A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

bubafat

Active member
Bez reklam
HQ150
W podlonkowanym powyzej opisie, stoi tak
Broadwell is the first Intel chip to fully support DirectX 11.2 as well as OpenCL 1.3/2.0 and OpenGL 4.3. Video will output natively via DisplayPort 1.2 or HDMI 1.4a. However, the new HDMI 2.0 standard is not supported.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wiem, dlatego do 4K HDMI w tej zabawce odpada. Natomiast DP 1.2 chyba jest O.K.. Jak do niego dołożymy tą przejściówkę to chyba uzyskamy HDMI 2.0?
Mylę się?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No niestety nie.
Generalnie nie chodzi o mozliwosc wyswietlania 4k@60p, bo nie ma takich komercyjnych zrodel (HDMI 1.4a wystarczy do 4k@24p), tylko zeby miec HDMI 2.0 z HDCP 2.2, bo bez niego ciemnosc. Do grania rippow jest ok, zwlaszcza poki nie ma oryginalnych plyt BD UHD, ani klientow popularnych serwisow streamujacych dzis w rozdzielczosci 4k, w tej czesci swiata na PC (Netflix, Amazon), ale sprzet z ZEROWA PRZYSZLOSCIA.
Moim zdaniem to utopione pieniadze, bo dzisiejsze zadania wykonuja sprzety 5x tansze. Gdyby to jeszcze byla konstrukcja umozliwiajaca wlozenie karty graficznej i napedu, albo wymiane plyty glownej, to co innego. Sam zamierzam wrocic do porzuconego lata temu HTPC, ale IMHO to nie jest wlasciwa droga.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Korzystam z KODI pod Windowsem i nie ma żadnych problemów nawet z DTS-HD MA, do tego video ostatnio prawie 27K bitrate.
Mam procek AMD E-350 1,6 GHz i 4 GB RAM, to nie taki, o który pytasz ale możesz porównać wydajność swojego do mojego - obecna zajętość pamięci to 2,5 GB więc raczej polecam coś z 4 GB RAM.
Ok ale powiedz czy na czystym OpenElecie jest możliwość uruchomienia jakiegoś clienta torrent ?
czy tylko można bedzie uruchomić mając Windowsa/Linuxa + XMBC np. Kodi ? jeśli tak to powiedz czy jeśli opcja nr 2 jest realna czy trzeba jeszcze jakieś stery/kodeki/bibloteki nagrywać do ogladania filmów w HD (XBMC) czy on już w sobie ma ?
I trzecia sprawa, czy kodi przepuszcza dzwięk 5.1 do ampla ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jest chyba jakaś wtyczka do tego ale szczerze mówiąc to nie wiem bo uruchomiłem to tylko na początku a jako, że było ubogo w stosunku do Windy to przesiadłem się na tego drugiego.
KODI ma wszystko w sobie i nic nie trzeba dodatkowego, dźwięk oczywiście przepuszcza, na ampli ładnie zapala się co trzeba np. DTS-HD MA.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli używasz kodi na Windowsie. A ile prądu konsumuje twój zestaw ?
I powiedz ile taki zestaw co podał @pierwszy będzie pobierał prądu w idlu i podczas filmów.

...

przykładowo warte rozważenia "serce" zestawu:
MSI H61i-e35 1155 DDR3 sFV (5731924746) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Procesor Intel Pentium G840 2 x 2.80 GHz FV Gwar! (5799426646) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

I jeszcze jedno pytanie czy jakość obrazu,filmów będzie identyczna jak na moim egreat ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak, pisałem od samego początku, że jadę na Windzie.
Moje urządzenie to Zotac ZBOX AD10, tutaj masz test z chipa, m. in. z pomiarami poboru prądu, mój zestaw bierze mniej bo mam dysk SSD:
Test Zotac ZBOX Nano AD10 Plus - Chip.pl
Komputerek chodzi u mnie od kilku lat 24h na dobę i nie jest to odczuwalne w rachunku za prąd.
Ile inne zestawy biorą prądu nie mam pojęcia, jakości Egreat też nie znam ale film w pełnej jakości BluRay na mojej plazmie zabija jakością :)

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W testach praktycznych CHIPa wyszło 16W w idle i 23W podczas odtwarzania filmu, ale to ze zwykłym dyskiem talerzowym, na SSD wyjdzie pewnie trochę mniej.
 

siucha

New member
W testach praktycznych CHIPa wyszło 16W w idle i 23W podczas odtwarzania filmu, ale to ze zwykłym dyskiem talerzowym, na SSD wyjdzie pewnie trochę mniej.

Testy chipa mozna se wsadzic gleboko w d... i tak na prawde malo wazne jest te kila w.
O wiele wazniejsze jest ze amd to przeszlosc a nie przyslosc.

Wyprowadz mi z niego obraz 4k chociaz 30 klatek plynne na hevc plus hd audio.

Zabawke do odtwarzania FHD ma kazdy nowszy tv.


Zapoznaj sie z nvdia shields tv i zobacz gdzie zostal ten wspanaialy zbox,ktory byl dobry pare lat temu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś Ci się chyba pomyliło, nie bronię tego co mam tylko stwierdzam fakty o tym urządzeniu.
I to raczej Twoje słowa wsadzam głęboko w d... bo kim Ty jesteś...
Opisuję sprzęt, który kupiłem kilka lat temu i który do tej pory doskonale się spisuje do celu w jakim go zakupiłem i na pewno nie jest to 4K w 30 klatkach...
Wspaniały zbox, dej pan pokój.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie mam pytanko co mozna by sensownego złożyć do openelecta (KODI) w kwocie 600zł ? mam aktualnie rpi2 niby jest ok ale czesto się wiesza po restarcie i buforuje przy trajlerach full hd.
Mylśałem np o czymś takim QC5000-ITX/PH SFT1, VGA, DZW, GLAN, SATA3, USB3, DDR3 (QC5000-ITX/PH) w Morele.net
lub Q1900-ITX J1900 BAY TRAIL 2DDR3 USB3 mIT - Q1900-ITX (Q1900-ITX) w Morele.net + obórowa 60W zewnetrzny zasilacz DIC0104 w Morele.net + 4gb ramu dysk mam 2,5" przenośny, rozbiore go i bedzie.
Co sądzicie ?
 

wampirek

New member
Panowie mam pytanko co mozna by sensownego złożyć do openelecta (KODI) w kwocie 600zł ? mam aktualnie rpi2 niby jest ok ale czesto się wiesza po restarcie i buforuje przy trajlerach full hd.


Na swoim rpi2 nie mam takich problemów. Czasem, kilka razy od kiedy kupiłem, zdarzyło się przycinanie większych objętościowo ripów w FHD, ale to tylko i wyłącznie kwestia sieci. Gdy odsuwam tv dalej od ściany (rpi2 przypięte jest do wieszaka tv) problem znika.
Może zanim wydasz kase na nowy sprzęt sprawdź czy to nie problem taki jak u mnie :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ronin78

New member
HTPC AM1H + ATHLON 5350 jakie możliwośći ?

Witam.
Proszę o poradę.
Chciałem zbudować komputer HTPC z założenia do oglądania filmów 1080p
oraz oglądania/słuchania clipów 1080p z dźwiękiem w formacie DOLBY TRUEHD i DTS MASTER AUDIO.
Wybór padł na następujące podzespoły:
płyta główna: AM1H-ITX ASROCK (ALC892)
procesor: ATHLON 5350 (4x2.05GHZ) (radeon R3 HD 8400)
pamięć: 4GB DDR3
dysk, obudowa

moje pytanie brzmi:
1. czy ten zestaw wydoli z płynnością w 1080p (ewentualnie w 4K w przyszłości)
2. czy na wyjściu HDMI (podłączonym do amplitunera) uzyskam dźwięk TRUE HD lub MASTER AUDIO
 

raktut

New member
Czemu w ankiecie nie ma serwerów NAS?
Ostatnio zakupiłem Synology DS 716+, póki co zesparowałem z xboxem 360 i póki co jest kozak.
 
Do góry