Marantz sr

mr.jaro

New member
Panowie od Marantz'a ... mam małe pytanko , czy przy waszych amplitunerach przy wlaczaniu i wylaczaniu , jak rowniez wlaczaniu mute , wystepuje charakterystyczne "pykanie" ? nie wiem czy cos jest nie tak , czy Marantz tak juz ma ? Prosze napiszcie czy mozna to jakos wyeliminowac ?
 

werf

Active member
Bez reklam
Ot dziwnie moje wszystkie miały może masz zepsutą :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mr.jaro

New member
przy właczaniu amplitunera w amplitunerze slychać , w kolumnach nic , pytałem bo nie bylem pewny i do tej pory widze że niektórzy pisza ze ma tak byc a drudzy ze nie ;( ale skoro niektorzy tez tak maja to widac jest ok.dzieki za odpowiedzi
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pykanie jest przy zalaczaniu, wylaczaniu. Kazdy ampli tak ma (lub prawie kazdy) to normalne.
Mr.Jaro, glosuj w ankiecie ;)
 

dimo

New member
Również mogę potwierdzić, że marantz pyka przy włączeniu/wyłączeniu i przy "mute". To normalne działanie sprzętu.
 

Ano-2013

New member
Panowie z klubu możecie mi doradzić czy jest sens wymiany PM7004 na MM7025 (końcówka mocy marantz). Pod względem wizualnym idealnie by pasowała do amplitunera SR7007. Nie miałbym niebieskiej choinki jak ze wzmacniacza, ale czy bym nie ucierpiał?

Teoretycznie moc jest dużo większa, ale martwi mnie te sterowanie przez amplituner, czy bede mógł regulować bas? Do takiego stopnia jak we wzmacniaczu? Tv oglądam na Source Direct ale w stereo lubie podkręcić bas.

Wzmacniacz oferuje mi zadowalające wyniki. Ale uważam ze te diody powinny być wyłączane, bo jeśli ktoś ma odtwarzacz sieciowy i odtwarzacz CD/DVD/BR i amplituner od marantz. To te świecące diody od wzmacniacza w żaden sposób nie pasują do reszty, co najwyżej do amplitunera który może mieć świecące kółeczko.
 

Ano-2013

New member
Chodzi Ci o wyjścia XLR w UD? Jeśli dobrze rozumiem system podłączenia to raczej nie bo podłączenie wygląda tak -> odtwarzacz -> amplituner -> końcówka mocy -> kolumny. Wiec wszystko przechodzi przez amplituner, który nie ma XLR. Z tego co tutaj czytałem większość osób omija amplituner aby mieć lepsze stereo i podłącza bezpośrednio do wzmacniacza. Przy końcówce mocy nie da się tak prawda? Bo czym będę regulował chociażby głośność
 

werf

Active member
Bez reklam
Faktycznie myślałem trochę mylnie że UD ma jakiś wbudowany przedwzmacniacz do XLR-ów ale wychodzi na te że jest tam 0 Db
 

chosen7

Member
Panowie mam pewien problem. Od jakiegoś czasu posiadam marantza 7007. Gdy próbuje odtworzyć pliki flac poprzez serwer nas (synology), muzyka nadzwyczajniej przycina sie ( bufor spada od 100 do 0, a po niecałych 10 sek znów 100 % a później spowrotem spada.
Mieliście może taki problem i wiecie jak go rozwiązać?

Ps. Serwer podłączony poprzez router - z filmami mkv nie mam żadnego problemu.
 
Do góry