Kupiony 47PFL6007K

martinoo

New member
Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie (trochę się na tym nie znam, a nie chcę kupować w ciemno).

Lepiej kupić normalny tuner HD, który podłączę do TV czy bawić się z tym modułem (i czy da mi on pewność że zadziała z clone+)?
Podejrzewam, że cenowo wyjdzie taniej moduł, tylko nie wiem nawet jaki miałbym kupić :)

btw. dobrze rozumiem, że ten moduł pozwoli mi oglądać programy z canal+ prosto z telewizora, bez uruchamiania dodatkowego urządzenia takiego jak tuner? Takie coś byłoby wygodniejsze, nie trzeba używać dwóch pilotów :)
 

zaki79

New member
Witam Wszystkich w pierwszym moim poście na tym forum (Nie byłem w stanie założyć nowego wątku powitalnego).

Szukam od jakiegoś czasu nowego telewizora i po przeczytaniu wieelu testów i opinii na tym forum wybór padnie najprawdopodobniej na Philipsa 6007. Ponieważ w/w model jest już na rynku kilka dobrych miesięcy jestem ciekawy jak po takim czasie sprawuje się ten model. Czy kolejne aktualizacje poprawiły szybkość pracy menu? Czy gdybyście teraz kupowali TV wybralibyście ten sam model? Ja jeszcze trochę się waham i wciąż szukam tego Philipsa w pobliskich marketach (Katowice).
 

Dj Darecki

New member
Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie (trochę się na tym nie znam, a nie chcę kupować w ciemno).

Lepiej kupić normalny tuner HD, który podłączę do TV czy bawić się z tym modułem (i czy da mi on pewność że zadziała z clone+)?
Podejrzewam, że cenowo wyjdzie taniej moduł, tylko nie wiem nawet jaki miałbym kupić :)

btw. dobrze rozumiem, że ten moduł pozwoli mi oglądać programy z canal+ prosto z telewizora, bez uruchamiania dodatkowego urządzenia takiego jak tuner? Takie coś byłoby wygodniejsze, nie trzeba używać dwóch pilotów :)
ja bym brał tuner z dyskiem , można sobie ponagrywać sporo programów.
Moduł pozwala oglądać pomijając dodatkowy tuner
 

zaki79

New member
Tv bedzie sluzyc do wszystkiego tj. UPC (50%), filmy z komputera (30%), Xbox (10%), inne (10%). Byc moze bede korzystac rowniez z serwisow typu Vod i Ipla.

Pokoj 5x4m. Okno zachodnie- balkonowe, od polnocy- drugie okno (zaluzje). Tv na przeciwko tego drugiego 2,7m od sofy (tutaj dylemat czy kupic 42, czy moze 47").

Telewizje ogladam glownie po 17ej. Lubie miec wlaczona jakas mala lampke. Do tej pory uzytkuje Sharpa 37" (quattron hd ready- starszy model). Niestety jakis czas temu, juz po gwarancji, wyskoczyl na matrycy pionowy, czerwony pasek :-(.

Wlasnie widzialem na zywo Philipsa 42pfl6007. Obraz na prawde dobry. Efekt teatru widoczny, ale to, jak pisaliscie juz wczesniej, jest pewnie kwestia ustawien.

Ps. Slyszalem, ze Philips (dzial rtv) zostal wykupiony przez Funai. Nie wiem czy to prawda, a jesli tak to czy to dobrze, czy moze wrecz odwrotnie ;-).
 
Ostatnia edycja:

zaki79

New member
Załączam w pełni wypisany formularz- wcześniej pisałem z komórki i nie mogłem tego zrobić.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~5x4m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
~2,8-3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
dwie

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
dwa okna- dokładne warunki przedstawiłem na rzucie. Oba okna mają żaluzje.
Światło słoneczne nigdy nie pada bezpośrednio na TV.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Sharp Quattron 37" (HD Ready- nie pamiętam dokładnie modelu)

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
WiFi, DLNA, funkcje Smart

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
UPC

10.Jakie urządzenia ?
XBOX, w przyszłości może jakiś soundbar i odtwarzacz BR

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
3-5

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
półmat

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Discovery HD, Planete, History HD, National Geographic + filmowe.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
sporadycznie (nie wiem na ile zaawansowane są przeglądarki internetowe w TV)

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
tak- 10-15%. Jeśli sporadycznie wykorzystam tv jako ekran komputera to ten udział procentowy może się nieco zwiększyć.

16.Preferencje co do marki ?
Philips, Sony, Panasonic.

17.Preferencje co do wielkości ?
42"-47"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
mało kontrastowy obraz, tandetne wykonanie, kiepskie wyposażenie,
matryce bardzo odbijające światło.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
oglądamy głównie po godzinie 17-ej.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
4000zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
3D traktuję jako dodatek i będę używać tej opcji raczej sporadycznie.
Preferuję pasywne 3D.

EDIT:

Rzut salonu:

 
Ostatnia edycja:

jurasko

New member
Uważam że skoro światło nie będzie padało bezpośrednio na tv to philips spełnia wszystkie twoje wymagania.Co do przekątnej to ja oglądam 42'' z odległości 2,8m i mi w zupełności wystarczy.Inni mają na tej odległości 47'' i też nie narzekają :)
 

zaki79

New member
Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi. Byłem wczoraj w Euro z kilkoma testowymi filmikami 1080p, które ściągnąłem ze strony polecanej przez kogoś na tym forum. Rewelacyjne materiały do sprawdzenia telewizora (Stronka zawiera próbki HD od wielu producentów TV). Odpaliłem w/w pliki na Philipsie 42", a poźniej na samsungu 6800 46". Powiem szczerze, że zarówno kontrast jak i kolory tego pierwszego są dużo lepsze. Po powrocie do domu zerknąłem jeszcze raz na stronkę i znalazłem w ofercie promocyjnej telewizory o symbolach 6057 i 6067 (odpowiednio 42 i 47"). Są nieznacznie droższe od modelu 6007, ale mają odświeżanie podniesione do częstotliwości 600Hz, nieco mocniejsze 14 W głośniki, jakiś dodatkowy sterownik dźwięku (?) i piąte gniazdo HDMI.

Zmierzyłem też swój aktualny TV (Sharp Quattron 37") i zauważyłem, że wersja 42" ma większy ekran niż cały Sharp razem z obudową. Zaczynam się zastanawiać czy do niedużego pokoju nie wystarczy jednak mniejszy telewizor. Teraz jeszcze sam napisałeś, że masz 42-kę i "robi robotę" ;-). Poza tym to zawsze tysiąc w portfelu więcej :). Cholera.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi. Byłem wczoraj w Euro z kilkoma testowymi filmikami 1080p, które ściągnąłem ze strony polecanej przez kogoś na tym forum. Rewelacyjne materiały do sprawdzenia telewizora (Stronka zawiera próbki HD od wielu producentów TV). Odpaliłem w/w pliki na Philipsie 42", a poźniej na samsungu 6800 46". Powiem szczerze, że zarówno kontrast jak i kolory tego pierwszego są dużo lepsze. Po powrocie do domu zerknąłem jeszcze raz na stronkę i znalazłem w ofercie promocyjnej telewizory o symbolach 6057 i 6067 (odpowiednio 42 i 47"). Są nieznacznie droższe od modelu 6007, ale mają odświeżanie podniesione do częstotliwości 600Hz, nieco mocniejsze 14 W głośniki, jakiś dodatkowy sterownik dźwięku (?) i piąte gniazdo HDMI.

Zmierzyłem też swój aktualny TV (Sharp Quattron 37") i zauważyłem, że wersja 42" ma większy ekran niż cały Sharp razem z obudową. Zaczynam się zastanawiać czy do niedużego pokoju nie wystarczy jednak mniejszy telewizor. Teraz jeszcze sam napisałeś, że masz 42-kę i "robi robotę" ;-). Poza tym to zawsze tysiąc w portfelu więcej :). Cholera.

te 600Hz nic nie daje, pic na wodę

co do Philipsa to weź też pod uwagę, że Ambilight też potrzebuje trochę miejsca na ścianie
 
Napisał Jurasko "Ja zawsze oglądam mecze na "teatrze",bez względu na markę tv.Bardzo dobrze się ogląda.Natomiast filmy nie cierpię oglądać na HD Natural Motion"



U mnie nic takiego nie występuje na samsungu lcd 37A656 w widowiskach na żywo obojętnie jak ustawie tryb 100Hz -min. czy max.Powtórze efektu teatru ,którego nie cierpie u mnie nie ma [przynajmniej ja nie widze]

co to tak właściwie jest ten efekt teatru?
 

zaki79

New member
Efekt teatru to widoczny bardzo płynny ruch na ekranie. Oglądając film masz wrażenie, że oglądasz spektakl w teatrze- stąd nazwa. Oczywiście można to wyłączyć w opcjach telewizora. W/w efekt jest jak najbardziej pożądany w przypadku gdy np. oglądasz sport.
 

emer

Member
Bez reklam
"widoczny bardzo płynny ruch na ekranie"

sorki Kolego, ale mnie trochę tym stwierdzeniem rozśmieszyłeś ;)
Przywłączonym HDNM (hyhy - teatr) i obrazie w ruchu artefaktów nie widzisz ? :D
HDNM to jedna wielka porażka filipsa !
 

Tika

New member
Bez reklam
kwestia przyzwyczajenia, kilka dni oglądania z włączonym HDNM i efektu teatru już nie zauważysz, jak wyłączysz HDNM to obraz wydaje się jakiś zamulony, więc włączasz HDNM i wszystko jest po staremu :)
 

Zielony_M

Member
co to tak właściwie jest ten efekt teatru?

Też się nad tym zastanawiałem ostatnio czy wszyscy dobrze to rozróżniają :-D
Czy efekt teatru to jest zatem płynność ruchu czy "klatkowanie" ?
WŁączony HDMN niweluje "klatkowanie" czyli wprowadza efekt teatru.
Na jakim ustawieniu preferujecie? Na minimalnym jestem w stanie to zaakceptować ale wyżej to już nie, bo artefakty zbyt mnie rażą. Same cuda wokół loga stacji są wystarczające żeby tą funkcję WYłączyć :-/
 

Yacko

Member
Jak wygląda sprawa z brakiem obsługi DTS? Taki materiał jest odtwarzany bez dźwięku czy dźwięk jest konwertowany na stereo? Były gdzieś zapowiedzi o ewentualnym dołożeniu obsługi DTS w nowszym sofcie ?
 
Do góry