50pv350 vs 50pk350

mariachi

New member
Na tych ustawieniach pot playera, nie działa mi opcja tworzenia klatek pośrednich. Dziwna sprawa. Niby jest zaznaczone ale nie działa. Wcześniej jak to zaznaczałem to jak wcisnałem prawy myszki na ekranie i sprawdziłem informacje o pliku, to z lewej miałem oryginalny fps np 23,97 a z prawej aktualny fps - 48. Teraz jak wrzuciłem twoje ustawienia - nic się nie zmienia - aktualny jest taki jak oryginalny hehe już sam nie wiem. Wtedy było niby płynniej ale tworzyły się kwadraty na brzegach obiektów ruchomych. Ja się chyba już poddaję - obraz nawet bez zmian nie jest tak zły, żeby tyle kombinować :) pozdrawiam i dzięki.
 

amateu

New member
podepnę się z pytaniem pod ten temat bo był tu już poruszany problem dźwięku. Więc sytuacja wygląda tak :
mam TV podpiętego pod kompa przez HDMI (wiem hdmi powinno przesyłać dźwięk ale ja mam przejściówkę z DVI do HDMI więc nie przesyła)
chciałbym więc doprowadzić dźwięk do TV wejściem Audio in DVI/RGB ale niestety tu klops. Nie ma problemu gdy użyję kabla RGB + Audio in DVI/RGB dźwięk jest. Natomiast nie mogę znaleźć opcji włączenia dźwięku z tego portu podczas odtwarzania przy użyciu kabla HDMI. Czy ktoś może znalazł taką opcję?
 

wysio

Member
Bez reklam
Z DVi niektóre karty potrafią przesłać dźwięk - np. już leciwa GF 9600gt. Wymagało to jedynie połączenia karty z płytą główną dołączonym do karty kabelkiem audio. Może u Ciebie jest podobnie?
 

amateu

New member
Z DVi niektóre karty potrafią przesłać dźwięk - np. już leciwa GF 9600gt. Wymagało to jedynie połączenia karty z płytą główną dołączonym do karty kabelkiem audio. Może u Ciebie jest podobnie?
hmmm dzięki za podpowiedź... akurat aktualnie mam leciwą gf9600gt, idę szukać w takim razie czy mój model da radę...

Działa! faktycznie do karty byl dołączony kabel SPDIF, dodatkowo w biosie płyty głównej wystarczyło włączyć to wyjście i wybrać tryb pracy HDMI
 
Ostatnia edycja:

elkreto

New member
pliki mkv

witam jestem nowy na forum więc przepraszam z góry za błędy- mam problem mój LG 50 pv350 nie chce otwierać plików mkv czyli na razie nie wiem jak w tym telewizorze wygląda obraz w 1080 ). Jak mogę rozwiązać ten problem? próbowałm mkvtoolnixem przerobić pfilm ale nic to nie dało. proszę o pomoc
 

Asuss

New member
Witam wszystkich

50PV350 Soft 04.42.12

Pytanie pojawiło się już na forum od innych użytkowników, ale nie została podana odpowiedź więc wznawiam aby nie umarło.

Jak sprawdzić docieranie czyli ilość godzin mając pilot serwisowy wchodząc w tryb serwisowy ? Który to jest parametr ?
 

jaro-x

New member
witam.
elkreto jest mase materialów fullhd w innych formatach poza mkv patrz zakl 'próbki hd' .
co do warto czy niewarto za tyle czy za tyle kupowac ten tv to dodam ze ja nabylem okolo 2 mies temu PV250 za 1999zl ! mialem wziasc 50'hdready ale była 400pln drozsza :-? (mam 4 metry do tv)

Ktoś moglby podrzucić co zmienia ten najnowszy soft?

pozdr
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W sumie faktycznie TV pokazuje że zainstalowany soft to 4.42.12, ciekawe czy to literówka w samym sofcie czy błąd nazwy pliku i na stronach LG.
 

Wojtek_

New member
50PV350 - DTS Passthrough

Witam!

Jak wiadomo TV nie potrafi zdekodować sygnału DTS, ale dlaczego nie potrafi go "przepuścić" przez wyjście optyczne do amlpitunera, który takowy dekoder posiada??

Próbowałem ustawień w menu Opcje/Dźwięk:

Cyfrowe wyjście audio: Auto (mam tylko PCM lub Auto)
Głośniki TV: wył. (próbowałem obu opcji)

Na żadnym z ustawień nie da się uzyskać sygnału DTS na optyku i tutaj chciałem zapytać czy to się po prostu da zrobić?
 

Wojtek_

New member
HDMI - nie obsługuje fullscreen

Witam ponownie!

By mój poprzedni wątek nie stracił na czytelności otwieram nowy, który dotyczy tym razem sygnału VIDEO.

Otóż posiadam laptopa ASUS N53 (i5, GeForce 540M, 8GB RAM, itp.) czyli maszyna wydawało by się odpowiednia jako dawca sygnału cyfrowego via HDMI.

Podłączam laptopa do TV (przez oba złącza HDMI1 i HDMI2) 2 różnej długości kablami HDMI 3m i 5m.

Na TV owszem uzyskuję obraz, ale:

a) nie wypełnia on 100% powierzchni ekranu - pozostają wokoło czarne ramki ok 2-3cm, zmiana rozdzielczości wyświetlanego obrazu powoduje jedynie zmniejszanie się tego obrazu na TV, a powinno byc chyba cały czas na fullscreen'ie kosztem utraty jakości.

b) obraz jest zbyt kontrastowy, powiedziałbym nawet, że wręcz zniekształcony poprzez ten efekt, który trudno mi opisać. Jeśli ktoś bawił się w grafikę 3D to wie co to jest bumpmapping i taki efekt mniej więcej występuje u mnie na TV po podłączeniu sygnału z laptopa poprzez HDMI.

Wobec powyższego proszę o wskazówki co jest nie tak i z czym (TV czy laptopem)? Dodam jeszcze, że sygnał poprzez złącza Component 720p (z konsoli XBOX) jest idealny. Filmy z USB również wyglądają pięknie. TV wyświetla obraz poprawnie i jak dotąd nie zauważyłem żadnych problemów z obrazem poza właśnie łączem HDMI.

Pozdrawiam.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Witam!

Jak wiadomo TV nie potrafi zdekodować sygnału DTS, ale dlaczego nie potrafi go "przepuścić" przez wyjście optyczne do amlpitunera, który takowy dekoder posiada??

Próbowałem ustawień w menu Opcje/Dźwięk:

Cyfrowe wyjście audio: Auto (mam tylko PCM lub Auto)
Głośniki TV: wył. (próbowałem obu opcji)

Na żadnym z ustawień nie da się uzyskać sygnału DTS na optyku i tutaj chciałem zapytać czy to się po prostu da zrobić?

Niestety nie... :roll:
 

wysio

Member
Bez reklam
Wojtek, nie mam pojęcia, dlaczego tak się u Ciebie dzieje. Osobiście spróbował bym pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej z nvidia.pl i zainstalować je na podłączonym telewizorze. Tylko pamiętaj, że poprzednie sterowniki trzeba wcześniej odinstalować. U mnie nigdy nie miałem takich problemów. Rozdzielczość full HD daje nieco większy obraz (dookoła ramki ucina delikatnie brzegi pulpitu, ale zupełnie to nie przeszkadza). Komputer stacjonarny z GF 9600GT podłączony poprzez przejściówkę DVi-HDMI.
A przy okazji mam pytanie o component. Czy może on dać równie dobry sygnał, jak HDMI? Mam tuner z telewizją HD UPC , DVD z wyjściem HDMI, który skaluje sygnał, oraz właśnie komputer - no i brakuje mi w tym wypadku jednego połączenia HDMI. Muszę dwa urządzenia przepinać. Dvd i tuner ma component. Stracę coś na jakości, jak podłączę któryś z tych urządzeń poprzez component?
 

Wojtek_

New member
Wojtek, nie mam pojęcia, dlaczego tak się u Ciebie dzieje. Osobiście spróbował bym pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej z nvidia.pl i zainstalować je na podłączonym telewizorze. Tylko pamiętaj, że poprzednie sterowniki trzeba wcześniej odinstalować. U mnie nigdy nie miałem takich problemów. Rozdzielczość full HD daje nieco większy obraz (dookoła ramki ucina delikatnie brzegi pulpitu, ale zupełnie to nie przeszkadza). Komputer stacjonarny z GF 9600GT podłączony poprzez przejściówkę DVi-HDMI.
A przy okazji mam pytanie o component. Czy może on dać równie dobry sygnał, jak HDMI? Mam tuner z telewizją HD UPC , DVD z wyjściem HDMI, który skaluje sygnał, oraz właśnie komputer - no i brakuje mi w tym wypadku jednego połączenia HDMI. Muszę dwa urządzenia przepinać. Dvd i tuner ma component. Stracę coś na jakości, jak podłączę któryś z tych urządzeń poprzez component?

Jak już wspomniałem, przez łączę Component mam podłączonego XBOXa I i jak dla mnie obraz jest żyleta, zwłaszcza 720p. Używam konsoli w proporcjach 95% player DIVIX, 5% gry i w obu przypadkach jest idealnie. Niestety XBOX nie radzi sobie z dużym bitrate filmów, ale i tak to czym dysponuję na 50" wygląda nieźle.

Podłączałem również przez Component swój DVD Samsung, który ma również wyjście DVI i żadnej różnicy na niekorzyść Componenta nie zauważyłem.

Reasumując. Ze względu na analogowy charakter standardu Component można pokusić się o stwierdzenie, że dla potrzeb kina domowego, ale i również gier, złącze to może okazać się przyjemniejsze w oglądaniu od cyfrowego sygnału DVI/HDMI ze względu na "sprzętowe" wygładzanie krawędzi.
 

dr.elich

New member
Wiram,

ostatnio napotykam coraz częściej na problem braku możliwości odtworzenia dźwięku w MKV - czy wynika to z tego, że jest on DTS? wyczytałem, że pomaga konwersja dźwięku, ale byłbym wdzięczny za poradę do jakiego formatu i jakim programem.

Odtwarzam z USB głośniki w TV.
 

Wojtek_

New member
Wiram,

ostatnio napotykam coraz częściej na problem braku możliwości odtworzenia dźwięku w MKV - czy wynika to z tego, że jest on DTS? wyczytałem, że pomaga konwersja dźwięku, ale byłbym wdzięczny za poradę do jakiego formatu i jakim programem.

Odtwarzam z USB głośniki w TV.

POlecam program AviNaptic do odczytania parametrów pliku video. Dzięki informacjom jakie zwraca program mamy pewność co do kodeków użytych przy generowaniu pliku, framerate itp.

Ja dzisiaj przerabiam temat dopasowania napisów w trybie klatkowym gdyż niestety TV nie radzi sobie z ich dopasowaniem do obrazu. Do konwersji napisów używam programu Subtitle Workshop. O efektach poinformuję jak już dojdę do 100% rozwiązania tego problemu.

Dzisiaj idzie na tapetę Rise.Of.The.Planet.Of.The.Apes.2011.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON
 

elkreto

New member
pliki mkv

witam ponownie ponawiam prośbę czy ktoś może pomóc w sprawie plików mkv- chodzi o to, że mój 350 pv nie chce czytać filmów w tym formacie- większość 1080p jest właśnie w nim. Macie jakieś pomysły?
 
Do góry