ASUS O!Play HDP-R

shroomek

New member
Witam, przeczytałem wszystko bardzo wpłynęło to na zakup opisywanego odtwarzacza. Mam jednak pytanie, czy jest możliwość słuchania radia internetowego za pomocą opisywanego Asusa? Jeśli tak to czy tylko i wyłącznie poprzez połączenie z routerem kablem? Wiem, że były tu poruszane wątki jak i co zrobić aby Asus działał bezprzewodowo (chyba że coś pomyliłem)...
 

enef

New member
Zaglądajcie do tego "Potrzebna pomoc Asus/WD - wybór odtwarzacza" posta, tam będę opisywał wrażenia z użytkowania, żeby nie dublować.

No ja czekam z niecierpliwością, bo sam się zastanawiam nad jego kupnem.

Żeby nie było spamu, czy jest możliwość podłączenia takiego urządzonka, do starszych TV?
Na starym TV mam złącze SCART oraz Cinch (RCA).
 

dakkon7

New member
No ja czekam z niecierpliwością, bo sam się zastanawiam nad jego kupnem.

Żeby nie było spamu, czy jest możliwość podłączenia takiego urządzonka, do starszych TV?
Na starym TV mam złącze SCART oraz Cinch (RCA).

ale jest spam :p przed zadanie pytanie zobacz sobie jakie wejścia\wyjścia posiada urządzenia ;) a ma
asus_oplay_media_player2.jpg
 

Lukasz-ps3

New member
Czy można podłączyć dysk zewnętrzny 2,5' (z laptopa) przez esata do R1?
Dysk wymaga podłączenia przez dwa kable - usb 2.0 (zasilanie) oraz esata (przesył danych). Czy jeden z portów może służyć jako źródło zasilania dla dysku i czy coś takiego działa poprawnie (mam na myśli szybkość odczytu)?

W przypadku posiadania dużego zewnętrznego dysku 3,5 na esata zasilanie doprowadzane jest z gniazdka elektrycznego, a jak jest w przypadku 2,5'? Da się zrobić to tak jak opisałem powyżej? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Lendziu

New member
Shroomek: W HDP-R3 z routerem podłączysz bezproblemowo.. Problem jest tylko z podłączeniem z komputerem, bo wtedy komputer (przynajmniej u mnie trzeba rozłączyć z routerem i podłączyć bezpośrednio z asusem.. problem w tym, że nie zawsze działa.. ).. Dodatkowo jest jakaś opcja PPPoE od softu sprzed 2 miesięcy, ale nie potrafię tego skonfigurować..
Radia posłuchasz, ale tego co jest dodane za pomocą softu.. Jest tego sporo..

Lukasz-ps3: w HDP-R1 i HDP-R3 jedno z gniazd ma dwie funkcje, czyli eSATA i USB.. Aby podpiąć USB trzeba przekręcić wtyczkę do góry nogami.. Mam do tego portu podpięty dysk 2,5" Samsunga 640GB i działa pod USB 2.0..
Dodatkowo zostaje Ci jeszcze zwykłe wejście USB 2.0..
Z dyskami 3,5" nie powinno być problemu..
 

jaszur

New member
Witam. Wczoraj zakupiłem O!Play HDP-R1 z już wgranym softem 1.33, jednakże bez polskiego menu. Wgrałem zatem soft pobrany z rapidshare.com/#!download|77l3|428908305|oplay_r1_1.33pl.zip|23943 polecany na innym forum jako ten z polskim menu. Po aktualizacji wciąż nie mam możliwości zmiany na język polski. Dodam jeszcze, ze zmieniłem po rozpakowaniu nazwę pliku na install.img. Prosze o jakieś pomysły, co może byc nie tam z tym polskim menu.
 

watchdog

New member
Dziś przetestowałem zewnętrzny napęd DVD podpięty pod USB. Wyjąłem z komputera nagrywarkę LiteOna 5,25", ustawiłem w trybie master, podpiąłem do Asusa i rura. Pierwsza płyta to tzw. "ślubna" czyli nagranie od Pana kamerzysty. Player odczytuje strukturę i odtwarza pliki VOB. Taka była akurat architektura nagrania. Ale to była tylko rozgrzewka. Dalej poszedł oryginał ze sklepu, czyli "Lejdis" na dwuwarstwówce. Co na to Asus? Zapytał uprzejmie "play disc" czy "eject"? Zaryzykowałem "Play disc", przeskoczyłem wszystkie reklamy, i doszedłem do menu filmu. Klawisze nawigacji działają bez problemu i można odpalać płyty jak na zwykłym DVD. To co Asus pisze w opisach firmware o wsparciu tylko jednego napędu DVD to tylko pic na wodę mający na celu kupowanie kolejnych gadżetów tej firmy.
Cały test zrobiony był na Asus O!Play HDP-R1 z firmware 1.33P.
 

Lendziu

New member
Prosze o jakieś pomysły, co może byc nie tam z tym polskim menu.
Witam,

Zmień najpierw na byle jaki język, np. słowacki..
Wyjdź z menu i wejdź ponownie.. Zmień teraz język na polski - na pewno go teraz znajdziesz..

Miałem tak samo u siebie, że na początku nie widział na liście j.polskiego, więc trzeba było wykonać powyższy manewr..
 

Jaworrr

New member
przycinanie się obrazu

witam, to też mam pytanie.
Podłączam R1 kablem to routera wifi (netgear wnr1000, typ N) i w ten sposób łącze się z udostępnionymi folderami na PC. PC ma kartę sieciową obsługująca maksymalnie typ G.

Filmy w 1080p i 720p przycinają się na niektórych scenach. Co może być przyczyną?
:) nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale głównie są to sceny z wodą.

Połączenie sieci bezprzewodowej pokazuje maksymalnie wykorzystanie sieci 35%

a! jest jeszcze taki motyw, że o!play testuje szybkość połączenia - pokazuje ok 10 000 kbits/s
 
Ostatnia edycja:

jaszur

New member
Udało się uzyskać polskie menu jednakże troche inaczej, bo zmiany na słowacki itp. nie pomagały.Ani nie było polskiego menu do wyboru ani nic się na polski nie zmienło. Na innym forum podpowiedzieli , żebym zmienił poprostu na język czeski. Jak to zrobiłem, wszystko automatycznie zminiło się na polski i tak pozostało.
 

dakkon7

New member
koledzy można na asusie zainstalować jakieś programy do ściągania z sieci torrent albo innych serwerów (rapid itd) ?? bo szkoda alby komputer chodził przez noc i ciągnąć waty jak może zrobić to asus za połowę ceny :p
 

shroomek

New member
Witam ponownie,
Znów zwracam się do tych bardziej obeznanych w temacie. Chodzi o odtwarzanie filmów za pomocą pen drivea. Otóż filmy w HD, zajmujące więcej niż 4 Gb mogą być wrzucone na pen drive jedynie sformatowany do NTFS (jednak, nie zawsze działają mi one poprawnie, tzn zacinają się, właściwie to nie ma reguły, raz śmiga, raz nie. Zauważyłem już że jeśli możliwe jest przewijanie filmu z prędkością x32 to znaczy że film będzie śmigał, jeśli tylko x1 i x2 to pewnie w połowie się zatnie). Pomyślałem więc o większym pendriveie albo ewentualnie dysku zewnętrznym, tylko nie wiem czy asus temu podoła. Chodzi mi o to żeby wrzucić film na dysk fat32 i żeby wszystko śmigało (bez cięcia filmu na kawałki).
Znacie jakieś rozwiązanie?

Np coś takiego:
allegro.pl/dysk-zewnetrzny-usb-40-gb-hi-speed-gwar-f-vat-i1430434497.html

I drugie pytanie od razu przepraszam za off top, chodzi mi o urządzenie (inne niż komputer), które pozwoli mi słuchać dowolnego radia internetowego za pomocą wi-fi, jest w ogóle coś takiego? Chciałbym mieć możliwość słuchania muzyki na sprzęcie hifi przy wyłączonym kompie.

Dzięki za pomoc.
 

Lendziu

New member
Mi czyta dysk 2,5" 640BG z samsunga, więc nie powinno być problemów z 40BG.

Asus ma radia internetowe, ale nie wiem, czy polskie, jaka jakość itp.
 

Jaworrr

New member
shroomek, może masz jakiegoś wolnego pendriva?
Uruchamiałem 1080p z pendriva i nie było problemu.
ma chyba 20mb/s prędkości odczytu
 

shroomek

New member
Jaworr:
Mam ale co z tego, że ma 8 Gb skoro filmy w fat32 można wrzucać tylko do 4 Gb.
Chyba, że mówisz o pen drivie sformatowanym do NTFSa, ale jak napisałem wtedy nie zawsze mi to działa. Ma ktoś ten sam problem?
 
Do góry