A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0
przyłączam się do pytania?? Też byłbym zainteresowany takim zestawem, czyli procesor + płyta do 4k. Bo moim zdaniem do płynnej i sprawnej obsługi 4k nie obejdzie się jednak bez zewnętrznej grafiki
 

artiz_

New member
Bez reklam
Sprawdz procesory i5 zewnetrzna karta graf. Jest nie potrzebna.jeali zalezy Ci na trueHD master audio itp. to sprawdz w specyfikacji procesora czy posiada wsparcie.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

YABBA235

New member
przyłączam się do pytania?? Też byłbym zainteresowany takim zestawem, czyli procesor + płyta do 4k. Bo moim zdaniem do płynnej i sprawnej obsługi 4k nie obejdzie się jednak bez zewnętrznej grafiki

Wszystkie nowe kaby lake i nowsze dadzą radę :)

Do tego dużo ramu i dysk najlepiej na pcie ( m.2 samsunga ) i masz htpc marzeń !!
 

kwi4tek

New member
Czyli na integrze kaby lake powinien pójść 4k? Pytanie tylko czy przy poborze prądu takiego kaby lake'a na poziomie 50-60w nie zbankrutuję? Czy w kodi pod windows jest jakaś szansa wybudzenia komputera zdalnie pilotem np?

A co myślicie o MSI Cubi 2 Plus z i3-6100T, a w przyszłości dołożeniem zewnętrznej karty dźwiękowej/DACa?
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Witam Kolegów, czy znajdzie się tutaj jakaś dobra duszą i pomoże skonfigurować blaszaka na win 10 tak aby wypuścił sygnał audio po hdmi do ampli. Ampli ma zdekodowac odebrany sygnał audio. Nie wiem czy mój zestaw da radę bo jest już trochę lecimy.
Płyta to Gyga bytes ga 571 SLI
PROCEK PHENOM II X4 920
Grafika Radeon R9270 2gb
Hdmi podpięty pod grafikę, dźwięk wychodzi stereo.
Czy na tym zestawie jest możliwość wypuszczenia sygnału core do ampli?
Pliki mkv remuxy. Atmos nie posiadam.


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

syberka

New member
Witam.
Myślę o wymianie HiMedia Q10 na miniPc. Nie mam jednak żadnych typów.
Kwota do 1500 . Koniecznie musi obsługiwać 4K 60Hz- płynnie. Do tego dobra karta muzyczna- najlepiej z DAC.
Macie jakieś sprawdzone podzespoły lub gotowce?
 

MusiC

Member
700zł to kosztuj sama karta graficzna średniej klasy do tego 300zł napęd blu-ray, a gdzie reszta...

Również jak poprzednik do mojego Q10 już nie mam cierpliwości więc rozglądam się za HTPC. Wymagania:
1.Płynne odtwarzanie 4K z HDR, pliki mkv, obrazy blu ray
2.Dolby atmos
3.Nie wiem czy dobra karta dźwiękowa + Onkyo 696 da lepszy dźwięk niż obecnie z Q10 jeśli tak to dołożę do zestawu.
Budżet? w granicach 3000pln max 3500

Chyba że to za mało na moje wymagania i np. poniższy player jest tym czego potrzebuję aczkolwiek jak widzę android to po q10 już mi się odechciewa :)

http://c4i.com.pl/produkt/audio/dac/zidoo-uhd2000/?attribute_dysk=Bez+dysku
 

DrWredman

Active member
Też zrezygnowałem z NASa, głównie ze względu na jego powolność i ograniczenia.
Nawet dość szybko się sprzedał.

W szafie poniewierał się stary procesor i3 6-gen. więc pomyślałem o złożeniu HTPC.
Zakupiłem obudowę i płytę na aukcji. Do tego dwa dyski SSD z czego jeden wpięty w płytę + 4TB HDD na backupy i oczywiście RAM oraz WIN 10. Klawiatura bezprzewodowa z Touch-padem też jest niezbędna.

Uparłem się na płytę ITX bo nie mam miejsca na mini tower, więc skrzyneczka jest dość mała, ale z możliwością wpięcia karty graficznej. Co prawda na 1 slot wiec za bardzo poszaleć nie można. Na razie siedzi tam stara GT720.

Mój HTPC nie mógł być wyższy od głośnika centralnego (około 15 cm), bo stoi obok niego, a tuż nad nimi zatrzymuję się ekran po rozwinięciu.
Sam się przekonałem, że upchnięcie w małej obudowie wszystkich gratów i pozostawienie miejsca na chłodzenie jest bardzo trudne. Wywaliłem więc napęd DVD bo w dzisiejszych czasach jest już zbędny.
Procek jest chłodzony pasywnie, ale dołożyłem drugi wentylator który wyciąga powietrze z obudowy.
Początkowo bazowałem tylko na wentylu od zasilacza. Procek wskazywał 70 st.C. i działał bez problemu, ale obudowa była dość ciepła (a nie jest zbytni przewiewna). Drugi wentyl obniżył temp procka do 50 st.

Początkowo też chciałem aby komputer odpalał wszystko łącznie z płytami BR, ale odpuściłem jak się naczytałem w sieci jakie są z tym problemy. Począwszy od napędu, przez oprogramowanie do odtwarzania filmów.
Napęd Blu-Ray UHD dla PC chyba nie istnieje, a nawet jeśli uda się komuś zgrać płyty 1:1 jako pełnowartościowe pliki to zajmuje to masakryczną ilość miejsca na dyskach. Zatem sorry ale wolę mieć kolekcję płyt i oddzielny odtwarzacz BR.

HTPC pozwala mi szybko odpalać rodzinne zdjęcia i wideo (tutaj wyłącznie Full-HD bo taki mam projektor).
Netflix działa z Dolby Atmos. Teraz mogę go odpalić bez problemu na projektorze.
HBO-GO jeszcze nie testowałem (bo nie miałem konta), ale na dniach to zrobię.

Odpowiednie foldery na dyskach mam udostępnione dla innych domowych komputerów.
Szybkość wczytywania jest nieporównywalna do NASA z HDD, a poza tym to pełnoprawny PC, który można wykorzystać w razie awarii innego komputera.
Komputer ma wyłączone logowanie wiec działa w kilkanaście sekund po wciśnięciu przycisku Power.

MINUSY:
Backup, który trzeba sobie robić ręcznie. Tak wiem, że są do tego programy, ale na moje potrzeby wystarczy ręczne kopiowanie. ;)

Głośność. Tutaj też muszę jeszcze lekko zainwestować, bo zasilacz z obudowy do cichych nie należy, ale też daje się z nim żyć. Obserwuję aukcje i szukam czegoś fajnego/cichego. Niestety jest to wersja SFX do małych obudów więc tanie nie są. Jak mnie przyciśnie to zakupię nowy. ;)

Kalibracja obrazu. Jeszcze nie miałem zbyt dużo czasu aby się tym zająć, ale obraz z PC jest jaśniejszy niż z odtwarzacza BR. Muszę to ujednolicić.

Też myślę w przyszłości o 4K bo jak wjedzie taki projektor to też będziemy chcieli oglądać filmy z rodzinnych nagrań np. z drona. Każdy nowy telefon już nagrywa w 4K więc będzie tego coraz więcej.
Na szczęście, na obecną chwilę nie ma tego aż tak dużo. Poza tym wymienić bebechy w HTPC jest bardzo łatwo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napęd Blu-Ray UHD dla PC chyba nie istnieje, a nawet jeśli uda się komuś zgrać płyty 1:1 jako pełnowartościowe pliki to zajmuje to masakryczną ilość miejsca na dyskach. Zatem sorry ale wolę mieć kolekcję płyt i oddzielny odtwarzacz BR.

Nie wiem czy widziałeś mój stary wątek, ale nie jest tak żle z tym zgrywaniem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/130122-zgrywanie-filmow-br-na-dysk-pc-htpc.html
Tam zdaje się, nie było jeszcze mowy o Kodi, tym bardziej o Shieldzie.

Ja tak zgrałem całą mase płyt i mam teraz wszystko pod ręką.
Jest jeszcze druga opcja, czyli możesz ściągnąć z sieci "w pare klików" myszką, mając oryginał na płycie.
Wychodzi na to samo, a potem pięknie sobie przeglądasz całą bibliotekę na ekranie TV/Projektora.
Dla mnie to była kiedyś czarna magia, ale warto się tym zainteresować.
Mając już HTPC, aż się prosi wykorzystać go do filmów.
 

lukaszalbert

New member
Htpc w 2020

DLaczego HTPC?
Bo Wygoda, wymiary i wygląd, dlatego htpc

Powiem wam że myślę o zmianie na htpc, koszt koło 2000-2500zł za wszystko nowe.

Procesor - R5 3400G- ma zintegrowana grafikę, TDP max 65W, pójdą na nim starsze tytuły gier na niksich ustawieniach, no gta v. Z tego co wyczytałem spokojnie ogarnia 4k, HDR i 10bit. Także jest dość mocny. Gdyby był nadmiar mocy to moNa mu zrobić undervolting. 800zł

Płyta główna - Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI - mała 17x17cm, wbudowane WIFI AC, BT i lepsza integra Realtek ALC1220 - 600zł

Ram
Obudowa
Zasilacz
Dysk
____________
Po kosztach 2k.

Jeśli ma być cicho to wyjdzie więcej





Co myślicie o powyższym? zestaw już na lata. Raz a dobrze.
 
Ostatnia edycja:

A_C

Member
Cześć.
Myślę że htpc powoli się kończy, brak nowych procesorów z TPD poniżej 30 W. Chciałbym zamienić swój stary komputer i tak się rozglądam i nie ma co wybrać. Oczywiście można to zrobić na super mocnych procesorach ale pozostaje kwestia TPD.
I jeszcze sprawa obudowy, były kiedyś fajnie z wyświetlaczami LCD obecnie szukałem i jakoś nie mogę znaleźć.
Jest tutaj na forum dużo osób które mają HTPC, mam do was prośbę, szukam fajnej obudowy pod płytę m-itx, coś podobnego do Jonsbo G3 HTPC na dwa dyski 3,5’, może być miejsce na 1 dysk 2,5’ i napęd DVD może być slim. Jeśli koś widział to proszę o link.
Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro Ci pasuje ta Jansbo, to kup. Są dostępne. To Harmanowski design.
Jeżeli szukasz innych, też można dostać, aczkolwiek te topowe firmy jak chociażby Luxa, Origen itp. znajdziesz od czasu do czasu na ebayu.
Sam miałem ich kilka, potestowałem, sprzedałem i w końcu została Luxa2 z dużym dotykowym ekranem.
Fakt, że fajnie wygląda taki HTPC, aczkolwiek pozmieniało się trochę i już taki Shield załatwia sprawę, a HTPC powoli odchodzi do lamusa.
 

A_C

Member
Skoro Ci pasuje ta Jansbo, to kup. Są dostępne. To Harmanowski design.
Jeżeli szukasz innych, też można dostać, aczkolwiek te topowe firmy jak chociażby Luxa, Origen itp. znajdziesz od czasu do czasu na ebayu.
Sam miałem ich kilka, potestowałem, sprzedałem i w końcu została Luxa2 z dużym dotykowym ekranem.
Jansbo, pasuje i nie pasuje. Jak to mówią na bezrybiu i rak ryba, w obudowach tego typu nie ma dużego wyboru, trochę to duże no ale co zrobić.

Fakt, że fajnie wygląda taki HTPC, aczkolwiek pozmieniało się trochę i już taki Shield załatwia sprawę, a HTPC powoli odchodzi do lamusa.

Co do odtwarzaczy strumieniowych, to napiszę tak: są dobre a niektóre nawet bardzo dobre w monecie zakupu, po jakimś czasie zaczynają się schody, zmieniasz sobie wersie jakiegoś programu na wyższą i może być problem, pojawia się nowa aplikacja a tu na tym sprzęcie nie działa. Niby to na androidzie…ale zawsze może coś być nie tak. Jak dla mnie komputer jest pewniejszy, bardziej wszechstronny i mimo wszystko prosty w obsłudze.

Pozdrawiam.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Od 2015 roku masz shield tv które do dnia dzisiejszego śmiga lata i furczy... na dodatek trzyma cenę jak złoto. Myślę ze 5 lat spokoju za 700zł to niska cena na tamten czasu...
Teraz możesz kupić shield tv 2019 pro lub zidoo z9x i nic ci więcej nie potrzeba.


HTPC to przeszłość tylko dla maniaków którzy oczkują najwyższej jakości i korzystają z madVR.
 

DrWredman

Active member
kolego A_C
zrezygnuj z wyświetlacza, bo jest on zupełnie zbędny. Wtedy więcej caseów będziesz mógł wziąć pod uwagę.
Ja poszedłem w minimalizm i mam obudowę jak połowa klasycznego desktopa. Minus jest taki, że nie wejdzie dobra grafika.

Mnie się podobała obudowa Phanteks, która może leżeć i stać, może Tobie przypasuje.

Phanteks Enthoo Evolv Shift a Evolv Shift X

dd64b32f-e966-4c83-bc9c-d1f002d5de8f.jpg


https://www.svethardware.cz/phanteks-enthoo-evolv-shift-elegantni-skrine-pro-moderni-byt/44874
 
Do góry