Auro-3D.

darekrocznik

New member
Ja żeby nie świeży remont sufitu, zdecydowałbym się na VOG i to nawet tylko do upmixów, remont na razie to daleka przyszłość, więc wszedłem w 4 suby i jest ok ale człowiek zawsze myśli o czymś .......
 

darekrocznik

New member
Jestem zadowolony, super to się rozkłada, dzisiaj w końcu porządnie to skalibrowałem i podstawa kalibrujemy tylko z dwoma przednimi, tylne włączamy po kalibracji i ustawiamy tak samo jak skalibrowane, 4 podczas kalibracji to efekt mnie nie zadowalał. Próbowałem dwa ustawienia sub 1 - dwa przednie, sub. 2 - dwa tylne o raz sub. 1 lewy przedni i lewy tylni, sub. 2 prawy przedni, prawy tylny i najlepsze moim zdaniem było ustawienie drugie. Ja jestem zadowolony i nie żałuję dołożenia do systemu dwóch dodatkowych sub. Większości wystarcza jeden ale dla mnie to podstawa dwa suby a większa ilość, to już każdego indywidualna sprawa - ja polecam
 

darekrocznik

New member
Zmieniłem jednak ustawienie - dwa suby przednie do jednego wyjścia, dwa tylne do drugiego, jednak przy kalibracji swoje Vellodyne EQ Max 10 dałem głośność na 9 przy skali 80 a i tak kalibracja w amplitunerze zjechała suby na ( - 6 DB ), poziom sygnału na początku kalibracji na subach ( zielony 75-78 DB) - tak może być ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam podobnie na kalibracji zielony kwadracie przy vol 12 a ścieło mi na - 5.5. A basu nie brakuje .. :)
 

daro75

New member
Witam. Na wstępie powiem, że świetny wątek chociaż już strasznie długi, zajmuje 3 dnia aby go przeczytać :) Zmieniam mieszkanie i ustawiam głośniki. U mnie głównie kino domowa, muzyki prawie nie słucham, ale mam nadzieje że to się trochę zmieni. Ostatnio padło stwierdzenie, że już chyba wszystko zostało powiedziane, więc cos dorzucę. Mam obecnie system 7.2 ( albo miałem, bo ze względu na różne okoliczności zostały na ścianach tylko przody czy. 3.0) Myślałem o Atmosie, ale już kiedyś czytałem opinie że głośniki ustawione wysoko a nie na suficie dają super efekt. Zapomniałem w ogóle o AURO, bo to podobna staraszne ilości głośników. Ale widzę że potrzeba ich tyle samo co do do Atmosa. Powiem w skrócie - zdecydowałem się na AURO 10.1 i teraz pytanie, czy ktoś testował głośnik dipolowe. Ponieważ ja ma kino THX, a dokładnie JAMO ONE THX + 2 głośniki dipolowe Mission + Onkyo 875 i Integra Onkyo subów. Nie chce wydawać za dużo kasy, bo już wszystko poszło w nowe mieszkanie, a jeszcze pewnie czeka mnie zmiana amplitunera, bo nie mam najnowszych kedeków . Jak myślicie dipole zagrają dobrze jako 4 tylne w tym systemie?
Nowy amli to pewnie Marantz 7011 z uwagi na cenę, choć kusi tez denon 6300H. Słyszeliście o tym że XBOX ONE S wspiera dźwięk 3d, w tym AURO3D - jak to wygląda, czy xbox odkoduje ścieżki z płyty i niepotrzebuje aktualizacji w ampli?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
No cóż Kolego, Auro wykorzystuje kolumny głośnikowe klasycznej konstrukcji. Dipole, czy też bipole, to domena THX. Głośniki w Auro promieniują bezpośrednio na Ciebie. Natomiast THXowe, mają ten dźwięk rozpraszać. To, czy będą odpowiednie dla Ciebie, to już niestety sam musisz się o tym przekonać metodą porównań różnych głośników (dipol vs klasyczna). I jak sam zauważyłeś, ilość głośników jest właściwie taka sama, lecz inaczej sytuowana, co dla niektórych może mieć znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
Kiedyś miałem dipole Jamo też z THX i powiem po zmianie na Ushery S 520 dopiero odczułem tylne głośniki, jest różnica pomiędzy dipolami, które rozpraszają wokół siebie a zwykłymi, które promieniują w słuchacza, musisz potestować i pamiętaj za upgrade do Auro trzeba jeszcze dopłacić ok. 600 zł, przy dipolach ja bym się zastanowił, czy warto.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Siema koledzy Aurowcy 😃. Bylem jakis czas off. Jak tam postepy w Auro 😉

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Siema koledzy Aurowcy 😃. Bylem jakis czas off. Jak tam postepy w Auro 😉

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jedynie cie ominelo (chyba) zgrywanie kalibracji i ustawien amplitunera przez strone www :)

No i zobacz nowa zabawke Drunka w temacie nasze zestawy :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Drunk zrobil shoping ooo az trzeba luknac 😄 ja tez sie szukuje na nowe zakupy (BD Oppo)

Pytanie za milion. Doszlo cos materialu filmowego do Auro bo akurat jestem na etapie czyszczenia biblioteki filmowej i mam kilka TB wolnej przestrzeni na nowe kawalki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem Kolego, co ostatnio czytałeś w wątku, ale w skrócie to:
Auro ma się świetnie, tyle tylko, że w… kinach
IMDb: Latest Auro 11.1 Titles - IMDb
A dla Kowalskiego
http://surround-sound.info/auro-3d/auro-3d-filme-auf-blu-ray-dach/
Tu, bez komentarza
http://surround-sound.info

Jeśli nie znasz, to poczytaj
https://ce-pro.eu/2016/12/2017-auro-3d-dolby-atmos-dtsx/
W kontekście powyższego p. Wilfried mnie słabi, że nie ma czego udźwiękawiać po tym jak ogłosił, że ma wsparcie dla Auro przez Sony. Wiadomo, ile Sony produkuje filmów. Nie wspomnę o innych wytwórniach. Nie wiem, co jest grane. Wygląda to tak, jakby chciano „uwalić” Auro.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Czyli klops.... zreszta czego sie spodziewac jesli za sam dostep do Auro trzeba doplacac ekstra... sami sobie dolek kopia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

darekrocznik

New member
Panowie skorzystałem z pomysłu Firestorma i stworzyłem dwa pliki konfiguracyjne z Auro i Atmosem, które wrzucam poprzez http. W pliku Atmos zmieniłem górne przednie i górne boczne na sufitowe przednie i tylne.Teraz gdy chcę oglądać film w Atmosie to wrzucam plik i po sprawie, pozostałe kodeki DTS,Dolby Digital itd. obsługuje Auro bo upmixy lepiej chodzą w Auro. Na Atmosie próbowałem dema nagrane w tym kodeku i powiem nieźle to brzmi są super przejścia z przodu do tyłu. Oglądałem dzisiaj film w Atmosie Monster Truck i powiem górne przemianowane na sufitowe rzadko się odzywały. Może macie sprawdzone filmy w Atmosie gdzie sufitowe częściej się odzywają ? Jakby co to piszczcie tytuły
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Darku, ja, jak ja, ale pierwszeństwo należy się Koledze @"Krzysiek", bo to On wskazał jedynie słuszny, jak się okazało kierunek na dziś, łączący Auro z Atmosem. Ale najważniejsze jest to, że to działa. To tak, dla przyzwoitości. :)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zwracam się do Kolegów, zamieszkujących we Wrocławiu, lub okolicach.
W tamtejszej galerii handlowej Magnolia Park, znajduje się salon Denona. Otóż mam informację, że w salonie tym, jest/było, pokój/pomieszczenie? z instalacją Auro-3D. Nie znam szczegółów. Zainteresowani mogą to sobie sprawdzić.
 
Do góry