Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

accu

New member
Bez reklam
Na zagranicznych forach wielu ludzi wykonało tzw. downgrade, więc można na pewno. Ja się nad tym zastanawiam, bo mi nowa aktualizacja rozwaliła funkcję dynamicznego podświetlenia, która wcześniej działała bardzo dobrze. Ciekaw jestem jak to ma się do gwarancji. Postaram się zbadać temat.

Witam uprzejmie,
Jak bym tego tematu nie przerabiał praktycznie to bym o tym nie pisał , że można .
Jeżeli wgrasz stary soft z sukcesem , to oczywiście ,że nie tracisz gwarancji.
Nie będę się powtarzał , dlatego nie opiszę jeszcze raz procedury wykonania wgrania
starszej wersji softu . Jest ona stosunkowo prosta , tylko trzeba uważać na prawidłowość
i kolejność wykonywanych czynności .Opisałem ją w wątku o serii telewizorów Philips 8007 na
rok 2012.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Moje 99,9% pewności, to brak możliwości wgrania starszego oprogramowania sposobem standardowym. Nie biorę pod uwagę "grzebania" i kombinowania, bo chyba nikt kto kupił ten telewizor, by się na to nie zdecydował.

Witam uprzejmie,

Nic nie trzeba "grzebać" i kombinować , tylko trochę mieć wiedzy . Nikt przecież nie chce świadomie zepsuć
telewizora , a nie wiedza czasem kosztuje , więc lepiej ją mieć.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Byłoby miło, gdybyś podał chociaż odnośnik do odpowiedniego postu, bo wertowanie 176 stron może trochę zająć.
Witam uprzejmie,

Lenistwo nie popłaca i dlatego w 100% nie podam odnośnika do odpowiedniego postu.

Zresztą Ty wszystko wiesz najlepiej , więc w tym błogim przeświadczeniu Ciebie zostawiam .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

JohnLenin

New member
Czy nie denerwuje Was, że belka informacyjna(dość spora, 6007) w czasie zmiany programów umiejscowiona jest na górze ekranu, jak dla mnie wolałbym, żeby była na dole.
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza. Podoba mi się, że przy szybszym zmienianiu kanałów pokazuje po kolei następne kanały.
 

rys1153

New member
wypalony PIXEL

wczoraj znalazłem wypalony pixel w 47 pfl 6907k/12,kupiłem go 02.10.2012r i już go trafia szl..g.napisałem do philipsa co mam w takim wypadku robic może wczesniej dostane odpowiedż na forum,czy to podlega gwarancji,i jak to z tym jest ,czy muszą być trzy pixele/obiło mi sie takie stwierdzenie o uszy/,wypalone?czy w warunkach gwarancyjnych to pisze,czy to tajemnica handlowa do póki to nie wyjdzie odpiszcie.
 

DaRcO

Banned
Pojawiło się oświadczenie na forum Philipsa w sprawie HDNM
47pfl6877t - Strona 23

Otóż Philips twierdzi że ostatnio robili testy, porównując z innymi markami i mankamenty zgłaszane przez użytkowników serii 2012 występują też u konkurencji... Twierdzą że w niektórych aspektach jest porównywalnie a w kilku tv Philipsa przewyższają inne marki, po zastosowaniu kompensacji ruchu. Reszta w przetłumaczonym linku.
Generalnie stwierdzili że jeszcze będą pracować nad tą sprawą i prawdopodobnie można spodziewać się poprawek w przyszłych aktualizacjach.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
otrzymałem takie info od Philipsa

Szanowny Panie,


Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips
oraz wybór telewizora naszej marki.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że przekazaliśmy uwagi do
działu technicznego,
które będą uwzględnione podczas tworzenia nowej wersji aktualizacji
oprogramowania.
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
Chcielibyśmy zapewnić, że uwagi i odczucia naszych Klientów są dla nas
bardzo cenne i powalają nam na poprawianie
jakości i funkcjonalności oferowanych produktów.

W razie dodatkowych pytań lub niejasności pozostajemy do Pana
dyspozycji.

Zobaczymy jak to się przełoży w praktycznych realiach...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ogólnie całego softu że jest skopany. Widać że wiedza o wszystkim. Ciekawe tylko czy będzie jakaś sensowa reakcja w tej kwestii z ich strony
 

jurasko

New member
Pojawiło się oświadczenie na forum Philipsa w sprawie HDNM
47pfl6877t - Strona 23

Otóż Philips twierdzi że ostatnio robili testy, porównując z innymi markami i mankamenty zgłaszane przez użytkowników serii 2012 występują też u konkurencji... Twierdzą że w niektórych aspektach jest porównywalnie a w kilku tv Philipsa przewyższają inne marki, po zastosowaniu kompensacji ruchu. Reszta w przetłumaczonym linku.
Generalnie stwierdzili że jeszcze będą pracować nad tą sprawą i prawdopodobnie można spodziewać się poprawek w przyszłych aktualizacjach.

Ci na angielskim forum to mają klawe życie z tym wsparciem .
U nas też pojawił się na chwilę "Lizzarazu" z ramienia Philipsa.Zaledwie parę postów i znikną jak kamfora.Szkoda !
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Jeśli masz na mysli vertical banding, czyli pionowe pasy zauważalne np podczas oglądania meczy piłkarskich to...NIE nie uporał sie bo ja mam takowy defekt...
 

R-X

New member
Mój pierwszy post na forum wiec wszystkich witam serdecznie :)

Kupiłem sobie 6907 i póki co, to nie wiem czy się nazwać posiadaczem szczęśliwym czy nieszczęśliwym. Pierwsze wrażenie - KOSZMAR! Obraz sztuczny, przejaskrawiony, wybuchy w filmach akcji wyglądały jak rodem z Quake2. Po doświadczeniach z monitorem PC Philipsa (na początku równie koszmarny obraz, ale ustawieniami dało się wszystko zniwelować) postanowiłem dać mus szanse. Na szczęście styl "Film" okazał się znośny i od niego zacząłem zabawę. Po kilku dniach prób doszedłem do takich ustawień:

Kontrast funkcji Backlight: 27

Czemu tak niski? Otóż próbowałem dociec dlaczego po ustawieniu "Dynamicznego podświetlenia" na "Najlepsze zasilanie" mam głęboką czerń, której na początku nie mogłem uzyskać wyłączając tę funkcję. Słowo "podświetlenie" kojarzyło mi się z "jasnością", która w monitorach PC jest zwykle związana z podświetleniem matrycy, a tu niespodzianka, bo zjechanie ową "Jasnością" w menu "Zaawansowane" do minimum wcale nie poprawiało czerni, a owa "jasność" wcale nie odpowiadała za zmianę podświetlenia. Wyszło mi na to, że za podświetlenie i głębokość czerni odpowiada nie "Jasność" a właśnie "Kontrast funkcji Backlight". Natomiast odpowiednie dobranie "Jasności" i "Kontrastu Backlight" pozwala cieszyć się przyzwoicie głęboką czernią i dobrze widocznymi odcieniami szarości.

Kolor: 60
Ostrość: 3 (im wyżej tym obraz staje się bardziej "ziarnisty" od "piasku" po gruby "żwir")
Redukcja szumów: Wył (wstępnie: włączenie wg mnie niczego wielkiego nie wnosi)
Zmniejszenie usterek MPEG: Wył. (włączenie wywołuje duchy ciągnące się za ruchomymi obiektami!)

Pixel Precise HD:
HD Natural Motion: Wył. (ładnie to nazwaliście "teatrem" - w filmach koszmar, w sporcie nie wiem, bo jeszcze nie oglądałem np. meczu na TVP1 w HD)
Clear LCD: Wył. (to nie wiem co robi, nie zauważyłem jeszcze róznic)
Ostrość zaawansowana: Wył. (znowu zjawisko "piasku" lub "żwiru")
Kontrast Dynamiczny: Wył. (w filmach za bardzo "razi", nawet gdy jest na minimum)
Dynamiczne podświetlenie: Wył. (mnie zmiany jasności denerwują, choć Philips robi to dość łagodnie - widziałem gorsze TV)
Wzmocnienie Kolorów: Wył. (wydaje mi się, że wzmocnienie warto włączać tylko przy włączonym "teatrze", bo inaczej przeszkadza)

Zaawansowane:
Czujnik światła: Wył. (jeszcze nie wiem co to robi)
Gamma: -1 (lekko poprawia odcienie szarości przy niskim Kontraście Backlightu)
Temperatura koloru: Własne

Osobista temperatura: (WRRR!!! Wkurza mnie, że jest to ustawienie "globalne" dla wszystkich stylów obrazu i nie da się do każdego stylu dobrać własnego zestawu kolorów!)

Czerwony: 127
Zielony: 84 (być może nieco zjadę z zielonym)
Niebieski: 67

Taki ciepławy. Do czego służą ustawienia "BL"? Wstępnie ustawiłem +3/0/-2

(...)

Kontrast Video: 100
Jasność: 50 (no właśnie - jasność to jednak nie jest podświetlenie matrycy)

I jeszcze jedno - pisaliście o pasach pionowych lub pasach na jakimś ciemniejszym kolorze. Ale dlaczego oglądając reklamy na TVP1HD na białym tle (wiele reklam ma takie tło) widzę regularne poziome pasy mające jakieś 3cm szerokości? Co ciekawe mam wrażenie, że tych pasów nie ma na TVP2, który jest zdaje się SD a nie HD.

W sumie filmy na powyższych ustawieniach ogląda się świetnie. Natomiast gorzej ogląda się np. Wiadomośc na TVP1, a co do sportu to jeszcze nie wiem. Prawdopodobnie do tego typu audycji stworzę jakiś styl "teatralny" z "zimnym" odcieniem kolorów.

Menu to faktycznie koszmar. A zupełnym skandalem jest "Guide" - mam w kuchni mały TV Sony i ciągle jestem w szoku, że Philips po wciśnięciu "Guide" przestaje odtwarzać dźwięk i obraz (sony wyświetla obraz z dźwiękiem w małym okienku), mogli chociaż dźwięk audycji zostawić, a już pal licho obraz. Może wszystko dlatego, że Philips nie stosuje PiP, z drugiej strony ów Sony PiP też nie ma...
 

europa777

New member
R-X, ciekawe ustawienia, ja od siebie dodam, że po wielu wielu próbach na ten czas najlepiej wyglądają u mnie ustawienia Jurasko, mimo, że mam 47 a nie 42 cale, także z tego miejsca dzięki Jurasko za ich udostępnienie
 
Do góry