50pv350 vs 50pk350

- lukas -

New member
Witam.
Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na forum :)

Wczoraj zakupiłem LG 50PV350 i gdy nastał wieczór trafiłem na dziwną przypadłość, mianowicie matryca nie jest całkowicie czarna tzn. np przy wyłączonym tunerze i wyświetlanym znaku brak sygnału w dolnym lewym rogu mam widoczną białą poświatę coś jak podświetlanie w LCD. Czy jest to uszkodzona plazma czy tak ma być bo nie wiem czy zawozić TV do sklepu czy nie.

Pozdrawiam.
 

pedros300

New member
Ja mam podobnie we flagowym modelu LG 50PZ950, mam lekko rozświetlone wszystkie narożniki matrycy i właśnie najbardziej lewy dolny narożnik, najbardziej jest to drażniące wieczorem przy zgaszonym świetle i ciemnych scenach.
Jeśli kupiłeś przez neta to zwracaj i wymieniaj na inny egzemplarz,jeśli w sklepie stacjonarnym, to pewnie ci nie wymienią, uderzaj do serwisu,może są na to jakieś normy.
 

- lukas -

New member
Właśnie przyjechałem do domu i się trochę temu przyglądnąłem ale jest za jasno na zrobienie zdjęcia bo nie będzie widać. Ręką sobie zasłoniłem światło i lewy dolny róg się do końca na czarnym nie wygasza dlatego powstaje taka poświata. Następnie przyfilowałem trochę na całość matrycy i są na niej jakieś smugi tak jakby była czymś wycierana, a sprzedawca zastrzegał się że jest to pudełko nie otwierane co mi dawał. TV był kupowany w sklepie i nie wiem czy teraz go nie zapakować i zawozić by mi wymienili.

P.S
Jak kupowałem w euro rtv agd LE37B653 to też trafiłem na felerny model gdzie dół matrycy świecił całkowicie na biało i na drugi dzień mi wymienili.
 

eXtremePL

New member
Może zapytam w tym miejscu od razu: na telewizorze pv350 podczas przecierania ekranu lekko wilgotną szmatką zobaczyłem pionowe i poziome linie, których po wyschnięciu nie widać. Nie przeszkadza mi to zupełnie, ale może wiecie od czego to? Myślałem, że może od styropianu się coś odcisnęło, zatłuściło, ale mimo przecierania kilka razy nie zeszło.
 

SimonK

New member
Dziwne, ja czegos takiego nie mam. Sprawdzales czy plazma byla wczesniej uzywana w menu serwisowym (ilosc wlaczen/godzin pracy)?
 

- lukas -

New member
Jak to zrobić ? Jak wejść do menu serwisowego ?

EDIT:
Doszedłem.
Dobrze że miałem Nokie N73 to zrobiłem irREMOTE z IN-START Service Menu + EZAdiust
Jakby komuś nie siedział PIN: 0000 to wpisujemy 0413.

Telewizor był śmigany jakieś 3 godz zanim ja go kupiłem. Jutro z nim jade i zobacze co wyjdzie.
 
Ostatnia edycja:

eXtremePL

New member
Według mnie to też powinno być standardem, ale niestety nie jest w przypadku LG. Żeby podłączyć słuchawki, trzeba kupić złącze euro z opcją in/out i tam podłączyć wieże przez chinch lub kupić przejściówkę na mini jack. Koszt kompletu jakieś kilkanaście złotych. Jakby co było już gdzieś na forum

Dodam tylko, że faktycznie takie podłączenie daje nam możliwość podłączenia np. głośników bez wejścia cyfrowego, jednak jedynie w przypadku telewizji- cyfrowej bądź analogowej. Nie udało mi się niestety (może nie wiem jak, ale wątpię) uzyskać dźwięku na eurozłączu w czasie odtwarzania filmu z portu usb. Niestety.
 

bigxlx

New member
Dodam tylko, że faktycznie takie podłączenie daje nam możliwość podłączenia np. głośników bez wejścia cyfrowego, jednak jedynie w przypadku telewizji- cyfrowej bądź analogowej. Nie udało mi się niestety (może nie wiem jak, ale wątpię) uzyskać dźwięku na eurozłączu w czasie odtwarzania filmu z portu usb. Niestety.

Temat sprowadza sie do zablokowania mozliwosci kopiowania materialu audio-video poprzez zlacze EURO, a nie pochodzacego z anteny. Ot :hmm:
 

jaypablo

New member
Zakupiłem dwa dni temu plazmę 50pv350.

- jakość obrazu bardzo dobra, lepsza/podobna do tej którą mają moi rodzice w plazmie panasonic TX-P42X10Y.

- skalowanie obrazu kuleje, lepiej zdecydowanie robi to panasonic. przy włączonym kanale viva, podczas oglądania teledysków nie idzie zlikwidować całkowicie pasów ;/

- odtwarzanie multimediów to czysta poezja. świetnie radzi sobie z zewnętrznym dyskiem 250gb.

- menu jest czytelne, wygodnie się nawiguje



* na jakich ustawieniach obrazu jedziecie?
 

Tiptop

New member
Pytania do użytkowników tego telewizora (50PV350):
-czy nie przeszkadza wam lustro i odbicia w trakcie dnia albo przy wieczornym żarówkowym oświetleniu pokoju? W sklepie odbicia są straszne jak tylko coś ciemnego jest na ekranie. Pomijam już odbicia przy wyłączonym tv bo wtedy to można się golić przy tej plazmie :)
-ile w koncu wejsc hdmi ma ten tv bo w każdym sklepie internetowym są inne dane napisane, najczęściej podają 3sztuki?
-czy telewizor buczy bzyczy albo wydaje tego typu dzwięki? Chodzi mi o sytuacje w nocy gdy słychać każdy szmer.
-gdzie go ktoś widział w sklepie "na żywo"? Raz pare tygodni temu widziałem go w rtv mix agd ale od tego czasu nigdzie nie mogę go znaleźć żeby popatrzeć się na niego na żywo.
 
Ostatnia edycja:

coco_rzeszow

New member
Ja widziałem w Rzeszowie w sklepie dla idiotów i w neonecie. Podejrzewam że w innych miastach też już jest w tych sklepach. Tylko lepiej poczytaj sobie w domu o tym TV (fora pl i zagraniczne + może stronę LG) bo w neonecie to mało nie umarłem jak mi gość zaczął opowiadać :)
 

coco_rzeszow

New member
Dodam tylko że kolega z Media Expert w Rzeszowie napisał że będą mieli 50pv350 w piątek na magazynie, więc pewnie w niedalekiej przyszłości będą również do oglądania i tam :)
 

bigxlx

New member
- skalowanie obrazu kuleje, lepiej zdecydowanie robi to panasonic. przy włączonym kanale viva, podczas oglądania teledysków nie idzie zlikwidować całkowicie pasów ;/

Masz mozliwosc dokonania powiekszenie i wowczas likwidujesz pasy jednakze kosztem utraty tresci z szerokosci. W innym wypadku zaburzyl bys proporcje.
 

bigxlx

New member
Pytania do użytkowników tego telewizora (50PV350):
-czy nie przeszkadza wam lustro i odbicia w trakcie dnia albo przy wieczornym żarówkowym oświetleniu pokoju? W sklepie odbicia są straszne jak tylko coś ciemnego jest na ekranie. Pomijam już odbicia przy wyłączonym tv bo wtedy to można się golić przy tej plazmie :)
-ile w koncu wejsc hdmi ma ten tv bo w każdym sklepie internetowym są inne dane napisane, najczęściej podają 3sztuki?
-czy telewizor buczy bzyczy albo wydaje tego typu dzwięki? Chodzi mi o sytuacje w nocy gdy słychać każdy szmer.
-gdzie go ktoś widział w sklepie "na żywo"? Raz pare tygodni temu widziałem go w rtv mix agd ale od tego czasu nigdzie nie mogę go znaleźć żeby popatrzeć się na niego na żywo.

1) w domu lustro jest ale o zupelnie innym charakterze niz w sklepie - nie rozprasza uwagi widza
2) 3 HDMI (2 z tyl + 1 z boku)
3) w porownaniu do plazm konkurencji zdecydowanie "nie buczy"
 

jaypablo

New member
Masz mozliwosc dokonania powiekszenie i wowczas likwidujesz pasy jednakze kosztem utraty tresci z szerokosci. W innym wypadku zaburzyl bys proporcje.

:-| wiem, że mam możliwość powiększenia, ale owe powiększenie kuleje i kwiczy. mimo włączonej opcji zostaje na dole czarny pas, wszystkiego już chyba próbowałem

no i liczba opcji powiększeń maleje po podłączeniu pod usb ;/
 
Do góry