Ambilight - jak to jest?

smooth

New member
Mam dwa pytania;
1. Czy jest sens kupować philipsa z ambilight jeśli tv ma stać przy ścianie, a nie na niej wisieć?
2. Czy ściana za LCD w tym wypadku powinna być biała lub co najmniej jasna? U mnie jest pomarańczowa a malować pokoju pod LCD mi sie nie chce.
 

piteremiter

New member
Witaj
Ponieważ nigdy nie byłem specjalnym zwolennikiem podświetlenia Ambilight a od wczoraj świeci u mnie w salonie philips 9664h myślę, że w miarę obiektywnie odpowiem ci na pytanie. Po pierwsze : tv miał u mnie wisieć - jak na razie stoi na szafce i raczej tak juz zostanie, efekt jest super i to że tv nie wisi na wieszaku w niczym nie przeszkadza. W spectra i spectra 2 podświetlenie jest z boków a w spectra 3 dodatkowo z góry więc to że tv stoi na podstawie w niczym nie przeszkadza. Ważne żeby tv nie był zbyt daleko odsuniety od ściany gdyz wtedy efekt bedzie rozproszony. Co do koloru sciany za tv to im jaśniejsze i bardziej neutralne bedzie tło tym efekt z podswietlenia bedzie lepszy. Moja sciana ma kolor bezowo-piaskowy i jest wszystko extra.
pzdr
 

MacVas

New member
piteremiter gratuluję trafnego wyboru i witam w gronie posiadaczy 9664 ;)

Co do ambilight to popieram wszystko co wyżej napisano, a od siebie dodam, że na kolor w jaki była pomalowana ściana za ekranem przestaniesz zwracać uwagę z chwilą pierwszego odpalenia ambilight
 

awujotka

New member
Bez reklam
a ja mogę powiedzieć tylko jedno: po zmianie tv z Philipsa z ambilightem na Sony - jedyna rzecz, której mi brakuje to właśnie ambilight:( No ale póki co to do Philipsa nie wrócę, więc musi być jak powiedzeniu: ciemno wszędzie....
 

smooth

New member
Dzięki za odpowiedzi. Powoli przekonuje sie do "ósemki". Pozostała jeszcze mi kwestia rozmiaru, 42 czy 47 z 3.54m ale na razie mam cyfre+ na zwykłym dekoderze.
 

luigi

New member
Musi być biała ściana!

Uważam że ambilight spełni swoją funkcje lepiej jeśli tv bedzie wisiał i to dodatkowo na białej ścianie.
U mnie tv stoi narazie 10 cm od ściany (kolor zieleń amazońska) i efekt jest do bani!
Nie zgodzę się z tym ze kolor ściany nie ma znaczenia, ja np. nie ważne na jaki kolor sie pali dioda ambilight to uzyskuje tylko odcienie zieleni.
Musi być biała ściana - wtedy jest ambilight!!!
Brak białej ściany- mamy 2 kolorowe lampki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie o ambilight

Słuchajcie a napiszcie ja myślicie jeśli lcd będzie stało na stoliku tylko, a za nim jest biała firanka powiedzmy jakieś 15 cm to jak myślicie będzie wieczorem przy zgaszonym świetle jakis efekt ? Pozdrawiam i czekam na wasze opinie/
lolek
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie podobnie jak u Lolka, telewizor będzie stał na stoliku za którym jest kawałem ściany ok 90 cm, a po obu stronach są okna na których będą rolety no i firmanki :)

W takiej sytuacji Ambilight ma w ogóle jakiś sens? Czy będzie służyć jako lampka? :)
 

bluray

Banned
[1] Płaskość ekranów jest niezwykle efektownym elementem domowego dizajnu.
[2] ambilajt to totalna wiocha. Wstyd mi za Was, że to wspieracie.
Taki "Jeleń na rykowisku". Co to zatem jest "wiocha" ?

Opiszę problem dla białych kołnierzyków po [Marketing i Zarządzaniu] za małe czesne:
- kiedy jako dzieco "wykształciuchów" (lata 60-te) jeździłem wakacjować na wiochę polską to w wynajmowanycj izbach wisiały wszędzie malowidła:
postawny jeleń, min. 2m w kłąbie na tle lasu i ryczy na bagnach.
Znaczy się sex.
Owe malowidła (dziś wiem) utożsamiają ludystyczną / zwierzęcą ciągotę to powialania gatunku. Chwała za to. Jednak standard wypowiedzi graficznej to raczej mało szanowany prymityw.

AmiLight to taka pozostałość "wiochy" w wlelkomiejskich mieszkanach.
A FE WSTYD !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ściana nie musi być biała bo masz duże możliwości sterowania mocą i kolorem podświetlenia. Każdy wybiera wg własnych upodobań - jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki.
 

piteremiter

New member
Widzę, po poście Bluraya że pojawił się nowy wszechwiedzący z monopolem na prawdę ...... cóz , nie bierz tego do siebia ale jak mówi mądre przysłowie "nie kłuc się z głupcem, inni moga nie zauważyc różnicy "
Dla mnie wiocha i to totalna są komentarze tego typu. :hihi:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie cd. w sprawie ambilight

Witam raz jeszcze i ponawiam moje pytanie o wasze zdanie czy w wogóle będzie efekt ambilight jeśli za tv w odległości 10-15 cm będzie biała firana czy to będzie poprostu służyło jako lampka nocna bardzo droga lampka nocna :) POzdrawiam i proszę o wypowiedzi tych co mają taki lcd.
Lolek
 

trops55

Member
lolek126 napisał:
Witam raz jeszcze i ponawiam moje pytanie o wasze zdanie czy w wogóle będzie efekt ambilight jeśli za tv w odległości 10-15 cm będzie biała firana czy to będzie poprostu służyło jako lampka nocna bardzo droga lampka nocna :) POzdrawiam i proszę o wypowiedzi tych co mają taki lcd.
Lolek

Mam za LCD firankę i efekt super. Firanka oczywiście tiulowa, kolory podświetlenia pięknie przenikają przez pofalowaną tkaninę, tworząc ciekawą płaszczyznę. Moim zdaniem o wiele lepiej niż bez firanek.
 

Marnin1

New member
co do jednego to sie zgadzam :) faktycznie jaki by ten ambi nie był to pachnie wiocha i bez urazy bo efekt to i moze jest doskonały ale jak chcemy kolorowe poswiaty to poczekajmy do swiąt i na choince tez beda
ale podkreslam ze to indywidualna ocena i innym moze sie podobac wiec trzeba najlepiej to kupic taki tv przez neta i przez te 10 dni dopuki mozemy zwrócic po prostu zobaczyc czy nam to pasuje
mnie w kazdym bądz razie nie pasuje i uznaje to za rzecz zbedna wole jak tv wisi na scianie np z kamienia ale nie tam zadne swiatełka
 

MacVas

New member
wszystko jest dla ludzi.. jak Ci się nie podoba to wystarczy wyłączyć
nie rozumiem co w tym jest takiego "wiejskiego"

Czy ja wychodzę z tym telewizorem na ulicę i się lansuję?
"Patrzcie! Mam ambilight!"

Skoro ktoś wymyślił tą technologię, to raczej nie po to, aby robiła za oświetlenie choinkowe. Ilekroć trzeba zjechać Philipsa to z miejsca robi się podjazdy pod ambilight. Takie typowe zawistne pisanie miłośników konkurencji.

Chociażby postaw w tych samych warunkach, na kiepskim sygnale z kablówki philipsa z włączonym ambilightem i jakikolwiek inny tv bez tej funkcji, zobaczymy po jakim czasie twoje oczy odczują różnicę i komfort. Zalet jest więcej, ale jak ktoś widzi w tym tylko "choinkę" to co ja się będę rozpisywał.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Marnin1 napisał:
mnie w kazdym bądz razie nie pasuje i uznaje to za rzecz zbedna wole jak tv wisi na scianie np z kamienia ale nie tam zadne swiatełka
A ja bym chętnie nabył tv z ambilightem, ale Philips nie robi plazm. Także musiałem się zadowolić biedaefektem w postaci statycznego podświetlenia ledowego - ma ono jedną zaletę - zmniejsza zmęczenie podczas oglądania tv w zaciemnionym pokoju.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do tropsa 55 ;-)

trops55 napisał:
Mam za LCD firankę i efekt super. Firanka oczywiście tiulowa, kolory podświetlenia pięknie przenikają przez pofalowaną tkaninę, tworząc ciekawą płaszczyznę. Moim zdaniem o wiele lepiej niż bez firanek.
witam dzięki za pomoc tylko napisz mi czy masz podobną sytuację jak u mnie by była. U mnie by stał lcd na stoliku i oddalony byłby mniejwięcej jakieś 15 cm od firanek- chodzi mi o to czy te poświaty od ambilightu faktycznie coś na tych firankach widać ? czy raczej to słuźy jakby lampka która rozświeca boki ekranu? Masz podświetlenie z boku czy też z góry ekranu i czy wieczorem oglądasz zuepłnie przy zgaszonym świetle czy jakieś halogeny czy coś w tym stylu masz włączone w pokoju? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
lolek126 napisał:
Lcd 52'' z podświetleniem po bokach stoi na komodzie na tle okna, ok. 24 cm od firanki. Telewizję wieczorem oglądam bez dodatkowych żródeł oświetlenia.
Jeżeli chodzi o uzyskanie efektu to sam byś musiał to wypróbować. Ja teraz specjalnie dałem większą odległość aby uzyskać szerszy podświetlony plan na tle firanki, ale przy ustawieniu ambilight na dynamiczny. Przy mniejszej odległości uzyskasz mniejszy podświetlony plan coś w rodzaju aureoli. Wybór odległości to indywidualna sprawa, ale i tak efekt jest super. Po wyłączeniu ambilight już nie ma tego komfortu oglądania.
 

piteremiter

New member
Marnin1 napisał:
co do jednego to sie zgadzam :) faktycznie jaki by ten ambi nie był to pachnie wiocha i bez urazy bo efekt to i moze jest doskonały ale jak chcemy kolorowe poswiaty to poczekajmy do swiąt i na choince tez beda
ale podkreslam ze to indywidualna ocena i innym moze sie podobac wiec trzeba najlepiej to kupic taki tv przez neta i przez te 10 dni dopuki mozemy zwrócic po prostu zobaczyc czy nam to pasuje
mnie w kazdym bądz razie nie pasuje i uznaje to za rzecz zbedna wole jak tv wisi na scianie np z kamienia ale nie tam zadne swiatełka

Nie bardzo rozumiem twoje sformułowanie .... hm, co to znaczy że jaki by nie był to pachnie wiochą ?!? Miałeś w domu tv z ambilightem ?? Oglądałeś filmy ?? Co jest wiochą ? To że jest oświetlenie z tyłu i zmienia kolor ? A serie samsunga z obudowa piano-black są wiocha czy nie ?? Wybacz ale sa to komentarze na poziomie dziecka z podstawówki. Ktos wymyśla nowa technologię o takim a nie innym działaniu. Może ci to odpowiadac lub nie - wolny wybór. Nawet będąc klientem philipsa masz możliwość korzystać z tego efektu lub go wyłączyć. Ja używam go tylko wieczorem kiedy wrażenia są extra. W ciągu dnia jest wyłączony bo mało co widać.
Teraz powinieneś napisać że podświetlane piloty do tv lub dvd to też wiocha i szpan !!! Przeciez mozna je wymacac w ciemności lub zapailić lampę. Może trochę więcej zastanowienia przed pisaniem postów ?? No i troche wiecej tolerancji tez by nie zaszkodziło. Pzdr
 

Marnin1

New member
piteremiter napisał:
Nie bardzo rozumiem twoje sformułowanie .... hm, co to znaczy że jaki by nie był to pachnie wiochą ?!? Miałeś w domu tv z ambilightem ?? Oglądałeś filmy ?? Co jest wiochą ? To że jest oświetlenie z tyłu i zmienia kolor ? A serie samsunga z obudowa piano-black są wiocha czy nie ?? Wybacz ale sa to komentarze na poziomie dziecka z podstawówki. Ktos wymyśla nowa technologię o takim a nie innym działaniu. Może ci to odpowiadac lub nie - wolny wybór. Nawet będąc klientem philipsa masz możliwość korzystać z tego efektu lub go wyłączyć. Ja używam go tylko wieczorem kiedy wrażenia są extra. W ciągu dnia jest wyłączony bo mało co widać.
Teraz powinieneś napisać że podświetlane piloty do tv lub dvd to też wiocha i szpan !!! Przeciez mozna je wymacac w ciemności lub zapailić lampę. Może trochę więcej zastanowienia przed pisaniem postów ?? No i troche wiecej tolerancji tez by nie zaszkodziło. Pzdr

a jakaz jest Twoja tolerancja???? ja tylko wyrazam swoją opinie ze to wiocha i tyle .. niektórym kobietom podobaja sie rózowe paznokcie a dla mojej to wiocha ... nie bede juz komentował tego postu bo widze ze tylko wpływa to na flustracje innych
kazdy ma swój sposob postrzegania swiata
 
Do góry