50pv350 vs 50pk350

marecki6

New member
Bez reklam
garob nie wiem czy już kupiłeś tego LG ale właśnie dzwoniłem do wrocławskiego mediamarkt i okazuje się, ze mają go na wyprzedaży za 2499zł więc tylko 100zł drożej od ceny na necie a tv jest od ręki
 

garob

New member
No wlasnie w srode wieczorem zakupilem w sieci.
Wyszlo kolo 2420 zl z dostawa. Dzisiaj przyjezdza, postoi do jutra i w sobote wieczorkiem zaczynam testy.

Tez szukalem w media markt tylko co do aktualnej weekendowej wyprzedazy pisali, ze wyprzedaja pojedyncze i powystawowe sztuki wiec wolalem jednak kupic przez neta.
 

marecki6

New member
Bez reklam
no jak ja bylem w sobotę w MM to cena była 2699zł a dzisiaj podali 2499zł ale zapytałem czy chodzi o powystawowe sztuki i usłyszałem, że nie bo mają większą ilość tych tv ... podziel się wrażeniami z tv
 

garob

New member
No wiec kupilem tego LG w sklepie internetowym.
Na zamowieniu bylo napisane ze wazy 50 kg, a kurierzy dostarczaja paczki do 30 kg wiec najpierw kurier zapukal zebym go sobie sam zabral do domu z jego samochodu :) Oczywiscie mi pomogl no i dzieki temu moglem zobaczyc w jakiej pozycji jechal. Na szczescie podrozowal na stojaco z inna 50 calowa plazma. Od razu dodam, ze karton jest strasznie wielki (132x80x24 cm) wiec nie ma mowy zeby jedna osoba byla go w stanie podniesc. Jako, ze tv jechal pare godzin na mrozie wiec postal spokojnie w pokoju do nastepnego dnia.

Odpalilem go wieczorem, podlaczylem antene, wyszukal mi kanaly dvb-t. No i tu musze przyznac, ze rewelacji na tych kanalach nie ma. Obraz jest sredni ale to oczywsita sprawa i wiedzialem, ze tak bedzie. Dekoder od telewizji n mam w innym pokoju wiec nie mialem okazji zobaczyc jak wygladaja kanaly tv z cyfrowego dekodera. Sprawdze to dopiero jak kupie kabel hdmi 10m gdyz nie chce mi sie odlaczac dekodera i nosic go z pokoju do pokoju.

Pozniej przetestowalem jak dziala ten tv podlaczone do ps3.No i tu musze szczerze przyznac, ze jest rewelacja. Obraz zyleta, nie ma sie naprawde czego przyczepic. Od razu dodam, ze nie ma input laga (przynajmniej ja nie odnotowalem), gierki od razu reaguja na ruch kontrolera, sprawdzane nawet podczas gry w sieci.

Troche czasu zajmuje dopasowanie obrazu do wlasnych upodoban, glownie z powodu rozbudowanego menu w tym zakresie. Korzystalem z ustawien z tego forum podawanych w innym temacie, troche je modyfikujac.

Sprawdzalem rowniez lewy dolny naroznik i u mnie nie ma znanego z innego tematu problemu, zarowno na jasnym jak i ciemnym tle.

Pilot jest i dzwiek tez jest :) no i to tyle co moge napisac odnosnie tych dwoch rzeczy.

Generalnie za ta cene naprawde trudno sie do czegos przyczepic w kwestii wyswietlanego obrazu. Mi brakuje jeszcze jednego gniazda HDMI i ogolnie obudowa strasznie przyciaga kurz.
 

garob

New member
garob podaj swoje ustawienia bo szukam czegoś do x360

Ja uzywam ustawien podanych przez kolege Pieniu75 w tym poscie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/720801-post47.html

tylko zmieniam jasnosc na 60 i kolor na 60
Wiadomo kazdy ma swoje upodobania co do obrazu.

Probowalem tez ustawien z 20 pkt IRE ale mysle, ze duzo sie nie roznia od tych podanych powyzej, a ustawiania jest o wiele wiecej.


Jak juz cos pokombinujesz z ustawieniami to tez wrzuc swoje, chetnie przetestuje, moze beda lepsze niz moje.
 

graby0

New member
ja zaś ustawiłem tylko:
Tryb: Expert 1
Kontrast: 60
Jasność: 60
Ostrość H: 50
Ostrość V: 50
Kolor: 48
 

wysio

Member
Bez reklam
Generalnie za ta cene naprawde trudno sie do czegos przyczepic w kwestii wyswietlanego obrazu. Mi brakuje jeszcze jednego gniazda HDMI i ogolnie obudowa strasznie przyciaga kurz.

Na początku po zerwaniu folii z ramki ,będzie więcej nań kurzu, ale po jakimś czasie to minie. Za to na samym ekranie kurz niemal w ogóle nie osiada - czego nie mogę powiedzieć o monitorze LCD`22 z matową matrycą, który stoi nieopodal.
Co do samego obrazu, to N, UPC w HD jest super, ale co dopiero się dzieje, gdy odpali się blueray 1080p ! :shock:
 

garob

New member
garob a nie denerwuje cie wypalanie obrazu :) jak np pograsz na ps3 dłużej ?

Powiem Ci szczerze, ze nic takiego nie odnotowalem, ale zebym specjalnie na to zwracal uwage to tez nie moge powiedziec :)
Po prostu wlaczam telewizor, odpalam PS3 albo film na blu-ray i ciesze sie z obrazu. Inna sprawa, ze aktualnie gram w gre, ktora nie ma zadnych stalych elementow itp. (zadnych hud'ow ani nic takiego), moze na innej grze bym to odnotowal.
Zauwazylem tylko, ze jak wlaczam PS3, pojawia sie menu, w ktorym np. wybieram gre w ktora chce wlaczyc, odpalam ja, to pozniej zawsze pojawia sie czarny ekran, na ktorym widac slady po tych elementach z menu. Jednak podczas gry juz ich nie widac.

Zauwazylem natomiast, ze podczas ogladania filmow na blu-ray jak sa dynamiczne sceny to obraz nie jest tak samo ostry jak podczas scen bardziej statycznych. Lekko sie wszystko rozmazuje. Rozumiem jednak, ze przy tej klasie tv jest to normalna rzecz. Na PS3 tego nie zauwazylem.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Zauwazylem natomiast, ze podczas ogladania filmow na blu-ray jak sa dynamiczne sceny to obraz nie jest tak samo ostry jak podczas scen bardziej statycznych. Lekko sie wszystko rozmazuje. Rozumiem jednak, ze przy tej klasie tv jest to normalna rzecz. Na PS3 tego nie zauwazylem.

Dotykasz tutaj kolego zapalnego tematu - BD 24p ma za malo klatek na dynamiczne odwzorowanie ruchu i tu jest problem nie tyle z TV a z ekipa filmowcow. ;)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Niestety. Ja nie zauważyłem żadnej zmiany prócz cyferki w sofcie... może ktoś inny coś wyłapie.
 

wysio

Member
Bez reklam
Ustawienia obrazu pozostają po aktualizacji? Nie chciało by mi się wypisywać wszystko od nowa, jeśli nie i tak nie widać żadnej różnicy w obrazie czy funkcjach....
 
Do góry