ASUS O!Play HDP-R

dimo

New member
Ten soft nie jest idealny. plusy to ładny obraz i dźwięk, fajne menu, dostęp do YT, dużo przydatnych funkcji. Minusem jest pewna niestabilność, czasami działa w sposób nieprzewidywalny. Generalnie można ocenić pozytywnie
 

don111

Banned
wgrałem ten soft i jest ok, żadnej niestabilności nie zauważyłem, wszystko działa jak należy, czyta wszystkie mkv :)
jedyne co mnie denerwuje, że nie ma opcji szybkiego przewijania (skoku) o mniej niż 1 minutę, tak jak miałem w poprzednim playerze na tym samym chipie (Ariva 110)
nie ma też ciemnego tła pod napisy, no ale chyba żaden player tego nie ma z tego co zdążyłem przejrzeć...
do zwykłego odtwarzania filmów, więcej nie potrzeba, wszystko działa świetnie, chyba że ktoś potrzebuje jakichś specjalnych "bajerów"
 

dimo

New member
Jest przewijanie klawiszem kierunkowym ( strzałka), można skoczyć szybko w dowolny moment filmu. Minimalne przesunięcie to około pół minuty
 

skrytywebmajste

New member
Witam
Czym rozni sie asus o!play mini od asus o!play hdp-r1? . r1 od r3 rozni sie czytnikiem kart i wifi , a mini z r1/r3? . Ktory odtwarzacz jest nowszy? dodam, ze nie zalezy mi na roznicy wygladowej czy ten ma hdmi z przodu a tamten go nie ma.

Dziekuje i pozdrawiam
 

don111

Banned
R1 nie ma opcji wi-fi, nie można zamontować wewnątrz dysku itd
sam chipset jest ten sam, wszystko będzie działało podobnie, wszystkie mkv (bez znaczenia kompresja nagłówków) działa od softu bodajże 1.35, ale lepiej wgrać ten od modelu HD2 o nazwie "amp pohd r8", dochodzi kilka przydatnych funkcji
jest wszystko dokładnie opisane na forum
Multimedia HD Zobacz forum - ASUS O!PLAY HDP-R1

Jest przewijanie klawiszem kierunkowym ( strzałka), można skoczyć szybko w dowolny moment filmu. Minimalne przesunięcie to około pół minuty
niestety minimalny przeskok strzałką to 1 minuta, przynajmniej w tym sofcie amp pohd r8
w dowolny moment filmu też można skoczyć i to działa bez zarzutu
 

waldiw

New member
pytanie o jpeg

Witam wszystkich i zwracam się z pytaniem do użytkowników asus o!play hdp-r1. Jak jest u was z jakością oglądanych zdjęć? Mój odtwarzacz dobrze odtwarza video, ale zdjęcia pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Ich jakość jest bardzo mierna. Wyglądają, jakby były wyświetlane na starym kompie z paletą 256 kolorów. Zdjęcia są robione lustrzanką Nikkon, na komputerze i odtwarzaczu DVICO są naturalne. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?
 

adibosy

New member
soft PL do R3

Witam
posiada ktoś polski soft do R3, albo zna str skąd jeszcze da się go ściągnąć ? :szukaj: bo nigdzie nie mogę znaleźć na necie :-( najlepiej 1.38PL lub nowszy :)
 

dimo

New member
Do HDP-R3 ostatni dostępny soft to 1.27, jest na stronie producenta. Można zainstalować również najnowszy alternatywny soft amp pohd r8 robiony pod HDP-R1 ale nie będzie wtedy obsługi kart pamięci. Poza tym wszystko powinno chodzić.
 

adibosy

New member
Do HDP-R3 ostatni dostępny soft to 1.27, jest na stronie producenta. Można zainstalować również najnowszy alternatywny soft amp pohd r8 robiony pod HDP-R1 ale nie będzie wtedy obsługi kart pamięci. Poza tym wszystko powinno chodzić.


znasz może str z której dało by się ściągnąć soft 1.27 ale spolszczoną ?:confused:
 

marek14

New member
Mając ASUS R3 (air) myślałem że jest ok ale: brak języka polskiego ( mają polaków w du.ie) , softy do niczego (ciągle się wiesza i rrrrreset) przeczytał wszystkie pliki co miałem multimedialne alllle brak 1.4 hdmi (3d) - i du.a , i jeszcze jedna rzecz, po podłączenieu do telefonu z androidem było ok na początku , ale później zwiechy i nie widział filmów, muzyki i pousuwał mi skróty i poprzestawiał ustawienia :( - załamka nie polecam
 

pozeczkowy

New member
Witam!
Mam problem otóż mój o!play hdr-p1 z softem 1.40p(poprzednie wersje też miewały taki problem lecz po zmianie na 1.40 się nasiliły) nie chce odtwarzać napisów srt w filmach (jak i txt oraz innych podobnych ściągniętych za pomocą napiprojekta) . O tyle to dziwne, że w niektórych odtwarza (avi, mkv) a w niektórych nie. W funkcjach jest włączone wyświetlanie napisów. Czy istnieje jakiś alternatywny soft do o!playa który jest lepszy od firmowego (jeżeli istnieje to jak go znaleźć i czy jest możliwy powrót do wersji oryginalnej softu). Dzięki za pomoc!
 

dimo

New member
Jest mnóstwo alternatywnych softów do Asusa. Ja osobiście od póltora roku nie korzystam z oficjalnego. Wejdź na forum Multimedia HD Strona główna - jest dział o Asusie i linki do różnych softów. Osobiście używam amp_r8 POHD.

http://www.moservices.org/files/amp_r8_pohd.zip

Ma obsługę po polsku i o wiele ładniej wygląda. Moim zdaniem lepszy obraz i dźwięk.

Instalacja przez reset. Szczegółowy opis jest na forum. Do oryginalnego softu zawsze można wrócić.
 

frych47

New member
Generalnie po przetestowaniu jestem bardzo zadowolony z tego odtwarzacza Asus O!Play HDP-R1, odtwarza dosłownie wszystko co mnie interesuje nawet RMVB, napisy mają bardzo ładną czcionkę o odpowiedniej grubości, czytelną i wyraźną. Obraz wysokiej jakości. Nie żałuję zakupu. Brak polskiego menu mi nie przeszkadza. W zestawie jest nawet kabel HDMI.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale polskie menu jest tyle, że nie dla każdej wersji firmware.
A jeśli chodzi o RMVB to ja akurat kupiłem odtwarzacza HD nie po to żeby się katować obrazem podłej jakości (dużo gorszej od typowego SD). Myślałem, że przy dzisiejszej szybkości internetu format RMVB już dawno umarł śmiercią naturalną :)
 
Ostatnia edycja:

chimba

New member
Prosze o info w jaki sposob najlepiej kopiowac pliki z komputera na pena ktory jest w playerze. Mam soft amp_r8 pohd7317 . Do laczenia przez FTP uzywam Total Comamndera, Filezille oraz WinSCP. Na kazdym z tych programow transfer plikow jest bardzo niestabliny i czesto spada do zera, uniemozliwiajac kopiowanie. Czym to moze byc spowodowane?? Czy jest moze jakis inny sposob na kopiowanie plikow na pena z komputera??
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Najlepszy sposób to wyjąć pena z playera i podpiąć do kompa.

Sorki, nie mogłem się powstrzymać ale swoją drogą to już chyba szczyt lenistwa.
 

chimba

New member
kola01 nie pisz bzdur jak nie znasz tematu, bo zapytalem o konkretny problem, szczytem bezczelnosci sa takie odpowiedzi jak twoja powyzej.
 
Do góry