Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

masqar

New member
Witam,

Dzisiaj nabyłem Sony KDL-40EX500 i wpiąłem go do internetu Neostrada za pomocą routera D-Link DSL-2640B. Adres routera 192.168.1.254/255.255.255.0, próbowałem też na 192.168.1.1/255.255.255.0, w tv ustawiłem dynamiczne IP jak i ręczne i rezultat taki, że nie ma dostępu telewizor do internetu. Sprawdzałem przewód, lecz laptop i tuner TV N łączy się z internetem bez problemów.
Więc moje pytanie brzmi: Gdzie jest błąd, który popełniłem konfigurując telewizor?

PS
DLNA postawiony na laptopie działa bez problemów jak i ping, czyli nawiązane ma połączenie z routerem. Firewall wyłączony, filtrowanie MAC też.

Z góry dzięki za odpowiedź,
masqar
 
Ostatnia edycja:

Paollo

New member
co robi nowy firmware?

About this upgrade (02/04/2010)
This file updates your TV set firmware to version PKG1.104EUL-0103, and provides the following benefits:
Improvements in this version
Improve performance & stability of IPTV features.
:p
 

marcinmg1

New member
Błąd wskazuje na żle ustaiony dns, ja z tym telewizorem też miałem problemy ostatecznie u mnie jest router 192.168.1.1 255.255.255.0 dhcp automat od 100 do 199. Telewizor automat przydzielił sobie
192.168.1.100 255.255.255.0 192.168.1.1 i dns z routera ale jak ustawisz na 192.168.1.1 to też będzie działać bo to adres rotera i nastąpi przekierowanie. Dodam, że telewizor jest bardzo wrażliwy na jakość kabla jak nie kontaktowała mi jedna żyła w kablu to internet w komputerze działał bez problemów ale jak ten sam kabel był podłączony do telewizora to już nie, trzeba było poprawić połączenie i dopiero wtedy działał. Dopiero jak pożyczyłem tester połączeń to do tego doszedłem.
 

mlodyewm

New member
Mam!!!Kupilem i jestem zadowolony:)! Mam tylko do was kilka pytan( do tych ktorzy sie znaja, poniewaz ja jestem troche kulawy jezeli chodzi o technologie;p).Czy TV ma wbudowana karte wifi czy musze mu jakas dokupic( jezeli tak to jaka, bo pewnie nie kazda i nie kazdej fimy bedzie ok)?
Mam rowniez taki problem, ze jak wkladam paluszka to widzi wszystko fajnie:), odtwarza filmy MP4 ale niestety nie widzi do nich napisow w formacie txt:/. Cos z tym mozna zrobic(jak?)?
Podlaczylem sobie rowniez kino i jak przelacze w ustawieniach to fajnie gra ale nie wiem, dlaczego nie odtwarza dzwieku filmow z palucha(jak przelacze na glosniki TV to normalnie odtwarza sciezke). Kino mam wpiete na SCART.
Ktos z was moze spotkal sie z takimi problemami?
Moze ktos ma jakies pomysly?

P.S. Mozecie napisac jak dobrze skalibowac ten TV?

Z gory dzieki za pomoc:)
 

Orf

New member
EX500 pytanko

Na ogolnym forum LCDkow polecono mi Sony EX500 (tv 46cali za okolo 4K).
Poczytalem sobie rozne opinie jakis tescik zaczela mi sie robic woda z mozgu jak to zwykle bywa czytajac wiecej niz jedna opinie ;) ale mniejsza o to_Ogolnie nie pisza nic zlego wiec pomyslalem dobra bedzie ok.Zeby nie bylo jednak za pieknie cos mi zaczelo nie grac...
Mam mieszane uczucia jesli chodzi o wzorownictwo niby to rzecz gustu ale no wlasnie.
Na zdjeciu wyglada fajnie,ale "na zywo" czy nie jest to smiesznosta jak np dorabiany wydech w polonezie? Kurcze z jednej strony czarny z 2 srebrny...Tu mnie troche boli ze nie mam jak zobaczyc go na zywo.

Ktory model soniaka bedzie podobny jakosciowo do tego?

Jeszce sobie to przeanalizuje mam pare dni czasu na kupno moze gdzies pojade go zobaczyc...

Podajcie jakis model zapasowy ze tak sie wyraze.Chyba ze nie ma :p.

No co moge napisac wiecej ? Sry ze mecze was pytankami moze troszke glupimi .Pewnie bylibyście
bardziej zadowoleni gdybym pytal o jakas zaleznosc pomiedzy 32 a 33 pixelem od lewej :p ale narazie nie jestem na takim etapie rozwoju telewizorowego...
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Model się bardzo dobrze prezentuje. kolory zostały odpowiednio stonowane, więc nie ma mowy, żeby wyglądał niestosownie. Obraz rzeczywiście lepszy niż w modelu W5710 Substytutem z innej firmy może być TOSHIBA 46XV733(o ile uda się go Tobie dostać, bo dopiero wchodzi na rynek).
 

Orf

New member
Acha czyli moge brac w ciemno ? :p
Ogolnie uparlem sie na Sony wiec ta Toshibe sobie daruje chociaz ona jest ciensza chyba a juz takie bajery kusza ;) tym bardziej jak sie nie zmienia tv co 2lata :p
Swoja droga bida jak nie ma sklepu dobrego w okolicy.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Co jak co, ale kwestia oceny wzornictwa to już sprawa bardzo indywidualna dlatego mimo wszystko polecałbym wizytę w sklepie, w końcu telewizor to zakup na lata, a i kwota którą się na to przeznacza jest nie mała. Wtedy oprócz samego wzornictwa, będziesz miał możliwość zobaczenia jak dany model się spisuje (w większości sklepów nie robią już problemów np. przy zmianie sygnału). Co do alternatyw to przy założonym budżecie i przekątnej ex500 jest najbardziej optymalną opcją...
 

Ares78

New member
Ex500 nie posiada wbudowanej kwarty wifi tylko możliwość podłączenia specjalnego adaptera Sony dającego taką możliwość.
Jeśli chodzi o napisy to podstawowy warunek to, że muszą mieć identyczną nazwę co plik z filmem. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem nurtujące kwestie :)
 

mlodyewm

New member
Mozesz napsiac jaki ten adapter(np. model)? na 5 testowanych filmow napdisy odtworzyl tylko w jednym z nich(film w formacie avi) natomiast MP4 nie widzi napisow. Oczywiscie napisy za kazdym razem mialy taka sama nazwe jak film...no i nie wiem co mam zrobic aby zobaczyl te napsiy:/.
 

Sala800

New member
Czy dodana na końcu nazwy telewizora fraza AEP, oznacza, że jest to jakaś gorsza wersja (eksperymentalna? tak mi się EP kojarzy) czy to normalny model?

np.
SONY KDL 32EX402 AEP =? SONY KDL 32EX402
SONY KDL 32EX500 AEP =? SONY KDL 32EX500
 

Orf

New member
No dobra dzieki za odpowiedzi w moich 2 tematach.
Sytuacja mi sie rozjaśniła.

Wirtualne piwo dla wszystkich co sie wypowiadali. ;)
 

mlodyewm

New member
normalny model tylko ze z jakimis malymi dodatkami o ile sie nie myle...
zreszta wystarczy wejsc na strone producenta lub jednego ze sklepow i porownaj
 

edi730

New member
To 100% ten sam model. Tylko czasami sprzedawcy wypisują ten kod producenta by podbić cenę.
Cytat z forum:
Litery na końcu oznaczenia modelu mówią o końcowym kraju przeznaczenia: AEP to Unia (bez Niemiec, ale z Polską). Są jeszcze chyba 3 regiony. W. Brytania, Niemcy i Rosja+inne kraje. W tym ostatnim przypadku jest to Litera K.
 
Ostatnia edycja:

Ikka

New member
Nie martw sie tym paskiem. Ja po wizycie w MM bylem bardzo sceptycznie nastawiony do tego dolnego paska jakos tak w MM ten pasek sie strasznie uwidacznial az klul w oczy i mialem wrazenie ze bedzie przeszkadzal przy ogladaniu.

Od prawie tygodnia jestem posiadaczem KDL 40ex500 i pasek nie przeszkadza mi ani troche. W dzien sie nie rzuca za mocno w oczy a wieczorami, czy zaciemnionym pokoju totalnie go nie widac. Po kilku dniach smiem twierdzic ze nawet moze sie podobac :)
 

edi730

New member
No dobra dzieki za odpowiedzi w moich 2 tematach.
Sytuacja mi sie rozjaśniła.

Wirtualne piwo dla wszystkich co sie wypowiadali. ;)
Zerknij jeszcze na model ex501 jest dokładnie to samo tylko pasek u dołu jest ciemny.
 

Attachments

  • dbf90c35a92542d9e950ae8507fc4932500x500.jpg
    dbf90c35a92542d9e950ae8507fc4932500x500.jpg
    8,6 KB · Wyś: 1363
Ostatnia edycja:

Orf

New member
Hm no w sumie wyglada tak samo xD tylko ma czarny pasek zastanowie sie jesli faktycznie jest to dokladnie to samo(wewnetrznie).Tylko widze ze jakos mniej dostepny jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry