Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

maciek_m1

New member
Mozesz jasniej?:eek:



Kiki prowadził intensywną krucjatę anty-Panasonicową w tym wątku (i w innych poświęconych temu producentowi)
(zobacz sam - 4-5 i więcej stron do tyłu)
Jednocześnie za wzór stawiał cały czas telewizory Sony'ego
Wnioski, co należy kupić nasuwają się same


P.S. Odpowiedziałem ci wczoraj, ale ktoś (Kiki?) raczył ten post usunąć
Jak widać niezgodne z regulaminem wklejanie cały czas tych samych argumentów nie przeszkadza moderacji
Za to krytyka takiego postępowania (konkretnej osoby?) jest już dużym przestępstwem
 

wrx

New member
Bez reklam
P.S. Odpowiedziałem ci wczoraj, ale ktoś (Kiki?) raczył ten post usunąć
Jak widać niezgodne z regulaminem wklejanie cały czas tych samych argumentów nie przeszkadza moderacji
Za to krytyka takiego postępowania (konkretnej osoby?) jest już dużym przestępstwem
NIEPRAWDOPODOBNE!!!
Ja juz dawno pozalowalem tych paru PLN, ktore zaplacilem za dostep do czesci tego forum, ale po tym, co napisales...:x

Z tego wnioskuje, ze chyba jednak Panasonic...
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Czyli na to wychodzi ze jednak przy tych ustawieniach czern sie nie zmienia :) wiec nie jest tak zle, ja u siebie jeszcze nie sprawdzalem, bo nie zauwazylem takich rzeczy, co prawda najlepiej mi sie oglada w trybie THX jesli chodzi o film (a glownie do filmow kupilem ten tv, bo na telewizje czasu brak :p i jakos nie bardzo ochota jest, dekoder z telekomunikacji stoi juz rok :p ).
Jutro wpadnie kolega z PS3 to beda dalsze testy :)
A mam pytanko jeszcze, bo gdzies na w jednym tescie czytalem o tym tv i byly podane ustawienia po kalibracji, czy takie ustawienia mozna spokojnie u siebie zrobic (ten sam model tv) czy to powinno sie kalibrowac w danym pomieszczeniu i moze byc ze kazdy panel nawet tego modelu ustawia sie innaczej?
Myślę ze tryb THX spokojnie ci styknie załącz tylko tryb temperatury na ciepły i zycze miłych seansów :popcorn:zmiana czerni w tym trybie nie występuje ponieważ DYNAMIC CONTRAST jest ustawiony na OFF podejrzewam główny proweder tej zmiany jasnosci panelu;-)
 

maciek_m1

New member
wrx,

nie traktuj z kolei mojego wpisu jako kampanii na rzecz G20 :)
nie powiem, że jest to najlepszy TV w tej cenie na rynku, bo nie mam wystarczającego przeglądu

mogę tylko powiedzieć, że użytkuję go od 3 tygodni i nie żałuję zakupu (mimo, że cena spadła w międzyczasie)
choć jest kilka (małych?) minusów (a dokładniej, z jakiegoś powodu liczyłem na TV idealny :) )
jednak sam obraz, czyli podstawowy element, jest moim zdaniem świetny

konkretnie, to bardzo żałuję, że G20 nie czyta mkv (co robią np. aktualne modele Samsunga)
jednak po zainstalowaniu na komputerze Wild Media Server, który dokonuje transkodowania, G20 czyta mkv, choć nie jest idealne rozwiązanie
przede wszystkim występuje wtedy problem z przewijaniem
a sam plik musi znajdować się na włączonym PC, a nie np. na podłączonym bezpośrednio do TV dysku twardym
(podobne możliwości ma również darmowy serwer PS3 i TVersity, pewnie inne też, ale ja miałem z nimi problemy - strasznie dłuuuuuuugie czasy czytania plików, czy nieprawidłowy format pokazywany na ekranie, jednak w necie są one bardzo chwalone, więc możliwe, że to problem mojego konkretnego PC, a nie chciało mi się grzebać)
w konsekwencji byłem zmuszony do postawienia (i zakupu :) ) dodatkowego pudełka - odtwarzacza sieciowego, który, choć działa świetnie, to jednak stanowi kolejny rupieć na półce

drugi (mały?) minus to działanie IFC
są tylko 2 ustawienia - włączony, wyłączony
przy włączonym IFC większości filmów nie jestem w stanie oglądać i nadaje się on tylko do sportu
np. Sony :) ma ponoć możliwość dostosowania siły działania tego efektu tak, by dało się oglądać filmy

przy okazji, pytanie do użytkowników G20 (i nie tylko)
nie uważacie, że bardzo przydatne byłoby umieszczenie na pilocie klawisza przełączającego opcję IFC?

P.S. wcześniej napisałem gdzieś, że przy materiale wysokiej jakości nie widać negatywnych efektów przy włączeniu IFC
zmieniam zdanie, zwyczajnie nie pomyślałem, że są osobne ustawienia danego trybu (THX w tym przypadku) dla każdego z wejść,
ustawiłem IFC na włączony dla wejścia analogowej TV, a potem oglądałem film przez HDMI myśląc, że IFC jest cały czas "On"
 

maciek_m1

New member
Myślę ze tryb THX spokojnie ci styknie załącz tylko tryb temperatury na ciepły i zycze miłych seansów :popcorn:zmiana czerni w tym trybie nie występuje ponieważ DYNAMIC CONTRAST jest ustawiony na OFF podejrzewam główny proweder tej zmiany jasnosci panelu;-)


dodatkowo podpowiem, że do ustawienia parametrów obrazu do oglądania w dzień (kiedy to THX może być niewystarczający) można wykorzystać jeden z dwóch trybów profesjonalnych, gdzie również zmiana jasności nie występuje
 

elcede

New member
Wlasnie w tym tescie o ktorym mowilem bylo porownanie skalibrowanego tv do ustawien THX i byly one bardzo zblizone. Dla mnie to za co lubie ten tv to wlasnie ze w wiekszosci ustawien (pomijajac tryb dynamiczny :p) kolory sa naturalne a nie przejaskrawione, oczywiscie w sklepie ciezko cos takiego porownac bo tam kazdy tv jest specjalnie tak ustawiony zeby glupich ludkow nabrac na lepszy odbior i wiecej kolorow :).
Dodatkowo jestem zadowolony bo zeby kupic ten tv sprzedalem monitor 27" Dell 2709WFP z matryca S-PVA ktora swietnie odwzorowywala kolory, ale tutaj jest bardzo podobnie :) Tak wiec dzieki za rzeczowe porady i opinie o tym tv :D
 

JackS.

New member
Bez reklam
Na innym zagranicznym forum AVForums przeczytałem, że od 1 kwietnia Panasonic wprowadza promocję polegającą na darmowej 5 letniej gwarancji na modele TV z 2010, tak jak to miało miejsce w Polsce od listopada do końca stycznia.
Ciekaw jestem, czy ta promocja będzie tylko w UK, czy jest to jakaś większa Europejska, a więc i Polska, akcja.
I jak z tą gwarancją? Czy informacje z AVForum się potwierdzają?
 

veer

New member
G10~G20 nie pełna czerń prawie na poziomie crt'ka 15 letniego kolory zbliżone do crt ale nie idealne, biel to jakieś nie porozumienie płynność obrazu typu huśtawka wahadło porażka 600Hz nie pomaga input lag prawie jak crt ale to jeszcze nie to cóż trzeba będzie czekać na następce tych tv może wreszcie będzie jakaś rewolucja tech. która pobije starego crt 1924r
 

romz

New member
nadchodząca rewolucja

G10~G20 nie pełna czerń prawie na poziomie crt'ka 15 letniego kolory zbliżone do crt ale nie idealne, biel to jakieś nie porozumienie płynność obrazu typu huśtawka wahadło porażka 600Hz nie pomaga input lag prawie jak crt ale to jeszcze nie to cóż trzeba będzie czekać na następce tych tv może wreszcie będzie jakaś rewolucja tech. która pobije starego crt 1924r

Veer, może trafił Ci się jakiś uszkodzony egzemplarz ? Ja w każdym razie zachęcony pozytywnymi komentarzami, w kwietniu kupuje G20. Czekanie na bliżej nieokreśloną rewolucję to trochę dla mnie za długo ;)
 

damiantomek2

New member
Veer, może trafił Ci się jakiś uszkodzony egzemplarz ? Ja w każdym razie zachęcony pozytywnymi komentarzami, w kwietniu kupuje G20. Czekanie na bliżej nieokreśloną rewolucję to trochę dla mnie za długo ;)

Zgadzam się! Też już długo szukam między technologiami i ideału się nie znajdzie. Trzeba zaakceptować wady i chwalić zalety. Czekam tylko by więcej sklepów oferowało G20ES.
Na srebrny bowiem udało mi się namówić żonę i mi się też podoba. Tylko,że na dziś tylko
redcoon ma go w ofercie. Poczekam ale na bank musi być G20.

Pozdrawiam
 

Bodziokrakow

New member
Na horyzoncie jest prawdopodobnie bardzo dobra technologia - OLED, ale tylko na horyzoncie. Czekam na te TV już ładnych kilka lat, miały już dawno być dostępne, wiązałem z OLED moje nadzieje na naprawdę dobry TV. Niestety w końcu mój TV odmówił posłuszeństwa, więc za dużego wyboru mieć nie będę. Zanim TV OLED w odpowiednim rozmiarze (ok. 42") wejdą na rynek, to pewnie minie jeszcze kilka lat, poza tym pewnie na początku będą dosyć drogie. W związku z tym G20, może V20 to pewnie będzie mój wybór:)
 

pupil

Member
Czekając na rewolucje możesz się nie doczekać, bo zawsze na horyzoncie będzie coś nowszego i lepszego.
Kiedys miałbyć Sed...ech jakby wypaliło to te wszystkie obecne technologie producenci mogliby sobie wsadzić b.głęboko Canon, Toshiba – Full HD SED TV na CEATEC 2006 ,ale toshiba i canon dały d.py:x ostatni zaświeciło się w światełko w tunelu Komentarze - Sony (po raz kolejny) demonstruje ekran FED - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny qna też lipa!!:-x
 
Do góry