Benq w1070 i obraz 3D SBS - jak wlączyć?

ms89

Member
Panowie gdzie mogę kupić ten projektor w rozsądnej cenie? Zamówiłem na pixmanii ale wycofałem zamówienie ponieważ nie maja go na stanie.
 

_Sheriff_

New member
ja jak kupowałem, to tez żaden nie mial na stanie, sprowadzali z Niemiec specjalnie dla mnie.
Ale mi zależało na polskiej FV, a cena wtedy była po 3316zł około - 23% = 2695zł netto.
 
Ostatnia edycja:

ms89

Member
ja jak kupowałem, to tez żaden nie mial na stanie, sprowadzali z Niemiec specjalnie dla mnie.
Ale mi zależało na polskiej FV, a cena wtedy była po 3316zł około - 23% = 2695zł netto.

To kupiłeś bardzo atrakcyjnie. Jakby sie udało kupić w tym sklepie w Niemczech to cena byłaby bardzo rozsądna.
 

Geezer

New member
W Niemczech sklepy mają mieć dostawy m-y 14 a 28 lutego.
Czytałem na niemieckim forum, że sporo osób czeka...

Inna sprawa, że WARTO chyba poczekać, bo:
1. do tego czasu pojawią się wersje z FW 1.04 albo nowszym (BENQ usunie parę bugów - np. każdy restart projektora włącza na nowo wbudowany głośnik ! nawet jak go ściszyć do zera to powoduje delikatne wibracje wewnątrz... + pompowanie jasności w trybie SMART ECO + lepsza regulacja obrotów wiatraka)
2. do tego czasu powinny pojawić się konkrety nt. konkurencji W1070 - tzn. ACER H6510BD + nowa OPTOMA...

Moje wrażenia po testowaniu W1070 parę godzin obok ACERa H3560BD (720p)


  • BENQ ma lepszą optykę (dużo mniejsze przebarwienia wokół białych linii, liter)
  • BENQ nie różni się niczym od tańszego ACERa jeśli chodzi o ostrość i kolory - kontrast również na podobnym poziomie ! W sumie H5360 także ma DC3 na pokładzie ale ... oczekiwałem więcej od Full HD ! Pixele w BENQ 1080p są może o pół mm mniejsze od tych wyświetlanych przez ACERa 720p (nos przy ekranie)
  • BENQ ma lepszy zoom i taki sam niski offset (dobry do skosów i niskich sufitów oraz krótkich pokojów). Z 3m daje obraz większy od H5360 o dobre 10-11 cali ...
  • Oba projektory mają śmieszne piloty... i wiecznie wyszukują sygnał przy przełączaniu z MENU na PLAY, z filmu na zdjęcia, z 2D na 3D, itp. Podobno jest to związane z 10 lub 12-bitową skalą kolorów...
  • RBE - duuuużo mniej tęczy w BENQ. Koło RGBRGB daje efekt kręcenia się 6x, w ACERze jest to 3x (inne koło RGBCyanMagenta). Najszybciej kręci się w trybie 50Hz - najwolniej przy 1080p 24Hz
  • BENQ pluje dziwnym różowym światłem w bok (ACER nie) oraz robi łunę na sufice (gdy wisi)
  • BENQ w najcichszym trybie ECO jest tak głośny jak H5360 w trybie Normal / Full ... W Acerze wiatrak włącza się na szybsze obroty gdy chłodzi projektor podczas wyłączania. W BENQ 2 wiatraki kręcą się cały czas ! BENQ ma 2 wiatraki tuż przy kratkach wentylacyjnych a ACER chyba tylko jeden umieszczony głębiej... W H5360 jest wyraźna różnica m-y trybami ECO/NORMAL a w W1070 różnice m-y ECO/SMART/NORMAL są ledwie słyszalne ...
Cały czas zastanawiam sie czy go odesłać do sklepu (mam jeszcze 2 dni) czy potrzymać dłużej i ew. sprzedać na allegro ...
 

gregsa

New member
Geezer dzięki za porównanie tych projektorów, mam własnie Acer H5360BD i zastanawiam sie czy nie kupić tego Benq 1070 lub też Optome HD33 którą można już dostać za 4700 zł , napisz proszę jak wypada porównanie czerni pomiedzy tymi projektorami oraz 3D
 

matysha

New member
Podejrzewam że do tego czasu ta dostawa trafi też na Polskie sklepy. Czekam na nową wersje do połowy lutego...

Nie radziłbym wydawania pieniędzy w sklepach bez komentarzy...
 

Geezer

New member
Nie zawsze. Niektóre projektory, jak widać prawdopodobnie W1070 też, nie konwertują 2D->3D tylko potrzebują mieć podane na wejście już sygnał 3D. Czyli to odtwarzacz (lub komputer) powinien podawać na wyjściu sygnał 3D (w przypadku SBS powinno być to 1080i 50/60Hz). W przeciwnym wypadku jeżeli podajemy wprost na projektor jakiś film to projektor go widzi jako materiał 2D i opcja 3D jest niedostępna.

W temacie 3D W1070 jest jakiś pokręcony.

Testowałem 3D SBS ponad 3h i wychodzi na to, że właśnie BENQ sam łączy 2 obrazy SBS w 1 i to tylko przy ustawieniach 1080i/50 i /60 w odtwarzaczu.

Odtwarzacze 3D oparte o nowe SIGMY czy REALTEK 1186 potrafią łączyć 2 obrazy SBS i podają gotowy sygnał 3D do tv/projektora 3D (pozwalając przy tym regulować L/R oko, siłę efektu głębi oraz jasność/kontrast/kolory). Wówczas taki tv/projektor samoczynnie przełącza się na 3D i można oglądać. Wyjście video w odtwarzaczu może być na HDMI Auto.
Dużo tańszy Acer H5360BD właśnie tak działa...

BENQ jest dziwny bo trzeba się sporo naklikać chcąc mieć 3D. Jest to chyba jakiś błąd w FW...
1. trzeba zmienić rozdziałkę w odtwarzaczu na 1080i/50 lub 60 (inaczej głupi BENQ widzi sygnał SBS jako Frame Packing !)
2. w odtwarzaczu trzeba włączyć odtwarzanie 2D pliku 3D SBS (inaczej głupi BENQ widzi sygnał SBS jako Frame Packing !)
3. trzeba ręcznie włączyć 3D SBS w menu projektora

Problem w tym, że większość .mkv Half-1080p SBS jest w 23.976 a nie na 50 / 60 klatkach.

Gdy chce się wrócić do oglądania 2D 1080p trzeba wszystkie ustawienia zmieniać...
 

Geezer

New member
Znajomy dostał niedawno info z BENQ Polska, że aktualizacja FW w W1070 będzie kosztować 120 PLN + przesyłka !
Nie ma jak dy*anko polskiego Klienta....
 

_Sheriff_

New member
Znajomy dostał niedawno info z BENQ Polska, że aktualizacja FW w W1070 będzie kosztować 120 PLN + przesyłka !
Nie ma jak dy*anko polskiego Klienta....
To masz fajnych znajomych.
Ja pisałem do BenQ tydzień temy, i całkowicie za darmo przyślą kuriera, wymienią soft i odeślą projektor.
Także ten twój znajomy chyba nie pisał do BenQ tylko jakiegoś serwisu projektorów.
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
Taaa... ja też pisałem do BENQ i mi odpowiedzieli, że za darmo wgrają nowy FW i za darmo odeślą kurierem TYLKO w przypadku gdy ich cwaniak w serwisie centralnym uzna, że proj faktycznie wyłącza się po minucie albo szybciej zamiast 90-120 sekund lub/i występuje pulsowanie jasności w trybie SmartECO Dynamic.
Reszta mniejszych bugów jak np. nie pamietanie ustawień przy przełączaniu 2D/3D lub pseudo auto 3D (wpierw trzeba w odtwarzaczu wybrać właściwy tryb video) ich nie rusza.

Tak czy siak to b. dobry pj i nie warto wywalać więcej za HD33...

P.S.
i co się tak wywyższasz, że BENQ cię lepiej potraktował ??
:bober:
 

taszek

New member
Jaki będzie najlepszy ekran dla w1070 albo jakie macie ?
Bo z tego kalkulatora najlepiej wypada 0.7-0.8 bo najlepiej aby był w okolicach zielonego ?

Czytałem, że sam projektor jest dość jasny a przy 3d obraz robi się ciemniejszy poprzez okulary.
 

_Sheriff_

New member
Witam, wczoraj odebrał projektor kurier.
Jak wróci z serwisu to dam znać czy coś się zmieniło na lepsze po wgraniu nowego softu czy bez różnicy (dodam ze wysłałem projektor profilaktycznie, bo u mnie w czasie użytkowania nie zauważyłem żadnych problemów z projektorem)
 

ms89

Member
Mogę mieć w1200 w cenie w1070 ale czy warto? w w1200 nie ma chyba kilku ważnych funkcji miedzy innym lens shift albo słabsza jasność lampy no i brak 3d? a i tak jest droższy o jakiegoś tysiąca.
 
Do góry