Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

ciambor

New member
up...

kilka razy odłączałem/podłączałem dekoder przez ampli albo bezpośrednio do TV i nic w kwestii dźwięku nie pomaga - po prostu jak mam podłączony ten dekoder - TV nie chce połączyć się z KD

przekleję swój post z innego wątku bo problem też z TV
Mam taki zestaw:
Tv philips pfh6550 - KD amplituner denon avr1611 - dekoder telewizji kablowej. Dziś zmieniłem dekoder telewizji kablowej na hd, wcześniej dekoder miałem połączony bezpośrednio z TV przez euro wejście, a TV z ampli przez kabel hdmi - wszystko ładnie współpracowało, grało i działało na jednym pilocie..
Teraz nie wiem jak podłączyć dekoder by znów wszystko śmigało tak jak przy starym.
Na ten moment nowy dekoder mam połączony kablem hdmi z amplitunerem (wejście sat) - po włączeniu telewizji mam dźwięk w kolumnach ale muszę osobnym pilotem włączać tv i ampli, po za tym po wyłączeniu dekodera i przeglądaniu neta w TV dźwięk mam tylko w głośnikach Tv.
Ktoś mi podpowie o co tu chodzi i jak to połączyć by wszystko współpracowało ze sobą na jednym pilocie?
jak w TV chcę ustawić "autostart easylink" wyskakuje komunikat "nie można przełączyć na zestaw audio, aktywne są głośniki telewizora"... w opcji głośnik nie mam możliwości wyboru pomiędzy głośnikiem tv a podłączonym zestawem audio - zgodnie z pomocą w TV powinienem to przełączyć ale u mnie nie mam takiego wyboru :hmm:
 

Bravolot

New member
Próbował Kolega podłączyć amplituner do TV kablem HDMI ( do gniazda HDMI ARC), a tuner kablówki do TV również kablem HDMI ? Następnie wykonujesz mapowanie dźwięku i powinno hulać. Ja tak mam podłączony sprzęt i działa OK.
 

miczusiek7

New member
Panowie a mógłby ktoś wrzucić swoje optymalne ustawienia obrazu ? Wiem, że dla każdego inne bedą optymalne ale chciałbym porównać ze swoimi i ewentualnie zrobić jakąś korekte.
 

dark c

New member
Niestety, tak jak myślałem, nie jest łatwo pozbyć się tego bubla... Właśnie dzwonili do mnie z serwisu, że telewizor wraca. Po wielogodzinnych, specjalistycznych kuźwa testach, przy których pomagał im chyba Wielki Elektronik z Pana Kleksa, stwierdzili, że telewizor jest w pełni sprawny :O Sytuacja podobna do takiej w której idiota użyłby sformułowania, że jest w pełni zdrowy... :O Pomijam fakt pieprzonego nietrzymania ustawień, skopanego 3D i ogólnie innych wad, ale ciekawi mnie jak te tęgie mózgi stwierdziły, że z Ambilightem wszystko jest w porządku. Jakoś u mnie w domu Ambilight, żyje własnym życiem. Potrafi sam się włączyć i świecić sobie jak Anioł Stróż całą noc, czuwając nad spokojnym snem moim i mojej Żony. Ciekawy też jestem jak stwierdzili, że telewizor nie ma problemów z włączaniem go. No chyba że w tych czasach standardem jest odłączanie telewizora od gniazdka i kombinowanie przez 30 minut, aby wybudzić telewizor z uśpienia, to przepraszam za wymagania :O Wcześniej wymienili płytę główną, co gówno za przeproszeniem dało, a teraz palą Jana na całej linii frontu... No nic, będę próbował dalej do skutku. Nie może być tak, że firmy bezprawnie będą wciskały ludziom szmirę za niemałe pieniądze... A jeśli już to niech wciskają ją tej "rzeszy zadowolonych z modelu 50PFH6550", a nie ludziom, którzy wymagają od urządzenia poprawnego działania. Jedno jest pewne, nawet głupiej żarówki od Philipsa już nie kupię ;)
 

bartson2

New member
Dziś przestała mi działać karta WiFi, jest w trybie "Wyłącz" i za żadne skarby nie da się jej załączyć. Próbowałem wszystkiego, wyłączałem tv z prądu i nic, daje włącz WiFi a ten zakręci kółkiem przez kilkanaście sekund i pozostaje w opcji wyłączonej. Nacieszyłem się długo aplikacjami, jeden dzień... Mieliście podobny problem?

Przytrafiło się i mi ze 3 razy. Pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka na minutę. Czyli podobnie jak z routerami.
 

Bravolot

New member
Niestety, tak jak myślałem, nie jest łatwo pozbyć się tego bubla... Właśnie dzwonili do mnie z serwisu, że telewizor wraca. Po wielogodzinnych, specjalistycznych kuźwa testach, przy których pomagał im chyba Wielki Elektronik z Pana Kleksa, stwierdzili, że telewizor jest w pełni sprawny :O Sytuacja podobna do takiej w której idiota użyłby sformułowania, że jest w pełni zdrowy... :O Pomijam fakt pieprzonego nietrzymania ustawień, skopanego 3D i ogólnie innych wad, ale ciekawi mnie jak te tęgie mózgi stwierdziły, że z Ambilightem wszystko jest w porządku. Jakoś u mnie w domu Ambilight, żyje własnym życiem. Potrafi sam się włączyć i świecić sobie jak Anioł Stróż całą noc, czuwając nad spokojnym snem moim i mojej Żony. Ciekawy też jestem jak stwierdzili, że telewizor nie ma problemów z włączaniem go. No chyba że w tych czasach standardem jest odłączanie telewizora od gniazdka i kombinowanie przez 30 minut, aby wybudzić telewizor z uśpienia, to przepraszam za wymagania :O Wcześniej wymienili płytę główną, co gówno za przeproszeniem dało, a teraz palą Jana na całej linii frontu... No nic, będę próbował dalej do skutku. Nie może być tak, że firmy bezprawnie będą wciskały ludziom szmirę za niemałe pieniądze... A jeśli już to niech wciskają ją tej "rzeszy zadowolonych z modelu 50PFH6550", a nie ludziom, którzy wymagają od urządzenia poprawnego działania. Jedno jest pewne, nawet głupiej żarówki od Philipsa już nie kupię ;)




:mrgreen: Szczerze współczuję, a zarazem podziwiam poczucie humoru, który Cię nie opuszcza w tej sytuacji..... :mrgreen:
 

ciambor

New member
Nic Ci nie pozostaje jak odstawić TV do serwisu, ewentualnie zadzwoń na infolinię wsparcia Philipsa i zgłoś problem. Może już mieli podobne zgłoszenia i coś będą w stanie doradzić.

Heh, rozmawiałem z serwisem, nie widzą błędu w TV tylko winę upatrują w mapowaniu dźwięku i amplitunerze :hmm:

nie wiem, napisze mi ktoś łopatologicznie jak ustawić to mapowanie dźwięku - bo może rzeczywiście gdzieś tu nieświadomie robię błąd :confused:
 

iceblast007

New member
Panowie... mam kilka pytań odnośnie PFT6550/12... czy lepiej PFT6510, myślę kupić 55 cali, bo są w dość atrakcyjnej dla mnie cenie 4k.
Wertowałem strony tego tematu, ale ciężko było znaleźć konkretne info,
dlatego liczę na wypowiedzi osób, które posiadają lub posiadały ten model.

- w ogóle warto? czy jednak jest to dość wadliwy model? (pomijamy fakt ludzi, którym trafiły się uszkodzone egzemplarze)
- bardzo muli na androidzie czy jest ok? zależy mi na płynnym działaniu.
- kwestia najważniejsza... ustalił ktoś jaki jest faktyczny input lag? bo głównie będzie to tv do grania.
- druga najwazniejsza dla mnie... jaki poziom czerni? bo tam matryca IPS jest oczywiście?
- co oznacza liczba 12 po 6550?(wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale mnie nurtuje:)
- może celować w inny model philipsa do 4k?
- poza tematem: czy lepiej brać coś od sony? 50W809C? KDL-55W805C? czy starszego 50W829B? czy jakiegoś samsunga? (na którego w ogóle nie mam ochoty).

z góry dzięki wielkie wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

maroani

New member
Panowie... mam kilka pytań odnośnie PFT6550/12... czy lepiej PFT6510, myślę kupić 55 cali, bo są w dość atrakcyjnej dla mnie cenie 4k.
Wertowałem strony tego tematu, ale ciężko było znaleźć konkretne info,
dlatego liczę na wypowiedzi osób, które posiadają lub posiadały ten model.

- w ogóle warto? czy jednak jest to dość wadliwy model? (pomijamy fakt ludzi, którym trafiły się uszkodzone egzemplarze)
- bardzo muli na androidzie czy jest ok? zależy mi na płynnym działaniu.
- kwestia najważniejsza... ustalił ktoś jaki jest faktyczny input lag? bo głównie będzie to tv do grania.
- druga najwazniejsza dla mnie... jaki poziom czerni? bo tam matryca IPS jest oczywiście?
- co oznacza liczba 12 po 6550?(wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale mnie nurtuje:)
- może celować w inny model philipsa do 4k?
- poza tematem: czy lepiej brać coś od sony? 50W809C? KDL-55W805C? czy starszego 50W829B? czy jakiegoś samsunga? (na którego w ogóle nie mam ochoty).

z góry dzięki wielkie wszystkim.

Odpowiem na temat modelu 55PFT6550/12.

No wieć ogólnie obraz lepszy niż w LG 55LB700v mojego szwagra co do smarta jednak pilot magic LG wygrywa... philips ma trochę trudniejsze w obsłudze menu ale można wszystko robić w obydwu przypadka z smartfona więc problem z głowy.

Działanie androida dla mnie ok jednak jeszcze android jest bardzo okrojony co sprawia że jego funkcjonalność nie jest na takim poziomie jak być powinna... brak wielu przydatnych aplikacji...

12 to model na europę a 88 to model chyba na UK czyli anglia? jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Matryca w tych tv jest 100Hz a input lag podobno około 37 czyli dobry przedział gdzieś widziałem wyniki.

Jak dla mnie poziom czerni połączony z ambilight jest bardzo dobry ale to już kwestja subiektywna zależna od użytkownika.

W ostatnim pytaniu ci nie pomogę...

POroblemy tego tv to nie trzyma ustawień dopiero jak przejdziemy z jednych ustawień po włączoniu na drugie i z powrotem to jest tak jak powinno mają to naprawić w następnych softcie...


4k moim zdaniem na dzień dzisiejszy się nie opłaca chociaż do gier to kto wie... dla mnie jakoś full HD jest na tyle dobra i szczegółowa że spokojnie starcza...

No i beznadziejnie 3D które zepsuli przy którejś z aktualizacji... co przypuszczam że naprawią przy następnej bo jak nie bo telewizor zakwalifikuję jako bubel...


Ja kupiłem akurat w dobrej cenie bo za 3899 w rtv agd taniej nigdzie nie było...

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru...
 

jeszczedl

New member
Hej. Maly off top ale powiązane z tym philipsa patentem na ambi. Widział ktoś coś takiego lightberry.eu? Jest może o tym wątek na forum? Może to alternatywa dla tych co chcą mieć efekt ambi a nie chcą się użerać z softem philipsa?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

barat

New member
Jest trochę filmików w necie odnośnie lightberry oraz lightpack. Moim zdaniem jak się postawi side by side to i tak Philips wygra ... nawet zastanawiałem się chwilę nad combo INNYTV+RaspberryPi+Lightberry ... ale mi przeszło ;)
 
Do góry