Auro-3D.

RAF1977

Banned
Ooo, mam brata we Wrocławiu ale jemu nie w głowie takie rzeczy 😀. Aczkolwiek sam, też tam bywam.

Ps
Właśnie słucham pierwszy raz w życiu płyty sacd, Stinga, Multi Chanel w auro3d (upmix).
No ładnie, tylko strasznie dużo basu...
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
A ja oglądałem kolejny film w Atmosie - Johny Wick Chapter 2, oczywiscie na mojej konfiguracji z pliku z Atmosem czyli przednie górne i boczne z górne z Auro przemianowane na sufitowe przednie i tylne i powiem tak znowu szału nie było, mimo, że film to typowa strzelanka, myślałem, że te moje pseudo sufitowe zabrzmią a odzywały się naprawdę sporadycznie - czołówka filmu i odgłosy deszczu, mimo że ustawienie faktyczne kolumn pod Auro ale to chyba nie przeszkadza? Jakby były faktycznie powieszone na suficie to tym bardziej by nie były słyszalne. Zastanawiam się czy plik Auro na tym filmie w upmixie do Dolby True HD nie lepiej by zabrzmiał, film kicha to odpuściłem sobie sprawdzenie. Mam jeszcze w Atmosie koncert Kraftwerk - The Catalogue w 3 D i powiem puściłem początek i sufitowe zagrały więcej niż na powyższym filmie.
 

RAF1977

Banned
A ja oglądałem kolejny film w Atmosie - Johny Wick Chapter 2, oczywiscie na mojej konfiguracji z pliku z Atmosem czyli przednie górne i boczne z górne z Auro przemianowane na sufitowe przednie i tylne i powiem tak znowu szału nie było, mimo, że film to typowa strzelanka, myślałem, że te moje pseudo sufitowe zabrzmią a odzywały się naprawdę sporadycznie - czołówka filmu i odgłosy deszczu, mimo że ustawienie faktyczne kolumn pod Auro ale to chyba nie przeszkadza? Jakby były faktycznie powieszone na suficie to tym bardziej by nie były słyszalne. Zastanawiam się czy plik Auro na tym filmie w upmixie do Dolby True HD nie lepiej by zabrzmiał, film kicha to odpuściłem sobie sprawdzenie. Mam jeszcze w Atmosie koncert Kraftwerk - The Catalogue w 3 D i powiem puściłem początek i sufitowe zagrały więcej niż na powyższym filmie.
Nie wiem po co te kombinacje.
Zaznacz głośniki jako tylne górne i wszystko będzie działać, tzn wszystkie systemy. Po co to zmieniać.... To nic nie daje.
 

RAF1977

Banned
Sr7009? Może nie działać, niestety.
To musisz zmieniać boczne górne na tylne górne i powinno wszystko działać​.
Tzn do auro, boczne górne, do innych tylne górne.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ja troszkę z innej strony.
Kilka dni temu, przez forum, otrzymałem wiadomość z prośbą o pomoc w temacie Auro. Niby nic niezwykłego. A jednak.
Napisał do mnie, jak się później okazało, po rozmowie telefonicznej, przesympatyczny Pan, w szacownym wieku 74ech lat, użytkownik i entuzjasta Auro-3D i audio w ogóle. Troszkę sobie porozmawialiśmy (m.in. informacja o Auro we Wrocławiu) i dowiedziałem się też, że Pan Ryszard zna osobiście p. Wilfrieda, z jednej z zagranicznych imprez audio, od którego otrzymał również płytę demo Auro.
Jeśli Pan to czyta, Panie Ryszardzie, to serdecznie pozdrawiam. :)

A piszę o tym też dlatego, że być może w kraju jest więcej użytkowników Auro, niż nam się wydaje, a nie tylko nasza garstka. Bo przecież, wcale nie muszą być Oni członkami naszej forumowej społeczności.
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
No potestowałem trochę i powiem tak, wrzuciłem Demo z Atmosem i porównałem swoja konfigurację ukladu Auro z przemianowanymi przednimi górnymi i bocznymi górnymi do sufitowych przednich i tylnych do konfiguracji z tylnymi ściennymi i powiem żadnej różnicy w dźwięku nie usłyszałem i moim skromnym zdaniem lepsze przejścia górnych słyszałem na mojej konfiguracji. Teraz kwestia tylnych ściennych na moim 7009 wrzucenie ich do konfiguracji powoduje, że gdy chce ścieżki w DTS , Dolby Digital itd. puścić poprzez Auro nieaktywne są właśnie tylne ścienne, żeby wszystkie kanały były aktywne muszę poprzez przycisk move wybrać tryb z surrandem a w porównaniu do Auro to jest porażka. Wiem, mogę zmienić na boczne ścienne, kalibrację robiłem z tylnymi ściennymi ale u mnie niestety gdy chciałbym zmienić na właśnie boczne ścienne to jest nieaktywne Audassey, czyli potrzebna nowa kalibracja. Nie wiem może na 7010 macie inaczej u mnie pozostaje poświęcenie kilku minut na wgrywanie plików, jeśli pozycja w Atmos wgrywam konfig z Atmos, pozostałe ściezki dla mnie lepiej chodzą w Auro, zresztą tak jak mam układ kolumn. Zmieniam przy Atmosie na konfig z nim, bo moim zdaniem lepsze przejścia na górze są w mojej konfiguracji, niż True HD poprzez Auro, lecz to jedyny wyjątek, dla mnie Auro jest najlepsze.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No i sprawa jasna.
Trochę popisaliśmy prywatnie i jak się okazało, w żaden sposób nie można porównywać SR7009 do SR7010, bo to zupełnie różne urządzenia. I pewnie z tego błędnego przeświadczenia, że to takie same urządzenia, wynikają nieporozumienia.
Przejrzałem instrukcję SR7009, porównując ją z instrukcją 7010. Wystarczy spojrzeć. Wnioski są oczywiste.
Byłem nawet przeświadczony o tym, że 7009 nie obsługuje głośników tylnych ściennych, bo nie ma tu o nich wzmianki. Ale napisałeś, że obsługuje.

SR7009

SR7010

SR7009

SR7010


Wygląda więc na to, że w przypadku 7009, Auro nie obsłuży głośników tylnych ściennych.
Poza tym, wystarczy porównać fotki z postu nr. 980 (dwa ostatnie zdjęcia), ukazujące menu konfiguracyjne 7010 i 7009. Chodzi tu o opcję „Tryb przypisania” i „układ”. Jak widać, mamy tutaj (7009) podany konkretny kodek (w Trybie przypisania), wraz z jego konkretną konfiguracją (układ). Czegoś takiego nie ma w 7010.
W SR7010, dzięki głośnikom tylnym ściennym, jest możliwość odtwarzania i Atmosa i Auro – jedna konfiguracja, jedna kalibracja. Natomiast 7009 nie ma takiej możliwości. Dlatego też, możesz mieć albo Atmosa (głośniki sufitowe), albo Auro (głośniki wysokości), bez możliwości „połączenia” ich przez głośniki tylne ścienne które, jak zrozumiałem, mogą być użyte jedynie w przypadku Atmosa.
Rozwiązanie z plikami konfiguracyjnymi (kalibracja) wczytywanymi po Sieci, w Twoim przypadku, jest jak najbardziej właściwe, chcąc użytkować oba kodeki.
Tak więc, SR7009 wypada nieco słabiej, jeśli chodzi o możliwości konfiguracyjne i wszystko to, co się z tym wiąże, w kontekście Atmos-Auro, na tle SR7010. Co nie znaczy, że jest to słabe urządzenie. Po prostu, działa ono inaczej. Lecz jeśli ktoś skupi się na jednym kodeku, powyższy problem nie istnieje.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Chcę podzielić się jeszcze jedną uwagą, w kontekście ostatnich postów.
Drobiazg, ale warto o tym pamiętać. Nie wiem czy Koledzy, którzy pomimo tego, że nie stosują głośnika VoG wiedzą o tym, czy nie.
Otóż, stosując głośnik VoG, czyli układ 5ciu głośników górnych, możliwości konfiguracyjne sprowadzają się jedynie do dwóch wariantów.

SR7010




Piszę o tym, aby ktoś nie pomyślał, że coś jest nie tak, gdy będzie chciał dokonywać przekonfigurowywania głośników, z głośnikiem VoG w układzie, i nic z tego nie będzie.

Nadarza się również okazja do przypomnienia pewnego faktu.
Pierwsze zdjęcie. W podpisie „Obsługiwane formaty”, podano Atmosa. Proszę pamiętać, że w tej konfiguracji (oryginalne Auro), w przypadku odtwarzania ścieżki Atmos przez kodek Atmos, nie zagrają głośniki Surr. ścienne. Tego można będzie dokonać na konfiguracji z drugiego zdjęcia, na której to konfiguracji zagra również Auro, pomimo tego, że nie jest to jego właściwy układ głośników.
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Fajnie że wspierają swój system audio dźwięku 3D :) Fajnie się słucha demówek :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

darekrocznik

New member
Panowie jak chcecie obejrzeć film z dobrze brzmiącą ścieżką dźwiękową to polecam Trainspontig 2. Film o wiele słabszy niż jedynka ale ściężka dźwiękowa w DTS przepuszczona przez Auro super brzmi.Niesamowita dynamika utworów a i suby mają co robić, szkoda tylko że film nie dorównuje jedynce, która dla mnie była filmem kultowym.
 

darekrocznik

New member
No i wczoraj obejrzałem w Atmosie Wielki Mur no i powiem w końcu w mojej konfiguracji z pliku Atmos góry ożyły i powiem przejścia niezłe - polecam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No i stało się!

Z nieukrywaną przyjemnością i satysfakcją pragnę poinformować, że firma Marantz, wraz z nadejściem nowej serii amplitunerów, z końcówką 12, w swym flagowym urządzeniu SR7012, obok kodeków Atmos i DTS:X, zaimplementuje kodek Auro-3D, za który nie trzeba będzie płacić!
Tak więc, ”za chwilę”, każdy chętny będzie mógł „skosztować” czegoś nowego, nie ponosząc z tego tytułu żadnych, dodatkowych kosztów.
W kontekście powyższego domniemywam, że również firma Denon pójdzie tą drogą, i w ich nowym modelach z serii X, z końcówką 500, doczekamy się kodeka Auro-3D.

No cóż. Wygląda więc na to, że p.Wilfried poszedł wreszcie po rozum do głowy.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pfff. Auro juz kompletnie przestalo sie sprzedawac wiec D&M chcac byc konkurencyjne na tle O&P daja ten kicz, (w ktorym nikt filmow nie chce krecic), za free...

Fajnie, bynajmniej kolejny rok nie bede myslal o wymianie swojej 7010
 
Ostatnia edycja:
Do góry