Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie Tv LCD są obarczone jakością kątów bocznych
Więc tu sensacji nie ma
Kalibracja pomaga w uzyskaniu lepszej jakości kątów
Pomaga również więcej światła w pokoju, obrotowy Uchwyt na ścianę
najlepiej elektryczny
 

s972

New member
Wiedziałem i teraz już na pewno wiem ze to dobry zakup. Ale po różnych forumowych dyskusjach na temat matryc dla markowych producentów telewizorów i po zaobserwowaniu "chmurki" w lewym górnym rogu ekranu chciałem być tylko w 100 % pewny że dobrze wydałem " kasiorę".
 

Spioch1

New member
Matryca S-LCD wpada pod kątem we fiolet. Ten typ tak ma. (jednak wg mnie lepszy fiolet niż srebro w np. Toshibie ZV635 i to już pod kątem 30 stopni)Ale niestety wszystkie LCD mają taką przypadłość jeden mniej, drugi więcej (większość modeli LG np. ma czerń, a właściwie wcale jej nie ma nawet na wprost) Piksele są podświetlane, ale same nie świecą, tak jak plazma. Ale co z tego ze plazma świeci, jeśli czarny jest szary. Skup się jaki jest obraz na wprost (ja używam obrotowej podstawy :)), bo jak narazie większość tv lcd ma nawet z tym kłopot, a co dopiero mówić o obrazie pod kątem.
Ale w niebieski fiolet, nie różowy fiolet :p a nawet granat
TAKI
NIE TAKI :p
Dobrze dowaliłeś tym plazmom :eek:k:
Co z tego jak i tak czerń szara

Ostatnio porównywałem w sklepie, EX500 stał obok panasonica X10, Panas ani kolorami, ani czernią ani nawet skalowaniem nie wygrywał
Ciekawe jak w ciemności
 

Ares78

New member
Wiedziałem i teraz już na pewno wiem ze to dobry zakup. Ale po różnych forumowych dyskusjach na temat matryc dla markowych producentów telewizorów i po zaobserwowaniu "chmurki" w lewym górnym rogu ekranu chciałem być tylko w 100 % pewny że dobrze wydałem " kasiorę".

Jeżeli jest delikatnie mocniej podświetlony róg widoczny tylko np. przy zmianie sygnału to nie ma czym się przejmować, co do kątów bocznych to telewizor LCD nigdy nie będzie miał takich jak np. plasma, ale łatwo temu zaradzić czy to dzięki obrotowej podstawie czy też odpowiedniemu wieszakowi.
 

JKS-INF

New member
Witam

Jestem posiadaczem ex 500 od tygodnia i zastanawia mnie czemu niektóre filmy nie są odtwarzane przez ten model mam kilka avi niektóre czyta innych nie czy są jakieś specyfikacje jakie formaty ten model czyta itp. i np. jakim oprogramowaniem mogę to przerobić.

Będę wdzięczny za odpowiedź
 

andsed

New member
Najlepiej na kompie uruchomić Wild Media Server, wysyła do TV wszystko w takim formacie, żeby to obsłużył. I to zarówno filmy, jak i muzykę i zdjęcia.
Możesz mieć zdjęcia w TIF-ie, BMP, PNG, a i tak wszystko się wyświetli. Tylko, że komp musi być włączony.
 

marcinmg1

New member
Kolega ci już napisał, że przez DLNA z komputera bez przerabiania bo serwer sam to zrobi, a jak chcesz się bawić to wpisz do wyszukiwarki mkvtodivix i coś znajdziesz.
 

s972

New member
Witam.
Czy ktoś ma doświadczenie z działaniem Sony USB Wireless LAN adapter (UWA-BR100) poprzez USB Hub do KDL-40EX500. Jestem ciekaw czy to zadziała bo waham się przed zakupem tego WiFi adaptera. (Promocja w Sony Centre)
 

gregorivs

New member
Witam wszystkich użytkowników,
wie ktoś jak najlepiej skalibrować
SONY 32EX500 aby jak najwierniej
odwzorowywał kolory i w miarę
dobrze radził sobie z sygnałem
sd (cyfrowy polsat)??

Pozdrawiam
 

COZYMODO

New member
Witam.
Czy ktoś ma doświadczenie z działaniem Sony USB Wireless LAN adapter (UWA-BR100) poprzez USB Hub do KDL-40EX500. Jestem ciekaw czy to zadziała bo waham się przed zakupem tego WiFi adaptera. (Promocja w Sony Centre)

Warto zakupić fajna zabawka .... no i jak tylko masz odpowiednio szybki komputer (no ja jeszcze nie mam :twisted:) to instalujesz np. PS3 Media Server i koniec z kablami i PenDrive i płytkami .....

Serwisy dostępne w TV to na razie tylko zabawa ... ale w przyszłości kto wie .... może będzie lepiej .....

A tak na marginesie TV pobrał nowy soft tym razem wersja PKG1.117EUL-0103 zmian żadnych nie zauwałyłem .... niestety :roll:
 

s972

New member
Cytat: "Serwisy dostępne w TV to na razie tylko zabawa ... ale w przyszłości kto wie .... może będzie lepiej ....." Tak na pewno bo np przy zakupie telewizora w Sony Centre powiedzieli że będzie dostępny polski serwis (trwają rozmowy).

Na Wifi adapter się skuszę ale ciekaw jestem czy podłączę przez USB huba razem z pendrivem.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Warto tylko pomyśleć co będziemy oglądać przez DLNA, czy przy materiałach HD wifi przy dużej odległości i ilości ścian wyrobi z przesyłem danych, ale to raczej sporadyczna sytuacja. W kwestii samych serwerów jeszcze oprócz PS3 media server godny polecenia jest Wild Media Server.
 

rakimm

New member
Matryce podobno mniej więcej są takie : 55EX500 LTY550HJ01
46EX500 LTY460HJ01
40EX700 LK400D3LA4B Sharp
40EX500 LTY 400HF06 SLCD
46EX500 LTY 460HJ01 SLCD
32EX500 LTY 320HF01 SLCD
37EX500 T370HW03 AUO
46EX402 LTY 460HM01 SLCD
37EX402 T37HW03 AUO
32EX402 LTY 320HM01 SLCD
32EX302 LTY 320AP04 SLCD
55EX500 LTY 550HJ01 SLCD

Na stronie LCD -matrices,differences and what models are placed - AVForums.com dokonano aktualizacji fotografii przedstawiających wygląd subpikseli w aktualnych matrycach sharpa oraz samsunga na rok 2010.
 

INTseed

New member
Podłanczał ktoś słuchawki do tv 32 cale ?
Trzaski słychać jakieś albo szumy ?
I co to za matryce 32EX500 LTY 320HF01 SLCD Samsung czy inny ?
No i czy mając 2 karty sieciowe moge odpalić DLNA czy lepiej bawić
się w instalowanie xboxa 360 do odpalania filmów HD ?
 

mrowekg

New member
czy wejście do menu serwisowego w tym modelu jest takie samo jak w W5500, czyli i+; 5; vol -; i zielony włącznik? Jest tam takie samo info o ilości przepracowanych godzin/włączeń? Z góry dzięki za info.
 
Do góry