeciwieństwie do telewizorów. Mój projektor ma 10 lat i jest LCD.
 

Orzeł3

Banned
Witam posiadaczy projektora 1070 .

Sam dopiero wchodzę w świat wielkiego formatu i mam kilka pytań .

Czy projektor może stać na stoliku w rogu i wyświetlić poprawnie obraz na środku ściany ?
Czy z dystansu 1m od ucha jest uciążliwy wentylator ?
Jak spisuje się w jasnym pomieszczeniu ( pokój zaciemniany , ale biała podłoga , sufit , ściany )

Czy jest ktoś z Białegostoku i zaoferuje demo ? Kratka pianki gwarantowana :)

Będę wdzięczny za każdą uwagę .

Miłej niedzieli .
Maciej
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam
Dlaczego akurat te? Nie lepiej kupic np. sainsonic zodiac za mniejsze pieniadze o takiej samej,jesli nie lepszej jakosci obrazu?

Pozdrawiam

dominik
 
Do góry