Marantz sr

tak wszystko pozostale dziala ale kolejny problem jest z pilotem do blue ray, dzialaja tylko przyciski sluzace do obslugi amplitunera, nie moge nawet wlaczyc blue ray z pilota. Na pilocie do ampli nic sie na wyswietlaczu nie zmienia, caly czas swieci sie AVR, czy to moze oznaczac ze uszkodzony jest odbiornik podczerwieni w blue ray no i pilot do ampli?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli nie dziala tez pilot od playera BR, to cos jest na rzeczy. W tym wypadku nie obwinialbym pilota od ampli, z tym ze Ty piszesz ze na pilocie od ampli, nie mozesz tez zmienic na inne zrodla? To juz jest dziwne. Bo wyglada to tak, jakby tu i tu byl problem, a w to nie chce mi sie wierzyc.
Jestes pewny, ze nie siedzisz w jakis ustawieniach w ampli, gdzies gdzie funkcje wylaczaja mozliwosc sterowania, bo tak mi to wyglada.
Jak przelaczasz zrodla na ampli, np. na radio, sat itp. to ampli reaguje (?), z tym ze nie wyswietla na pilocie zmiany? Czy nic, a nic? W ampli w ustawieniach nic nie pogrzebales? BR dziala normalnie (video/audio), wpuszczony kablem hdmi do ampli? Pewnie odpowiedz jest prosta, ale nic mi nie przychodzi teraz do glowy.
 
jak wcisne na pilocie od ampli inne zródlo to amplituner zmienia ale na wyswietlaczu pilota nadal widnieje napis avr a co za tym idzie nie moge sterowac pilotem od amplitunera zadnym innym urzadzeniem, na wyswietlaczu amplitunera wszystko jest ok, czyli chyba cos z pilotem?, pilotem od blue ray moge podglosnic ampli ale nie moge nic zrobic z blue ray, jakas masakra, od rana z tym walcze, nic nie przestawialem w ustawieniach tylko dopasowalem wejscia odpowiednio do podlaczen
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niektore funkcje nie dzialaja na pilocie od ampli, jak zmienisz na inne zrodlo, czyli jak np. chcesz sterowac playerem BR, pilotem od ampli i zostawisz na tym zrodle, to nie niektore funkcje sa nieaktywne, trzeba ponownie wcisnac przycisk "ampli" na pilocie i mozna sterowac wybranymi funkcjami, z tym ze u Ciebie jest inna zagadka. Cos czuje ze to drobnostka, ale nic mi teraz nie przychodzi do glowy, wiem ze u mnie jak sa slabe baterie, to nie zawsze dzialaja przyciski, ale podejrzewam ze masz nowe.
Odlacz ampli z pradu, jak nie pomoze, zresetuj, to samo z pilotem (najpierw od niego zacznij). Nigdy nie resetowalem pilota, ale jest tam chyba taka mozliwosc, moze tez cos z kodami. Sprawdz tez czy nie masz wlaczonych stref i blokuje funkcje.
 
Ostatnia edycja:
z tymi funkcjami to oczywiscie masz racje ale skoro blue ray nie reaguje na zadnego pilota to chyba musi byc cos nie tak z samym odtwarzaczem? natomiast co sie tyczy pliota do ampli to wlasnie przycisk "zone" to jedyny przycisk po nacisnieciu którego na wyswietlaczu pilota zmienia sie napis z avr na "main" i pozostale strefy i mam ustawiona "main", nie slyszalem o resecie pilota, moze jakies wskazówki
 

werf

Active member
Bez reklam
Jak dopiszesz telewizor powinno pojawić się jeszcze TV z tego co pamiętam
W instrukcji było to ładnie wyłuszczone
 
probuje dopisac ale po wpisaniu kodu zamiast komunikatu ok na pilocie wyskakuje mi NG, w instrukcji pisze zeby powtórzyc raz jeszcze to samo ale u mnie caly czas pojawia sie ten napis, próbowalem juz wszystkie kody przypisane do tv i wciaz to samo, a po za tym, naciskajac przycisk blue ray, od razu na wyswietlaczu powinien pojawic sie napis blue ray bo odtwarzacz tez mam marantza i nie musze programowac do niego pilota od ampli
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak wlasnie jest, natomiast pod przycisk BR, mozesz sobie przypisac co chcesz, np. konsole, to czy masz BR Marantza, nie ma nic do rzeczy. Jedyne co powinny faktycznie byc, to wyswietlony napis BR na pilocie. Co do "TV" to ja z tego nie korzystam.
 
ja tez z tego nie korzystam ale tak z ciekawosci chcialem spróbowac, mam uniwersalny pilot logitecha i tak sobie pomyslalem ze zaprogramuje go teraz i zobacze czy on uruchomi blue ray, jezeli nie to musi byc uszkodzony odbiornik podczerwieni, ale nadal nie wiem czemu na pilocie od ampli nie zmienia sie nazwa zródla?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobry pomysl z tym Logitechem, daj znac co i jak. Co do pilotow, to tu nalozyly sie 2 rozne rzeczy. Bo nawet, jak cos jest nie tak z pilotem do ampli (nawet duperela), to pilot od BR powinien niezaleznie dzialac z BR bez zadnych problemow. Z drugiej strony, nie chce mi sie wierzyc w takie zbiegi okolicznosci.
 
juz sprawdzilem, uniwersalny tez nie moze wlaczyc blue ray, nie ma sily to musi byc uszkodzony odbiornik podczerwieni. To wyjasnialo by dlaczego pilot od blue ray tez nie moze go wlaczyc, a jest napewno sprawny gdyz moge nim sterowac amplitunerem. Ale czy nie pokazywanie sie aktualnego zdródla na wyswietlaczu pilota od ampli mozna, oznacza uszkodzenie pilota od amplitunera?
 

werf

Active member
Bez reklam
sony tak nie mialo :) onkyo tez nie ma co nie znaczy ze to zle ze Maras ma
Bo Onkyo przecież jest najlepsze

juz sprawdzilem, uniwersalny tez nie moze wlaczyc blue ray, nie ma sily to musi byc uszkodzony odbiornik podczerwieni. To wyjasnialo by dlaczego pilot od blue ray tez nie moze go wlaczyc, a jest napewno sprawny gdyz moge nim sterowac amplitunerem. Ale czy nie pokazywanie sie aktualnego zdródla na wyswietlaczu pilota od ampli mozna, oznacza uszkodzenie pilota od amplitunera?

Raczej nie skasuj całą zawartość pilota i przypisz od nowa będzie jasność
 

werf

Active member
Bez reklam
A czy twój BD nie mam gdzieś w menu czegoś takiego jak włącz/wyłącz zdalne sterowanie ?

Doczytałem zerknij na 10 stronę instrukcji Blu
 
Ostatnia edycja:
werf jestes moim bohaterem!!!!!!!!!!!!!:D, nie wiem jak Ci sie odwdziecze za ta informacje.
Jak jeszcze dojdziesz do tego dlaczego na pilocie od ampli nie zmieniaja sie napisy na wyswietlaczu po zmianie zródla to wysle Ci prawdziwa szkocka whisky:)
Sprawdzilem teraz i wogóle nie moge sterowac blue ray z pilota od ampli
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Macie tak zakodowane że jeden pilot steruje wszystkim od marantz? Bo u mnie szczerze mówiąc trochę bałagan z tymi pilotami jest. Gdy klikam aby włączyć amplituner to włącza mi się amplituner i wzmacniacz. Pilotem od amplitunera nie mogę przewijać np filmu w br.
 
Witam,
Myślę o zakupie SR6007. Moje pytanie odnośnie okrągłego wyświetlacza, dlatego proszę o opinie posiadaczy również innych modeli. Wiem że za dużo na nim nie ma informacji. Chodzi mi głównie o odtwarzanie muzyki z usb i radia internetowego, czy wyświetla np. nazwę utworu i wykonawcę? Czy tylko poziom głośności i źródło dźwięku.

Pozdrawiam
 

werf

Active member
Bez reklam
Macie tak zakodowane że jeden pilot steruje wszystkim od marantz? Bo u mnie szczerze mówiąc trochę bałagan z tymi pilotami jest. Gdy klikam aby włączyć amplituner to włącza mi się amplituner i wzmacniacz. Pilotem od amplitunera nie mogę przewijać np filmu w br.

Możesz tylko nie chcesz :)

Witam,
Myślę o zakupie SR6007. Moje pytanie odnośnie okrągłego wyświetlacza, dlatego proszę o opinie posiadaczy również innych modeli. Wiem że za dużo na nim nie ma informacji. Chodzi mi głównie o odtwarzanie muzyki z usb i radia internetowego, czy wyświetla np. nazwę utworu i wykonawcę? Czy tylko poziom głośności i źródło dźwięku.

Pozdrawiam

W kółeczku masz źródło poziom głośności i zone ON reszta w Gui lub w 7xxx na wyświetlaczu poniżej
 
Do góry