A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba wszystko przerabiałem (powiedzmy) i dla mnie zakończyło się na obudowie HTPC i Win10. Wstaje moment, ale nie są to 2,3s. Zresztą nie ma to dla mnie znaczenia, ważne jest to, że na PC zrobisz niemal wszystko.
Wszystko inne jest dla mnie niczym innym jak substytutem możliwości PC.
Chociaż mój ma wiatraki, więc szukaj dalej. Może znajdziesz złoty środek.
Ja nie znalazłem i nie wiem czy chciałbym już.
 

slawkor

Member
Bez reklam
HTPC do filmów 4k60hz

Czy ktoś z forumowiczów próbował już poskładać taki komputer, który udźwignąłby filmy w jakości 4k60hz, obsłużyłby kodeki x265 HEVC i VP9 oraz dźwięk DTS HD Dolby True HD ewentualnie najnowsze Atmos i DTS x? Dobrze by było by mieć hdmi 2.0 lub może przejściówkę z dp na hdmi 2.0, która pociągnie taki obraz wraz z dźwiekiem?

A może jest jakiś sprzęt gotowy to uzyskać?
Z uwagą czytam nowe wpisy i posiadacze różnych wynalazków na androidzie jakoś nie pieją z zachwytu.
Niby ogarnia to HI Media q10 i q5 pro ale może jest jakiś patent, żeby jeszcze uzyskać fukcjonalność pc?
 

feeling

New member
Myślę że masz racje, a mini pc na androidze których jest pełno też nie jest idealnym rozwiązaniem.

Pytanie do Ciebie,
jak dokładnie zbudowałeś ten HTPC?
Zamówiłeś gotowo złożony w obudowie czy sam wszystko zrobiłeś? Mógłbyś podać jakieś parametry tego sprzętu i jak go włączasz / sterujesz zdalnie muzyką ?
Sam chciałbym mieć wszystko zrobione automatycznie, nawet tak żeby ten htpc nie miał myszki i klawiatury, tzn, żeby na co dzień nie korzystać z nich.

W sumie jak dla mnie wystarczył by pasywny HTPC w małej budowie, z dużym dyskiem twardym (moze ssd n system i zwykły na dane), kartą lan 1 gb i wlan n, grafiką która będzie odtwarzać filmy w wysokiej rozdzielczości w tym 4k, nie potrzebuje w nim nie wiadomo jakiej mocy.
Nie znam niestety tego tematu i łatwo będzie mi coś przeoczyć dlatego tutaj pisze, a nie chciałbym później znów inwestować w coś innego.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Chyba wszystko przerabiałem (powiedzmy) i dla mnie zakończyło się na obudowie HTPC i Win10. Wstaje moment, ale nie są to 2,3s. Zresztą nie ma to dla mnie znaczenia, ważne jest to, że na PC zrobisz niemal wszystko.
Wszystko inne jest dla mnie niczym innym jak substytutem możliwości PC.
Chociaż mój ma wiatraki, więc szukaj dalej. Może znajdziesz złoty środek.
Ja nie znalazłem i nie wiem czy chciałbym już.

Napisz proszę jaki masz konfig tego htpc i co potrafi odtworzyć, chodzi mi głównie o 4k i gęste formaty dźwięku.
 

rybkaZombie

New member
Witam.
Proszę o poradę.
Chciałem zbudować komputer HTPC z założenia do oglądania filmów 1080p
oraz oglądania/słuchania clipów 1080p z dźwiękiem w formacie DOLBY TRUEHD i DTS MASTER AUDIO.
Wybór padł na następujące podzespoły:
płyta główna: AM1H-ITX ASROCK (ALC892)
procesor: ATHLON 5350 (4x2.05GHZ) (radeon R3 HD 8400)
pamięć: 4GB DDR3
dysk, obudowa

moje pytanie brzmi:
1. czy ten zestaw wydoli z płynnością w 1080p (ewentualnie w 4K w przyszłości)
2. czy na wyjściu HDMI (podłączonym do amplitunera) uzyskam dźwięk TRUE HD lub MASTER AUDIO

odp 1. napewno (ja wybralem mobo Asus A1m1-a ma dodatkowe slote 2 x pcie w stosunku do Twojej propozycji, przemysl)
odp 2. nie testowalem
 

rybkaZombie

New member
odp 1. napewno (ja wybralem mobo Asus A1m1-a ma dodatkowe slote 2 x pcie w stosunku do Twojej propozycji, przemysl)
odp 2. nie testowalem

ponadto mozesz w locie transkodowac na plexie z FullHD do mniejszej rozdzielczosci -AM! 5350 naprawde daje rade. Testowalem z transkodowaniem 4K do 1080p i tylko najciezsze pliki nie wyrabialy.

zgubilem interesujacy dla Ciebie argument 4K z mniejszym bitrate tez napewno Twoja konfiguracja obsluzy.
 
moje pytanie brzmi:
1. czy ten zestaw wydoli z płynnością w 1080p (ewentualnie w 4K w przyszłości)
Z 1080p da radę bez problemu, zarówno x264 jak i x265. 4K jednak nie pójdzie płynnie. Sprawdzone organoleptycznie. Do 4K niestety potrzebna jest zewnętrzna karta grafiki



Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

kwi4tek

New member
Witajcie
Jakieś Wasze typy co do procesora i płyty do wydajnego HTPC z małym poborem prądu? Budżet na te podzespoły tak do 600zł.
 

artiz_

New member
Bez reklam
f64ff230451c93d917cb5676b8870fb0.jpg

181e6e7e9893f81bde7206f33603bf70.jpg


Przychodziłem przez raspberry pi 1/2 androidy boxy z wyższej półki. A skończyłem na HTPC,
Pewnie pozostał bym na Raspberry gdyby nie brak TRUE HD,MASTER HD itp.
Obudowa jak wyzej kosztowała mnie 400 ,procek i płyta główna 320zł.+ pasywne chłodzenie procesora. Do tego mam dysk SSD + 4gb ram z windowsem 10+ kodi ktore uruchami sie z "auto startu".
Sprawdzałem rowniez film 4k. Rowniez odtwarza ale zużycie procka na poziomie 90%. Filmy f.HD 20-30%.
Noni najważniejsze procesor radzi sobie z TrueHD ,Master audio,DTS hd.
Napewno warto złozyć sobie takiego kompa w obudowie pasującej do sprzętu audio.


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Kumpel ma htpc na takim samym klocku + płyta asrocka. Ale 4k płynnie nie działa. Przycina sie.
Doszliśmy do wniosku, że bez zewnętrznej karty grafiki nie da rady 4k obejrzeć.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Ja probowałem 4k i sie nie zacinało. Ale ze wzgledu ze niemam projektora 4k to nie patrzyłem dalej czy z kolejnymi filmami 4k były by problemy,ale z tego co pisze kolega wyzej problemy z wydajnoscia w 4k moga istniec. Jesli ktorls potrzebuje 4k to lepszy procek niekoniecznie karta graficzna poniewaz sa procki ktore radzą sobie z 4k

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Htpc imho na dzien dzisiejszy ma maly sens. Odtwarzanie BDUHD poki co nie funkcjonuje dla PC, a caly streaming audio i video zalatwiaja android boxy i wbudowane aplikacje.l w urzadzenia standalone., ktore sa dostatecznie wydajne i tanie. Przez 10 lat htpc mial dla mnie sens, teraz przerwa, az PC bedzie dostatecznie wydajny aby wypluc 4k. Oczywiscie nikomu nie bronie, bo kiedys trzeba zaczac.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Htpc imho na dzien dzisiejszy ma maly sens. Odtwarzanie BDUHD poki co nie funkcjonuje dla PC, a caly streaming audio i video zalatwiaja android boxy
W przypadku tego audio się nie zgodzę.
Jakość przy solidnym stereo, tego co wypluwają android boxy jest marna.
Tutaj właśnie miniPC oparte na systemach stworzonych do audio ( Foobar, Volumio, moOde Audio, Daphile) pokazują klasę. Za parę stówek można zbudować player, którego odpowiednik w sklepie kosztuje grube tysiące złotych.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
W przypadku tego audio się nie zgodzę.
Jakość przy solidnym stereo, tego co wypluwają android boxy jest marna.
Tutaj właśnie miniPC oparte na systemach stworzonych do audio ( Foobar, Volumio, moOde Audio, Daphile) pokazują klasę. Za parę stówek można zbudować player, którego odpowiednik w sklepie kosztuje grube tysiące złotych.

Moją wina jest pobieżne potraktowanie tematu w poprzednim poście, bo pośpiesznie usiłowałem go napisać podczas reklam tuż przed seansem kinowym, a późniejsza edycję ograniczyłem do poprawy błędów i dodania ostatniego zdania. Mimo wszystko nigdzie nie napisałem i nie napisałbym, że android boxy wypluwają dobre stereo, bo nie wypluwają niczego, co można byloby nazwać dobrym. Nawet mocarna Nvidia Shield, pomimo ponad rocznej obecności na rynku, nie ogarnia prawidlowo video. Zaden androidowy box jakiego znam, czy o jakim slyszalem, nie ma szans w starciu z poczciwa Dune HD. Smarta mam do dzisiaj i nie zamierzam sie go nigdy pozbyc,
Z tym "budowaniem", to tez nie ma co przesadzac. Rozwiazania na RapsberyPi znane sa od dobrych kilku lat, a kupienie dedykowanej obudowy, wyswietlacza, czy attachment-ów typowo hi-fi ( DAC Wolfsona, czy wzmacniacz lampowy) od kilku lat nie stanowi problemu. Poniewaz nie jest to Hi-End, zakładam, że Tidal w sieciowcu, wzmacniaczu, czy AVRze, a nawet kieszonkowy DAC ze smartphonem i plikami Hi-Res, zaspokoja potrzeby tej samej grupy docelowej. Z "budowania" tej klasy sprzetu, wynika praktycznie jedynie satysfakcja świadomości własnej kreacji, ktorej przecież nie neguje i nie zniechęcam. Sam byłem zwolennikiem i praktykiem HTPC przez lata, ale w dobie kiedy smartphone, smartTV, Streaming, DLNA i CAST-ing zalatwiaja 90% oczekiwań, zaś resztę można ewentualnie dopełnić przy pomocy jednego, dobrego odtwarzacza płyt BD, idea kosztownego HTPC, ktory nie jest w stanie, jak kiedys zaspokoić 100% moich potrzeb i oczekiwań jest dla mnie bozbawiona sensu. Przyszłość? Być może. Najpierw jednak chciałbym zobaczyc w komputerach wydajniejsze grafiki i HDHI 2.1 .
 

YABBA235

New member
Nowe minipc spokojnie wyświetlą i BR i UHD ( PowerDVD w wersji 17 będzie przeciec obsługiwać UHD), procki Kaby lake maja sprzętowe dekodowanie h255 i wypuszczają 4K/60hz po hdmi 2.x. I maja jedna przewagę nad dedykowanymi playerami - można je upgradować softwarowo - w tych wszystkich andkach to nie ma tak różowo.
Tylko potrzeba napędu czytającego płyty UHD.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry