Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

Mietek2141

New member
Ja podłączałem już różne nośniki- 1TB Trascenda, 500GB Seagate, czytnik kart z kartą 16GB, pendrive Goodram 8GB i wszystko hulało. Co prawda czasem miałem zwiechę TV i tylko wyłączenie z kontaktu pomagało, kilka razy wykrył urządzenie ale pokazał brak danych ale przeważnie działało.
 

sloniu82

New member
Wiem, że już było o tym ale chciałbym się dopytać o uchwyty na ścianę.
Może ktoś napisać szerzej jak prezentuje się ambilight gdy odległość od ściany jest mała.
Jakiej odległości od ściany tak naprawdę potrzebuje ambilight aby działać najlepiej?
Szukam jakiegoś optimum pomiędzy poprawnym działaniem ambi a odległością od ściany (przy tak cienkich telewizorach śmiesznie chyba wygląda gdy jest powieszony zbyt daleko od ściany)

Telewizor dopiero do mnie jedzie więc nie mam jak protestować a chciałbym się już przygotować bo z powodu braku miejsca może tylko wisieć.
 

ślizó

New member
Witam wszystkich,

No dziś przytargałem z moją lubą Philipsa 55'.
No i nie daje mi spokoju nierównomierność podświetlenia, nie wiem czy tak ma być, czy mam go znowu pakować i oddawać (raczej nie będzie mi się chciało :( ), więc z chęcią się dowiem jak to wygląda u innych.

U mnie oglądanie wszystkiego co jasne jest OK, bardzo równo.
Jednak gdy mamy ciemny obraz to widać jaśniejsze narożniki (ja wiem, że tam jesteście) np. jak próbowałem dziś Star Wars - scena w kosmosie.
Tak ma być czy trafiła mi się wyjątkowo zdziadziała sztuka? (nie zdziwiłbym się).
Kontrast ustawiony na 35-40, bo przy 45 już narożniki zaczynają wychodzić.

Na ustawieniu film to jakaś masakra jest (ale generalnie ciemne obrazy cały czas).

Jak włączyłem fife z komputera, to nawet mogłem przeskoczyć na jaskrawy i było bardzo fajnie i równo (dopóki nie wypaliło oczu ;-).

Raczej należę do tych wymagających (szukam kwadratowych jaj or something? ).

Od razu napisze, że to mój pierwszy TV.

W menu serwisowym nie da się pokombinować z ilością światła? Widziałem tylko ustawienia RGB...
 

DaRcO

Banned
@slizó - Wielu ludzi boryka się z latarkami, czyli rozjaśnieniem rogów na matrycach 55 calowych. Nie jesteś wyjątkiem. Jest to spowodowane zagięciami do tyłu powierzchni odbijającej światło, przez co z rogów odbija się więcej światła niż powinno... Cloudin jest powodowany nie przez nierównomierność podświetlenia rozumianą dosłownie, tylko przez nie idealnie równą powierzchnie odbijającą światło diod.

Wypróbuj ustawienia kogoś kto walczył z tym problemem - post #257
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ps-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium-37.html
 

kazanek

Member
Witam wszystkich,

No dziś przytargałem z moją lubą Philipsa 55'.
No i nie daje mi spokoju nierównomierność podświetlenia, nie wiem czy tak ma być, czy mam go znowu pakować i oddawać (raczej nie będzie mi się chciało :( ), więc z chęcią się dowiem jak to wygląda u innych.

U mnie oglądanie wszystkiego co jasne jest OK, bardzo równo.
Jednak gdy mamy ciemny obraz to widać jaśniejsze narożniki (ja wiem, że tam jesteście) np. jak próbowałem dziś Star Wars - scena w kosmosie.
Tak ma być czy trafiła mi się wyjątkowo zdziadziała sztuka? (nie zdziwiłbym się).
Kontrast ustawiony na 35-40, bo przy 45 już narożniki zaczynają wychodzić.

Na ustawieniu film to jakaś masakra jest (ale generalnie ciemne obrazy cały czas).

Jak włączyłem fife z komputera, to nawet mogłem przeskoczyć na jaskrawy i było bardzo fajnie i równo (dopóki nie wypaliło oczu ;-).

Raczej należę do tych wymagających (szukam kwadratowych jaj or something? ).

Od razu napisze, że to mój pierwszy TV.

W menu serwisowym nie da się pokombinować z ilością światła? Widziałem tylko ustawienia RGB...


Zupełnie jak bym opisywał swój nowy nabytek 47PFL6007 ... takie Deja vu :niewiem:
Potwierdzam , że tryb film to tragedia jakaś , a po latach obcowania z plazmą świecenie matrycy doprowadza mnie do szału . Znałem wady nowej technologii ale po trzech dniach już bardzo tęsknie za moim Sam'em . Mam jeszcze kilka dni na zwrot , bije się z myślami czy nie wymieniać na ST50 , a póki co kombinuje z ustawieniami Maestro :???:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nadal koryguje moje ustawienia i ten efekt jest coraz mniej widoczny. Już mnie to tak nie denerwuje, a jak człowiek się skupi na filmie a nie na dociekaniu w ciemnych scenach czy coś widać na rogach to kompletnie nie przeszkadza :). Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch ustawień pod siebie na noc i na dzień. Ja oglądam w sumie tylko w ciemnościach, ale po tym jak już będę miał konsole czy jakiś urlop to i w ciągu dnia się tv będzie oglądało to opracuje sobie ustawienia na dzień i jeszcze odrębne pod konsole jak będzie taka potrzeba:)
 

europa777

New member
Czyli kalibracja nieco pomaga? U mnie w Philipsie (ale w starszym modelu) jest tak, że jak są ciemne sceny to cały ekran się rozjaśnia i czarne paski u góry i dołu ekranu (kiedy obraz nie jest rozciągnięty na cały ekran) robią się szare. W jasnych scenach jest już ok. To jest lekko irytujące;))
 

ślizó

New member
U mnie chyba słabo pomaga. W dzień tego w ogóle nie widać więc jak dziś przechodziłem w mediamarkcie koło telewizorów to pokręciłem głową... "co wy bidoki możecie wiedzieć o ledach ;-)"

Musze się przyzwyczaić, moja luba ogląda i mówi, że jest OK, a ja po prostu wolałbym czarny jako szary, bo co mi z tej smoły jak narożniki jaśniejsze...

Ale podkreślam, że czasu na zabawę z telewizorem i jego ustawieniami miałem raczej mało, więc może coś zdziałam jeszcze przez weekend.

Z innych rzeczy przytargałem dziś ps3 i m.in Avatara 3D, tutaj b. miłe zaskoczenie.

Czy ktoś wie jak wygląda wymiana/zwrot/gwarancja/cokolwiek w morele.net, lub innym sklepie? Przyjmują takie sztuki? Najchętniej bym to komuś pokazał kto ma większe doświadczenie by potwierdził, że tak ma być, lub, że "uuu chłopie trafiła się lipa". Strasznie mi się nie chce cokolwiek z tym stołem robić, tj. wozić/pakować/składać etc, więc może problematyczne zwroty mnie utwierdzą, że nie warto tego robić :)

Eh te dzisiejsze sprzęty :)

@01:37-2012-12-01

Panowie porozmawiajmy na przykładach, bo domysły domysłami.
Przedmiot badań: imageshack.us/f/6/62771110.jpg/

Dodam, że na ślizó ustawieniach, na żywo nierównomierność jest bardziej widoczna niż na zdjęciu.
Ustawienia fabryczne - czy tak to ma wyglądać?:fool:
 
Ostatnia edycja:

kazanek

Member
U mnie chyba słabo pomaga. W dzień tego w ogóle nie widać więc jak dziś przechodziłem w mediamarkcie koło telewizorów to pokręciłem głową... "co wy bidoki możecie wiedzieć o ledach ;-)"

Musze się przyzwyczaić, moja luba ogląda i mówi, że jest OK, a ja po prostu wolałbym czarny jako szary, bo co mi z tej smoły jak narożniki jaśniejsze...

Ale podkreślam, że czasu na zabawę z telewizorem i jego ustawieniami miałem raczej mało, więc może coś zdziałam jeszcze przez weekend.

Z innych rzeczy przytargałem dziś ps3 i m.in Avatara 3D, tutaj b. miłe zaskoczenie.

Czy ktoś wie jak wygląda wymiana/zwrot/gwarancja/cokolwiek w morele.net, lub innym sklepie? Przyjmują takie sztuki? Najchętniej bym to komuś pokazał kto ma większe doświadczenie by potwierdził, że tak ma być, lub, że "uuu chłopie trafiła się lipa". Strasznie mi się nie chce cokolwiek z tym stołem robić, tj. wozić/pakować/składać etc, więc może problematyczne zwroty mnie utwierdzą, że nie warto tego robić :)

Eh te dzisiejsze sprzęty :)

@01:37-2012-12-01

Panowie porozmawiajmy na przykładach, bo domysły domysłami.
Przedmiot badań: imageshack.us/f/6/62771110.jpg/

Dodam, że na ślizó ustawieniach, na żywo nierównomierność jest bardziej widoczna niż na zdjęciu.
Ustawienia fabryczne - czy tak to ma wyglądać?:fool:

Toż to jak mój egzemplarz ! Znowu mam deja vu ... o zgrozo ! Ja już postanowiłem , w poniedziałek oddaje tv i wracam do plazmy . Będe płacił 2 dychy więcej za prąd ale moje zadowolenie bezcenne .
 

martinez5

New member
wrażenia posiadacza 6907

W tym modelu 47PFL6907K podświetlenie jaśniejsze w narożnikach , niestety.
Najgorzej się ogląda filmy w "ramce" np na TCM . Jakość samego obrazu ok+ , bałem się dużej różnicy między kanałami Hd a pozostałymi ale jest bardzo ładnie - sygnał z cyfry + .

Kwestia przyzwyczajenia to "efekt teatru " co niestety występuje . Dużo zależy od samego filmu jak został nakręcony . Jak ktoś lubi ostro i wyraźnie to jak znalazł . pewnie za pół roku człowiek się przyzwyczai .

Jak ktoś z forumowiczów rozgryzł ustawienia ( skopiowałem ustawienia jurasko dla 6007) to podzielcie się .
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Czy 69xx też się tak muli jak 60xx? Nie wiem, jak Philips mógł wypuścić tak nie dopracowny soft. Przypomniały mi się czasy symbiana i nokii... Powoli mnie szlag trafia, w dodatku ipla nie ładuje filmów. Chyba zacznę się rozglądać za czymś innym, mam jeszcze 9 dni. Szkoda, bo ambilight to naprawdę genialna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
Czy 69xx też się tak muli jak 60xx? Nie wiem, jak Philips mógł wypuścić tak nie dopracowny soft. Przypomniały mi się czasy symbiana i nokii... Powoli mnie szlag trafia, w dodatku ipla nie ładuje filmów. Chyba zacznę się rozglądać za czymś innym, mam jeszcze 9 dni. Szkoda, bo ambilight to naprawdę genialna sprawa.

hmm to nie jest już pierwsza opinia w tym tonie , na forum philipsa w wątku o tej serii ludzie też strasznie narzekają na oprogramowanie powoli z tymi testami czegoś tu nie rozumiem ...:hmm:
zastanawia mnie jedno jeśli chce kupić sobie budżetowy LED TV do sypialni na ściane i przeznaczając na to 2-2,8 tyś idę do sklepu i pstrykam Tośka 9xx , Phil 5xx itd. i mając w domu 4 letnią serię W4500 z Sony i próbując poruszać się po tegorocznych modelach kurwica bierze to o co tu chodzi ???
 
Ostatnia edycja:

adam2a

New member
Przejrzałem cały ten wątek (jak i kilka innych) i nie mogę znaleźć: czym się różnią serie 6007 i 6907? Warto dopłacić te kilkaset złotych?
 

goly78

New member
Sprawdzał ktos jaki model tego xboxa doją w tej promocji ? Mam zamówionego 47 za 3999 i niewiem czy brac czy rezygnowac i brać z xboxem za 4199 ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jaki by nie był to i tak się opłaca bo widzę ze różnice masz 200zł a najuboższa wersja kosztuje znacznie więcej niż 200zł:)
 
Do góry