Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

edi730

New member
Nie wiem czy taki grzech skoro występują opóźnienia sygnału dekodowanego bezpośrednio przez amplituner względem obrazu i sygnału dekodowanego przez TV.
 

edi730

New member
Na pewno nie odkryłem Ameryki ale dla info. EX500 odtwarza nie tylko Divx ale i Xvid . Przynajmniej 8 filmów które testowałem w formacie Xvid odtwarzał bez problemu.
 

hdtsl

Member
odtwarzanie mkv z pendrive to porazka (za duze pliki, zeby za kazdym razem bawic sie w nagrywanie). czy ten samsung czyta napisy do mkv? odtwarzenie przez wireless materialu hd nie zdaje egzaminu nawet w popcorn hour. pozostaje tylko kabel. albo dedykowany odtwarzacz.
owszem samsung oferuje taka mozliwosc, ale bardziej jest to ciekawostka, bo w praktyce wychodzi uciazliwe.
 

Ragno

New member
Szkoda że w tym Samsungu nie ma suszarki do włosów, nie potrafi gotować, i nie drukuje na tkaninach

...HALO!!! to telewizor!
 

edi730

New member
Święte słowa... Wiecie po tych wszystkich wpisach na forach o tv samsung kojarzy mi się tyko z jednym: W latach 80/90 pojawiły się na rynku jamniki z djodami. Ludzie się na nie rzucili i szybko je wyrzucili... Przecież można o wiele łatwiej. Kupić dobry panel (ex500) a do bajerów (filmów muzy itd) używać nawet WD TV live. O wiele mniej kłopotów i nie żal jak podłubiesz w sofcie i coś spierdzielisz. Bo to tylko ~400zł
 

kajojek

New member
Witam, Mam zamiar kupić 55EX500 i mam pytanie czy któryś z użytkowników EX500 stwierdził efekt teatru?

Z góry dzięki za odpowiedź


Oczywiście. Jeśli masz włączone motionflow, to będzie teatr, ale bardziej widoczny w filmach HD. Obraz jest wtedy jakby bardziej "żywy" przy ruchomych scenach. Można zawsze wyłączyć.

Po ponad tygodniu obcowania z telewizorem mam mieszane odczucia. Mam porównanie z dwuletnim Sharpem X20E i wg mnie Sony gorzej sobie radzi z odbiorem SD.
Mówię np. o takim TVN24 - na EX500 sygnał jest z n-ki, a na Sharpie z CP. Na EX500 niby ustawień jest masa, ale punkt odniesienia, którym dla mnie jest stała plansza TVN24 z godziną i tekstem newsów wygląda lepiej na Sharpie (sic!). Na EX500 z nką litery są jakby bardziej rozmazane i z nierównym kolorem. I w ogóle na Sharpie taki Polsat News wygląda o klasę lepiej niż TVN24 na EX500 z nką.

Rozczarowuje mnie poza tym kiepska rozdzielczość napisów menu telewizora. Toć w starszym Sharpie są one "sharp" czyli a natywnej rozdziałce! A Sony zaaplikował tu... ci co mają EX500 wiedzą jak to wygląda (a ci co mają PS3 wiedzą jak powinno wyglądać).

Dalsze porównanie z Sharpem - w zależności od źródła obraz można w obu tv dowolnie rozciągać (4:3 do 16:9, 16:9, które jest w 4:3 "upskalować" do 16:9 bez bocznych pasów itd.). W Sharpie jest od tego jeden przycisk na pilocie, gdzie wszystko przechodzi płynnie i szybko. W EX500 też jest jeden przycisk, ALE: po jego wciśnięciu pojawia się lista i dopiero w niej się przewija. Lista nie pojawia się natychmiast, tylko trwa to ok. sekundy. Mało komfortowe. Do tego EX500 przy odtwarzaniu po LAN avików seriali amerykańskich, które są jak wiadomo 16:9 traktuje je jako 4:3 i "rozciąga" w tryb wide, przez co na górze i dole są pasy (!). Oczywiście można to zmienić wcześniej wspomnianym magicznym przyciskem (wybrać tryb zoom), ale wtedy obraz jest o co najmniej kilka pikseli w górze i dole ucięty. Co irytuje, bo po co tv w trybie 16:9 ucina coś, co jest samo w sobie 16:9...? Przy tym zaznaczam, że producent naszpikował tu mnóstwo trybów, niestety mało są one przydatne. Tryb "smart" nie jest taki smart. Wyłączenie niewiele zmienia.

Jest jeszcze dodatkowa kwestia - EX500 ma kilka predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu. Też jest od tego przycisk na pilocie, tez niezbyt szybko się to zmienia i co równiez irytujące - menu przykrywa wtedy cały obraz. No iżeby było ono jakieś znośne. Nie. Jest brzydko i nieostro.

Co na plus? Na pewno obraz HD jest lepszy niż w porównywanym Sharpie. 100Hz też robi swoje, choć też mam mieszane odczucia. Na obecną chwilę trochę dziwnie ogląda się filmy z włączonym motionflow. Obraz jest rzeczywiście bardziej żywy, jakby "teatr", bardzo widoczne przy filmach HD na kanałach HD. Rzecz sprawdza się przy oglądaniu meczów, to na pewno, ale czy jest niezbędna przy filmach? Nie wiem. Na razie próbuję oglądać tak i tak. Nie ukrywam, że póki co trochę dziwnie ogląda się film w ten sposób :) Z drugiej strony wyłączenie motionflow daje wyraźną zmianę, niekoniecznie na plus.

Jeśli macie pytania, to proszę. Uwagi również z chęcią przeczytam.
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
kajojek
jednym przyciskiem w starszych sony się obslugiwalo skalowanie, tu to zmienili, nie wiem czy lepiej, czy gorzej
W każdym razie jak ty to porównujesz? 2 calkiem różne dekodery, różne platformy, podłacz oba TV tak samo
To czcionka clear type, jest rozmazana celowo, ty chyba nie widziałeś skalowanych czcionek
albo jesteś głupi albo naiwny... czy uważasz, że ktokolwiek by robił menu skalowane? no na boga! Zauważ, ze Ex500 i PS3 to nie to samo
ponadto, zauważ, że czcionki jak stoisz na opcji, lekko pulsują, może to przez skalowanie? oczywiście, że nie! sony zrobił efekt taki a nie inny, wg. mnie prezentuje się to dobrze, a wyobraź se to z czcionkami ostrymi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o tym pisałem że EX w SD słabiej sobie radzi od Sharpa. I tu nic się nie zmieniło w wyższych modelach również. Obsługa również bardziej intuicyjna jest na Sharpie - ale to już kwestia przyzwyczajenia.
Z ogromną ilością ustawień najlepiej radzi sobie system kalibracji obrazu.
 

ksebas

New member
Nie wiem jak w Ex ale w W5500 menu dziwnie się zachowuje. Ogólnie to chodzi dosyć wolno i są przeskoki czasami zacięcia, ale też jednocześnie niektóre podmenu potrafią chodzić ładnie i płynnie np. te w Aplicast aż miło się na to patrzy. Nie wiem co Sony porobiło z tym menu ale płynność i ogólne ułożenie okienek są raczej takie sobie. Również można się przyczepić to trybów predefinowanych. Z tego co wyczytałem to każda kolejna seria ma ten temat coraz gorzej dopracowany.

albo jesteś głupi albo naiwny...

Bradzo nieładnie!!!
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Porównywanie tego co skaluje dekoder i wysyła do tv (przykład ex500) przez HDMI do tego co naprawdę skaluje i polepsza tv (ten sharp) jest kompletnie nie miarodajne.

Tak czy inaczej gdzie ten obiecany test, ciągle zdanie zobaczycie sami w teście a testu jak nie ma tak nie ma od miesiąca.

BTW na zagranicznych testach właśnie seria LE700 od sharpa została skrytykowana za SD, bądź tu mądry i kup tv w ciemno przy takiej rozbieżności zdań.
 
Ostatnia edycja:

BabyBoy

New member
Panowie, przymierzam się do kupna TV i zastanawiam się nad 40EX500 - czy lepszym wyborem będzie ten model czy może 40EX700 ? Interesuje mnie jakość sygnału SD. Podobno po kalibracji na EX500 daje radę.
 

kajojek

New member
Porównywanie tego co skaluje dekoder i wysyła do tv (przykład ex500) przez HDMI do tego co naprawdę skaluje i polepsza tv (ten sharp) jest kompletnie nie miarodajne.

Niemiarodajne... Dla mnie miarodajne jest to co widzę, gdy oglądam obraz na jednym i drugim. Wybacz, ale nie jestem testerem, aby spędzić tydzień na ustawianiu dwóch modeli obok siebie, podpinaniu obu dekoderów i profesjonalnym opisie. Podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami i tym, co mnie trochę rozczarowuje. Przepraszam za to.

A co do wcześniejszego zarzutu, że czcionka w menu jest Clear Type i "tak powinno być" to sorry, nie kupuję tego, żadne podejrzewania o naiwność czy głupotę nie zmienią mojego zdania. Tym bardziej, że jeśli celowo czcionka jest rozmazana, to powinna być opcja wyłączenia tego. Zresztą co tu gadać - dwuletni Sharp ma menu w natywnej rozdziałce, EX500 nie ma, a przynajmniej to tak nie wygląda. W PS3 jest normalnie i tam o ile wiem nie ma opcji włączenia Clear Type, bo i po co...

PS. oba telewizory mają 46 cali.

PS. 2. Po szybkości, w jakiej chodzi menu w EX500 wnoszę, że po prostu w tv siedzi za wolny procesor.
 
Ostatnia edycja:

COZYMODO

New member
Witam,
Od kilku dni jestem szcześliwym użytkownikiem 40 EX500 dzisiaj zakupiłem wifi USB (ten dedykowany Sony) przyszedłem do domu załączyłem, działa i serwisy intermetowe śmigają (ale to tylko zabawka) mam pytanie jak mam podpiąć komputer tak żeby telewizor bezpośrednio "widział" zdjecia, filmy itp na kompie.
Pogrzebałem trochę po telewizorze i znalazłem taką opcję "aktywuj rozszerzone funkcje".
Pierwsza zakładke to jakaś opcja rejestracji - wszedłem na tą stronę ale nijak nie da się tego zrobić ???
Druga zakładka - jest mowa o jakiejś wtyczce "wysyłanie z komutera PC na telewizor" - gdzie można pobrać taką wtyczkę ???
Bardzo prosze o pomoc - zgóry wielkie dzięki !!!
 

kajojek

New member
Na kompie instalujesz Java PS3 Media Server. Najlepiej w wersji 1.20 (beta), niższe mogą nie wykrywać telewizora lub wykrywać foldery, ale bez odczytywania plików.
Inna droga to oczywiście kabel HDMI :)
 

edi730

New member
Faktycznie do DLNA najlepszy jest PS3 Media Server ja osobiście mam wersję
1.20.409 Po instalacji tv wykrywa go automatycznie i na odwrót tylko czemu nazwa tv w programie to w5500 ?
 

COZYMODO

New member
Dzięki właśnie ściągam ten program - a wiadomo coś odnośnie tej rejestracji o ktorej wcześniej pisałem ... o co tam chodzi ???
No i czy wiadomo coś czy będą przez Internet Video dostępne takze inne serwisy ???
Może jakaś nakładka na soft ...w końcu Polak potrafi :)
 

edi730

New member
Wydaje mi się że rejestracja potrzebna jest do dodatkowych usług serwowanych przez sony. Np.Dodatkowe serwisy wideo w tym i płatne. Fajnie by było dodawać własne takie jak Ipla czy vod.onet itd.
 
Do góry