Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

COZYMODO

New member
No i rozpoczną się teraz tzw "walki plemienne" .... tzn w skrócie program zainstalowałem gra i huczy .... tzn. komp widzi TV i na odwrót .... ale jest tu taka masa ustawień że trzeba będzie mocno pgrzebac po neecie żeby to wszystko zgrać .... na razie problem jest taki że jak puszczę film z kompa to zaczyna go lekko ciąć (AVI, DIVX) a jak odtwarzam zassane z netu DVD - VIDEO TS (sam się zdziwiłem że poszło w ogóle !!!) to już tragedia.
Na mój laicki rozum wygląda na to że komputer przed wysłaniem tego do telewizora przy pomocu tego programu jakoś to obrabia (dekoduje - koduje) nie za bardzo wiem po co i dlaczego ???
Może to w związku z tym wina za słabego komputera ale z drugiej strony tak być nie powinno skoro TV z Pendrive ciągnie to samo i bez żadnej zacinki to dlaczego trzeba ten sam plik kodować przed wysłaniem go WIFI z kompa na TV ???
 

COZYMODO

New member
Wydaje mi się że rejestracja potrzebna jest do dodatkowych usług serwowanych przez sony. Np.Dodatkowe serwisy wideo w tym i płatne. Fajnie by było dodawać własne takie jak Ipla czy vod.onet itd.

Dokladnie ale pod podanym na ekranie telewizora nijak nie da się zarejestrować !!!
Ktoś może próbował ???
 

Ares78

New member
Porównywanie tego co skaluje dekoder i wysyła do tv (przykład ex500) przez HDMI do tego co naprawdę skaluje i polepsza tv (ten sharp) jest kompletnie nie miarodajne.

Tak czy inaczej gdzie ten obiecany test, ciągle zdanie zobaczycie sami w teście a testu jak nie ma tak nie ma od miesiąca.

Jeden test już jest, ale nie na łamach tego portalu, także polecam uruchomić google :). Wiadomo im więcej tym byłoby lepiej-po zestawieniu oddają rzeczywistość, ewentualnie pokazują na co zwrócić uwagę przy wyborze, jeden test zawsze będzie subiektywny.

COZYMODO głowy nie dam, ale pliki są bodajże transkodowane na mpeg-2, ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi. Także jeśli komputer jest starszy to może nie dawać rady.
 

kajojek

New member
Ja nie próbowałem rejestracji.

Co do zacinania mogą być dwie przyczyny - słaby komp (tak, to komp obrabia plik, jednak musiałby byc naprawde wiekowy, aby tu był problem) albo słaba siła sygnału wifi. Jeśli komp i tv są daleko od routera i w dodatku w trybie "g" to mogą być przycinki. Po kablu wszystko chodzi najlepiej. Sprawdź siłę sygnału :)
Można obniżyć bitrate na karcie "Ustawienia transkodowania" i dalej w rubryce "Maksymalny transfer w MBits/s" wpisać ręcznie wartość. Z doświadczenia wiem, że poniżej 4-5 nie ma co schodzić, bo jest coraz większa pikseloza. A z kolei jeśli siła sygnału na kompie nie będzie doskonała lub bardzo dobra to o komfortowym oglądaniu po wifi można zapomnieć.

Filmy z USB rzeczywiście wyglądają nadspodziewanie dobrze. No ale DLNA też po coś jest :)
 

COZYMODO

New member
Z siłą sygnału nie ma problemu jest OK odległości niewielkie a komp nie taki stary znowu Procek 1,83 Ghz - 2 GB RAM - więc chyba powinien dac radę ???
Czy jest to jedyny program którym da się wysłać sygnał na TV - bo po kliknięcieu opcji na TV jest mowa o wtyczce ale bez nazwy .....

Powalczyłem ze zdjęciami 0 i niestety to samo zdjęcia o o bjętości 2-2,5 Mb długo sie ładują ..... na oko blisko 2-3 sekundy więc trzeba bedzie pogrzebac w ustawieniach ......
 
Ostatnia edycja:

myrel

New member
Czy robił ktoś z was aktualizację oprogramowania w EX500 bo z tego co widzę Sony od dnia 02.04.2010 udostępnia aktualizację:

About this upgrade (02/04/2010)

This file updates your TV set firmware to version PKG1.104EUL-0103, and provides the following benefits:
Improvements in this version

* Improve performance & stability of IPTV features.

Applicable models

* KDL-32EX402 / EX403 / EX500 / EX501 / EX503 / EX505 / EX508 / EX700 / EX701 / EX703 / EX705 / EX706 / EX707 / EX709
* KDL-37EX402 / EX403 / EX500 / EX503 / EX505
* KDL-40EX402 / EX403 / EX500 / EX501 / EX503 / EX505 / EX508 / EX700 / EX701 / EX703 / EX705 / EX706 / EX707 / EX708 / EX709 / HX700 / HX701 / HX703 / HX705
* KDL-46EX402 / EX403 / EX500 / EX501 / EX503 / EX505 / EX700 / EX701/ EX707 / EX708 / EX709 / HX700 / HX703 / HX705
* KDL-55EX500 / EX503 / EX505
 

danielqs

New member
problem z siecia

Od paru dni jestem posiadaczem 40EX500, dzis probowalem podlaczyc do niego internet w nowo utworzonej sieci. Siec wyglada nastepujaco - do kompa mam podpiety modem i router, zas do telewizora access pointa. Po dlugich i zmudnych probach udalo sie w koncu skonfigurowac dostep do sieci w tv jednak niestety mimo to przy probie wyswietlenia jakiejkolwiek zawartosci internetowej wyskakuje blad konfiguracji podczas nawiazywania polaczenia. Dodam ze ten sam access point podpiety jest rowniez do nboxa i tam internet dziala prawidlowo. Gdzie tkwi problem?
 

myrel

New member
Aktualizacja 37EX500 przebiegła u mnie wzorowo - trwała może z 2 min.
Generalnie różnic nie zauważyłem, może jakieś usprawnienia wewnętrzne dodali ;) czas pokaże.
 

1siedem

New member
a jak z kątami bocznymi

Szanowni Forumowicze, posiadacze ex 500 !

Jak wygląda widoczność z boku - czy widać utratę kolorów, zwłaszcza czarnego? - z jakiego kąta zaczyna być to widoczne?
Czy przy zakupie trxeba sprawdzić równomierność podświetlenia matrycy?
Będę wdzięczny za info , pozdrawiam świątecznie !
 

COZYMODO

New member
Kilka kolejnych uwag:
- aktualizacja systemu jest ustawiona u mnie na "wł" ale w dalkszym ciągu mam poprzednią (starą) wersję oprogramowania ...... może da się ją jakoś "wymusić" jej pobranie ???
- uwaga odnośnie przeglądnia zdjęć - jeżeli zdjęcia robione są aparatem w pionie ( a nie w poziomie) i obracam je w komputerze tak żeby je można było oglądać w normalnej pozycji na ekranie telewizora otwierają się tylko do mniej więcej połowy kazdego zdjęcia a potem wywala błąd ??? Próbowałem odwracać zdjęcia doma różnymi programami ( Infran View oraz klasyczna windowskowska przeglądarka zdjęć) i za każdym razem to samo ...... wiem że jest opcja obracania zdjęć bezpośredni na ekranei telewizora w opcjach ale jeżeli włączymy opcje pokaz slajdów jest to już niemożliwe..... czy ktoś miał może to samo ???
 

motobartcompany

New member

marcinmg1

New member

myrel

New member
Gdzie można pobrać ten nowy firmware ? Na stronie Sony nie mogę znaleźć ...

Wchodzisz na stronę: sony.pl
następnie na samym dole jest kolumna: My Sony
tam logujemy się, chyba że nie masz jeszcze konta, czyli najpierw zarejestruj produkt, gdy to zrobisz będziesz miał dostęp do swojego profilu.
Po zalogowaniu klikasz na zakładkę: Moje produkty, następnie po prawej stronie danego produktu (EX500) klikasz: Informacje o produkcie i dodatki.
Następnie wybieramy: Pomoc dotycząca produktu, po tym wybieramy: Pobieranie oprogramowania sprzetowego.
Tam czytamy szczegółowy opis aktualizacji itp... na samym dole akceptujemy info o zrzeczeniu się odpowiedzialności .... pozostaje jeszcze tylko zaakceptować przyciskiem i nastąpi pobieranie aktualizacji ok 34,4 MB.

Po pobraniu pliku - nie rozpakowuj go, sprawdź jego wielkość i porównaj z foto, wielkość twojego pliku musi być idealnie taka sama - zgodnie z obrazkiem. Następnie rozpakuj pobrany plik bezpośrednio na pustego pendrive. Mam nadzieję, że wcześniej korzystałeś z tego pendrive i twój TV na pewno obsługuje go. Folder rozpakowanego pliku na twoim pendrive musi mieć nazwę: sony_dtv0FA00A00A0A0_00020100'
Gdy już wszystko zrobiłeś jak należy - czyli zgodnie z zaleceniami SONY, wtedy wkładasz pendrive w slot USB twojego TV, po krótkiej chwili TV zakomunikuje że chwileczkę rozpocznie się aktualizacja oprogramowania itd..... całość u mnie zajęła ok 2 min.
Pamiętaj aby podczas aktualizacji "NIE RUSZAĆ PILOTA". Pomyślnie zakończona aktualizacja będzie widoczna odpowiednim komunikatem na ekranie twojego TV.
Dopiero wtedy można usunąć (odłączyć) pendrive z/od telewizora.

Mam nadzieję, że krok po kroku opisałem przebieg aktualizacji, jeśli ma ktoś jakieś pytania to służę pomocą.
 

COZYMODO

New member
Co zmienia to nowe oprogramowanie w stosunku do wcześniejszej wersji ???

P.S. Co ciekawe dzisiaj w nocy telewizor sam pobrał mi aktualizację ale nie tą która jest na stronie czyli PKG1.104EUL-0103 tylko PKG1.101EUL-0103 zmian w pracy telewizora czy wyglądzie menu itp na razie nie zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

myrel

New member
Ustawienia zostają takie jakie były przed aktualizacją, jednka gdy aktualizacja dobiegła końca na moim tv ukazał się komunikat, że niektóre ustawienia mogły ulec zmianie.
Sprawdziłem większość z ustawień i różnic nie zauważyłem, jednak pewności nie mam, że wszystkie ustawienia są jak przed aktualizacją.

Różnic w oprogramowaniu tv też nie zauważyłem, ale o tym pisałem już w poprzednich postach.
 

ksebas

New member
Ciekawe kto i gdzie produkuje matryce 32 i 37 calowe bo one świecą całkiem inaczej niż te 40 calowe (granatowy jest przepiękny:D)
 
Do góry