ASUS O!Play HDP-R

devilll

New member
na kompie idzie normalnie. Ale asus to nie komputer , wiec moze komputer potrafi skorygowac bledy , asus juz nie ma tak zaawansowanej technologii wiec przycina. Sciagam teraz prawdziwy format BD i zobaczymy.
 

devilll

New member
Pisałem do pewnego z uzytkowników i napisął mi że u niego chodzą normalnie nawet pełne Blu-Ray co maja po 34-35Mb/s i zasugerował , że ripy MKV moga miec jakieś bledy. A więc pobrałem do sprawdzenie pełnego BD Bajke AUTA http://btgigs.info/details.php?id=218999 o lacznym bitrate 34Mb/s. No i odpaliłem przez kabel LAN, ku mojemu zdziwieniu nie przycinał się w ogóle i to PRZEZ KABEL. Czy może być tak ,że to bajka i taki świat bajkowy jednak różni się od prawdziwego jak w Avatarze i w takim swiecie bajkowym nie ma tylu detali aby je ogarnac i dlatego sie nie scina, czy faktycznie to chodzi o BLEDY na ripach ?? Proszę o pomoc i sorry ze tak sie
 

kszysian

New member
Soft 1.35 ma dalej problem z kompresją nagłówka, nie tylko mkv ale też mov. Filmy z Fuji HS10 nie są odtwarzane płynnie, dźwięk mija się z obrazem a nawet momentami zanika. Po skopiowaniu strumieni audio i video do nowo utworzonego pliku mov chodzi OK, z czego wnoszę, że problem jest z nagłówkiem. Po moich interwencjach w ASUS po jakimś czasie wyszedł właśnie 1.35. Miałem nadzieję, że coś na to zaradzili, bo przecież mieli materiał do analizy, ale niestety.
 

migi

New member
Witam,

Słuchajcie mam ASUS O!PLAY AIR HDP-R3 i on nie czyta filmów zkodekiem
WMV2 i niektórych WMV3. CO można zrobić?
Można dograć jakoś kodeki?
 

czacha3410

New member
Ponawiam Pytanko:

Wszystko zostało opisane o naszym waszym HDP-R1 ale jedno nie. Mianowicie czy ww sprzęt potrafi przesunąć film np: o takich proporcjach (21-9) na TV (16-9)do góry Up Up Up. co by napisy przesunąć lekko do dołu i tak oglądać (czytać) je tylko na czarnym pasku na dole.

Czasami filmy takie się zdarzają. po prostu nie lubię jak mi napisy nakładają się na film jeżeli jest inna możliwość. chyba ze całościowo w TV lecą.
Ważne dla mnie jest czy taka funkcja jest czy nie, mianowicie miałem to w WD Live TV ( sprzedałem choć nie wiem czemu.) no i bardzo mi to się podobało.
Pozdrawiam
 

4drian

New member
Panowie dzisiaj skorzystałem z promocji w MM i za 283 zł zakupiłem sprzęt niestety pierwszy problem gdyz nie moge odtworzyć filmu, słyszę dzwięk ale ekran czarny. Zmiana softu czy macie jakies inne sugestie zmienic ustawienia?
film 1080p BluRay x264 1920x1080 23.976 fps bitrate: 14.4Mbps
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Panowie dzisiaj skorzystałem z promocji w MM i za 283 zł zakupiłem sprzęt niestety pierwszy problem gdyz nie moge odtworzyć filmu, słyszę dzwięk ale ekran czarny. Zmiana softu czy macie jakies inne sugestie zmienic ustawienia?
film 1080p BluRay x264 1920x1080 23.976 fps bitrate: 14.4Mbps

Rozumiem, że jak jesteś w menu to obraz wtedy jest wyświetlany?
Inne filmy działają normalnie? A ten niedziałający działa na kompie?
Wgraj najnowszy soft 1.35p jeśli masz starszy.
Jak chcesz żyby ci ktoś pomógł to trochę więcej informacji podaj.
Obejrzałem jak na razie na ASUSIE conajmniej kilkanaście filmów HD/full HD i wszystkie działały.
 

przemas7785

New member
Witam czy ktoś próbował podłączyć ASUS O!Play HDP-R1 do głośników logitecha Z -5500 ? Czy takie podłączenie w ogóle jest możliwe w taki sposób by uzyskać dźwięk przestrzenny? Jakim przewodem połączyć oba urządzenia ( z dokładnymi nazwami wtykami) Z góry dziękuje za odpowiedz
 

empas

Member
Najlepiej cyfrowym łączem optycznym (toslink). Z wyjścia optycznego w Asusie do wejścia optycznego w Logitechu.
 

przemas7785

New member
mam wątpliwości czy będzie pasował taki kabel gdyż na zdjęciach panelu sterującego a dokładnie na wejściu optical jest niby "grzybek'' czy go się wyciąga czy wkłada wtyk przewodu bezpośrednio w niego ?
 

Lendziu

New member
ściągnij z końcówki kabla zatyczkę, następnie włóż ją do gniazdka z czarną zaślepką SPDIF lub OPTICAL (zaślepka otwiera się jak drzwi).. Kabel pasuje tylko w jednej pozycji, więc popatrz jak go wsadzasz, ewentualnie pokręć trochę wtyczką w lewo/prawo, aż zaskoczy..
 

pajrat

New member
Witam
A może ktoś wie jak wyświetlić filmy w formie miniaturek okładek (albo w ogóle miniaturek, żeby mieściło się ich na ekranie więcej niż 6 teraz) .
Przeglądanie typowej listy kiedy mamy na dysku kilkaset filmów jest strasznie nie wygodne.
Chodzi mi o rozwiązanie takie jak w WD tv live (przykład) : http://img115.imageshack.us/img115/2364/wdtvlive.jpg

Tak wyświetlona kolekcja prezentuje się dużo okazalej i czytelniej :)
 
Do góry