Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

przemo73

New member
Bez reklam
Ponieważ coraz więcej osób staje się posiadaczami telewizorów serii 6, postanowiłem otworzyć nowy temat o tych odbiornikach. Wiem, że jest już wątek z otwartym testem, ale sporo forumwiczów narzeka na skrolowanie testu który otwiera się na każdej stronie.
W tym wątku chciałbym zebrać tych którzy już mają ten sprzęt (wiem, że kilka osób już zamówiło i z chwilę będą się cieszyć z nabytku) i tych którzy są bliscy zakupu (tak jak ja).
Piszcie, pytajcie, a Ci którzy mają niech starają się rzetelnie odpowiadać i dzielić się wrażeniami. Tymi na gorąco i tymi jak już euforia z nabycia nowej zabawki do domu opadnie...
 

klinde

New member
Świetnie, ze ten wątek się pojawił, bo szczerze powiedziawszy to już trochę mnie zmęczyło przeglądanie rożnych postów by wyłowić kilka istotnych dla mnie informacji. Pewnie nie jestem jedynym z podobnym bólem głowy;) Niedawno stałem się "szczęśliwym" posiadaczem 47 PFL6907 i porównywałem go do 6007 w sklepie. Pierwsze spostrzeżenie to to, że wszystkiego w sklepie się nie wypatrzy. Dopiero wieczorny relaks ze szklanka czegoś dobrego przy interesującej projekcji powiedzmy z Blurey, dokładnie pokaże co wart jest ten TV.;)
Istotne różnicę 6007/6907: 400/600 kHz jak już pisałem w którymś postów robi to różnicę przy tych samych ustawieniach obu tv. 6007 lepiej radzi sobie z gorszej jakości plikami (przyjemnie rozmywa szumy, nie uwydatnia niedoskonałości obrazu) za to 6907 przy dobrym materiale jest był dla mnie wyraźniejszy, bardziej detaliczny, żywszy, ostrzejszy, generalnie zdecydowanie lepszy (przy słabej jakości obrazu widać było jakąś kasze, szumy ale zaznaczam, ze ten efekt widoczny był z bliska, oglądając teraz w domu (3,5m do TV) ten sam materiał nie zauważam tych mankamentów).Innych elementów wad obrazu nie stwierdzam wszystko chodzi płynnie bez zauważalnych niedoskonałości - mi nic więcej nie trzeba. Jedyna wada podczas oglądania nocą w trybie filmowym(ustawienia fabryczne) w lewym górnym rogu nierównomierne podświetlenie ale nie wpływa to na oglądany obraz, także nie wiem czy to wada czy ten typ tak ma. Przy ustawieniach bardziej kontrastowych przy ciemniejszym obrazie niewidoczne-jak zrobię fote to zamieszczę;
-dźwięk jest raczej porównywalny i wydaje mi się że ewentualne różnice na rzecz 6907 mogły wynikać z innego ustawienia TV. Generelnie nie powala ale posiadając możliwość podpięcia pod nieprzeciętny zestaw audio nie zrobiłem tego, bo to co daje ten TV mi wystarczy (oglądanie filmów wieczorem z dzieckiem dwa pokoje obok;));
-wygląd rzecz gustu... Ja bym wybrał 6067 tzn. to samo co 6007 tylko 600kHz ramka wokół ekranu robiła wrażenie solidniejszej jakby dokładniej spasowanej Profilowany dolny panel wraz z białym nadrukowanym napisem Philips wydał mi się jakoś mniej nachalny. 6907 jest tzw "bezramkowcem" przypomina produkty LG z nowej serii 765 tj. w tym wypadku szczotkowana, aluminiowa, grafitowo brązowa listwa wokół ekranu oraz aluminiowy ciemno-gfrafitowy , również ze szczotkowanego aluminium panel bardziej minimalistyczny i surowy(z mnie denerwującym chromowanym napisem philips). Wydaje mi się, ze lepiej pasuje do wnętrz o nowszym designie.
inne elementy w tych TV są porównywalne...
Dla tych, którzy myślą o zakupie Philipsa-menu nie chodzi aż tak źle, po dniu się przyzwyczaiłem:) nadrabia intuicyjnością i skrótami na pilocie do ważnych funkcji.
- możliwość sterownia i podpięcia przez wifi telefonu na Androidzie czy iphona działa bez problemu-miłe szczególnie klawiatura z Ipada sie przydaje;
- przeglądarka internetowa jak na TV jest ok. Mam słabe łącze (do 2Mb CDMA)także nie wiem na ile brak płynności wynika z ograniczeń TV.
-matryca pomimo tego, ze nie jest tak matowa jak w sharpach to fajnie tłumi odbicia i nie jest lustrem! mam okno praktycznie na przeciw TV i porównując do starego soniaka crt to nie mam problemu z odbiciami ;)
nie testowałem go w grach, 3D bardzo przyjemne ale na dłuższa mete to jednak wole 2d (w zestawie 4 pary standardowych okularów do gier trzeba dokupić), bez problemu czyta rożne usb i HDD. Odtwarza rożne formaty i napisy srt (byłem zaskoczony) zawsze można podpiąć wszystkoczytający odtwarzacz czy kompa to paleta formatów się rozszerzy...

Więcej nie przychodzi mi do głowy.
Ja wybrałem 47 PFL6907 i jestem zadowolony. Pytajcie a w miarę możliwości postaram się coś więcej napisać.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o wygląd (o którym się nie dyskutuje, bo przecież gust), to na pierwszy rzut oka zauroczył mnie 6907. Jednak po dłuższym porównywaniu stwierdziłem, że owszem cienka ramka wokół matrycy jest OK, ale ten dolny gruby panel jest zbyt ordynarny względem reszty. Może to zbyt mocne słowo, ale takie mi przyszło do głowy. Mniej to się odznacza w 6007.
Jak dla mnie seria 6907 za bardzo przypomina LG, które w ogóle mi nie podchodzą.
 

gabler

New member
klinde jak jest z efektem teatru (nadmierna płynność) w tym tv,nie znoszę tego efektu ,czy da się go pozbyć ustawieniami ,chodzi mi o uzyskanie płynnośći obrazu na poziomie plazmy ,tv bardzo ładny i dość funkcjonalny
 

jurasko

New member

kulfon1

New member
Ja też się przymierzam do kupna 42" PFL6007 (walczy z Samsungiem UE40ES6800S) i mam kilka pytań do użytkowników.
1. Czy można podłączyć do niego zwykłą kamerkę internetową (do skypa) czy musi to być ta dedykowana Philipsa?
2. Jak z polskimi widgetami do oglądania vod? Dużo będę z tego korzystał i zależy mi aby to płynnie i ładnie działało (z tego co pisał kiki, tvnplayera jeszcze nie ale mam nadzieje że się szybko pojawi w aktualizacji)?
3. Czy nie będzie problemu z czytaniem danych z dysku sieciowego podłączonego do rutera, może ktoś testował?
4. Ktoś gdzieś pisał, że przy bawieniu się widgetami i aplikacjami ten tv dosatej zadyszki i nawet się przywiesza. Czy to prawda?

Dzięki!
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kamoreks

New member
Witam, dzisiaj oglądałem 47PFL6007 niestety w Euro RTV, więc wiadomo, wolę Saturna chętnie podłączają dyski, myszki PENY dają piloty. Co do TV to jedyne co mogę powiedzieć, błyszcząca matryca, bardziej niż Półmat, może denerwować, ktoś o tym pisał. Co do obrazu wydaje się niezły. Sam miałem kupić 37' ale w końcu wziąłem Panasonica, może kiedy indziej :) Jak Panasonic nie przypasi wstawie go piętro wyżej, a na dole dam coś innego. Gdyby miał półmatową matrycę brałbym w Ciemno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kulfon1 -
1. Czy można podłączyć do niego zwykłą kamerkę internetową (do skypa) czy musi to być ta dedykowana Philipsa?

Sprawdzałem tylko Philipsa i jest bardzo dobra jakość . Innych nie sprawdzałem
Napisz do Lizarazu na PW to Ci podpowie.


2. Jak z polskimi widgetami do oglądania vod? Dużo będę z tego korzystał i zależy mi aby to płynnie i ładnie działało (z tego co pisał kiki, tvnplayera jeszcze nie ale mam nadzieje że się szybko pojawi w aktualizacji)?

TVN Player będzie na dniach, inne masz w teście.
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - wszystkie info masz TU.



3. Czy nie będzie problemu z czytaniem danych z dysku sieciowego podłączonego do rutera, może ktoś testował?

Sprawdzałem - gra.

4. Ktoś gdzieś pisał, że przy bawieniu się widgetami i aplikacjami ten tv dosatej zadyszki i nawet się przywiesza. Czy to prawda?

To nie dotyczyło tego modelu. I tak aplikacje robione są na bieżąco.
 

mdag

New member
47PFL6007K na gorąco

W środę dotarł do mnie 47PFL6007K, wczoraj wieczorem zabrałem się za instalację.

Poprzednio miałem Sharpa 46XD1E z 2007 roku, więc ewentualne porównania mogę odnosić tylko do poprzednika.

Kilka zdań sprzed odpalenia TV:

1. Pierwszy zgrzyt, karton u góry oklejony zwykłą taśmą. Widać, że był otwierany (żeby podbić gwarancję ?), ale późniejsze jego zamknięcie dziwne. Jakby się z jednej strony nie domykał, okazało się, że dwie z czterech par okularów były na szczycie kartonu zostawiając solidny odcisk w steropianie (powinny być w przegródce). Tak to wyglądało:
http://imageshack.us/a/img5/7512/odbicie.jpg

2. Ciekawa sprawa przy montażu. Uchwyt mocowany na dwie śruby. Po przykręceniu możemy go obracać o kilkanaście stopni w każdą stronę (czyli jak TV). Jednak po 2-3 krotnym obróceniu tego uchwytu, śruby montażowe mimo, że dokręcony były na maksa, stały się mniej dokręcone. Mam nadzieję, że TV po jakimś tam czasie, po wielu skręceniach nie wypadnie nagle ze śrub.

3. TV na swoim miejscu i powiem, że prezentuje się świetnie. O gustach się nie dyskutuje, ale oglądając wiele TV stwierdzam, że to jeden z najładniejszych modeli na rynku. Piękny, nowoczesny design. Pilot świetny.

4. Podłączyłem kable, jako ostatnie było gniazdko sieciowe. Patrzę, a TV już włączony z obrazem instalacyjnym, jakimś podwójnym, postrzępionym, w jakieś pasy, prążki. Wyglądało to fatalnie. Wyłączyłem TV przyciskiem, włączyłem ponownie i obraz był już ok.

5. Instalacja ok., tylko dość długo czasu zajęło szukanie kanałów z naziemnej.

Po włączeniu i instalacji kilka zdań na gorąco:

1. Pogasiłem wszystko, przełączyłem na nieaktywne złącze - i tak na gorąco stwierdzam, że matryca jest podświetlona równomiernie. Bandingu nie widzę.

2. Pierwsze wrażenie, obraz z SD dobry, wyraźny.

3. Obraz HD (Cyfra) też bardzo dobry, choć mam wrażenie, że TV uwypukla niedoskonałości satelitarnego HD (wiadomo bitrate mógłby być wyższy).

4. Podłączyłem sieć. TV ma oprogramowanie 133.005. Uruchomiłem kilka aplikacji. Na chwilę włączyłem coś z Ipla i jakość pozytywnie mnie zaskoczyła. Szkoda, że skończyła się promocja IplaFilm.

5. Aplikacji póki co nie jest jakoś bardzo dużo. Co ciekawe na liście do instalacji jest m.in. Hustler i Private, ale nie instalowałem więc nie wiem jaka jest zawartość (filmy do wypożyczenia ?). Dobrze, że jest kontrola rodzicielska (kod), ciekawe tylko czy można aplikacje ukrywać.

6. Na komputerze odpaliłem PS3 Media serwer. Włączyłem kilka filmów avi. mp4. mkv. Chodzi bez problemu, PS3MS wkleja napisy. mkv wygląda naprawdę bardzo dobrze. Z USB jeszcze nie próbowałem.

7. Włączyłem konsolę PS3. W ustawieniach zaawansowanych TV włączyłem tryb gry. Obraz w menu dużo wyraźniejszy, niż w poprzedniku, cieszy oko. Odpaliłem grę.... i pierwszy poważniejszy zgrzyt.

Na tapecie mam Red Dead Redemption. Jestem na farmie, jest noc, dużo szarości. Pokręciłem kamerą wokół własnej osi i mam poważne wątpliwości czy TV płynnie odtwarza to co się dzieje na ekranie, tak bardziej w tle. Mam wrażenie, że niektóre obiekty np. domy szarpią, zrywają, przesuwają się skokowo. To raczej nie tearing. Problem w tym, że nie robiłem takich testów na poprzedniku, ale i nie rzuciło mi się to w oczy. Nie wiem czy to wina gry, czy TV po prostu nie wyrabia z tak szybkim ruchem. Przyznam, że się wkurzyłem. TV nowszej generacji i ma działać mniej płynnie niż blisko już 6 letni poprzednik (w dodatku 50Hz i bez polepszaczy) ?

Było mało czasu, włączyłem na chwilę FIFĘ. Obraz piękny, wyraźny, soczysty i płynny. Nie zauważyłem nic niepokojącego, przy czym to inny typ gry. Później odpaliłem jeszcze na minutkę Motorstorm Apocalipsa (wyścigi), wygląda świetnie, ale o płynności nic nie powiem, za krótko.

8. Póki co na wszystkich źródłach włączałem obraz "Naturalny". Jakoś tak najbardziej mi pasował. Tryb "Film" trochę zbyt żółtawy, chyba trochę za ciepły. Póki co nie kombinowałem z ustawieniami zaawansowanymi.

9. Co mnie najbardziej martwi to płynność na konsoli, dla mnie to około 50 % czasu przed TV. Po 5 minutach z jednym tytułem nie ma co wyciągać wniosków, to wymaga jeszcze głębszego sprawdzenia, trzeba odpalić inne tytuły. Może inni użytkownicy tego TV, a przy okazji gracze się wypowiedzą.

Od instalacji TV używałem jakieś 3 godziny, więc krótko aby wyciągnąć jakieś daleko idące wnioski. Idzie weekend, chyba muszę zacząć normalnie oglądać i korzystać TV, a nie szukać jego wad.
 

martinez5

New member
Philips PFL6907K

Czy ktoś z forumowiczów rozpracował zlikwidowanie efektu teatru w tym modelu?
Telewizor ustawiłem wg. danych kolegi "jurasko" dla modelu 6007 , jednak nadal nie jest dobrze.
 

martinez5

New member
6907K wrażenia z użytkowania

Tak wyłączone HD Natural Motion . Ustawienia kalibracji kolegi Jurasko wpisałem do trybu osobiste , obraz filmowy jest do zaakceptowania. Teatralny efekt zależy też chyba od filmu , porównując filmy z calal+ , Hbo , BBC HD można zobaczyć różnice .
 

klinde

New member
w innym temacie pytalem o to samo, odpowiedz brzmiala NIE

PS caly czas czekam na mojego 6067 :)

gratuluje cierpliwości ;)
Ja nie dałem rady...
Swoja droga to jak nie masz ciśnień to warto bo 6907/600kHz ma wyraźnie lepszy obraz od 6007/400kHz a solidniejsza obudowa 6067 może wyeliminować problem z niejednorodnym podświetleniem na górze matrycy w 6907.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
te 600 Hz to pic na wodę co to za 600 skoro i tak jest 100Hz i nie ma kompletnie żadnej różnicy w płynności obrazu między 400 a 600 a tym bardziej w jakości obrazu ;p
 

MCR

New member
Dorzucę kamyk do ogródka, wczoraj pojawił mi się problem z kilkoma filmami (kodek do sprawdzenia). Mianowicie bez względu czy uruchamiane są z USB czy po sieci dźwięk który wychodzi z amplitunera jest szarpany. Jeśli wyłączę wzmacniacz i idzie to przez głośniki w TV jest ok. Myślałem że to ampli (Marantz SR6006), ale po podpięciu pendrive do bluray (Denon DBP-2012UD) z dźwiękiem jest wszystko OK. Jakieś pomysły?

Odpowiadając zaś niektórym na podświetlanie matrycy - u mnie jest idealnie równo, widać zależy to od konkretnego egzemplarza.
 
Do góry