50pv350 vs 50pk350

roziu20

New member
Witam,
3 dni temu kupiłem 50pv350 w neo24 i nie ma on tego problemu z " lewym dolnym rogiem" wszystko jest ok zprawdzalem w każdy możliwy sposób. Mam za to jeden problem, gdy jest bardzo niebieskie tło to jeden piksel nie świeci na niebiesko tylko na bialo na innych kolorach swieci normalnie zgodnie z tlem ? Czy moge liczyc na to ze zostanie on naprawiony przez serwis LG z powodu tylko tego jednego piksela ? Moglibyście mi podać jakie macie ustawienia (ekspert ) do oglądania telewizji SD, bo obojetnie jak bym ustawił to zawsze mi sie wydaje że coś mogło by być lepiej .Z góry dzięki.
 

maroco1

New member
I ja stałem sie posiadaczem 50PV350 i .... jak czlowiek przeniesie oglądanei z 29" CRT to jest to przepaśc , póki co nie miałem kiedy porządnie sie zahjac tym telewizorkiem, ale ogladanie weekendowego sportu (piłka nożna, siatkówka) to sama przyjemnosc
 

korkodyl

New member
Czy któryś z właścicieli pv350 mógłby potwierdzić/zaprzeczyć smużenie w czasie oglądania meczu albo rozmazywanie się piłkarzy w ruchu.

Mam TV od wczoraj i w czasie meczu jest naprawde bardzo dobrze w SD i HD.
Ale mnie irytuje co innego - w filmach HD najbardziej widoczne.
Po prostu gdy kamera "jedzie" w bok(caly plan sie przesuwa) obraz smuzy! Nawet bardzo :-| Nie bardzo wiem jak to dokladnie opisac - wszystko jest tak troche "skokowo". Wczesniej mialem LCD i absolutnie nie bylo takiego efektu... Mozna cos na to poradzic? Przyznam ze meczy mnie to strasznie :???:
 

Majkem82

New member
Hej Qbaas.

Świetna wiadomość, dzięki za info. Aczkolwiek ja nie wgrywam, cykora mam :p Swoja drogą, czemu tylko pa ruski wersja jest? Ja tam sąsiadom zza wschodniej granicy bym tak nie ufał ;)
 

Qbaas

New member
Najlepszy support jest na stronie rosyjskiej, dlaczego tak jest nie mam pojęcia, są tam najnowsze softy oraz najdłużej jest wsparcie techniczne. Od razu piszę wszystkie języki są dostępne w tym PL.

Osoba, która wgrała ten soft

Zmieniał 03.32.12 na najnowszy firmware.

"Zainstalowałem, nic sie nie zepsuło

Na razie zauważyłem ze w menu "Timer" pojawiła się funkcja "Automatic Stand by". Mam tez wrazenie ze poprawila sie czern (przy zerowym sygnale obraz mniej szary) ale nie wiem czy to nie efekt "placebo" i czy oni programowaniem mogli zmienić coś takiego."
 
Ostatnia edycja:

Majkem82

New member
Dzięki Qbaas. Soft wgrałem. Wszystko w porządku. Rzeczywiście w menu czasu pojawiła się opcja auto wstrzymania (wył.; 4, 6 lub 8 godz.) Poziom czerni wydaje się być wyższy, czy też niższy według nomenklatury LG- czerń jest bardziej czarna :) Ale to tylko moja subiektywna ocena. Poza tym żadnych różnic nie dostrzegam. Oczywiście magiczny trójkącik w lewym dolnym narożniku matrycy nie raczył zniknąć :)
 

Kowal_

New member
Witam wszystkich zgromadzonych :)

Jestem obecnie posiadaczem TV LCD 40" Samsunga, model LE40B530.

Chciałbym się przesiąść na coś większego, a pojawiła się ku temu okazja bo rodzice chcą wymienić CRT 30" na mojego LCD ;)

Zainteresowałem się tą plazmą z kilku względów, na pierwszym miejscu cena, która jest rewelacyjna. Oprócz tego przyzwoita jakość obrazu i ogólna "lepszość" plazmy do gier (input lag, czas reakcji, kolory, jakość obrazu w niższej rozdzielczości), niski pobór prądu w tej klasie.

Zapoznałem się już z problemem matrycy jak i efektem lustra (pokój nasłoneczniony popołudniem - okno z boku TV prostopadle, mam roletę, ale i tak użytkowany głównie wieczorami). 2x hdmi nie przeszkadza- mam amplituner, który ma ich 5 ;)

TV używany tylko do gier (ps3), filmów blu ray oraz serialów w 720p.

Mam 2 pytania odnośnie kwestii użytkowej.

1. Powidoki - jak pisałem wyżej będą gry, po jakim czasie TV lubi złapać powidok od HUDu ? Rzadko kiedy zdarza mi się grać w jedną grę więcej niż 2 godzinki, ale jednak wolę wiedzieć czy np. przerywnik filmowy trwający kilkadziesiąt sekund po np. pól godziny gry skutecznie eliminuje powstawanie powidoku czy np. lepiej jest włączyć po jakimś czasie menu, pochodzić po opcjach czy zapodać jakiś materiał wideo w tym celu?

2. Seriale - zazwyczaj oglądam odcinek, dwa przed snem, zdarza mi się zasnąć w trakcie, dyscyplina ustawiania sleep timera u mnie mocno kuleje.

Puszczałbym odcinki z zewnętrznego dysku USB, pytanie takie - jeśli odcinek się skończy co robi TV? pozostawia obraz na ostatniej klatce, wraca do menu, jest czarny obraz? Co jeśli przez dłuższy czas po skończeniu (zaśnięcie) nie tknę telewizora? Czy się sam wyłączy? Nie chciałbym sytuacji kiedy zasnę, a po przebudzeniu wita mnie piękny powidok np. całego menu plików z dysku USB.

Pozdrawiam.
 

Majkem82

New member
Adamlop

Masz rację, to smużenie obrazu jest jedyną cechą 50PV350, do której trzeba się przyzwyczaić. Zdaje mi się, że niestety ale jest to ograniczenie wynikające z konstrukcji matrycy. Mam nadzieję, że się mylę. Gdyby to była kwestia tylko oprogramowania, to już naprawdę nie widziałbym kompletnie sensu dopłacania do droższych modeli telewizorów :)
Co jak co, 50PV350 poza tym smużeniem daje świetną jakość zarówno dźwięku jak i obrazu oraz wystarczającą ilość funkcji (pomijam sławetny problem lewego dolnego narożnika, no ale to akurat wada produkcyjna jest... chyba :) ).
 

korkodyl

New member
Adamlop

Masz rację, to smużenie obrazu jest jedyną cechą 50PV350, do której trzeba się przyzwyczaić. Zdaje mi się, że niestety ale jest to ograniczenie wynikające z konstrukcji matrycy. Mam nadzieję, że się mylę. Gdyby to była kwestia tylko oprogramowania, to już naprawdę nie widziałbym kompletnie sensu dopłacania do droższych modeli telewizorów :)
Co jak co, 50PV350 poza tym smużeniem daje świetną jakość zarówno dźwięku jak i obrazu oraz wystarczającą ilość funkcji (pomijam sławetny problem lewego dolnego narożnika, no ale to akurat wada produkcyjna jest... chyba :) ).

Tylko to smuzenie dla niektorych jest zupelnie nieakceptowalne.
Co z tego ze jest super ostro w 1080P i fajne kolorki skoro przy ruchu kamery wszystko sie marze i skacze...
I jeszcze ta wielka nalepa 600Hz...
 
Ostatnia edycja:

Tumorca

New member
50pz250

Witam wszystkich
Jestem posiadaczem plazmy LG 50PZ250 ,toczy sie tutaj dyskusja na temat ''wygaszonego narożnika ".
Potwierdzam ,róznież w moim modelu takie zjawisko występuje ,choć jest znikome i zakładając (oby tak było) ,że jeśli się problem nie nasili szkoda tym zaprzątać sobie głowe.
Następna sprawa to smużenie i drgania obrazu ,które także Panowie opisujecie.
Zastanawiam się, jak to jest z tymi obserwacjami , ponieważ to samo moge zauważyć na mojej plazmie ,jednak od razu dodam ,że nie na każdym materiale filmowym itd.
Jakby tego nie nazwać ,czy to judder ,czy inaczej np. " Ksiadz Mateusz" i jego niektóre sceny (szybki ruch kamery ,panorama widoku miasta ) dostarczają takiego zjawiska.
Mrowienie ,drganie ,rwanie ,zamazanie :)
Tyle narzekania ,bo po przeprowadzeniu obserwacji na CTR 25" identyczne efekty zauważyłem ,zastanawiam się dlaczego dopiero teraz?
Myślę ,że dlatego teraz, ponieważ plazma zmobilizowała mnie do poszukiwań odpowiedzi ,co jest grane z tym obrazem i jestem ciekaw ,czy inni podzielą się podobnymi obserwacjami .
Czy czasami nie jest tak ,że to co ma na mniejszym ekranie 1 cm tutaj ma 7 cm ,czy w ten sposob zjawisko się zwyczajnie nie potęguje i druga sprawa ,czy nie jest to niskobudżetowa technika kręcenia materiałow filmowych ,a my psy na tv wieszamy.
Jestem tutaj nowy ,za wszystkie błedy przepraszam i chętnie poczytam dalszą dyskusje ,bo z tego co wiem matryce mamy te same i zapewne niejedna jeszcze ... Pozdrawiam .
 

Majkem82

New member
Korkodyl
Aż tak Cię to smużenie wnerwia? W sumie to ja obniżyłem ostrość poziomą i pionową z 50 do 40 i jakby dla materiałów HD obraz wydaje mi się przyjemniejszy. Kontrast 78, kontrast dynamiczny niski, redukcja szumu wył., poprawianie krawędzi wył.

Tumorca
Wydaje mi się, że z tym sygnałem SD i stosunkiem pikseli masz rację.
 
Ostatnia edycja:

adamlop

New member
Podzielam zdanie kolegi krokodyl, dla mnie problem takze nie do zaakceptowania (zwlaszcza przy 1080p). Jesli wiedzialbym o tym przed zakupem, zapewne pv350 nie stal by u mnie teraz w domu.
Ale jeszcze raz dodam i tutaj, ze u brata na samie ps51d495, oraz u kumpla na panasie p50x10y problem jest jeszcze bardziej widoczny.

Jesli ktos jeszcze tego nie zauwazyl najlepiej widac wlaczajac pilke nozna w HD i wystarczy zobaczyc na murawe jak to pieknie widac szczegoly, do momentu jak ruszy sie kamera i chce sie rzucic czyms w tv!
 

kgr

New member
Witam.
Przymierzam się do tego tv.
Odległość od tv to 3,5-4m, pokój średnio nasłoneczniony, sygnał c+ hd i usb hdd.
Warto czy może Panasocic TX-P42S30, albo siamsiung PS51D530.
Reszta za wysoka cena.
Poradźcie bo jade po południu po tv
Dzięki
 

kgr

New member
Jeszce mam pytanie jeśli chodzi o cienie w rogu na matrycy czy to nie jest tak że telewizory jeśli nie przejdą kontroli jakości np przez plamy na matrycy nie trafiają do sklepu stacjonarnego i zamiast na utylizację bo przecież nikt ich nie naprawia ze względu na koszty, są wyprzedawane do sklepów internetowych po niższej cenie (stąd ich niska cena w sklepach wysyłkowych) "a może się uda". Co myślicie?
 
Do góry