Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

ElTomeko

New member
Dzisiaj dzwonili do mnie z serwisu z Radomia bo oddałem tam swojego pfl6007 na banding...Pan z serwisu twierdzi ze na dzień dzisiejszy nie moga z tym nic zrobic i generalnie sprawa Bandingu i brudnych matryc DSE jest zgłoszona phlipsowi..tak wiec niestety trzeba sie pogodzic z takimi niedoskonałościami...

Aha ważne dla tych co pytali czy mozna wgrac stare oprogramowanie na nowe...Człowiek z serwisu twierdzi ze tak i nawet sam mi proponował ze moze mi je wgrac jezeli chce.
 

Tika

New member
Bez reklam
Zależnie czy Twoje oczy nie są wrażliwe na aktywne 3D w 7007 (Samsung), bo pozostałe dwa to pasywy (LG).

Jeżeli 3D nie ma znaczenia, to wyboru dokonywałbym w sklepie, po zestawieniu matrycy Samsunga z LG i wtedy wybrałbym co mi bardziej odpowiada w 2D.

6007 ma 400 hz, 2x10w głosniki, 4hdmi, 3usb, 4 okulary pasywne

6907 ma 600 hz i mocniejsze głośniki 2x14w, pasyw z 4 okularami

7007 ma 800 hz i głośniki 2x20, 5 hdmi, 1 para aktywnych okularów 3D

Jeżeli ta sama cena i pragnienie aktywnego 3d to 7007

@Tika - szkoda że tych modeli nie idzie kupić w Polsce,.. poza 42"6877 - którego wyszperałem na Allegro, jako jedynego sprzedawce za 3855 pln notanio.pl :: pfl6877 :: oferty z aukcji, porównywarek cen i ogłoszeń
Ten tv ma ambiligth spektra 3, więc 3 krawędzie led i jeśli to pilot radiowy a nie IR, to warty zastanowienia.
Szkoda że już kupiłem, bo ostatnia sztuka byłaby teraz moja a tak komuś wystawiam gratkę. :)

Ten co kupi niech zamelduje!? :)

Ot. do krzykaczy na włączanie tv - nowsze oprogramowanie rozwiązuje definitywnie ten problem.

faktycznie ten 6877 jest ciekawy i z tego co jest na stronie Philipsa to model przeznaczony m.in. na Polskę, na Ceneo jest już poniżej 3600zł, niestety w UK niedostępny oficjalnie, a domownicy by mnie "zatłukli", że znowu zmieniam TV :)
 

ślizó

New member
Kurz opadł.

Przyzwyczaiłem się do podświetlenia, nie jest źle. Mam 2 rodzaje ustawienia dla trybu nocnego, jeśli ktoś będzie zainteresowany to je mogę spisać.

Ogląda się, gra się przyjemnie, ambilight robi robotę (nie muszę zapalać dodatkowej lampki).
Menu nie jest takie znowu wolne, a po ustawieniu TV też się w nim tyle czasu nie spędza (nie mam telewizji więc nie używam guide'a).

Z perspektywy czasu dla mnie big + za brak powidoków, bo lubię zostawić sobie włączony TVik jak coś jeszcze dogrywam przed seansem/sesją grania.


Pozdrowienia
 

DaRcO

Banned
No proszę jest na Ceneo model 6877 a wczoraj w nocy mimo kilkukrotnych ponowień odświeżeń nie pokazywało mi go.

Chyba opylę w rodzinie mojego i kupie wersje z Ambi spectra 3.
Ciekawe czy Kiki ma tą wersje też...:)
 

ElTomeko

New member
WojtR - o tych brudnych matrycach to pisał juz Harpo i pokazywał na swojm przykładzie jak to wyglada, zauważalne na jednolitym tle w ruchu pionowym, musi byc to tło kolorowe bo na czarnym i białym niedostrzegalne, takie jakby zabrudzenia i smugi jakby ktos pobrudził matryce...
 

Zielony_M

Member
DaRco:
wstaw h.t.t.p:// -> download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6877k_12/42pfl6877k_12_pss_pol.pdf

Czyż to nie szczotkowane amelinum?
Czy ze specyfikacji czegoś może mu brakować? Da radę jakoś sprawdzić jaką matrycę do niego pakują, oraz zweryfikować po numerze seryjnym datę produkcji?

Zdaje się, że ciekawa opcja zamiast 47'ki 6007/6067. Co sądzicie?
3500/3600 na ceneo.
 
Ostatnia edycja:

Rosak

New member
Witam, powiedzcie mi, co zrobic, ze z kompa obraz na ekranie byl na pelny rozmiar? bo teraz mam delikatna ramke czarna dookola ekranu udostepnionego z kompa... moj tv: 42 pfl 6007, pomocy
 

DaRcO

Banned
@Zielony - Dzięki! Ja tu wertuje witrynę Philipsa a tam o tym modelu zapomnieli a wystarczyło wrzucić w Google.
No wygląda na szczotkowane aluminium i biały pilot - moje marzenie, bo czarny nieczytelny po ciemku irytuje mnie na maxa.

Matryce ma na pewno od LG, bo pasyw a od dat produkcji jest tu specjalista accu, ale nic nie chce więcej rzeknąć.

Tv ma 600 hz, 5 hdmi i 2x14, czyli mocniejsze głośniczki.
No i najważniejsze spectra 3 - czemu ja się pośpieszyłem z kupnem 6007 grrr! ;-)
 

ElTomeko

New member
Rosak - w ustawieniach karty graficznej masz opcje skalowania obrazu i tam jest taki suwak który trzeba przesynąc i ekran Ci sie wypełni.
 

Zielony_M

Member
Pozostaje ufać, że matryca w 6877 jest na przynajmniej takim samym poziomie co 6007 :)
Ktoś natrafił na jakieś testy/fora zagr., bo rozumiem że to całkowity świeżak na naszym rynku?
 

sanmar

New member
Pozostaje ufać, że matryca w 6877 jest na przynajmniej takim samym poziomie co 6007 :)
Ktoś natrafił na jakieś testy/fora zagr., bo rozumiem że to całkowity świeżak na naszym rynku?

Koledzy, dla mnie to wiadomość dnia !!!
Codziennie śledzę na Google hasło 42PFL6877K, i już zacząłem tracić nadzieję, że będzie na polskim rynku.
Niektórzy nawet pisali, że Philips Polska oficjalnie im odpowiadał, że model nie jest i nie będzie dostępny w polskiej dystrybucji (nawet kiki się zapierał, że nie będzie :). A tu od dzisiaj na Ceneo w cenie już od 3570 PLN!

Podobnie jak kolega kono32 z wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/90094-philips-42pfl6877k-9.html byłem gotów już jechać na Słowację do Electroworld w Bratysławie aby go mieć.
Kono32 dał dużo zdjęć pod tym wątkiem, warto zobaczyć.

Różnice serii 6877K vs 6007K znam już od dawna na pamięć:
Ambilight: 3-stronny (a nie 2-stronny)
Pilot: 2-stronny z klawiaturą QWERTY i żyroskopem
Głośniki: 2x14W (a nie 2x10W)
HDMI: 5 sztuk (a nie 4 sztuki)

Pozdrawiam,
MS
 

DaRcO

Banned
DaRcO: skąd info, że do tego modelu jest biały lotnik?
sanmar: coś o obudowie Ci wiadomo? Celujesz w 42 czy 47?

Z linka, którego sam mi podrzuciłeś (tam są fotki pilota) - prawdopodobnie biały pilot jest na funkcjach tv a czarny na klawiaturze od spodu, albo są dwie wersje. :D

@sanmar - nom wiadomość dnia, bo wytropiłem model w nocy na Allegro a potem rano Tika na Ceneo, bo pewnie właśnie wrzucili nowe stany magazynowe. :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry