Najlepsze sceny filmowe z wykorzystaniem DOLBY ATMOS

Remipl

Member
Tutaj można podawać najbardziej efektowne sceny filmowe z wykorzystaniem Dolby Atmos i up mixu.
Chciałbym się dowiedzieć na jakich kawałkach testujecie swoje sufitowce ;)
 

Remipl

Member
Przecież już od dawna kilka osób ma atmos u siebie , myślałem, że polecą przykłady scen gdzie dobrze pompuje sufit ;) Dema są dobre ale nie ma to jak sceny z filmów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na demówce Atmosa fajnie brzmi Bailando Iglesiasa ;)

DTS X (Neural)

Noc oczyszczenia: Czas wyboru 2016
The Purge: Election Year Blu-ray

Na wybranych fragmentach czuć ewidentnie (namacalnie) sufit.
Niebo a ziemia w porównaniu do "typowej" instalacji 5.1
Pierwsza scena (ok. 10min. filmu) wyskakujący zza rogu klaun/przebieraniec, scena okraszona krótkim, ale jakże sugestywnym (czyt. można się zesłać) uderzeniem z sufitu w kompani z resztą tylnych.

Zaraz po niej, druga (coś pomiędzy 20-30min.) scena w której przez bitą minutę słychać cały czas dźwięki płynące prosto z sufitu.

Sicario
Załączony upmix do sufitowych (DSU)
Klimatyczna scena, nie dość, że okraszona genialną muzyką, to dodatkowo pięknie prezentuje możliwości sufitowych.
Czas/scena: ok.25 minuta.
Scena gdzie patrolujący konwój helikopter wylatuje z prawego górnego rogu.
Przedni prawy sufit (TFR) pracuje pełną parą, dżwięk śmigła przechodzi płynnie w tylny lewy (TRL), a do tego uzupełniają tylne surroundy (SBL/SBR), naturalnie wszystko w bazie bocznych surroundów (SL/SB), frontów i centrala.
Polecam sprawdzić, szczególnie jak ktoś chce "poczuć" różnice w odbiorze pomiędzy 2 sufitowymi a 4.

"Jak wytresować smoka",
DSU - scena gdzie Viking wysiada ze statku na ziemie smoków +/- od 1.11.00.
Scena trwa kilka sekund, ale sufitowce świetnie podnoszą atmosferę.

Age of Ultron, Terminator i cała masa innych, te powyższe wkleiłem z moich starszych wypowiedzi, ale scen mam kilkadziesiąt.
Są te które budują atmosferę przez większość filmu, ale ich nie słychać w kontekście efektu "wow" - a moim zdaniem tu jest cała magia sufitowych i oczywiście sceny "pokazówki", czyli te fragmenty filmowe które ewidentnie eksponują możliwości sufitowych.
Uzupełnie w wolne chwili.

Jak już wątek dot. scen/fragmentów, to mam prośbę - niech każda wypowiedż będzie w temacie.
Żeby nam się tu nie zrobiła następna dyskusja atmosowa, mamy już taki obszerny wątek.
Tutaj niech będą same konkrety, niech inni korzystają.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie napiszę dokładnie która minuta, bo nie pamiętam trzeba by zapisywać w trakcie filmu..;-) Napiszę orientacyjnie które sceny mi zapadły w pamięć.
1.Wojowonicze żówie ninja 2:
a) Scena ataku śmieciarki na wóz opancerzony z konwojem : przejście od przodu do tyłu
b) przelatujące elementy statku obcych które tworzą potem jedną całość:
c) bitwa końcowa pomiędzy żółwiami a obcym
d) wyskakiwanie żółwi z cienia
e) zabawa żółwia w ich kryjówce na latającej deskorolce

2. Everest
a) scena zamieci śnieżnej: szaleje cały sufit
b) scena z helikopterem ratunkowym na końcu filmu: pracują ładnie przednie sufity od lewej do prawej
c) strzał pioruna: lewy przedni głośnik
c) scena w namiocie kiedy jedna osoba leży w środku a druga zagląda do środka: fajnie trzepocze namiot nad głową

3) Terminator Genisis
a) początkowa scena wybuchu i przejście fali od przodu do tyły
b) odstrzelenie głowy terminatora
c) deszcz kwasu który zalewa terminatora
d) scena ataku na moście: przechodzenie po dachu autobusu
e) teleportacje za pomocą kuli
f) bitwa na początku o skaynet
g) bitwa na samym końcu pomiędzy Arnoldem a tym nowym terminatorem w siedzibie skaynet

4.Transformers 4
a) scena zasysania w końcowej części filmu

5. 13 Godzin w Bengazi
a) scena wybuchu granatnika za drzwiami i wypchnięcie podmuchu przez otwarte drzwi
b) sceny ataku granatnikami RPG na placówkę
c) przelatujące helikoptery

6.Batman i Supermen
a) scena bitwy supermena i Batmana w starej fabryce
b) przelot samolotu Batmana na miejsce walki z supermenem

7) Warcraft początek
a)Walka końcowa przed wejściem do portalu, praktycznie na samym końcu filmu
8) Madmax 4
a) początkowa scena jak Max stoi przy samochodzie i słyszy głosy dobiegające z sufitu
b) scena ataku na konwój

8) Płyta Dolby Atmos 2015:
- helikopter
- liść dębu
- Enrique Iglesias - bailandos..;-)
Jak coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę..;-)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Cos temat umarl. To ja proponuje plebiscyt na najbardziej imersywny soundmix w KD 2016. Nie najlepszy jakosciowo ale najbardziej przestrzenny.
Moj typ to Warcraft.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jestem po seansie Legion samobójców w którym jest masa efektów z Dolby atmos począwszy od przelatujące ch głosów po sceny walk i odgłosów helikoptera. . :)
Legion samobójców - najfajniejsze efekty dolby atmos z tego filmu to :
1. 5m.55s przelot śmigłowca od prawej do lewej strony
2.*** 14min. Skok Batmana na samochód lewy tylni sufitowy glosnik
3. 24 min. Ladowanie samolotu przejście od przednich sufitowych do tylnich
4. 34 min. Strzał pioruna po lewej stronie sufitu
5. 44 min. Przelot samolotu od tylnego prawego do lewego przedniego sufituwego.
6. 51 min. Atak śmigłowców tutaj cały sufit pracuje , ekstra efekt
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W 3d oglądałeś ? Sam film spodobał się...? Mnie filmy wydane w atmosie też cieszą bo w 99% są one lepiej nagrane dźwiękowo nawet jeśli ktoś nie ma atmosa ..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie fabuły to średnio mi podszedł ten film, drugi raz bym go już nie oglądał. Do obejrzenia i zapomnienia pomimo fajnych efektów... Ja oglądałem w 2D, powiem Ci że już mi przeszlo 3D, tak jak na poczatu byłem mocno podekscytowany to z biegiem czasu i z upływem kolejnych lat wolę obejrzeć w 2d. Może kiedyś mi znowu się odmieni... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzisiaj po raz 3 oglądałem Warcrafta, byłem sam wiec zaszalalem i puszczalem sobie co niektóre sceny po kilka razy.. Powiem krótko Dolby Atmos w tym filmie jest rewelacyjny. Efekty w trakcie walk gdzie używana jest magia robią niesamowita robotę . Przejścia efektów atmosowych z różnych stron na poszczególne kolumny są ekstra zrobione. Polecam do testów atmosa :)
Co do scen jest ich naprawdę bardzo dużo...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Cos temat umarl.
Podbijam wiec
Bardzo przyzwoity mix w Atmosie ma wydanie UHD Pacific Rim. Soczyste 4-8 mbps z bardzo altywnya warstwa gorna (sufitem). Nie sposob wymienic wszystkich momentow, nadajacych sie na demo.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Obecność 2
W tym filmie największe wrażenie zrobiła na mnie jedna scena tj.: atak potworka z sufitu i prucie się jednocześnie sufitu. Aż się wzdrygnąłem bo scena jak dla mnie do testów wskazana szczególnie do 4 kolumn na suficie.
Podobna scena z efektem jest w filmie Łowca i królowa lodu- w trakcie ataku ścianą z lodu.
Ponadto w samym filmie występuje wiele scen pod atmosa ale ta ww. zrobiła na mnie największe wrażenie.
Dużo efektów łącznie z ww.jest pod koniec filmu ok2h.

Jupiter intronizacja
Bardzo dużo efektów w trakcie całego filmu, dużo więcej niż w obecności 2.
Góra pracuje aż miło, pościgi i sceny akcji zawierają mnustwo efektów z dolby atmos.
To co zapadło w pamięć :
- scena pościgu na samym początku filmu
- scena z pszczołami na farmie
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tylko, że z Jupiterem jest zasadniczy problem - kto wytrzyma aby do połowy żeby to docenić...

Wątek jest o najlepszych scenach z Dolby atmos nie o fabule. ... :)
Ps. Aby wytrwać ja musiałem sobie procenty otworzyć bo bym nie dał rady na sucho...:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Właśnie zakończyłem seans ww. filmu. Powiem tak, jest masę efektów dolby atmos. Jedne mniej, inne bardziej wpadają w ucho. Do tych co najbardziej mi się spodobały:
- scena ataku potworka na ulicy, a następnie przejście po ścianie budynku na dach (początek filmu)
- scena zejścia do piwnicy poprzez walizkę (bliżej początku )
- latająca pszczoła (pokazuje się często przez cały film)
- atak ciemnej materii w metrze i pod koniec filmu
- lądowanie wielkiego orła, końcówka filmu
I wiele innych. Sufit pracuje praktycznie co chwile ale te sceny które wymieniłem powyżej najbardziej mi się spodobały.
Jeśli ktoś ma zrobiony system pod Dolby Atmos ze swojej strony polecam ten film ze względu na masę efektów... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja dałem bez procentów Jupitera :) rzadko mi się zdarza pić przy oglądaniu filmu.. a pod względem dźwięku ten film wymiata na maksa..

Zwierzaki..... świetnie mi się oglądało w IMAX w 3d.. ale na BR też jest spoko... choć w kinie taki film znaczne lepiej się ogląda.. oczywiście jak się lubi taki gatunek filmu..w przyszłym roku II cz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry