50pv350 vs 50pk350

bigxlx

New member
:-| wiem, że mam możliwość powiększenia, ale owe powiększenie kuleje i kwiczy. mimo włączonej opcji zostaje na dole czarny pas, wszystkiego już chyba próbowałem

no i liczba opcji powiększeń maleje po podłączeniu pod usb ;/

Jak to, przeciez mozesz przesuwac potem dodatkowo gora-dol.
Co do usb to jest strumien nie jest poddawany reskalowaniu (widziales jak ladnie rysuje nawet zwyklego DivX'a), analogicznie jak w HDMI "JUST SCAN".
 

jaypablo

New member
Jak to, przeciez mozesz przesuwac potem dodatkowo gora-dol.
Co do usb to jest strumien nie jest poddawany reskalowaniu (widziales jak ladnie rysuje nawet zwyklego DivX'a), analogicznie jak w HDMI "JUST SCAN".

Zgadza się, jakość filmów divix jest rewelacyjna, a filmy w full hd to poezja.
W jaki sposób przesuwasz obraz góra-dół ? I czy jest to też możliwe pod usb?

Druga sprawa, przełączasz program co godzinę aby nie utrwalić statycznych obrazów?
 

bigxlx

New member
Zgadza się, jakość filmów divix jest rewelacyjna, a filmy w full hd to poezja.
W jaki sposób przesuwasz obraz góra-dół ? I czy jest to też możliwe pod usb?

Druga sprawa, przełączasz program co godzinę aby nie utrwalić statycznych obrazów?

1) Strzalki na pilocie
2) Niektore stacje stawiaja na pelna identyfikacje i nie maja zamiaru uzywac transparentnego loga, inne zas maja permanentne paski informacyjne. To faktycznie nie jest najszczesliwsze, poniewaz tak jak juz pisalem plazma lubi miec wszytkie piksele zapalane "statystycznie" rzecz biorac podobna ilosc razy.
 

Hillel

New member
1) w domu lustro jest ale o zupelnie innym charakterze niz w sklepie - nie rozprasza uwagi widza
2) 3 HDMI (2 z tyl + 1 z boku)
3) w porownaniu do plazm konkurencji zdecydowanie "nie buczy"

ad1. mi trochę w dzień przeszkadza. filmy kiepsko się wtedy ogląda
ad2. no nie wiem. mój PV350 ma tylko 2 HDMI (1xtył 1xbok).. ty masz z trzema????
ad3. zgadzam się. buczenie słychac jak się w nocy, przy ściszonym dzwieku, głowę pomiedzy telewizor a ścianę wetknie.
 

Tiptop

New member
A w dzień to rozumiem że okna odsłonięte? Jak jest przy lekko zaciemnionym pokoju? gdy słonce nie pada na ekran w żaden sposób? Chyba najgorzej jak jest ciemny obraz na ekranie? Boje się że będzie nawet widać oświetlenie żarówkowe w pokoju zamiast obrazu...

Co do wejsc hdmi to chyba jednak kązdy pv350 ma tylko dwa a szkoda bo 3 by się przydały.
 

Hillel

New member
Problem z odbiciami występuje w ciemnych partiach ekranu, tak że w oglądaniu telewizji to nie przeszkadza, natomiast w filmach często są sceny nocne lub w półmroku i tu już jest gorzej. mówię o odsłoniętym oknie i godz 12-15, oczywiście. opuszczenie rolet pomaga, i film można już sobie obejrzeć, ale i tak w nocy lub wieczorem jest najlepiej :)

Światłem sztucznym się nie przejmuj - nie pogarsza odbioru, chyba że żarówka odbija się bezpośrednio.

A poza tym żadna warstwa antyodblaskowa i tak nie działa w 100% wiec na każdym tv filmy najlepiej oglądać wieczorem ( nie liczac lcdeków oczywiście :) ) wiec nie ma sensu, moim zdaniem, ładować kasy w tv z warstwą antyodblaskową.

Co do małej ilości wejść HDMI - ja podłączyłem kablówkę przez komponent i odzyskałem jedno hdmi - a jakość obrazu jest identyko.
 

Tocki

Member
50pv350 napisy z pl znakami? jak bedzie wygladal film z pendrive ktory zajmuje np 25gb- film HD bluray 1080.. przeczyta go ? . Warto kupic za 2150 ten tv?
 

Manky

New member
50pv350 napisy z pl znakami? jak bedzie wygladal film z pendrive ktory zajmuje np 25gb- film HD bluray 1080.. przeczyta go ? . Warto kupic za 2150 ten tv?

Czy warto ? Poczytaj na forum, prawdopodobnie 90% osób powie że nie ma lepszej plazmy FHD 50'' jeśli chodzi o stosunek jakość/cena :)

A co do filmów tak dużych, powinno być ok, mkv czyta, ale ktoś na forum kiedyś pisał o problemach z mkv, poszukaj :)
 

artmin

New member
Ja mam 2 wejścia HDMI ale często w opisach tv na necie spotkałem się że ma 3 i w sumie dlatego myślałem tylko nad tym modelem...jakbym wiedział że tylko dwa (tak jak model 250) to bym się poważnie zastanowił nad pv550.
Własnie pisze, że są 3 (2 z tyłu 1 z boku) a tak naprawdę jest 1 z boku i 1 z tyłu.


Wczoraj zakupiłem LG 50PV350 i gdy nastał wieczór trafiłem na dziwną przypadłość, mianowicie matryca nie jest całkowicie czarna tzn. np przy wyłączonym tunerze i wyświetlanym znaku brak sygnału w dolnym lewym rogu mam widoczną białą poświatę coś jak podświetlanie w LCD.
Mam coś podobnego, tylko że nie rozświetla mi ale jest nie dokońca wypełnione jasnymi pikselami w tym samym rogu tv co u lukasa.

Jak to zrobić ? Jak wejść do menu serwisowego ?
EDIT:
Doszedłem.
Dobrze że miałem Nokie N73 to zrobiłem irREMOTE z IN-START Service Menu + EZAdiust
Jakby komuś nie siedział PIN: 0000 to wpisujemy 0413.
Mógłbyś opisać jak to zrobiłeś?

jak z czernią w tym nowym LG w nocy ? jest dobra czy odczuwalnie trąci szarością ?
np przy scenach w nocy, albo przy napisach końcowych ?
jest dobra i jak dla mnie delikatnie traci szarością (mowa o divx i sygnale sd, przy filmie fullhd albo w 720p jakoś tego nie zauważyłem).
 

Hillel

New member
50pv350 napisy z pl znakami? jak bedzie wygladal film z pendrive ktory zajmuje np 25gb- film HD bluray 1080.. przeczyta go ? . Warto kupic za 2150 ten tv?

ad 1. są polskie znaki. Co do napisów to konwertuje wszystko do formatu srt - z innymi są czasami problemy z synchronizacją.
ad 2. zajebiście. :) TV odtwarza pliki do 30GB i toleruje dyski do 1TB
ad 3. warto

Co do odczytywania plików to takie uwagi mam
1. nie odtwarza dźwięku DTS - trzeba konwertować do AC-3
2. spotkałem się z paroma filmami których nie odtworzył - wystarczyło wtedy przepakować kontener mkv.
i jedno i drugie można zrobić programikiem mkv2ac3
 

cactusek

New member
Bez reklam
Co do odczytywania plików to takie uwagi mam
1. nie odtwarza dźwięku DTS - trzeba konwertować do AC-3
2. spotkałem się z paroma filmami których nie odtworzył - wystarczyło wtedy przepakować kontener mkv.
i jedno i drugie można zrobić programikiem mkv2ac3

Tak z ciekoawości ile zajmuje przerobienie filmu (720p) do AC3? Takiego do 10GB powiedzmy?
 

bigxlx

New member
ad2. no nie wiem. mój PV350 ma tylko 2 HDMI (1xtył 1xbok).. ty masz z trzema????

Przeoczylem, myslalem ze masz 3D

Dla sprostowania:
50/60PZ25**, 42/50PW45**, 50/60PZ55**, 42/50PT45** ===> 2HDMI z tylu + 1 z boku
50/60PV25**, 42/50PT35**, 50PV35**, 42/50PT25** ===> 1HDMI z tylu + 1 z boku
 

eXtremePL

New member
Czy ktoś wie w jakiej wersji złącze HDMI posiada pv350? Zaciekawiło mnie to ponieważ szukając amplitunera natknąłem się na funkcję ACR w HDMI 1.4. Czy ten telewizor jest w stanie wypuścić dźwięk również po HDMI?
 

bigxlx

New member
Czy ktoś wie w jakiej wersji złącze HDMI posiada pv350? Zaciekawiło mnie to ponieważ szukając amplitunera natknąłem się na funkcję ACR w HDMI 1.4. Czy ten telewizor jest w stanie wypuścić dźwięk również po HDMI?

ddee1cc304be81b1gen.jpg


jest to w 3D na 100%
 

mmaciejewski

New member
Na wstepie chcialem powitac wszystkich uzytkownikow tego forum poniewaz jestem tu nowy. Dzieki Waszym opiniom stalem sie szczesliwym posiadaczem plazmy LG model 50PV350:)
Po kilku godzinach uzytkowania napotkalem w lewym dolnym rogu dziwna przypadlosc o ktorej kilka stron wczesniej pisali inni uzytkownicy. Mianowicie gdy ogladam telewizor w ciemnym pokoju w lewym dolnym rogu wystepuje "cien" na matrycy. Jest on widoczny jedynie przy ciemnych scenach, a w szczegolnosci gdy matryca nie wyswietla nic poza czarnym ekranem. Po ustawieniu bialego ekranu obraz jest zyleta, wszelkie jasniejsze kolory wyswietlajace sie w tym narozniku przebijaja sie niejako przez ten cien i jest on wtedy niewidoczny. Krotko mowiac wyraznie mozna dostrzec go tylko i wylacznie w ciemnym pomieszczeniu na ekranie wyswietlajacym "czern". Wyglada to podobnie do sytuacji ktora opisywal jeden z uzytkownikow...w narozniku piksele swiecace w czasie "czerni" na jasny kolor co mozna zaobserwowac z bliska..swieca jakby ciemniej. Zalaczam zdjecia dla lepszego zobrazowania sytuacji oraz mam kilka pytan:
1. czy jest to jakies uszkodzenie matrycy czy poprostu plama na niej przez ktora wyswietlany jasny obraz bez problemu sie przebija?
2. czy istnieje ryzyko, ze uszkodzenie sie poglebi?
3. czy jest to objete gwarancja a jesli tak to jak do tego podchodzi LG? Czy przysla kogos aby obejrzal to zjawisko czy trzeba od razu odsylac telewizor? Telewizor kupilem wysylkowo w electro.pl i dziwna sprawa gdyz nie otrzymalem karty gwarancyjnej a sama fakture. Na domiar zlego kartonu praktycznie od razu sie pozbylem gdyz nie mialem gdzie go trzymac.
Obejrzalem go przy odbiorze dokladnie i bylo wszystko ok...na wylaczonym telewizorze w tym miejscu nic nie widac. Z gory dziekuje za odpowiedzi i wskazowki, pozdrawiam:)
 

Attachments

  • DSC02723.JPG
    DSC02723.JPG
    125,3 KB · Wyś: 938
  • DSC02724.JPG
    DSC02724.JPG
    138,6 KB · Wyś: 424

lukbor2

New member
u mnie było DOKŁADNIE to samo. Przyjechali z serwisu, stwierdzili uszkodzenie i zabrali. Matryca do wymiany, TV ma wrócić w tym tygodniu. Widać jakaś wadliwa partia musiała być, bo nawet kształt plamy mamy identyczny:)! Oby to nie chroniczna przypadłość tego modelu... co do kartonu, chcieli go tylko na czas transportu (pytali się czy mam czy mają TV zapakować w swój). Jak to jest z kartą gwarancyjną to się nie wypowiem, ale powinna być przyklejona z boku do kartonu (tak przynajmniej było w moim przypadku). Jakby co, dzwonić do sklepu, żeby dosłali samą kartę gwarancyjną (w neo24.pl kiedyś tak mi dosłali)
 
Do góry