Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

tesla2015

New member
Jeśli chodzi o problem przesłuchu 3D, ktoś próbował ustawić lokalizacji = sklep, nie lokalizacji = domu?
Testowałem takie 6550/88 w sklepie i 3D pracował prawie OK, dużo lepiej niż w moim telewizorze w domu. Kiedyś te same okulary (PTA507) i same pliki 3D. Sam firmware, ale nie pamiętam, aby sprawdzić, jaki tryb lokalizacji.
Przepraszam za mój polski, jestem z Rumunii, używam google translate :)
 
Ostatnia edycja:

Ziewnik

New member
Po rozmowie z Philipsem, podpowiedziano mi, że tv włączył się w tryb "deep sleep" i żeby odłączyć go na jakiś czas (nie wiem jaki) od zasilania. Ktoś, coś?
 

miczusiek7

New member
Mam już dość tego tv. Mowa o 55pft6550. Dobrze ze mam możliwość oddania. Najbardziej wpienia mnie to jak podłączam dysk pod USB i musze po 5x od nowa film włączać bo albo dźwięku nie ma,albo obrazu, albo laguje.plik to zwyczajne. mkv. Jak juz się odtworzy poprawnie to przy każdym wciśnięciu pauzy robi się to samo. (nie to nie wina dysku) ;) jutro oddaje i biorę chyba sony kdl55w809c.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Jeśli chodzi o problem przesłuchu 3D, ktoś próbował ustawić lokalizacji = sklep, nie lokalizacji = domu?
Testowałem takie 6550/88 w sklepie i 3D pracował prawie OK, dużo lepiej niż w moim telewizorze w domu. Kiedyś te same okulary (PTA507) i same pliki 3D. Sam firmware, ale nie pamiętam, aby sprawdzić, jaki tryb lokalizacji.
Przepraszam za mój polski, jestem z Rumunii, używam google translate :)

Czesc tesla pisalismy te emile. Dobre spostrzezenie z tym trybem sklep jak wroce do domu to sprobuje z tym sklepem

AKTUALIZACJA:

TRYB SKLEPU NICZEGO NIE WNOSI 3D NADAL JEST DO D*PY
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Mam już dość tego tv. Mowa o 55pft6550. Dobrze ze mam możliwość oddania. Najbardziej wpienia mnie to jak podłączam dysk pod USB i musze po 5x od nowa film włączać bo albo dźwięku nie ma,albo obrazu, albo laguje.plik to zwyczajne. mkv. Jak juz się odtworzy poprawnie to przy każdym wciśnięciu pauzy robi się to samo. (nie to nie wina dysku) ;) jutro oddaje i biorę chyba sony kdl55w809c.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Zainstaluje aplikację VLC i nie będziesz miał problemów ja tak zrobiłem wszystko działa jak złoto odtwarza z dysku bez problemu kazdy film nie tylko .mkv z pauzą nie ma problemu wzbudza dysk po każdym przełączeniu na Video VLC i ruszą od strzała
 

bartson2

New member
Z tymi napisami to tak różowo nie jest. Ja mam genesis/1channel/Icefilms. O ile liczba filmów jest spora to w większości przypadków są to filmy znane od lat.Druga sprawa równie irytująca to sytuacja kiedy mam na liscie 30 serwerów z danym filmem i większość nie działa albo wpisać trzeba kod captcha. Jak juz sie znajdzie film to wyszukiwanie napisów trwa z 10 minut. Jakoś ten automat u mnie sie nie sprawdza. NapiProjekt z reguły nie wyszykuje nic, OpenSubtitles jeszce najlepiej wychodzi. Pozatym w większosci przypadków pliki z filmami maja nazwy kompletnie nie związane z tytulem filmu np v.mp4 i trzeba samemu wpisać nazwę w wyszukiwarkę

U mnie przy filmach na genesis z napisami nie ma problemu. Oczywiście nie licząc świeżynek w stylu nowy Bond.
Tak przy okazji to czemu Tobie działa Icefilms a mi nie?
 

tesla2015

New member
Czesc tesla pisalismy te emile. Dobre spostrzezenie z tym trybem sklep jak wroce do domu to sprobuje z tym sklepem

AKTUALIZACJA:

TRYB SKLEPU NICZEGO NIE WNOSI 3D NADAL JEST DO D*PY

Dziękuję za test Mik i miło cię widzieć na tym forum też. Moja żona nie pozwala mi grać z jej TV już :). Miejmy nadzieję, że nowe firmware będzie go rozwiązać.
 

jarekjaszewski

New member
Chyba producent zrozumiał, że telewizor nie jest doskonały - spadły ceny modelu 50PFH6550/88 o ponad 10%

Nie wiem tylko czy się z tego cieszyć.

PS. Jestem przed zakupem telewizora - ale ten wątek dość mocno od miesiąca mnie odwodzi od mojej decyzji :-/
 

mik61

New member
Chyba producent zrozumiał, że telewizor nie jest doskonały - spadły ceny modelu 50PFH6550/88 o ponad 10%

Nie wiem tylko czy się z tego cieszyć.

PS. Jestem przed zakupem telewizora - ale ten wątek dość mocno od miesiąca mnie odwodzi od mojej decyzji :-/

Powiem Ci tak YT zdechł po ostatniej aktualizacji tzn ze czasem brak obrazu jest dzwięk, pomaga restart TV nie na 30 min czy minutę tylko wyłączyć i włączyć i działa, odtwarzać z USB możesz za pomocą aplikacji VLC MXplayer itd. więc też większego problemu nie ma Wifi zgubił mi 1 raz odkąd go mam to jakieś 5mc, 3D leży na łopatkach jeśli nie zależy ci szczególnie na 3D to dobry TV jeśli chcesz 3D kup pasywa (dla mnie wygodniejszy)
 

pawelik2015

New member
Powiem Ci tak YT zdechł po ostatniej aktualizacji tzn ze czasem brak obrazu jest dzwięk, pomaga restart TV nie na 30 min czy minutę tylko wyłączyć i włączyć i działa, odtwarzać z USB możesz za pomocą aplikacji VLC MXplayer itd. więc też większego problemu nie ma Wifi zgubił mi 1 raz odkąd go mam to jakieś 5mc, 3D leży na łopatkach jeśli nie zależy ci szczególnie na 3D to dobry TV jeśli chcesz 3D kup pasywa (dla mnie wygodniejszy)
Ja mam telewizor 50pfh 6550/88 , z tego co wiem różnice z innymi wersjami dotyczą amblight/liczby tunerów . U mnie aktualizacje (były 2 od września) nie przyniosły rzadnych negatywnych skutków. Youtube chodzi bez problemu


U mnie przy filmach na genesis z napisami nie ma problemu. Oczywiście nie licząc świeżynek w stylu nowy Bond.
Tak przy okazji to czemu Tobie działa Icefilms a mi nie?
Czasem dobrze odinstalować wtyczkę i zainstalować ponownie
 

mik61

New member
Napiszę wam coś z innej beczki oglądam sobie TV 50PFH6550/88 dzwoni dzwonek otwieram drzwi a panowie z nakazem przeszukania w sprawie pobrania/udostepniania filmu Wkręceni w marcu 2014 r
 

cortez8591

New member
Jak ktoś chce uruchomic apke to sposób od player:
sposób:
App gallery --> pierwsza ikona na pasku „kolekcja Philips” w głównym menu;
następnie zielony przycisk na pilocie i wybór kraju: „międzynarodowy”;
stamtąd należy dodać aplikację miniportal (symbol młota i klucza na niebieskim tle);
po otwarciu aplikacji miniportal należy wpisać 34366 i wybrać aplikację pl-TVN player;

U mnie w TV nie moge odnalezc aplikacji miniportal, czy ktos moze sprawdzic u siebie? zwykly tvn player znajduje (i owszem nie dziala).
 

peter33

New member
A co można obejrzeć na tvn player?Mam w telefonie bo samsung miał ostatnio akcję i po aktualizacji aplikacja sama się załadowała ,ale i tak chcą 19 zł na miesiąc chyba Kuba Wojewódzki jest za free.
 

Kreator100

New member
Witajcie,
Mam ten model i zastanawiam się jak najlepiej podłączyć dekoder UPC (mediabox CISCO 8685 DVB z nagrywarką) pod ten TV? i jak skonfigurować pilota do TV by obsługiwał również dekoder?
Czy macie gotowe rozwiązanie?
Dzięki
 

prezmer

New member
Witajcie,
i jak skonfigurować pilota do TV by obsługiwał również dekoder?
Czy macie gotowe rozwiązanie?
Dzięki
Sprawdź czy w tunerze masz opcję HDMI CEC. Jeśli tak włącz ją. W niektórych tunerach można również określić jakie "klawisze" pilota są przesyłane pomiędzy urządzeniami. Najczęściej jest to power i volume.
 

divinuss

New member
Czy ktoś też zauważył niepłynne wyświetlanie dynamicznych elementów? Szczególnie widać to przy szybkim poruszaniu, np. ręki. Obraz klatkuje (podobny efekt w windowsie: panel sterowania -> mysz -> opcje wskaźnika -> pokaż ślady wskaźnika :D ).


Druga kwestia. Prędzej czy później naprawią wyświetlanie 3d. Jednak na ten moment w polskim internecie okulary 3d do mojego tv nie są praktycznie dostępne. Tylko mediamarkt ma droższe pta509. Trochę to dziwne dla mnie, że nie można po normalnej cenie kupić w Polsce okularów pta529. Na allegro sprzedaje je jeden podejrzany człowiek. Na aukcji napisał, żeby przed kupnem skontaktować się w celu weryfikacji, czy są dostępne. Jak do niego napisałem to okazało się, że on po prostu chce się dogadać, żeby sprzedać je na allegro za 1zł, żeby mniej prowizji płacił. Taki człowiek kombinator nie jest dla mnie wiarygodny, nie mam ochoty go sponsorować i nie ma mowy, żebym u niego coś kupił.
 
Ostatnia edycja:

balekkombo

New member
Kolego divinuss u mnie jest taki problem z kratkowaniem przy szybkich obrazach:/ Póki co nikt ani nic nie jest w stanie zaradzić czekamy na aktualizację .
 
Do góry