ASUS O!Play HDP-R

prot9

New member
Dziś przetestowałem zewnętrzny napęd DVD podpięty pod USB. Wyjąłem z komputera nagrywarkę LiteOna 5,25", ustawiłem w trybie master, podpiąłem do Asusa i rura. Pierwsza płyta to tzw. "ślubna" czyli nagranie od Pana kamerzysty. Player odczytuje strukturę i odtwarza pliki VOB. Taka była akurat architektura nagrania. Ale to była tylko rozgrzewka. Dalej poszedł oryginał ze sklepu, czyli "Lejdis" na dwuwarstwówce. Co na to Asus? Zapytał uprzejmie "play disc" czy "eject"? Zaryzykowałem "Play disc", przeskoczyłem wszystkie reklamy, i doszedłem do menu filmu. Klawisze nawigacji działają bez problemu i można odpalać płyty jak na zwykłym DVD. To co Asus pisze w opisach firmware o wsparciu tylko jednego napędu DVD to tylko pic na wodę mający na celu kupowanie kolejnych gadżetów tej firmy.
Cały test zrobiony był na Asus O!Play HDP-R1 z firmware 1.33P.

Czy próbowałeś odtwarzać trochę inny materiał video z nośników DVD, niż ten o którym piszesz - płytę nagraną przez siebie - coś z TS, MKV albo DivX np? Pytam - gdyż noszę się z zamiarem zakupu takiego sprzętu,ale pod warunkiem że będzie czytał z mojego zewnętrznego BR LG płyty nagrane z filmami FullHD. Jeślinie, czy ewentualnie mógłbyś sprawdzić czy R1 czyta coś takiego lub podobnego?
 

panadol79

New member
Witam
Przymierzam sie do tego odtwarzacza. Chce go uzywac dosc czesto do odtwarzania audio. Martwi mnie troche brak wyswietlacza a wiec brak mozliwosci sterowania bez wlaczania tv :(
Mam jednak telefon z androidem i chcialem sie dowiedziec jak wyglada sterowanie przez przegladarke zainstalowana w tel ?
Bardzo to upierdliwe ?
Moze ktos bylby taki mily i jakiegos screenschoota zrobil bo nie moge w sieci znalezc ?
Pozdrawiam
PanAdol
 

mih00

New member
mam taki problem, zmieniłem w końcu tv na fullhd (samsung le40c650) i pojawił mi się problem z odtwarzaniem filmów poprzez o'playa, mianowicie filmy nie chodzą całkowicie płynnie, podczas odtwarzanie odnoszę wrażenie jakby odtwarzacz doczytywał sobie film co chwilkę, takie małe przycięcia występują. próbowałem inny firmware i to samo, dodam tylko że jak podłączę dysk bezpośrednio do tv to filmy odtwarza płynnie, więc wina jest w odtwarzaczu. macie jakieś propozycje co zrobić? miał ktoś podobny problem?
Odtwarzałem na HDP-R1 ze setkę filmów HD i trafiłem może 5 źle zrobionych, które miały czkawkę.
W opcjach ustaw 24p na "ON" może pomoże ;)
 

mih00

New member
Właśnie dostałem od żony na gwiazdkę podłączyłem i srogo się rozczarowałem, początkowo nie mogłem zrobić aktualizacji softu, teraz aktualizację zrobiłem ale przy odtwarzaniu niektórych filmów mkv mam sam dźwięk a obraz cały czarny WTF ?? jaka jest tego przyczyna i jak rozwiązać ten problem aha i szukałem na forum jakiegoś postu na temat jak dograć soft np z HD2 i później ewentualnie downgrade zrobić ale nie znalazłem także prosiłbym o radę
Najprawdopodobniej znany i opisywany problem z kompresją nagłówka (HDP-R1 niekompletnie implementuje standard MKV). Wyjście jest proste - mkvmerge poprawi Ci taki film w 10min. Albo ściągnij wersję BD9. Nie trafiłem jeszcze filmu w BD9 (.m2ts) , który by miał czkawkę lub czarny ekran.
Po wgraniu softu od R2 filmy (bez obrazu) pójdą, ale dla mnie ten soft ma więcej wad niż zalet, więc wróciłem do spolszczonego 1.33P.
 

mih00

New member
Czy próbowałeś odtwarzać trochę inny materiał video z nośników DVD, niż ten o którym piszesz - płytę nagraną przez siebie - coś z TS, MKV albo DivX np? Pytam - gdyż noszę się z zamiarem zakupu takiego sprzętu,ale pod warunkiem że będzie czytał z mojego zewnętrznego BR LG płyty nagrane z filmami FullHD. Jeślinie, czy ewentualnie mógłbyś sprawdzić czy R1 czyta coś takiego lub podobnego?
Ja testowałem zewnętrzny napęd BR (SOny slim dla notebooków) i niestety nie czyta płyt ze strukturą bluray - ani oryginalnych BD50 ani BD9 (nośnik DVD-DL). Płyty DVD czytał ale bez powrotu do menu DVD (trzeba jeszcze raz zaczynać od początku). Tak było na oryginalnym sofcie 1.33P.
Wgrałem też soft od R2 i ten widział już czytnik bluray i odtwarzał filmy BD50 i BD9. Oczywiście główny film bo menu płyt Bluray tak jak przy odtwarzaniu z HDD nie ma. Przy płytach DVD jest już powrót do menu.
Ten postęp w stosunku do softu oryginalnego to jedyna zaleta softu od R2 , bo niestety jest kilka wad.
Mam też refleksje nt podłączania czytników do Asusa. R1 mnie kosztował 300pln a czytnik w miarę zgrabny 200pln czy jest sens go używać. Lepiej zrzucić wszystko na HDD (ważne rzeczy w 2 kopiach). Dyski 2TB kosztują 300pln (mieści się tam 200 filmów HD). Płytki DVD po 8 latach mnie zawiodły i nie mogę czytać.
Nawet jak się weźmie płytę BR z wypożyczalni można na kompie w pół godziny ją zgrać na HDD i oglądać kiedy się chce na Asusie.
 

WSZ

New member
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie playerków Asus.
Chciałbym dołączyć do grona szczęśliwców O!Play'a.
Jestem maniakiem filmów HD/DVD.

Jestem gotów kupić O!Play'a jednak borykam się z wersją.
Z tego co czytam to wersja Mini jest wersją jedną z najnowszych.
Wszędzie w jej opisach widzę obsługę dźwięków HD 7.1 czego nie widzę w R1.
Jak to ma się w wersji R1 ?
Czy jest jakiś firmware, w którym bez problemu możemy odpalić film na 7.1 zestawie ?

Kolejna kwestia to taka, że w sumie LANa nie potrzebuję, i to przemawia w wersji Mini. Że starczy mi playerek obsługujący wszystko co jest i mój dysk zewnętrzny.

Ale czytając niektóre tematy z odpalaniem YouTube w Asusie to uważam, że to bardzo dobra opcja, bo lubię sobie na PC odpalać teledyski HD przez HDMI na 42' Full HD w pokoju 4x3 m2.

I tu rodzi się pytanie, w oryginalnym firmwarze R1 nie ma obsługi YouTube ?
Czy jest jakiś zmodyfikowany firmware, który to dodaje do modelu R1 i działa to na tyle dobrze, że nie występują żadne zwieszki itp,itd,etc ?

Bo rozumiem, że w wersji mini tego nie odpalimy bo nie ma ani WiFi, ani LAN'a.

I kolejna sprawa, czytając pewne tematy ktoś pisał o wgraniu do modelu R1 zmodyfikowanego Firmware od którejś wersji ( już nie pamiętam ) i doszła obsługa WiFi.
Czyli rozumiem, że R1 jest przystosowany hardware'owo do odbioru sieci przez WiFi ?

I właśnie jest problem, bo mini kosztuje śmieszne pieniądze, a odpala wszystko to co mi potrzebne do szczęścia.
HD2 za drogie i bez sensu skoro to samo praktycznie mamy w wersji Mini
R1 znowu za stare ale widzę support dla tej wersji najlepszy ( sądzę dlatego, że jest najdłużej)
R3 to zupełnie dodanych wg. mnie kilka niepotrzebnych dodatków w porównaniu do wersji R1.

Mógłby ktoś mi odpowiedzieć na te pytania, głównie z dźwiękiem 7.1 o którym czytamy w praktycznie każdym opisie i na stronie producenta, że wersja Mini ma to na starcie bez zmodyfikowanych firmware'ów oraz z tymi serwisami typu YouTube w modelu R1.

Bo borykam się już sam nie wiem ale chyba nad R1 i Mini. Różnica ceny niewielka, ale nie wiem jak to jest z obsługą 7.1 na wersji R.1 bo chyba przerabia dźwięk do zwykłego DTS 5.1, a wersja Mini zapodaje pełne 7.1 <--- Wg opisu.
A po co teraz kupować, coś co nie daje nam wykorzystać obecnych możliwości filmów HD.
Głównie chodzi mi o ścieżki dźwiękowe Angielskie.

Czy w każdej wersji .. Mini, R1,R3, HD2 jeśli mamy film czy to mkv czy inny z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi w jednym pliku to możemy sobie za pomocą (chyba) pilota wybierać wersję ? Np, Polska, Angielska, Włoska, Francuska ? Czy tylko Asus odpali tą która jest domyślna ?

Dziękuję za odpowiedzi, trochę zagmatwałem, ale poważnie chciałbym dołączyć do grona Asusowych O!Player'ów.
 

panadol79

New member
Witam
Przepraszam ze ponawiam pytanie ale czy ktokolwiek z uzytkownikow mogby mi napisac cos o sterowaniu tym urzadzeniem z pozniomu przegladarki wpisujac ip urzadzenia w przegladarke ?
przymierzam sie ale wazne dla mnie aby funkcjonalnie srterowac tym urzadzeniem przez przegladarke w telefonie z androidem
Pozdrawiam
 

jacek.ok66

New member
Kupilem dzis w Media Markt O'Play Mini za 279zl..Pierwsze wrazenia...Nie czyta kompletnie txt w divx....Probowalem dwa filmy...Napisy poprawnie czytaja inne odtwarzacze dvd. maja ten sam tytul co film...Nie wiem co jest grane. Probowalem przy wlaczonej funkcji automatycznego znajdywania txt jak tez z wylaczona ta funkcja i klapa. Pomyslalem sobie sciagna nowszy firmware....obecnie posiadany to chyba 1.0.6 albo cos takiego (nie pamietam) ..Pobralem 1.0.7. i kolejna klapa....zgralem na sformatowany pen drive sama instalke firmware i okazuje sie, ze moj odtwarzacz pomimo iz ma wgrana starsza wersje nie chce wgrac nowszej...Wyswietla, ze nie znaleziono aktualizacji....Ech...Cos duzo tych rozczarowan jak na dwie godziny po zakupie....No nic...Czas zobaczyc co to czyta w HD....
 

eMBePe

New member
...zgralem na sformatowany pen drive sama instalke firmware i okazuje sie, ze moj odtwarzacz pomimo iz ma wgrana starsza wersje nie chce wgrac nowszej...Wyswietla, ze nie znaleziono aktualizacji...

Miałem to samo ze swoim modelem, ja zrobiłem tak z włożonym pendrivem wcisnąłem reset tak długo aż się wyłączył po włączeniu sam odnalazł aktualizacje automatycznie

Jednak nie pomogło to napisom, dalej nie rozpoznaje niektórych polskich znaków.
 

Jaworrr

New member
Witam
Przepraszam ze ponawiam pytanie ale czy ktokolwiek z uzytkownikow mogby mi napisac cos o sterowaniu tym urzadzeniem z pozniomu przegladarki wpisujac ip urzadzenia w przegladarke ?
przymierzam sie ale wazne dla mnie aby funkcjonalnie srterowac tym urzadzeniem przez przegladarke w telefonie z androidem
Pozdrawiam

jak napiszesz jak to sprawdzić to mogę sprawdzić. mam R1 podpiętego do routera.
 

shroomek

New member
Witam.

Mam pytanie , które zadawałem już wcześniej, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Chciałbym zakupić urządzenie (HDP-R3 lub R1), które przede wszystkim umożliwi mi słuchanie radia internetowego bezprzewodowo. Wiem, że trójka ma WiFi ale czy to umożliwi mi słuchanie ulubionych internetowych stacji radiowych?

Jeśli nie, to czy znacie, a może powinienem zapytać czy w ogóle istnieje coś takiego co umożliwi mi słuchanie radia? Bardzo prosze o odpowiedź siedzących w temacie.
 

panadol79

New member
jak napiszesz jak to sprawdzić to mogę sprawdzić. mam R1 podpiętego do routera.
Witam.
Wpisz poprostu w przegladarce adres IP tego Oplaya. Powinien sie jakis interfejs wyswieltlic i jestem ciekawy czy i jak mozna sterowac tym odtwarzaczem z poziomu porzegladarki.
Bede wdzieczny.
Pozdrawiam
 

Jaworrr

New member
Witam.
Wpisz poprostu w przegladarce adres IP tego Oplaya. Powinien sie jakis interfejs wyswieltlic i jestem ciekawy czy i jak mozna sterowac tym odtwarzaczem z poziomu porzegladarki.
Bede wdzieczny.
Pozdrawiam

nie pokazuje się żaden interfejs. przeglądarka pokazuje tylko, że nie może połączyć się ze stroną.
ogólnie sterować można z pilota asusa, telewizor musi być włączony.
szkoda, ze nie ma jakiś efektów equalizaera albo czegoś takiego. szkoda żeby na tv wypaliły się duszki od nieruchomego obrazu.
 

empas

Member
dostęp do O!Play z komputera

Jest jak najbardziej możliwy. Po ustawieniu serwisu Samba w Asusie i podaniu nazwy grupy roboczej i IP Asusa wchodzi się przez przeglądarkę. Szczegóły dostępne na forum poświęconym odtwarzaczom sieciowym HD (multimediaHD.pl) i stronie twórców alternatywnego softu (moServices).
 

jacek.ok66

New member
Miałem to samo ze swoim modelem, ja zrobiłem tak z włożonym pendrivem wcisnąłem reset tak długo aż się wyłączył po włączeniu sam odnalazł aktualizacje automatycznie

Jednak nie pomogło to napisom, dalej nie rozpoznaje niektórych polskich znaków.

Twoj sposob z upgrade firmware sie udal....Abys mial rozpoznawalne polskie znaki ustaw sobie tam kodowanie na srodkowoeuropejskie...
 

dondarek

New member
pomóżcie nie mogę cały czas zainstalować nowego softa pomimo tego , że stosuję się do wszystkich podpowiedzi i wskazówek, kopiuje na sformatowanego wcześniej jedno gigowego pena katalog o zmienionej nazwie install.img i próbuję go zainstalować przez opcję w asusie albo przez reset i start , chyba , że robię coś nie tak , pomocy. Ps pokazuję co prawda , że mam wersję 1.33 ale to oryginalny soft taki był zainstalowany oryginalnie i nie ma tam języka Polskiego a oto chodzi mi najbardziej.
 

Lendziu

New member
dondarek - nie masz mieć katalogu o nazwie install.img, tylko wypakowany z archiwum plik o takiej nazwie.

shroomek - radia w sofcie 1.33 są z góry narzucone, więc raczej swojego ulubionego nie posłuchasz.. chyba, że znasz się na oprogramowaniu i potrafisz do niego dopisać swoje radio.
Radia poza tym posłuchasz np. za pomocą dekodera ntv i podpiętego internetu.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Od dwóch dni jestem w posiadaniu HDP-R1 i irytują mnie bardzo 2 sprawy:

1. Gorsza jakość obrazu na filmach w porównaniu gdy ten sam film leci z PC (też podłączony przez HDMI do telewizora). Wygląda to tak jakby OPLAY stosował kolejną kompresję. Widać też trochę większą gradację kolorów (nie płynna ale skokowa zmiana tonacji koloru). Najbardziej widać to na ludzkiej skórze. Różnice PC kontra OPLAY widać raczej z bliska, z daleka już się zacierają.

Wyświetlone zdjęcia (m.in. tapety 1680x1050) mają mocno "pociachane" detale przez tą powiedzmy kompresję a te same puszczone z komputera na TV są idealne. Na niektórych zdjęciach różnice są tak duże, że widać je nawet z daleka a na innych o bardzo wysokiej rozdzielczości różnicy już nie widać.

PC jak i OPLAY są podłączone przez HDMI do mojego 46" TV LCD Full HD (SONY 46Z5500) i mają ustawioną rozdzielczość 1920x1080x50Hz. W OPLAY ustawiłem w VIDEO:
16:9, Zoom Out - Off, TV System - 1080P 50Hz, 1084P 24Hz - On. Zresztą co bym tu nie ustawiał to może być tylko gorzej.

2. Kolejna sprawa to FATALNA reakcja na pilota nie tylko w trakcie fimu ale też i w menu. Czasem załapie za pierwszym razem ale częsciej muszę po 5 razy naciskać przycisk w różnych odstępach czasu, żeby była jakaś reakcja. Baterie są oczywiście nowe (obie mają ok. 1,6V) i parę razy poprawiane w celu wyeliminowania barku styku w pilocie. Folia na OPLAY'u zdjęta.
Pilot z 2- 3 metrów to już właściwie w ogóle nie działa.

Czy u was też tak to działa czy powinienem reklamować swojego ASUSA?
Mam oryginalny firmware 1.33P.
 
Ostatnia edycja:
Do góry