ASUS O!Play HDP-R

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam HDP-R1 i należę raczej do ludzi wygodnych (czyt. leniwych) ale to co ty chcesz uzyskać to już nawet dla mnie jest zaskakującym szczytem lenistwa. Czas, który musisz poświęcić na wyjęcie pena z OPLAY'a i włożenie go do kompa jest na tyle krótki, że chyba nie warto dbać o jego uniknięcie w codziennych czynnościach.
I tak musisz podejść do OPLAYa żeby go włączyć i nawiązać połączenie sieciowe z kompem, to samo zrobić po stronie komputera a ja w tym czasie już kilka razy zdążę włożyć pena do USB i wyjąć a może nawet i skopiować nieduży plik.
Oczywiście zaraz pewnie usłyszę od Ciebie jakąś ciekawą historię o utrudnionym dostępie do OPLAY'a albo coś w ten deseń.
Pytałeś o najlepszy sposób więc go dostałeś. Lepszy trudno sobie wyobrazić. Co prawda nie rozwiązuje ona twojego PROBLEMU w taki sposób jak tego oczekiwałeś ale rozwiązuje go dużo szybszą, skuteczniejszą i pewniejszą metodą.

Sorki za sarkazm i miłego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
@kola01 naprawde smieszne sa Twoja wypowiedzi. W swoim pytaniu pisalem o problemie kopiowania plikow przez ftp a Ty mi piszesz o przekladaniu pena do kompa i kopiowaniu. Sorry chlopie, ale jak nie znasz odpowiedzi to nie udzielaj glupich rad, bo ja uposledzony nie jestem, zapytalem o konkretny problem a nie o latanie z penem miedzy komputerem a playerem. A jakbys chcial wiedziec to zadnego polaczenia sieciowego w palyerze nie trzeba nazwiazywac tylko polaczyc sie przez ftp z playerem. Tez sorki za sarkazm ale wkurzyla mnie Twoja odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

garym

New member
jeżeli masz oryginalny soft (ale nie ostatnią wersję 1.41) to używasz sieci windows. musisz określić nazwę grupy roboczej taką samą jak ma twój PC. Na PC musisz udostępnić folder z zawartością którą chcesz skopiować
Potem wybierasz funkcje File Copy i wybierasz network -> Grupa -> nazwa PC -> Folder. Po prawej stronie z kolei USB -> pendrive
Można też kopiować przy pomocy UPnP. wtedy musisz na PC postawić serwer tej usługi.
 

amarokdesign

New member
Czy ten odtwarzacz ma problemy z odczytywaniem pendrive USB 3.0? Wiem, że pendrive'y USB 3.0 powinny bezproblemowo działać w urządzeniach USB 2.0 jednak moje radio samochodowe nie potrafi odczytać Kingstona USB 3.0 i ciekawy jestem jak to jest z Asusem.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
 

zywul

New member
Panowie pomocy. Pożyczyłem odtwarzacz z tematu i niestety dostałem zwrot, ale już bez zasilacza.
Jakie to jest wejście te od zasilania? Szukałem na necie tego zasilacza, ale nie znalazłem czegoś co by konkretnie pasowało. :roll:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zasilacz 12V/3A (jak najbardziej może być na większy prąd ale koniecznie na 12V).
Wtyk jest trochę nietypowy - ma zewnętrzną średnicę dokładnie 5mm, a wewn. ok 1.8 -2 mm. (minus na zewnątrz). Ten typowy 5.5/2.1 nie wchodzi - jest za gruby.

Jeśli nie uda Ci się takiego gdzieś dostać to po prostu otwórz obudowę ASUSA i wlutuj się bezpośrednio do laminatu.

Może poszukaj kogoś na tym forum, komu padł ASUS i chce sprzedać sam zasilacz.
 
Ostatnia edycja:

mick115

New member
Witam wgrałem sobie przerobiony firmware i teraz chciałbym wrócić do oryginalnego i w żaden sposób nie działa reset ? Co można zrobić a może ktoś by się podjął tego ? może przez internet ? :)
 

slako35

New member
O ile dobrze pamiętam, to wyciągasz wtyczkę zasilacza, wciskasz reset pin między portami USB i trzymając wciśnięty wtykasz zasilanie i czekasz aż pojawi się na ekranie wyrywanie firmware. Oczywiście wcześniej wkladasz pendrive z oryg. Firmware.

Wysłane z mojego LG-P760
 

mick115

New member
Dzięki za szybką odp. ale tak wczoraj robiłem z godzinę ale nic z tego , na oryginalnym sofie reset tak właśnie działał jak piszesz ale po wgraniu tego softu obojętnie ile bym trzymał wciśnięty reset (od 1 sekundy do całkowitego załadowania próbowałem ze sto razy) to i tak zawsze się ładuje całe oprogramowanie a oprogramowanie ściągnąłem jakieś przerobione z hd2 chyba blue coś tam.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam wgrałem sobie przerobiony firmware i teraz chciałbym wrócić do oryginalnego i w żaden sposób nie działa reset ? Co można zrobić a może ktoś by się podjął tego ? może przez internet ? :)

A rozpakowałeś orginalny firmware?
Z Twojego opisu wynika, że ASUS po prostu nie widzi nic co można by uznać jako firmware do wgrania.

Wielokrotnie modyfikowałem firmware z oryginalnego na "inny" i odwrotnie i nie spotkałem się aby ASUS nie chciał czegoś łyknąć.
 

mick115

New member
tak rozpakowany ze strony asus-a 1.41P plik install.img około 87 MB , może pendrive jest inaczej sformatowany chyba powinien być fat32 a coś mi się zdaje że chyba to zmieniałem
 

mick115

New member
Dobra poddaje się robiłem chyba wszystko co znalazłem na tych stronach teraz mam coś takiego wygląda na to że sam odtwarzacz działa tak jak na oryginalnym oprogramowaniu ale sam wygląd i sposób działania menu został ten od zmienionego firmware z hd2 . Może ktoś chce to kupić ? tanio sprzedam ?
 

veltinss

New member
Witam
Również mam podobny problem. Posiadam ten HDP-R1 wersja softu : 1.12.06 (taką mi pokazuje). Ściągnałem z www ASUSA różne softy od 1.3x do 1.41. Po wrzuceniu na dysk/pendrive (system plików fat32 i ntfs) nie ważne co bym nie robił urządzenie nie widzi pliku image. Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie bo chciałbym mieć nowy soft a za nic to nie chce ruszyć.
 

k0j0t

New member
Dobra poddaje się robiłem chyba wszystko co znalazłem na tych stronach teraz mam coś takiego wygląda na to że sam odtwarzacz działa tak jak na oryginalnym oprogramowaniu ale sam wygląd i sposób działania menu został ten od zmienionego firmware z hd2 . Może ktoś chce to kupić ? tanio sprzedam ?
chetnie kupie.
za ile sprzedasz ?
jednak jesli chcesz zmienic oprogramowanie i sprzet nie widzi z pendrive'a pliku .img masz dwie mozliwosci:

- na starym "biosie" nalezy wpisac w telnecie:
Kod:
echo "        " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192

przypominam, ze aby wejsc do asusa nalezy uruchomic telnet lub putty na porcie 22 (sprawdzic jaki jest adres IP urzadzenia i wywolac go komenda telnet:
np. Start/uruchom/
tu wpisz:
Kod:
telnet 192.168.0.11
login: root lub venus juz nie pamietam.
po wpisaniu linijki powyzej i zatwierdzeniu enterem - wystarczy go wylaczyc i wlaczyc ponownie - wtedy urzadzenie wgra do srodka KAZDE oprogramowanie ktore znajdzie sie na pendrive'u z rozszerzeniem .img (uwaga - by bylo pasujace)

- na nowym "biosie" wystarczy wlozyc maly szpikulec w otwor gdzie jest przycisk RESET - i przytrzymujac go wlozyc wtyczke zasilacza do urzadzenia - ladowanie oprogramowania odbedzie sie automatycznie.

bedzie cykac.
Ja ze swej strony potrzebuje tylko pilota do AC Ryana lub kogos kto taki pilot posiada by zaprogramowac uniwersalny.
pozdrawiam,
 

tomar76

New member
Witam
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak jest z plikami mkv zabezpieczonych cinavią odtwarzanych na tym sprzęcie :Asus O!Play Air HDP-R3?
Wiem jak to bywa z blu ray samsung natomiast nie wiem jeżeli chodzi o odtwarzacze tego typu.
Czy nie włącza się cinavia?
Pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry