Marantz sr

Czyli żeby odpalić radio internetowe lub muzykę z usb, muszę wejść w gui w TV? Czy da się to zrobić be konieczności TV, wiadomo że wtedy bym nie widział jaki utwór jest grany? Jak wogòle to się ma w praktyce. Miałem do tej pory Pioneer vsx 1021 który wymieniam na inny model, więc nie wiem czy do takiego okrojonego wyświetlacza da się przyzwyczaić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Myślę o zakupie SR6007. Moje pytanie odnośnie okrągłego wyświetlacza, dlatego proszę o opinie posiadaczy również innych modeli. Wiem że za dużo na nim nie ma informacji. Chodzi mi głównie o odtwarzanie muzyki z usb i radia internetowego, czy wyświetla np. nazwę utworu i wykonawcę? Czy tylko poziom głośności i źródło dźwięku.

Wiekszosc wyswietla, pisalem kiedys o tym sporo. Pytanie, czy bedziesz mial chec tam zagladac.
Nie traktuj tego jako wady, to ma swoj urok, szczegolnie ze wszystkie informacje masz wyswietlone na TV (OSD/GUI).
Jak chcesz miec duzy wyswietlacz, to seria 7xxx, pod klapka masz taki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, mi to nie doskwiera. Fakt, jeśli chce cos z sieci, to tv trzeba właczyc, ale używam go jednak w 99% do filmów, dlatego reszta informacji jest na BD. Taki urok ;)
 

Ano-2013

New member
Może mi ktoś wyjaśnić jak mam ustawić pilot aby sterować np BR albo wzmacniaczem(wł/wył trybu końcówki mocy).
Postępowałem wg. instrukcji ale chyba coś źle rozumiem bo nie miga mi wskaźnik.

gy796_IMG_0457.JPG
 
Wiekszosc wyswietla, pisalem kiedys o tym sporo. Pytanie, czy bedziesz mial chec tam zagladac.
Nie traktuj tego jako wady, to ma swoj urok, szczegolnie ze wszystkie informacje masz wyswietlone na TV (OSD/GUI).
Jak chcesz miec duzy wyswietlacz, to seria 7xxx, pod klapka masz taki.


Możesz mi dać jakieś namiary na posty w których opisałeś to, nie mogę ich znaleźć. Podoba mi się wizualnie bardzo, ale chcę żeby też było praktyczne. Mając Pioneera, praktycznie z GUI na TV w ogóle nie korzystałem, czy słuchając radia internetowego czy muzy z usb. Rozumiem że aby znaleźć i dodać stacje internetowe trzeba skorzystać z TV, ale co w przypadku, gdy są one dodane to ulubionych. Można po prostu włączyć radio internetowe, ustawić stację z poziomu pilota lub amplitunera? Są one wtedy pokazane na wyświetlaczu (te które aktualnie się słucha) ?

Sorry, że was męczę z tym, ale zanim zdecyduję się, chciałbym mieć wszystko jasne.
 

Ano-2013

New member
Paulvandyk moim zdaniem najwygodniej radiem internetowym czy plikami z muzyką sterować przy użyciu telefonu lub tabletu. Masz całą listę stacji po zainstalowaniu aplikacji Marantz. Nie potrzebujesz wtedy telewizora czy dużego wyświetlacza w amplitunerze.
 
Ostatnia edycja:
Tako wiem, bo z podobnej korzystałem na Pioneerze, tylko chodzi mi o to, żeby można by było z taką samą prostotą to funkcję włączać jak np. zwykłe radio z poziomu pilota albo amplitunera, a może bardziej zależy mojej żonie :-o. Poza tym jedyne info jak chcę na wyświetlaczu to nazwa stacji radiowej i w przypadku muzy z usb nazwy wykonawcy albo utworu tak jak do tej pory miałem w Pioneerze. Dajcie tylko znać czy to jest możliwe i przestanę was molestować :-o

Do poniedziałku muszę podjąć decyzję na co zamieniam vsx 1021, a bardzo bym chciał na Marantza sr6007.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
Myślę, że zamiast wymieniać ampli to lepszą opcją będzie dokupienie wzmaka i podłączyć pre-out wtedy różnica w dźwięku będzie dużo lepsza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gerus6, wymieniam amplituner w ramach gwarancji i muszę wybrać nowy ze sklepu z którego kupiłem Pinoeera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
To zmienia postać rzeczy :) ale jak dużo słuchasz w stereo to i tak warto zainwestować dodatkowo we wzmacniacz ;)
 

budasty

New member
Marantz Sr5008 podłączony, na szybko z odtwarzacza sieciowego po hdmi nie chce dekodowac dzwieku 5.1, stereo bez problemu, pewnie jakies ustawienie mi umknęło, chyba jednak instrukce trzeba bedzie z płyty uruchomic.

edit: działa :) wsio, trzeba zacząć testować.
 
Ostatnia edycja:
koledzy mam problem ze swoim marantzem sr7007, chodzi o serwer domowy, mam na kompie folder , który nazywa się "zdjęcia" a w nim mam kilkanaście innych folderów zawierających zdjęcia, cały folder jest udostępniony na serwerze a ampli widzi tylko dwa foldery z tych kilkunastu, próbowałem różne rzeczy robić ale nic nie pomaga:-(
 

rhode4321

New member
Witam

Czy poniższy schemat podłączenia bi-amp jest prawidłowy? Niby jest to wycinek instrukcji obsługi, ale nie podoba mi się to krosowanie gdzie sekcja z lewego głośnika jest podłączona do prawego wyjścia ampi a sekcja z prawego głośnika do lewego wyjścia ampli. Jeśli jest ok to czy moglibyście wyjaśnić czemu po prostu lewy głośnik nie jest podłączony do ,,lewych,, wyjść ampli a prawy do prawych?

https://www.dropbox.com/s/b0ux1q53nvv1dmg/Marantz SR5006.JPG

Pozdrawiam
 

werf

Active member
Bez reklam
koledzy mam problem ze swoim marantzem sr7007, chodzi o serwer domowy, mam na kompie folder , który nazywa się "zdjęcia" a w nim mam kilkanaście innych folderów zawierających zdjęcia, cały folder jest udostępniony na serwerze a ampli widzi tylko dwa foldery z tych kilkunastu, próbowałem różne rzeczy robić ale nic nie pomaga:-(

Spróbuj zainstalować inny program do udostępniania np all share itp
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam
Czy poniższy schemat podłączenia bi-amp jest prawidłowy? Niby jest to wycinek instrukcji obsługi, ale nie podoba mi się to krosowanie gdzie sekcja z lewego głośnika jest podłączona do prawego wyjścia ampi a sekcja z prawego głośnika do lewego wyjścia ampli. Jeśli jest ok to czy moglibyście wyjaśnić czemu po prostu lewy głośnik nie jest podłączony do ,,lewych,, wyjść ampli a prawy do prawych
https://www.dropbox.com/s/b0ux1q53nvv1dmg/Marantz SR5006.JPG
Pozdrawiam
A to Ci dopiero, :)
 

rhode4321

New member
Ano właśnie..... Czyli sekcja ,,niskotonowa,, z głośnika Lewego powinna być podłączona do Lewego wyjścia Front A w ampli, a sekcja ,,wysokotonowa,, do Lewego wyjścia Surr.Back? A może nie ma znaczenia która sekcja jest podpięta do Front A, czy do Surr.Back, byle obie sekcje były podłączone jako Lewe bądź prawe?

Z przedświątecznym pozdrowieniem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie pamietasz jak kiedys o tym pisalismy? ;)
Jakoś wyleciało, wiesz człowek kilka rzy dziennie wchodzi na forum, czyta dziesiatki postów, a czas leci i pamiec juz nie ta. Niekiedy jak chce cos znaleźć i wydaje mi sie, ze byl calkiem niedawno wpis, to potem okazuje się, ze to pol roku tamu było ;)
 
Do góry