Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Vandao

New member
Skąd pobrać to nowe firmware do sony ex500 40 cali? Na stronie sony nie mogę znaleźć... no chyba, że trzeba zarejestrować się w my sony (a tego nie zrobiłem)
 

ksebas

New member
Ciekawe kto i gdzie produkuje matryce 32 i 37 calowe bo one świecą całkiem inaczej niż te 40 calowe (granatowy jest przepiękny:D)

Jeszcze naszło mnie przemyślenie... :hihi: Testuja matryce 40 calowe a ludzie, którzy czytają testy i opinie myślą, że w ich 32 calowych będzie tak samo.
 

marcinmg1

New member
Żeby rozwiać mam nadzieję wszystkie wątpliwości nagrałem krótki film (na materiale hd z pliku mkv przez dlna), który mam nadzieję wyjaśni, że dobrze skalibrowany tv - nawet uważany za gorszy 37 calowy model -nie odstaje moim zdaniem od modeli większych tej firmy. Chodzi mi głównie o kąty i o kolory, jak widać na filmie jasność zmienia się bardzo nieznacznie można powiedzieć, że bardziej jaskrawość ale to występuje praktycznie na każdym LCD. Kolory nie zmieniają się, szczegóły w czerni również. Jednak przy słabym materiale SD z analogowej kablówki jest inaczej, trochę gorzej ale nie mam możliwości podpięcia do mojej kablówki innego telewizora więc nie wiem czy i na 40 calowym nie wystąpiłoby takie pogorszenie. Tak więc na obraz HD nie mogę w żadnym razie narzekać bo jest bardzo dobry praktycznie z każdego miejsca.
YouTube - sony.wmv
 

myrel

New member

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matryce są te same .
A czerń jest lepsza niż plazmach Panasonica:

Infinite black - nie sprawdza się w rzeczywistości . Panasonic pozostał ze swoja czernią na poziomie poprzedniej konstrukcji :
Z prawej Plazma G20 Panasonic
z lewej LCD Sony ex500
012_P1090919.JPG
 

ksebas

New member
To dlaczego gdy w sklepie obok siebie stoją 32, 37 i 40 cali (tak samo ustawione) to te dwa pierwsze mają czarny w ocieniu granatu a w 40 czarny jest czarny, że tak powiem?????
 

pawel110

New member
To dlaczego gdy w sklepie obok siebie stoją 32, 37 i 40 cali (tak samo ustawione) to te dwa pierwsze mają czarny w ocieniu granatu a w 40 czarny jest czarny, że tak powiem?????


Dziwne pytanie...
A dlaczego Mercedes klasy A jest wolniejszy od Mercedesa klasy S (a może odwrotnie ?, nie wiem) - przy tej samej prędkości obrotowej silnika - skoro jeden i drugi został wyprodukowany przez Mercedesa ?

Czasami w sklepach stojące obok siebie dwa lub więcej identyczne modele telewizorów o tych samych przekątnych na tych samych ustawieniach i jak zapewniją sprzedawcy z tej samej dostawy - też niestety różnią się jakością obrazu. Podobnie jak mniej lub bardziej buczące (lub jak kto woli bzyczące) poszczególne egzemplarze tych samych modeli np. Samsungów. Niestety, ale często egzemplarz egzemplarzowi nie jest równy, nie mówiąc już o różnicy w przekątnej ekranu (to prawie jak dwa różne modele).
 

edi730

New member
Kolego Pawel TO TE SAME MODELE TV !!! tylko o różnych przekątnych. Obraz się różni bo jest zmiana wielkości piksela do natywnej rozdziałki. Proces produkcji jest troszkę inny. I zawsze tak będzie. A nie jak ty piszesz że to dwa różne modele. Tak możesz napisać gdy koleś będzie porównywał ex300 z ex500.
 

pawel110

New member
Kolego Pawel TO TE SAME MODELE TV !!! tylko o różnych przekątnych. Obraz się różni bo jest zmiana wielkości piksela do natywnej rozdziałki. Proces produkcji jest troszkę inny. I zawsze tak będzie. A nie jak ty piszesz że to dwa różne modele. Tak możesz napisać gdy koleś będzie porównywał ex300 z ex500.

Kolego Edi730 proszę Cię - przeczytaj (ze zrozumieniem) kilka razy tekst zanim coś napiszesz. Mylisz takie pojęcia jak: seria, model, egzemplarz, a każde z nich oznacza coś innego. Przecież wyraźnie napisałem że: (to PRAWIE jak dwa różne modele). Oczywiście, że chodziło mi o serię ex500 o różnych przekątnych ekranu. Ksebas w swoim zapytaniu wyraźnie informuje, że widzi różnicę pomiędzy modelami 32 i 37, a modelem 40 tej samej serii TV. Jeszcze raz podkreślę modelami, bo model 32ex500 nie jest modelem 40ex500. Natomiast porównywanie serii ex300 z ex500 to już zupełnie inna bajka...
 

Horhe Ortega

New member
Matryce podobno mniej więcej są takie : 55EX500 LTY550HJ01
46EX500 LTY460HJ01
40EX700 LK400D3LA4B Sharp
40EX500 LTY 400HF06 SLCD
46EX500 LTY 460HJ01 SLCD
32EX500 LTY 320HF01 SLCD
37EX500 T370HW03 AUO
46EX402 LTY 460HM01 SLCD
37EX402 T37HW03 AUO
32EX402 LTY 320HM01 SLCD
32EX302 LTY 320AP04 SLCD
55EX500 LTY 550HJ01 SLCD
 

MAdam

New member
No właśnie Sony W5500 miał być już dawno dawno temu i go nie było. Teraz z EX500 jest podobnie, a właściwie miał być test lada moment i tu okazuje się, że minęło kilka tygodniu i testu nie ma. Tzn może i jest, ale nie będzie opublikowany Ale za to będzie lada dzień Sharp LE820. Widocznie Kikiemu "współpraca" z Sharpem lepiej idzie, a z Sony nie może się "dogadać". Myślę, że ten model jest tak dobry na swoją cenę, szczególnie model 55EX500, że nie potrzebuje testu (czyt. reklamy). Inaczej jest z Sharpem, był nawet test 2x tego samego modelu Sharp 40LE700, który "wymiata" jednak w zagranicznych testach nie jest juz tak różowo, a właściwie jest źle jak na Full LED. Ale cóż życie poradzimy sobie bez testu, po to mamy to forum i użytkowników, aby dzielili się swoimi subiektywnym odczuciami. Ja więrze w tylko co zobaczę, przejechałem się juz na kilku super wypadających w testach modelach.
 

xgrzesx2

New member
A czy komuś z Was udało się skonfigurować pilota Harmony, żeby działał prawidłowo z EX500. Walczę chyba z tydzień i mam z tym problemy. Chodzi o przełączanie wejść. Pilot jest zaprogramowany aby ustawiał właściwe wejście przechodząc cyklicznie po liście ale problem jest gdy wejście jest zmieniane podczas uruchomienia telewizora po dłuższym wyłączeniu. Jeśli TV był wyłączony i nie minęło kilka minut to przełączanie wejść działa dobrze, natomiast jeśli minęło więcej czasu od wyłączenia to samo uruchomienie telewizora trwa bardzo długo a dodatkowo samo wyświetlenie listy wejść też trwa bardzo długo i w takich sytuacjach pilot nie działa już dobrze.
 

Ares78

New member
Panowie, pogubiłem się ;D Do PS3 lepszy 37EX500 Czy 37W5500? :)

Nikt jeszcze nie zmierzył input laga w ex500, ale na dobrą sprawę nie powinien być wyższy niż w w5500 bo oba modele oparte są na tym samym procesorze obrazu (i z opinii użytkowników nie wynika, żeby były duże opóźnienia). Bo praktycznie wszystko przemawia za nowszym modelem, możliwości multimedialne, jakość obrazu (na + w stosunku do w5500, ale bez przesady). Kolejną sprawą jest to, że w5500 jest ciężko dostać, a ceny często są wyższe niż w przypadku ex500.
 
Do góry