Benq w1070 i obraz 3D SBS - jak wlączyć?

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Czy może ktoś wrzucić fotki, żeby zobaczyć jak wygląda obraz wyświetlany przez ten projektor?

Nie chce mi się wierzyć, że ten projektor ma tak fatalne kolory jak na zdjęciach tutaj:

http://www.projectorreviews.com/images-projectors-q4-12/w1070_lotr_forest_large.jpg
http://www.projectorreviews.com/images-projectors-q4-12/w1070_hdtv_football_kick_large.jpg

Wprawdzie nie mozna wymagac cudow od projektora z tego perzedzialu cenowego, ale tez uwazam ze cieniutko to wyglada z kolorami... i jakoscia obazu zreszta tez! Nie wiem jakie materialy zrodlowe byly uzywane w tym tescie, ale jesli to Blu-ray(1080p), i te fotki faktycznie pokazuja jak ten projektor swieci, to juz wolalbym dolozyc i kupic np. TW3200, czy T5900 - kolorystyka i jakosc obrazu o klase lepsza! I wiem, ze w tescie pisza inaczej, ale jak juz kiedys sie przekonalem, na tej stronie wszystkie projektory sa zawsze najlepsiejsze :p
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Dlaczego macie uwagi do pierwszej fotki? Zwróccie uwagę o jakiej porze i gdzie ujęcie było kręcone. Poza tym trylogia Władcy pierścieni była filmowana w stonowanych kolorach.
Co innego - drugie zdjęcie z meczu. Kolory powinny bić po oczach, zwłaszcza jeżeli jest to telewizja...
 

arekw99

New member
kolory są piękne. obraz żywy i dynamiczny. oczywiście wpływ na obraz ma źródło i jak ktoś divixa odtwarza to cudów nie ma, oraz zaciemnienie otoczenia. ale mi się gęba do ziemi rozwarła jak odtworzyłem film na blu ray. bbc z "n" na full HD też rozwala
 

Geezer

New member
Panowie? A okulary macie BenQ czy jakies "nie markowe". Kuszą mnie takie za 150-180 zl z allegro. Ktoś coś o nich wie lub ma propozycje tanszych okularów niż BenQ?

Na ebay kupisz Sainsonic 144Hz za 22-25 USD. Bdb wykonane. O niebo lepiej niż Optoma ZD201 i 3x tańsze... Bez cła. Płatność Paypal. Mają też wersje dla dzieci (30 USD)
 

Geezer

New member
Witam, wczoraj odebrał projektor kurier.
Jak wróci z serwisu to dam znać czy coś się zmieniło na lepsze po wgraniu nowego softu czy bez różnicy (dodam ze wysłałem projektor profilaktycznie, bo u mnie w czasie użytkowania nie zauważyłem żadnych problemów z projektorem)

Mogłeś zdradzić z kim z Benq wynegocjowałeś taki deal... Mnie zbyło po kolei kilku pracowników. Inaczej działają tylko w USA i Niemczech. From: BenQ Customer E-Mail [mailto:cets@benq.eu] Sent: Friday, February 22, 2013 2:43 PM Subject: Re: Firmware 1.04 Witam, niestety sytuacja wygląda bez zmian, nie aktualizujemy oprogramowania jesli nie ma takiej potrzeby, a samo urządzenie jest sprawne Pozdrawiamy Milena Szewczyk BenQ Polska
 

Geezer

New member
dziś wrócił do mnie projektor z serwisu.
Projektor wysłałem, tak jak pisałem profilaktycznie.

Serwis napisał, że testowali 3dni, w tym czasie nie wystąpiły żadne usterki.
Nie ma nowego oprogramowania, parametry w normie, zgodnie z specyfikacją.

I tak to wyglądało w moim przypadku.

nie porysowali go przynajmniej ? totalne polskie olewactwo Klienta - wielki wysiłek Benq aby wgrać FW jak już poniesli koszty kuriera w obie strony (chyba)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Przy takim traktowaniu nas-klientów proponuję zgłosić sprawę do głównej siedziby BenQ. Oczywiście nie do polskiej, szkoda czasu na kontakty z wieśniactwem i biznemętami. Trzeba maila wysłać do centrali europejskiej lub do głównej. Oczywiście piszemy po angielsku, a nie po polsku. Dobrze jest wskazać gdzie kupiliśmy projektor, załączyć kopię faktury (rachunku), podać linki do stron interentowych gdzie opisują problem. Wskazać, że cenimy markę, że zdecydowaliśmy się kupić uznając wysokość jakość produktu, ale teraz mamy obawy... No i jak nasz potraktowali w polskiej centrali...Generalnie w pierwszym mailu utrzmałbym ton przyjacielski, jednak z podkreśleniem, że jesteśmy zirytowani postawą BenQ Poland...
Jak ktoś nie zna angielskiego, można posłużyć się internetowymi translatorami...
 

krzych 65

New member
Przy takim traktowaniu nas-klientów proponuję zgłosić sprawę do głównej siedziby BenQ. Oczywiście nie do polskiej, szkoda czasu na kontakty z wieśniactwem i biznemętami. Trzeba maila wysłać do centrali europejskiej lub do głównej. Oczywiście piszemy po angielsku, a nie po polsku. Dobrze jest wskazać gdzie kupiliśmy projektor, załączyć kopię faktury (rachunku), podać linki do stron interentowych gdzie opisują problem. Wskazać, że cenimy markę, że zdecydowaliśmy się kupić uznając wysokość jakość produktu, ale teraz mamy obawy... No i jak nasz potraktowali w polskiej centrali...Generalnie w pierwszym mailu utrzmałbym ton przyjacielski, jednak z podkreśleniem, że jesteśmy zirytowani postawą BenQ Poland...
Jak ktoś nie zna angielskiego, można posłużyć się internetowymi translatorami...

Witam koledzy
Juz pytałem, ale nikt mi nie odpowiedział. Czy u was również benq w 1070 nierównomiernie oświetla obraz. W moim przypadku bardziej świeci po prawej stronie. gdy np jest białe tło po prawej stronie jest naprawdę białe a po lewej kremowe lub szarawe. Tak jest ze wszystkimi kolorami - po prawej są nasycone, a po lewej przytłumione. Jest to już mój drugi benq w1070 bo sprzedawca pierwszego mi wymienił z tego samego powodu. W serwisie w Krakowie potwierdzili, że nierówno świeci, ale serwis benq przypadku pierwszego projektora, który sprzedawca wysłał do nich twierdzi, że wszystko jest ok. Jak jest z tym u was. Proszę o szybką odpowiedź.
 

krzych 65

New member
Witam koledzy
Juz pytałem, ale nikt mi nie odpowiedział. Czy u was również benq w 1070 nierównomiernie oświetla obraz. W moim przypadku bardziej świeci po prawej stronie. gdy np jest białe tło po prawej stronie jest naprawdę białe a po lewej kremowe lub szarawe. Tak jest ze wszystkimi kolorami - po prawej są nasycone, a po lewej przytłumione. Jest to już mój drugi benq w1070 bo sprzedawca pierwszego mi wymienił z tego samego powodu. W serwisie w Krakowie potwierdzili, że nierówno świeci, ale serwis benq przypadku pierwszego projektora, który sprzedawca wysłał do nich twierdzi, że wszystko jest ok. Jak jest z tym u was. Proszę o szybką odpowiedź.

Czy to nie jest przypadkiem wada tych projektorów ? Tak sugerowano mi w serwisie w Krakowie.Że być może tak mają skontstruowaną optykę, że nierówno świecą ?
 

Jacek Szpak

New member
Na ebay kupisz Sainsonic 144Hz za 22-25 USD. Bdb wykonane. O niebo lepiej niż Optoma ZD201 i 3x tańsze... Bez cła. Płatność Paypal. Mają też wersje dla dzieci (30 USD)

Witam interesują mnie okulary 3d i zastanawiam się nad okularami benq,ale po co płacić 370 zł za benq jeżeli sainsonic ma okulary za 49 dolarów.Mam pytanie czy moze ktoś używa tych okularów i jak się sprawdzają.
 

krzych 65

New member
Jak można wierzyć w takie brednie. Powyższe potwierdza to co napisałem wyżej. Bangladesz, Panie, Bangladesz...

Co chcesz przez to powiedzieć?
Czy ktoś raczy odpowiedzieć na proste pytania które zadałem ?
Czy przy włączaniu 3d sbs w menu 3d projektora na ekranie widać u was błyski zanim połączy się obraz czy tez odbywa się to płynnie?
Czy u was jest idealnie równomiernie rozłozone światło czy też nie. U mnie na obu projektorach, które miałem wyraźnie lepiej doświetlona była prawa strona ekranu ( żywsze kolory, biel biała, a po lewej mniej żywe kolory i biel nieco szarawa, a przez to nieco mniej ostra część lewa ekranu ( proszę o prostą odpowiedź posiadaczy Benq w1070 ).
 

Jacek Szpak

New member
Znalazłem test benq w1070 i piszą że nie chcą działać innych marek okulary z benq w1070 podaje link Test Benq W1070 test jest po francusku ,ale google chrom wszystko tłumaczy na polski. Co o tym sądzicie bo stoję przed wyborem zakupu okularów i nie wiem czy mam wydać 800zł na benq czy jakieś inne okulary działają z w1070.
 

krzych 65

New member
Znalazłem test benq w1070 i piszą że nie chcą działać innych marek okulary z benq w1070 podaje link Test Benq W1070 test jest po francusku ,ale google chrom wszystko tłumaczy na polski. Co o tym sądzicie bo stoję przed wyborem zakupu okularów i nie wiem czy mam wydać 800zł na benq czy jakieś inne okulary działają z w1070.

Ja kupiłem okulary na tej aukcji 3D OKULARY DLP-LINK * Najtaniej - 3D Expert - HIT (3036215627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale nie wiem czy działają bo projektor oddałem do serwisu. Sprzedawca zapewnia że działają z W 1070, co więcej sprzedając benq w1070 sprzedaje je z tym projektorem na jednej aukcji. Prosiłbym, abyś odpowiedział na moje zapytania które zadałem powyżej.
 

Jacek Szpak

New member
Co chcesz przez to powiedzieć?
Czy ktoś raczy odpowiedzieć na proste pytania które zadałem ?
Czy przy włączaniu 3d sbs w menu 3d projektora na ekranie widać u was błyski zanim połączy się obraz czy tez odbywa się to płynnie?
Czy u was jest idealnie równomiernie rozłozone światło czy też nie. U mnie na obu projektorach, które miałem wyraźnie lepiej doświetlona była prawa strona ekranu ( żywsze kolory, biel biała, a po lewej mniej żywe kolory i biel nieco szarawa, a przez to nieco mniej ostra część lewa ekranu ( proszę o prostą odpowiedź posiadaczy Benq w1070 ).

Sorry nie odpowiem na Twoje pytanie ponieważ zakupiłem dopiero w1070 i jeszcze do mnie nie dotarł ze sklepu.Dopiero kompletuje wszystko i mało wiem oprócz testów o tym projektorze.
 
Do góry