Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

ksebas

New member
Właśnie te ceny mnie dziwią. Stary model jest droższy od nowego? Ciekawe skąd taka polityka?
Czyżby to niska cena Euro, chęć zwiększenia sprzedaży nowego modelu, popularność starego, a może słabsza jakość pozdespołów w nowym modelu pozwala na obniżenie cen?
 

Horhe Ortega

New member
Bo praktycznie wszystko przemawia za nowszym modelem, możliwości multimedialne, jakość obrazu (na + w stosunku do w5500, ale bez przesady). Kolejną sprawą jest to, że w5500 jest ciężko dostać, a ceny często są wyższe niż w przypadku ex500.
Z czego może wynikać lepsza jakość obrazu?Sony nie szaleje z ceną skoro bezpośredni "rywal" - Samsung C650(z jeszcze dalej ulepszoną funkcjonalnością) też ma b. niską cenę.W ten sposób walczą o rynek a jest o CO i Z KIM.Zwłaszcza zakładając , że to tylko takie lekkie odświeżenie W5500.Skoro ten miał laga na poziomie: 50ms ,40ms-VGA i 17-33ms Game Mode to i w EX500 będzie podobnie? Wiadomo -nie ma to jak pomiary.
 

ozys

New member
Witam wszystkich. Ja mam takie pytanie. Cały czas mi się włącza na górnej krawędzi ekranu belka z funkcjami tv a na dole później Tryb demo (pętla) Bravia Engine 3 itd. I tak co jakiś czas. Czy można jakoś to wyłączyć? Mój model to 40 EX 500. Pozdrawiam.
 

Yom

New member
Mam jedno krótkie pytanie.Czy ten telewizor posiada,auto formatowanie obrazu (automatyczne dopasowanie obrazu do ekranu).Proszę o odpowiedź.
 

Ares78

New member
Witam wszystkich. Ja mam takie pytanie. Cały czas mi się włącza na górnej krawędzi ekranu belka z funkcjami tv a na dole później Tryb demo (pętla) Bravia Engine 3 itd. I tak co jakiś czas. Czy można jakoś to wyłączyć? Mój model to 40 EX 500. Pozdrawiam.

Masz prawdopodobnie ustawiony tryb sklepowy, wystarczy zmienić na dom i po sprawie (tak było w w5500).

Ksebas tak było też z w4500 który trochę po premierze w5500 również kosztował więcej, dlaczego się tak dzieje? Pewnie chodzi o to po jakich cenach sklepy ściągały towar, a druga sprawa to, że z roku na rok telewizory tej klasy tanieją, wpływ na to ma jak napisał Horhe Ortega konkurencja pomiędzy producentami.
 

ozys

New member
Masz prawdopodobnie ustawiony tryb sklepowy, wystarczy zmienić na dom i po sprawie (tak było w w5500).

Ksebas tak było też z w4500 który trochę po premierze w5500 również kosztował więcej, dlaczego się tak dzieje? Pewnie chodzi o to po jakich cenach sklepy ściągały towar, a druga sprawa to, że z roku na rok telewizory tej klasy tanieją, wpływ na to ma jak napisał Horhe Ortega konkurencja pomiędzy producenta.
Dzięki, już ustawiłem, musiałem zrestartować ustawienia fabryczne i ustawić dom zamiast sklep. Tylko jeszcze jedno pytanie, czy da się wyłączyć dźwięk menu? Tzn dźwięk, który towarzyszy nam przy przełączaniu menu.
 
J

Judash

Guest
Panowie, czy w tym TV jest funkcja która umoźliwi wyrownać poziom dźwięku na wszystkich kanałach? Teraz mam podlaczony tuner sat i jest bardzo duża różnica między kanałami.
 

COZYMODO

New member
Czyta ale wszystko zależy od Pendrive - tzn jaka jest szybkosc odczytu - jeżeli jest to jakiś "badziew" to zajmie to odpowiednio więcej czasu no i przy takim dużym pliku mogą zdarzyć sie "przycinki" przy szybkim Pendrive (no Kingstone) nie ma problemów - no chyba tylko z wyjątkiem wkurzająco małych napisów - a tak na margonesie to różnica jakości obrazu jest kolosalna jak z Pendrive puściłem ten sam film z telewizora i z DVD ze skalowaniem do 1080 .... :razz:
 

Naoki

New member
Czy ktoś może opisać jak wypada model 37" w stosunku do 40" pod względem jakości obrazu? Podobno w 37" jest gorsza matryca (AUO). Bardzo to widać?
 

Ares78

New member
Serdecznie witam.Mam może głupie pytanie.Czy ten model telewizora czyta z
Pendraiva Xvid powyżej 2 GB

Z tym nie ma problemu, jak najbardziej sobie poradzi, obowiązuję jedynie ograniczenia dotyczące systemu plików fat czyli bodajże maksymalna wielkość pliku 4GB, także tutaj tkwi jedynie problem.

COZYMODO musiałby być faktycznie słaby pendrive, żeby nie wyrobić przy tej wielkości plikach, aczkolwiek czasem się to zdarza.
 

marcinmg1

New member
Czy ktoś może opisać jak wypada model 37" w stosunku do 40" pod względem jakości obrazu? Podobno w 37" jest gorsza matryca (AUO). Bardzo to widać?

Uważam, żę nie ma żadnych różnic, przynajmniej jak oglądałem zdjęcia lub obraz hd na obydwóch. Czerń w żadnym razie nie wpada w żaden fiolet w 37 calowym. A matryca zastosowana w tym modelu to wprawdzie AUO ale najnowszy model V9 co oznacza, że jest 10 bitowy wg. strony AUO. Na You Tube umieściłem filmik jak sprawuje się ten telewizor przy oglądaniu pod kątem i na wprost.
 

s972

New member
Witam serdecznie.
Od soboty jestem posiadaczem 40" EX500. Muszę potwierdzić że przy oglądaniu pod kątem pojawia się fioletowy odcień czerni.
Jak sprawdzić jaka mam matrycę?
 

marcinmg1

New member
s972 Ty potwierdzasz, że 40 calowy wpada w fiolet, kolega spioch z niebieskiego forum w 46 calowym to samo a ksebas, że w fiolet wpada 37 calowy, więc kto ma rację? :)
 
Ostatnia edycja:

s972

New member
s972 Ty potwierdzasz, że 40 calowy wpada w fiolet, kolega spioch z niebieskiego forum w 46 calowym to samo a ksebas, że w fiolet wpada 37 calowy, więc kto ma rację? :)

Wychodzi na to że ten typ tak ma. ( a dokładniej typy).
Jest to model dla mas który ma świetny obraz ale na wprost.
Tylko jak sprawdzić jaką mam matrycę. Bo może jednak Sony stosuje różne i ktoś ma super hiper bez fioletu. Albo okaże się że nowe telewizory kupują daltoniści. :-D
 

MAdam

New member
Matryca S-LCD wpada pod kątem we fiolet. Ten typ tak ma. (jednak wg mnie lepszy fiolet niż srebro w np. Toshibie ZV635 i to już pod kątem 30 stopni)Ale niestety wszystkie LCD mają taką przypadłość jeden mniej, drugi więcej (większość modeli LG np. ma czerń, a właściwie wcale jej nie ma nawet na wprost) Piksele są podświetlane, ale same nie świecą, tak jak plazma. Ale co z tego ze plazma świeci, jeśli czarny jest szary. Skup się jaki jest obraz na wprost (ja używam obrotowej podstawy :)), bo jak narazie większość tv lcd ma nawet z tym kłopot, a co dopiero mówić o obrazie pod kątem.
 
Do góry