LG 50PV350 problem z lewym dolnym naroznikiem ekranu-wada matrycy

mmaciejewski

New member
Witam. W zwiazku z wypuszczeniem przez LG duzej ilosci egzemplarzy modelu 50PV350 z wada matrycy objawiajaca sie ciemna plama o roznych ksztaltach (w zaleznosci od poszczegolnego egzemplarza) w lewym dolnym narozniku ekranu oraz prowadzona na ten temat dykusja w tymze watku http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/68006-50pv350-vs-50pk350-8.html, zdecydowalem sie zalozyc nowy, zbiorczy temat majacy na celu podsumowanie wystepujacego problemu. Temat ten sluzyc bedzie do zglaszania na forum przypadkow wystepowania tej konkretnej wady matrycy, dzielenia sie z innymi forumowiczami swoimi doswiadczeniami zwiazanymi z serwisowaniem tejze wady, natomiast nadrzednym celem zalozenia przeze mnie tego tematu jest zjednoczenie jak najwiekszej ilosci uzytkownikow wadliwych egzemplarzy 50PV350, zebranie dokumentacji fotograficznej Waszych wadliwych lewych dolnych naroznikow oraz przygotowanie zbiorczej wiadomosci wraz z dokumentacja i wyslanie jej do serwisu LG w celu poinformowania o duzej skali problemu oraz nieskutecznosci serwisow lokalnych w usunieciu tejze wady. Zainteresowanych forumowiczow zapraszam do krotkiego zapoznania sie z tematem w watku podanym przeze mnie wczesniej oraz wypowiadanie sie na temat wady w tymze watku.
Po raz kolejny apeluje do uzytkownikow 50PV350 o DOKLADNE obejrzenie lewego dolnego naroznika Waszych telewizorow najlepiej w ciemnym pomieszczeniu przy wlaczonym wyswietlaniu "braku sygnalu" oraz o dzielenie sie spostrzezeniami na lamach tego watku.
W miare potrzeby temat bedzie mozna poszerzyc o doswiadczenia uzytkownikow modeli 50PV250 oraz 50PZ250, ktore to telewizory z tego co sie orientuje posiadaja ta sama matryce.
 

tomkis

New member
U mnie na 50PV250 problem występuje. Widać to delikatnie na czarnym tle. Jednak fragment jest na tyle mały, że jeżeli wada nie będzie się powiększać to zostawie to tak jak jest (chyba, że będzie akcja serwisowa). Na dzień dzisiejszy można otrzymać matrycę z większą wadą niż ta dotychczas. Mój egzemplarz ma datę produkcji: lipiec 2011.
Pytanie do użytkowników którzy mają dłużej telewizor z tą matrycą:
Czy problem z czasem się powiększa?
 
Ostatnia edycja:

Hillel

New member
50PV350 - plamka narożnikowa jest. rozmiar minimalny. do wypatrzenia z odległości pół metra max, nawet jak się wie że tam jest. nie powiększyła się przez dwa miesiące.
 

Majkem82

New member
Witam

Dołączam swoją informację. Model wyprodukowany w marcu tego roku, wada lewego dolnego narożnika matrycy (przygaszone piksele), rozmiar ok 4x 7mm.

Pozdrawiam.
 

mmaciejewski

New member
Majkem82-dzieki wielkie za Twoje zdjecia. Na ta chwile niestety sprawa zgloszenia problemu stanela w martwym punkcie z dwoch powodow. Po pierwsze zainteresowanie problemem niejako spadlo i osoby majace problem z tv poza Toba nic do mnie nie przyslaly. Po drugie nie wiem dokladnie gdzie do LG wyslac zbiorowe zgloszenie aby dotarlo ono tam gdzie powinno. Mam zatem prosbe do bardziej doswiadczonych uzytkownikow o namiary na serwis centralny LG aby wyslac zgloszenie prosto do serwisantow glownych a nie na infolinie gdzie wydawana jest tylko dyspozycja dla serwisow lokalnych a serwis glowny nie wie w tym czasie co sie dzieje.
 

artmin

New member
pisalem juz do bigxlx pw info o numerze seryjnym i dacie produkcji.
wklejam tutaj takze
s/n : 103MAPN4Z240 z marca 2011

fotki postaram sie na dniach porobic i wrzucic tutaj linki
 

Majkem82

New member
Artmin

Może prześlij foty i dane bezpośrednio na email kolegi Mmaciejewski, aby ułatwić edycję i tworzenie wiadomości do serwisu.

Mmaciejewski

Ja też nie znam danych adresowych innych od oficjalnych LG. Sądzę, że może to wystarczy, a w wiadomości tylko nadmienić o docelowym adresacie naszego zgłoszenia.
 

mmaciejewski

New member
Ja takze pisalem do bigxlx pw z numerem seryjnym i data produkcji. Czy ktos z forumowiczow a najlepiej sam bigxlx napisze nam czy udalo sie cos z tymi danymi pozytywnego zrobic? A najlepiej jakby bigxlx napisal nam czy ma moze jakies "wtyki" w serwisie skoro prosil nas o te dane. Biorac pod uwage informacje jednego z forumowiczom o wystepowaniu problemu w 50PV250 bodajze z lipca tego roku obawiam sie, ze dane telewizora niewiele tutaj pomoga, predzej na wadliwa serie moglyby naprowadzic serwisantow numery matrycy, a te ciezko odczytac gdyz sa wewntarz TV pod gorna siatka wentylacyjna z tego co sie orientuje.
 

Hillel

New member
Jest to model, którego zakup rozważam, tudzież także proszę o opinie i informacje nt. występowania wady.

Moja opinia jest taka: wada ta występuje dosyć często, ale rzadko kiedy jest na tyle duża żeby być zauważalną z odległości powyżej 50cm. Jest to obszar głębszej czerni o rozmiarze kilku mm2 umiejscowiony w narożniku. Tak to u mnie wygląda.
Chciałbym zaznaczyć że owa plama jest widoczna TYLKO i WYŁĄCZNIE na czarnym. TO NIE JEST PERMANENTNE ściemnienie obszaru!

Na pewno nie wpłynęło by to wybór TV przeze mnie.
 

gather_pl

New member
@mmaciejewski - ja nie dawno kupiłem TV i albo jest z nim wszystko oki, albo nie dostrzegam wady, dodam, że telewizor został zakupiony przez elektromarket od LG pod koniec września
 

Pieniu75

New member
Z tymi narożnikami w LG PV 350 to rozdmuchany temat, ja kupiłem niedawno tą plazmę i narożnik u mnie jest ok. W jednym ze sklepów oglądałem tego LG i fakt dostrzegłem tą niby wadę. Śmiać mi się chce że ludzie wyciągają takie rzeczy. Nigdy bym tego nie dostrzegł gdybym nie wiedział o tej "wadzie" - kilka mm (5mm x 1-2mm) przyciemnionego narożnika widocznego tylko na ciemnym ekranie i to z odległości 10cm. Jak ktos zamiast oglądac telewizję siedzi z nosem w ekranie i szuka wad to ma problem. Dla pozostałych - polecam ten tv.
 
Ostatnia edycja:

mmaciejewski

New member
@Pieniu75
Gratuluje zatem trafienia egzemplarza bez wad. Wierz mi, ze zupelnie inaczej wyglada ten naroznik w jasno oswietlonym sklepie a zupelnie inaczej jak ogladasz film w ciemnym pokoju. W ciagu dnia jak w pokoju jest jasno jest to wada praktycznie niezauwazalna...jak byl u mnie serwis na ogledzinach to byl z tym niemaly problem, lecz zdjecie wykonane przez serwisanta mimo jasnego pokoju pokazalo prawde. Niektorzy entuzjasci zaczynaja bagatelizowac problem lecz zapominamy o jednej waznej kwestii...te plamy nie sa kropka w kropke takie same i o ile matryca w moim tv po wymianie ma wade praktycznie do zaakceptowania, o tyle ta przed wymiana w moim przypadku miala zaciemniony naroznik o takiej powierzchni, ze z dwoch metrow bez problemu mozna bylo to zauwazyc, natomiast stopien zaciemnienia byl na tyle duzy, ze ciemny naroznik widoczny byl tez podczas wyswietlania mniej jaskrawych kolorow, jak np. czerwony, niebieski czy zielony. Dlatego tez wcale nie uwazam, aby temat ten byl jakos specjalnie rozdmuchany. Nie kupilem tv po to, zeby ogladac wiadomosci w dzien tylko po to, zeby miec mozliwosc obejrzec komfortowo film wieczorem, niekoniecznie na ekranie z wykrojonym naroznikiem. Podejscie LG do tematu tez daje sporo do myslenia, gdyz w moim a takze innych przypadkach zgloszenia tej wady, matryca wymieniana jest bez najmniejszej dyskusji i proby bagatelizowania problemu na nowa, jak sie okazuje niekoniecznie wolna od wad. Stad wniosek, ze LG podchodzi do tematu tejze wady chyba bardziej powaznie niz niektorzy uztkownicy, zwlaszcza, ze nikt z nas nie zna natury tej plamy. Moze byc to zaciek powloki na szkle matrycy, jak sugerowal jeden z forumowiczow, moze tez byc to cos powazniejszego co zbagatelizowane teraz moze skutkowac padnieciem matrycy tuz po gwarancji...a tego chyba nikt z nas by nie chcial. No i w koncu ostatnia kwestia...zarowno przed jak i po zakupie tv dosc mocno przewertowalem fora internetowe na temat plazm...wsrod opisow wielu wad jak buczenie, brudne matryce itp. nie spotkalem sie z zadnym przypadkiem wady dotyczacej tak bezposrednio ekranu tv...w lcd i led bywa roznie ale plazmy innych producentow a takze posiadajace inna matryce modele LG, zarowno starsze jak i obecnie sprzedawane tego typu wad poprostu nie mialy.
LG jest dla mnie firma, do ktorej produkcji w kwestii monitorow i tv mialem bardzo duze zaufanie oraz nie mialem od ponad jedenastu lat zadnych zastrzezen co do jakosci wykonania sprzetu wizyjnego LG, a troche mi tego przez rece przeszlo, jakies dwa tv kineskopowe i cztery monitory komputerowe roznych technologii moge wymienic z miejsca. Zaden egzemplarz nie posiadal tego typu wad. W przypadku naszego tv jest to wada pojawiajaca sie nagminnie wiec zakladajac ten temat liczylem na to, ze wiekszosc forumowiczow zechce poinformowac wraz ze mna LG o skali problemu aby w przyszlosci kupowac sprzet wolny od wad. Zbagatelizowanie tematu moze doprowadzic do tego, ze kupujac nastepny tv nie dosc, ze bedzie on pelen takich bubli to na dodatek zaczna nam wmawiac, ze spelnia on wszelkie normy.

Konczac ten przydlugi wywod pragne nadmienic, ze z szacunku do LG wyslalem jakis czas temu maila z opisem problemu i dokumentacja fotograficzna...informacja zostala przekazana do dzialu serwisowego, natomiast ja poczekam az serwis wyelimuje wade i zglosze sie ponownie na wymiane matrycy. Zachecam do zglaszania tej wady...na jakosc produktow my konsumenci mamy wplyw a czasem trzeba poprostu pomoc producentwi wyeliminowac wady porostu je zglaszajac. Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

Majkem82

New member
Mmaciejewski

Chciałbym Tobie podziękować za zaangażowanie w tym temacie. Twoje postępowanie jest przykładem, jak bardzo klient może bezinteresownie podejmować temat jakości, na której wszystkim nam (taką mam nadzieję) tak zależy.
Przypadek problemu narożnika 50PV350 stał się dla mnie ciekawym przykładem podejścia do jakości i walorów użytkowych produktu.
I kolega Pieniu75 ma rację, tylko że nie o rozdmuchiwanie tematu chodzi, a o zwrócenie uwagi na utrzymanie standardu, w jakim produkt powinien był zostać stworzony.
Pamiętacie problemy z wygaszonymi pikselami, jeszcze za czasów górowania LCD? Sam z tego powodu reklamowałem swój monitor PC. Przypominam sobie, że ówczesne standardy ISO dopuszczały nawet do 3 martwych pełnych pikseli, przy czym musiały one znajdować się w pewnej odległości od siebie. W tym przypadku mamy zaledwie przygaszone piksele, ale za to w jakiej ilości. I teraz wyobraźcie sobie, że znajdowałyby się one gdzieś na środku matrycy, a nie wciśnięte w jej narożnik. I co ? :) Przeciez z punktu widzenia inżynieryjnego, to ten sam problem :)
Zatem ponownie dziękuję koledze Mmaciejewski za poświęcanie swego wolnego czasu i rzeczowe zajęcie się problemem. Chapeau bas!
 

lsliwka1

New member
Witam, to mój pierwszy post na forum, wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 50pv350 , mimo że czytałem o tej wadzie, myślałem że trafię dobry egzemplarz, ale niestety przypatrzyłem się z ok 10 cm i widać plamkę ok 5mm x 5mm, powiedzcie mi czy powiększa wam się ta wada , z daleka tego nie widać więc jakby miało tak zostać to zostawiam go a jak nie to serwis, tylko czy nie dostanę jeszcze gorszej matrycy ?
 

wysio

Member
Bez reklam
Też mam takową wadę podobnie znikomej wielkości. Moja rada - zapomnij o tym i ciesz się oglądając telewizję. Szkoda myśleć o tym i się niepotrzebnie zamartwiać, skoro nie ma to absolutnie żadnego wpływu na jakość oglądanych kanałów. Jak to napisał wyżej Pieniu75, rozdmuchany temat. Martwił bym się, gdyby owa plamka była dużo większa...
 
Do góry