Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

jurasko

New member
Witam
Zamówiłem wczoraj model 42pfl6007k i mam pytanie do Was .... chciałbym Sobie jeszcze kupić kabel hdmi , z tego co się zorientowałem są różne kable , będąc laikiem w temacie proszę o pomoc w kupnie odpowiedniego kabla i porady na przyszłość ... jaki kabel kupić ?
Po drugie ... testował ktoś tuner satelitarny wbudowany w ten TV ? to tuner HD ?

Co do kabla to mam ten i sobie chwalę Da Vinci HDMI HD8PIF v1.4 3D R-Audio 2,0m plaski (2726862940) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

janko2

New member
Trochę z innej beczki: czy te telewizory można powiesić na dowolnym wieszaku? Nawet typu SLIM? Np. 5mm od ściany? Bo w przypadku powieszenia, z tyłu musi zmieścić się jeszcze podstawka z głośnikami...

Jaki ewentualnie polecacie? Nie potrzebuję żadnej regulacji, więc sądzę, że jakiś najtańszy wystarczy...
 

szczuro

New member
Trochę z innej beczki: czy te telewizory można powiesić na dowolnym wieszaku? Nawet typu SLIM? Np. 5mm od ściany? Bo w przypadku powieszenia, z tyłu musi zmieścić się jeszcze podstawka z głośnikami...

Jaki ewentualnie polecacie? Nie potrzebuję żadnej regulacji, więc sądzę, że jakiś najtańszy wystarczy...
solidny ii dobrze wykonany, oczywiscie mozna dostac w nizszej cenie
VOGELS - UCHWYTY DO PLAZM I MONITORW LCD, WINDY DO PROJEKTORW, UCHWYTY DO GONIKW AUDIO, AKCESORIA AUDIO-VIDEO
 

janko2

New member
Ten jest już średnonio Slim (24mm). BYwają nawet ok. 4mm.
Czy masz konkretnie PFL6007 powieszony na tym wieszaku co proponujesz?

Bo w tym TV jest głośnik w podstawie, i w razie powieszenia jest jakoś składany za TV (tak mi się wydaje), i nie wiem jakie jest minimum odstawania od ściany, aby się tam zmieścił ten głośnik...
 

MCR

New member
Ten jest już średnonio Slim (24mm). BYwają nawet ok. 4mm.
Czy masz konkretnie PFL6007 powieszony na tym wieszaku co proponujesz?
Wprawdzie mam 6907, ale już przy 24mm widzę różnicę pomiędzy ambilight na wieszaku a na podstawce (miałem odległość 4cm). Moim zdaniem przy 4mm efekt będzie bardziej niż słaby.
 

janekm1

New member
Czy działa wam w iPla TV kategoria "Dla Dzieci" ? U mnie wszystkie kategorie działają za wyjątkiem właśnie tej... a bardzo mi na tym zależy. Cały czas się "ładuje" i nic się nie dzieje...
 

przemo73

New member
Bez reklam
W jednej z elektrosieci pojawił się model 47PFL6067. To ten z wyglądem 6007 i CMR 600MHz.
No proszę, a miało ich nie być w dystrybucji. Zresztą na polskiej stronie Philipsa nie ma takowych.
Ciekawostka, jest w tej samej cenie co 6007.
 

marioking

Member
Ten jest już średnonio Slim (24mm). BYwają nawet ok. 4mm.
Czy masz konkretnie PFL6007 powieszony na tym wieszaku co proponujesz?

Bo w tym TV jest głośnik w podstawie, i w razie powieszenia jest jakoś składany za TV (tak mi się wydaje), i nie wiem jakie jest minimum odstawania od ściany, aby się tam zmieścił ten głośnik...

Nie wspominajac o takim detalu jak podlaczenie neta kablem? Przy prostopadłym wyjściu nawet z kątowym kablem potrzeba chyba ze 2cm luzu.
 

Szoszon

New member
Witam
Chciałbym zapytać o dlna , czy ktoś to używa w swoim TV ?
U mnie działa ... jednak mam mały problem .. nie odtwarza filmów 3D ... też tak macie ?
 

Szoszon

New member
Mam wersję 6007 , uruchomione dlna nie z kompa , ale z serwera Nas poprzez program minidlna , jednak wszyscy twierdzą że niedziałanie filmów 3d nie jest winą serwera a że wina leży po stronie odbiornika :)
I co tu jest prawdą ?
 

MCR

New member
aprawdz puszczajac film z kompa. Nie sadze aby 6907 roznil sie tak bardzo od 6007. Mozesz jeszcze wyjasnic co rozumiesz przez brak mozliwosci ogladania 3D? Nie ma obrazu, polobrazy nie nakladaja sie, cos sie zacina?
 

szczuro

New member
W jednej z elektrosieci pojawił się model 47PFL6067. To ten z wyglądem 6007 i CMR 600MHz.
No proszę, a miało ich nie być w dystrybucji. Zresztą na polskiej stronie Philipsa nie ma takowych.
Ciekawostka, jest w tej samej cenie co 6007.

jest na polskiej stronie
47PFL6067K/12 Philips 6000 series Telewizor LED Smart 47PFL6067K 119 cm (47") Easy 3D DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra 2 i Pixel Precise HD - Philips Support

ja kupowalem tutaj emarkt24.com: Haushaltsgerte, TV&Video, PC&Multimedia, Car-Hifi, Audio, Navigation, optische Gerte Onlineshop - PHILIPS 47PFL6007K/12
asprzedawca sam zaproponowal model 6067 w miejsce 6007, oczywiscie sie zgodzilem, tylko 40 dni temu cena byla nizsza/obecnie kosztuje 1199, wczesniej 989/
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli taka sama cena będzie jak 6007 to brać 6067 jeśli droższy to moim zdaniem nie ma sensu bo te 200Hz nic nie daje :) a jeśli by coś miało dać to jedynie mocniejszy efekt teatru
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla tego jeśli bardzo zbliżona cena praktycznie ta sama to brać :) no jeśli ktoś nie posiada kina parę wat więcej się przyda i podpina wszystko pod tv to i te jedno wejście HDMI więcej też się przyda :) bo tylko tym 600Hz bym się nie kierował hehe:)
 
Do góry