50pv350 vs 50pk350

forapiotra

New member
Witam Panie i Panowie.

Możecie mi zdradzić jakie są większe różnice między tymi dwoma modelami?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji nt tego czy tegoroczny model PV ma taki sam efekt lustra a może jest już nieco lepiej i są mniejsze odbicia?

Dzięki za odpowiedzi.
Mam nadzieję, że przydadzą się nie tylko mi.

Pozdrawiam.
 

bigxlx

New member
PK to poprzednik modelu PV. Producent dokonal licznych zmiany konstrukcyjnych (filtr jest inny), a co do efektu odbiciowego to trzeba porownac osobiscie i na podstawie subiektywnej oceny podjac decyzje.
 

forapiotra

New member
Dzieki "bigxlx"

Czekamy wiec wspólnie z dr.elichem na wypowiedzi osób które widziały 50PV350 w akcji i będą się mogły wypowiedzieć.

Ja niestety w swojej okolicy jeszcze nie widziałem tego tv na wystawie, wcześniej za to miałem okazję widzieć 50pk350 i świadom jestem jego potencjału, jedynie co mi doskwierało to te ogromne odbicia.
Fakt, że oglądałem go w sklepie RTV a jak wiadomo efekt odbicia tam jest jeszcze bardziej widoczny niż w domu.

Pozdrawiam i wyczekujemy kolejnych odpowiedzi.
 

bigxlx

New member
Co do odbic sklepowych to zupelnie inna bajka.

Klania sie tu prawo Snelliusa.

Zazwyczaj w domu zrodlo swiatla jest na innej wysokosci i o innych charakterze niz w sklepie.
 

dr.elich

New member
Ja rzeczony TV widziałem w Saturnie - nie było PK350 niestety dla porównania. Co mogę powiedzieć - kwestia odbić najbardziej mnie interesowała - porównałem z Panasonic P50U30E który stał obok i którego też rozważam i z czymśtam jeszcze - Samsungiem jakimś chyba i powiem tak - nie odstawał jak to było w przypadku 350 (ten w każdym sklepie odbijał mocniej niż więksszość innych TV. Jednak z drugiej strony - znalazłem info, że matryca ta sama, filtru antyrefleksyjnego w nim nie ma - ciężko powiedzieć czy tu warunki sprawił takie wrażenie czy faktycznie jest jakaś poprawa w tej kwestii.

Różnicą w parametrach jest obecność w PV 350 Dual xd engine - czy to wpływa na jakość obrazu - nie mam pojęcia.
 

rafopl

New member
A jeszcze jakieś inne różnice? Też waham się pomiędzy tymi dwoma modelami. Jeżeli matryca ta sama to czy warto dopłacić? A powiem, że w Irlandii to jest różnica około 100-200e nawet.
 

rafopl

New member
ostatecznie zdecydowalem sie na pv350. Zamowilem w pixmanii za 600e + 60 transport (w Irlandii 900e i to w promocji). Pk350 w Irklandii kosztuje 650, wiec roznica cenowa jakby wcale. Jak dojdzie juz to sie odezwe.
 

Drzymek

Member
Ja oglądając pv350 w idiotycznym sklepie, byłem zawiedziony bielą (szara), czerń była lepsza na Samsungach no i krawędzie liter miały większe "zęby". Może jakiś trefny sygnał był (chociaż wszystkie tv były tym samym kablem z takim samym sygnałem) albo trefny model tv, ale ja bym nie żałował tych 200zł dopłaty do sama 530. Ale bardzo czekam na opinie...
 

don111

Banned
nie zapominaj że w sklepie oglądasz przy kiepskich warunkach, czerni np nie da się tu nijak porównać (różnicę widać w zaciemnieniu), co najwyżej porównałeś filtry i tu w Samsungu jest dużo lepiej pod tym względem
z bielą jednak masz rację, na LG jest szarawa, choć w warunkach przeznaczenia tego tv (niezbyt jasne pomieszczenie) to nie jest odczuwalna wada
 

kowal_and

New member
Posiadam LG 50PV350 od około 1.5 miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Czekałem długo na ten model (chociaż już chciałem kupować pk350) i nie żałuje wyboru. Już w innych wątkach się wypowiadałem. Jak coś to piszcie jakie macie pytania.
Jestem bardzo zadowolony z TV - obraz HD i SD bardzo ładny, bardzo dobra obsługa multimediów (kupiłem dysk zew. 2.5" i ogladam filmy w HD jak i zwykle Divxy/Xvidy z pominięciem kompa, zdjęcia też oglądam). Funkcja EPG dla DTV w LG moim zdaniem działa dużo lepiej niż w Panasonicu - nie przełącza kanału i nie ma długiego oczekiwania, w tle gra obraz).

Jedyna wada - to brak lub słaby filtr antyodblaskowy - analogicznie jak w PK350. Ale pomimo bardzo dużego nasłonecznienia mojego pokoju da się oglądać.

Gdyby miał kupować drugi raz to.... kupił bym go zdecydowanie drugi raz.
 

gadzik3

New member
A jak wygląda sprawa z filmami z podwójna ścieżka dziewkowa przy filmach z USB? W pk350 jak załączę lektora to nigdy nie zgrywa się z słowami aktorów.
 

gadzik3

New member
Niestety mam tylko linki do filmów po kilka gb, w wycinać filmów nie za bardzo nie umiem gdyż przy próbach dzielenia filmów tv nie chciał mi odtwarzać.
Na privie masz linka z filmem.
 

rafopl

New member
A jak wygląda sprawa z filmami z podwójna ścieżka dziewkowa przy filmach z USB? W pk350 jak załączę lektora to nigdy nie zgrywa się z słowami aktorów.

U mnie na pv350 nie ma problemow o ktorych piszesz.

Co do efektu lustra to niestety wystepuje, ale bez przesady, da sie ogladac nawet jak jest slonecznie a mam duze okno w pokoju. Lecz do ogladania mimo wszystko przyslaniam okna. Obraz w nocy - petarda. Po podlaczeniu od razu wlaczylem kalibrator i poustawialem co trzeba - prosta obsluga.

Obraz SD zajebisty, ale moze dlatego ze puszczam go przez avr460, o HD nawet nie trzeba pisac.

Spoczko oglada sie filmy z dysku 500Gb, podzial na partycje, katalogi - wszystko intuicyjne i bezproblemowe.

Mimo efektu lustra, kupilbym jeszcze raz. Innych wad narazie nie zauwazylem, oprocz nie za fajnego pilota :) i wkur...ego jednego przycisku nad strzalka w gore. Gdy chce sie przejsc w menu o jedna pozycje w gore to przyciska sie wyjscie z menu zamiast strzalki - juz pare razy mnie to wqr...

jak cos jeszcze wynajde to napisze.
 

skipl

New member
A jak z kalibracja obrazu w pv350 ? Mialem mozliwosc sie pobawienia nim i zadne z ustawien obrazu nie pozwalalo na ustawienie kazdego elementu ?! Nawet Espert1 i 2 nie pozwalaja na modyfikowanie jakiejs ostrosci poziomej i pionowej czy jakos tak, a tylko wybrane parametry ...

Dla pk350 jest kilka propozycji ustawienia a dla pv350 ?
 

rafopl

New member
... modyfikowanie jakiejs ostrosci poziomej i pionowej czy jakos tak, a tylko wybrane parametry ...

Dla pk350 jest kilka propozycji ustawienia a dla pv350 ?

Mi sie wydaje ze jest w miare rozbudoawana, nie wiem jak w plazmach innych producentow to wyglada, ale mozna wybrac przykladowo barwe czerwona taka jak nam odpowiada i teraz nie pamietam bo jestem w pracy, ale ponizej np "zimny" czerwony i tez wybieramy jaki nam pasuje. Zjakos tak. Jest tam troche ustawien obrazu ktorymi mozna sie pobawic.

Co do tej ostrosci poziomej i pionowej to musialbyc troche jasniej, jak dla mnie bo nie siedze tak bardzo w temacie.
 

bigxlx

New member
A jak z kalibracja obrazu w pv350 ? Mialem mozliwosc sie pobawienia nim i zadne z ustawien obrazu nie pozwalalo na ustawienie kazdego elementu ?! Nawet Espert1 i 2 nie pozwalaja na modyfikowanie jakiejs ostrosci poziomej i pionowej czy jakos tak, a tylko wybrane parametry ...

Dla pk350 jest kilka propozycji ustawienia a dla pv350 ?

1) Tak rozbudowanej kalibracji obrazu jaka jest w EXPERT1/2 (=> Ustawienia zaawansowane) nie znajdziesz u zadnego innego producenta nawet w trybie serwisowym. Teraz juz wiesz czemu spece od platnej kalibracji tak lubia LG - nie musza kabinowac poniewaz wszystko maja na tacy i zgarniaja kase po 5min. pracy.

2) Czesc parametrow jest niedostepna (szara) z uwagi na zrodlo i parametry sygnalu wejsciowego.

3) Ostrosc w pionie i w poziomie jest w kretaorze obrazu - ale zeby bylo tego malo to on tez ma dwa tryby wlasnej kalibracji wybierane na poczatku procesu strojenia.
 

mart3112

New member
Gdzieś mi się obiło że właśnie pk lub pv ma soft oparty na linux'ie i można łatwo wgrać nowy bardziej rozbudowany czy to prawda?
 
Do góry