Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

emer

Member
Bez reklam
link powyżej + no comprende co tam pisze ?
"for the Nordics ONLY" - zakładając że nie jesteś "nordic", to jeeednak nie dla Ciebie ;)
 

dejfjoe

New member
Oprócz pytania o wypalony piksel, mam jeszcze jedną dziwną przypadłość. Manowicie, kiedy podłączyłem laptopa przez VGA wszystko jest na TV opóźnione. Taki bardzo widoczny input lag. To samo po podłączeniu laptopa przez HDMI. Co dziwne po podłączeniu konsoli, Xboxa 360 przez VGA wszystko działa pieknie, żadnych opóźnień. Do mojego starego LCD Samsunga laptop był podłączony przez VGA i wszystko śmigało super, beż żadnego opóźnienia. Jakieś pomysły jak to wyeliminować?
 
Ostatnia edycja:

lolek44

New member
Powtarzam pytanie może ktoś zasugeruje czy powieszenie na wieszaku ultraslim 1.5 cm od ściany nie będzie za blisko dla Ambilighta.?

Pozdrawiam Lolek44
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
moim zdaniem będzie za blisko. To znaczy efekt będzie słabszy :p. Na pewno będzie to i tak lepsze nić totalny brak ambilight:)
 

markaw_70

New member
pomóżcie !!!

mam 55pfl6007 i duży problem z wifi, znajduje sieć ale nie chce się podłączyć. Wybierałem auto IP i nic. Stałe IP nie można wyedytować, parametry nie poświetlają się. Mam linksys WAG200G. Podobno musi być wyłączone AP isolation, ale ten ruter nie ma takiego parametru żeby go wyłączyć/włączyć.

może macie jakiś pomysł.
 

martinoo

New member
Markaw, tak się składa, że dzisiaj przyszedł do mnie ten sam TV i miałem ten sam problem... z tym samym routerem :)

Musisz wejść na stronę swojego routera do administracji, wejść w zakładkę wireless, potem wireless security, wybrać np WPA-Personal i TKiP. Potem pozostaje wpisać hasło w TV i powinno śmigać ;)

No właśnie, przyjechał dzisiaj wkońcu TV, i jestem pod ogromnym wrażeniem, głównie obrazu. Trochę przy nim posiedziałem, ale to trochę za krótko żeby go dobrze ogarnąć. A mój tato już chce, żeby go uczyć obsługi :O Nie zdążyłem jeszcze nawet podłączyć XBOXa i go sprawdzić, ale na to jutro przyjdzie czas. Spodobało mi się 3D, tylko materiał musi być dobry. Konwersja z 2D na 3D nienajgorsza, ale zdecydowanie odbiega od ideału ;)

I jeszcze ambilight, zdecydowanie polubiłem, ciekawy efekt, który dodaje smaczku niezwykłemu obrazowi. No i.. rodzice przyznali, że mieli bezpodstawne awersje do Philipsa :D
 
Ostatnia edycja:

graphia

New member
Hej. Nie wiem czy to sprawka telewizora czy dekodera Vectry ale przy obrazie HD mam niezbyt płynny ruch.... przy szybkim ruchu obraz się zacina no i druga sprawa także przy HD - np. przy napisach powstaje "pikseloza" o co chodzi? TTTM? czy to może mój błąd w ustawieniach czegośtam?
 

miet55

Member
Bez reklam
Po kilku dnach zabawy mam już dosyć tego TV!!! Zwiechy, restarty etc. A teraz do rzeczy...
Korzystam z Modułu Conax Neotion CAM + karta Smart HD (TNK)
Wczoraj zauważyłem, że na kanałach TVP2 HD i Polsat HD (dostawcą jest Polsat 12,265V) nie idzie nic nagrać i korzystać z Timeshifta. Podczas korzystania z tych funkcji TV się restartuje i zawiesza. Wczoraj zmieniłem oprogramowanie, aczkolwiek nie wiem czy na poprzednim działo się tak samo. Chciałbym powrócić do poprzedniego softu ale niestety nie mam, może ktoś pomoże w zdobyciu. Czytałem, że idzie wgrywać starsza wersję oprogramowania. To na tyle, następne buble tego TV w kolejnych postach, za jakiś czas :) PROSZĘ O POMOC !!!
 

europa777

New member
Hej. Nie wiem czy to sprawka telewizora czy dekodera Vectry ale przy obrazie HD mam niezbyt płynny ruch.... przy szybkim ruchu obraz się zacina no i druga sprawa także przy HD - np. przy napisach powstaje "pikseloza" o co chodzi? TTTM? czy to może mój błąd w ustawieniach czegośtam?

To są właśnie niedoskonałości HDNM. Bo zakładam, że masz to włączone.
 

miet55

Member
Bez reklam
wczoraj pobierając aktualizację zainstalowała mi się z końcówką... 082, dziś patrzę i jest na stronie Philipsa 081
Pobrałem ale nie chce mi zaktualizować, wychodzi na to że niższe wersje TV odrzuca.
 
Do góry