Marantz sr

Ano-2013

New member
Drukuje własnie instrukcje obsługi i idę zbindować. Tak jak pisałem kupiłem Marantz SR7007 + RC64 i RS62. Podłączyłem centralny i tyły do amplitunera a fronty RF82 pod wzmacniacz. Wyłączony mam subwoofer w ampli oraz przeprowadziłem kalibrację. Dotychczas oglądałem w stereo teraz rozbudowałem do 5.0 i większość dźwięku przechodzi przez centralny + tylne kolumny. Co z frontami? Grają po cichutku, praktycznie zero basu dają. Myślałem że może źle coś zrobiłem z PRE OUT ale gdy podłączyłem bezpośrednio do ampli, jest bez zmian. Instrukcje dziś cała przewertuję bo jeszcze nie mam takiej wiedzy jak sterować wszystkimi funkcjami. Co może być nie tak że fronty nie graja?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dynamic EQ masz włączony? I najlepiej wyłącz Dynamic Volume. Zobacz też w ustawieniach czy Ci frontów za bardzo nie wyciszyło.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli te kolumny pod wzmacniaczem wymiataja, to podobnie powinno byc pod ampli. Wiem, bo mam to u siebie. Nie ma tej jakosci, co w wzmacniaczu, ale dalej stereo na ampli zrywa beret (jak na ampli), nic nie powinno Ci brakowac, a o drastycznych roznicach nie ma mowy. Dodatkowo piszesz, ze fronty giną, a slychac glownie central i tyly. Fronty rozumiem ustawiles na LARGE? (jezeli nie masz suba).
 

Ano-2013

New member
Znaczy nie powiedziałem że nie grają wcale. Grają, bo słychać np jak z jednej do drugiej strony leci helikopter czy efekty jadących aut itp. Ale głównie są to wysokie tony, a membrany głośników niskotonowych prawie minimalnie drgają. Może to normalne w 5.0, a ja przyzwyczaiłem się do stereo ? W kinie ważne są fronty czy nie? Bo jeśli ja mam ustawione poprawnie to wydaje mi się że do kina wystarczą podstawkowe kolumny, a ja nie wykorzystam potencjału ogromnych podłogówek. Przy stereo nie mam potrzeby dodatkowego suba bo kolumny grają sporym basem, myślałem ze podobnie będzie w kinie. Niestety brakuje drżenia.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy od filmu, w stereo cala para idzie na fronty, w kinie w zaleznosci od filmu, z tym ze jak jest "uderzenie" na konkretnym filmie, to tak tez powienies to odebrać (przy 5.0). Dziwi jedynie fakt, ze podlaczajac same fronty pod ampli i nie ma pary.
Wrzuc jakiś film i zobacz czy jest moc, jeżeli tak, to wszystko jest ok. Daj wszystkie kolumny na SMALL, zostaw fronty na LARGE, w takiej sytuacji przekierujesz tam niskie.
Tak czy inaczej, suba i tak musisz kupic, w kinie to podstawa.
Edit: Tak, w kinie ważne sa wszystkie kolumny, bez wyjątku, mozna isc na pewne ustępstwa i polemizować, ale dla mnie każdy jeden glosnik wnosi bardzo dużo do kina.
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Będę się bawił dziś aby uzyskać trochę więcej basu z frontów. Ogólnie efekt jest kozacki oglądałem dwa filmy to aż miałem dreszcze na szybkich scenach. Najlepsze jak na początku zacząłem oglądać Kube "Króla TVNu" w 5.0 to oglądałem sie za siebie bo z tyłu słyszałem brawa itd jak by ktoś za mną stał :)
W filmach z blueray fronty lepiej grają, z dekodera bardzo słabo. Więc teraz kolejny priorytet to zakup suba i tv :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne ze filmy z BR będą nieporównywalnie lepiej brzmieć, polecam na początek Transformatorow, to jest idealna plyta do testowania efektow surround. Suba koniecznie kupuj, będzie dużo lepiej, a w takim systemie jak Ty masz to podstawa ;)
 

Ano-2013

New member
Armanig zmieniłem central i surroundy na small, fronty zostawiłem large. Pomogło teraz już jest bass ;) Dzięki ;) Fotki wstawie dopiero gdy wszystko będzie odpowiednio poustawiane i pookładane ;) Do tego czasu to już pewnie i sub będzie ;)
 

budasty

New member
Słuchał może ktoś już 5008? Czy rzeczywiście słychać zaimplementowanie układu HDAM(który w serii 07 był od 7007 w górę)? Poza tą zmianą znaczących różnic nie widać.
 
witam koledzy, ten watek na temat Marantza tak mnie wciagna ze az zakupilem sr7007 wraz z UD5007:). Marantz mi sie podobal od zawsze (wizualnie) ale poniewaz nigdy nie mialem mozliwosci odsluchu wybralem H/K 460 bo tutaj wszyscy sa zgodni ze H/K gra bardzo basowo a tak wlasnie lubie. Czas leci no i ta moja 460-ka troszke sie postarzala jak równiez zaczelo mi brakowac kilku funkcji dlatego postanowilem zaryzykowac i kupilem marantza. Jutro bede je porównywal i mam tylko nadzieje ze marantz nie zagra gorzej ni H/K:(, nawet nie musi zagrac lepiej wystarczy ze bedzie podobnie to i tak go zostawie za sam wyglad:D. Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiles kawal dobrego sprzetu, jezeli chodzi o wyglad, to tez uwazam ze jest sliczny ;) mysle ze bedziesz zadowolony, do tego jeszcze zacny player.
Ja podobnie, jak kupuje jeden, to drugi zostawiam na jakis czas i porownuje.
W jednym momencie mialem (o ile dobrze pamietam) chyba 4, 5 ampli, to sa ciekawe doswiadczenia, nie ma to jak w domowych warunkach potestowac.
 
witam, koledzy wlasnie staram sie przestestowac marantza ale mam problem z pilotem, czy na wyswietlaczu pilota caly czas sie swieci napis avr? bo nawet jak przelaczam na blue ray nadal na wyswietlaczu widnieje napis avr a chyba powinien pojawic sie napis urzadzenia na które obecnie przelaczylem, no i nie moge sterowac blue ray z pilota od ampli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak caly czas sie swieci nazwa, z tym ze ta ktora wybierzesz.
Po zmianie zrodla na pilocie, na wyswietlaczu (pilota) powinna ukazac sie wybrana nazwa zrodla, czyli po wybraniu BR, powinienes tez nim moc sterowac.
Rozumiem, ze cala reszta funkcji z pilota dziala? Wejscie w menu, tryby itp?
 
Do góry